Šta je novo?

Kartografiranje projekata u Beogradu - Google Maps

BedMen ova opcija mi djeluje bolje od prve sta treba da se dobije opcija na srpskom .Jlaki a da napravis mapu gdje cemo mapirati sve romvile po gradu :kafa:
 
Ako imaš lokacije, ja to unesem u mapu očas posla :)
A meni se baš i ne istražuje na tu temu
 
Belbil je otišao u mapu izgrađenih projekata, pošto je osnovna mapa postala pretrpana. Morao sam podeliti na tri, pogledaj mi potpis
 
ЈЛаки, можда не би било лоше да направиш једну мапу свих нехигијенских-дивљих насеља у Београду (то ионако спада у мапу "изграђених објеката" :p) . То би био добар потез јер би имали, барем ми на Беобилду, увид у сва та насеља, а не би било лоше то доставити и Граду и Општинама (они мање више то и знају, али...). Како се које насеље буде уклањало-исељавало, оно би се брисало са мапе, али и нова која би се појавила ("градила" :o ) би се уцртавала у мапу ! Тако би се у сваком тренутку знало колико таквих насеља има у Граду! Вероватно би се сви ми изненадили колико их има.

Свако од нас са форума би ти достављао слике и позиције истих из свог краја и на тај начин би ти "посао" био олакшан !

Извини за предлог, али ето, дошло ми :D Надам се да се нећеш :rant:
 
Pa to je već drugi predlog za nehigijenska naselja, kažem ja mogu da učestvujem tako što ću praviti mapu na osnovu vaših informacija i moći ću eventualno prikupljati informacije o naseljima u mom okruženju (blokovi), ali ne dalje.

Zanimljiv je predlog, počeću uskoro
 
^^ ima ih mala milijarda kod OMV pumpe na Vidikovcu, šire se uz Ibarsku na potezu od vidikovačke pijace, pa sve do iza toplane.

Znači: pravac od uključenja sa pijace na ibarsku, preko OMV pumpe pa do i iza toplane... ima preko 100 kartonskih "kuća" sigurno.

Prljavo je i odvratno. Smeća na sve strane, a deca od 3-4 god pretrčavaju ibarsku svako malo.

Očistimo Srbiju? Yeah, right.
 
Evo dodao sam nekoliko na tom potezu. Ako misliš da sam propustio neku, reci da dodam
 
Marinkova Bara originates from the 1920s and 1930s when the small village was the eastern suburb of Belgrade. It is mostly a low-class neighborhood, with the common yards and small, individual houses. Most of the population are the Roma, but as the neighborhood is old, it is fully urbanized and thus not classified as an informal settlement.
Kaže Wikica
 
A da li mogu ove mape da se "implementiraju" u neki od ovih softvera sa linkova?
Nekako mi se čini da je potrebno napraviti prostor za diskusiju van foruma.

Šta znam, moguće je da grešim. I ovako mi je strava, da se razumemo.
 
Kontam, ciljaš na vidljivost, i ja o tome razmišljam, ali osim foruma i ljudi do kojih nekako stigne link, ne vidim kako bi mogli da budu "rašireni" drugačije osim možda pravljenjem nekog veb sajta ili ubacivanjem u neki postojeći

javniprostori.org i ocistimosrbiju.rs su dobri primeri implementiranja gugl mapa
 
Laki meni ne radi link za mapi, ode na neki tvoj sajt i pishe page not found?
 
Izvinite, izvinite! Pravio sam promene na mojim stranicama, zaboravio da promenim potpis.
Evo, sada je sve u potpisu ponovo.
 
@jlaki
+ 1 :) :) :) :) :)
Nemari . . .
To je veeliki posao koj treba prvenstveno da je na sajtu grada Beograda a nosiš ga na svojim leđima
 
Vrh