Šta je novo?

Košutnjak

astrodule":2lvjr4kw je napisao(la):
Svaka čast na učešću u akciji.
Pošto često trčim po Košutnjaku, ne sećam se mnogo praznog prostora tamo, no obićiću ga ovih dana pa ću uslikati.

Poslato sa telefona

Postavljena je tabla Zelena pluća Beograda ili tako nešto.
 
Sadio i gradonacelnik

posumljavanje06122014.jpg


http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=111657
 
Nisam ranije primetio ali na trim stazi u kosutnjaku je posut novi sloj koji bi trebao da mekocom omoguci lakse trcanje.

Nazalost ovaj novi sloj koji je ranije bio sitniji prakticno kao piljevina sada izgleda daleko grublje i krupnije cak kada se zgazi previse duboko. Vecina rekreativaca koji "koriste" stazu trci po ivicnjaku staze ili potpuno sastrane.

img20150915172005229.jpg
 
+ za novi sloj, ali ivičnjaci su bar 30% uništeni. Na ovoj tvojoj fotografiji još i dobro izgledaju, ima delova gde ih gotovo nema.
 
Kakav plus? :grand: kao da su balvane isekli i bacili. Potpuno je neupotrebljiva staza sa tako krupnom podlogom. Kao sto sam napisao vecina ljudi izbegava stazu i trci ivicnjakom ili bocno.
 
Ovo sto se vidi na fotografiji se zove "malč", a radi se o strugotini kore četinara. Služi za pokrivanje tla oko mladog drveća, sa ciljem čuvanja vlage, a takođe služi i za pokrivanje tla oko parkovskih četinara kako bi se postigao bolji estetski efekat, jer ispod cetinara uglavnom ne moze da raste trava... ne znam ko je dobio ideju da ovim pospe stazu za trčanje... mislim da upošte nije precviđeno da se hoda po ovom materijalu...
 
Verovatno smatraju da ce se tokom upotrebe samo usitniti, pa je ok ... ;)

Ono, kad razmislimo, zaista i hoce, pod uslovom da ga ovako krupno bude neko koristio (gazio)
 
Evo prilike za šetače (kojima inače nije mesto na stazi za trčanje) da urade nešto korisno i usitne nam ovaj "malč".
 
Igor":w7n6tq0q je napisao(la):
Kakav plus? :grand: kao da su balvane isekli i bacili. Potpuno je neupotrebljiva staza sa tako krupnom podlogom. Kao sto sam napisao vecina ljudi izbegava stazu i trci ivicnjakom ili bocno.

+ jer će sve doći na svoje za 10-tak dana. Tako je bilo i prošli put, sredi se to prvom kišom i uz malo trčanja po njoj. Ovo iz iskustva.
 
Bezaninac":33zdar41 je napisao(la):
Ovo sto se vidi na fotografiji se zove "malč", a radi se o strugotini kore četinara. ... ne znam ko je dobio ideju da ovim pospe stazu za trčanje... mislim da upošte nije precviđeno da se hoda po ovom materijalu...

Малч се заправо и користи као подлога за трчање на трим стазама у природном окружењу. Како је малч поприлично скуп, користи се само кад има средстава, а поред ове у Кошутњаку, знам да је стаза на Тари такође покривена овим слојем.

У Гроцкој управо завршавамо трим стазу која је такође покривена малчом.

После прве кише ће се слећи и биће у реду.
 
Skup pa zelenilo ga pravi i tako neznaju sta bi sa tim otpadom radili sad sto se papreno prodaje drugi par opanaka ali je jeftinije od tartana
 
Малч није отпад Директоре. Малч није пиљевина од рендања пањева. Он је рендана кора одраслих борова мешана са хумусом и дуготрајнија је од било које рендане пиљевине.

Једина фирма која га производи у Србији је "Силвер" из Бајине Баште. Зеленило га не производи.

За трим стазу од 1000 метара на Кошутњаку малч је реда величине коштао преко милион динара.
 
Pa i borova kora kad se posjece postaje otpad pa su nasli primjenu za trim staze i zasipanje
Zelenilo je za igraliste na kalisu samo napravilio i drugacijeg je sastava kao i za zasipanje stabala
 
Moracu da pribavim neku zemlju za ribizlu i crvemo lisni ljesnik i bademe
Da se pojavis na sledecem okupu pa da cavrljamo malo o poljoorivredi ne samo o gradnji
 
@MilisaV -e, svaka ti cast !!! :kk:
Sad znam kome da se obratim za neke savete kada se posvetim vocarstvu narednih godina :D
 
:vops: Znači sledeći skup forumaša kod MilisaV-a - negde u julu :vops:
 
Vec duze vreme ih drnadaju samo tako napredna govna, oce da ih oteraju jer su verovatno spremili nekom svom pajtosu kombinaciju.
 
Vrh