Šta je novo?

Karta trenutnog stanja ulica i puteva

Arnorian

Higher intermediate
Učlanjen(a)
11.07.2010.
Poruke
1.194
Pohvaljen
184
Karta trenutnog stanja ulica i puteva u Bg:
Full:
http://img3.imageshack.us/img3/1867/beogradputevi2009b.jpg
Small:
beogradputevi2009bsmall.jpg
 
na ovoj slici je Drajzerova obelezena crveno...da li to znaci da ce da je prosiruju za po traku sa svake strane?na desnoj strani ulice je moguce,ima prostora sem pri samom vrhu ulice...ne znam kako ce levu stranu...morali bi da ruse dosta toga
 
Na karti je obelezeno trenutno stanje, ne planovi. Crveno su ulice koje us 2+2 ili 2+3.
Teodora Drajzera nije obelezena crveno, mislim da i nema planova da se ona siri, makar po karti planiranog saobracaja iz GUP-a.
 
u pravu si...nisam pogledao lepo...u svakom slucaju cudi da nemaju u planu prosirenje jer i ovako je guzva ogromna ujtru...sta li ce tek biti kada most bude gotov...:/
 
Slazem se, jeste nelogicno. Nije u planu ni prosirenje bulevara Vojvode Putnika od Topciderske Zvezde do Drajzerove, sto bi dalo najkraci put od Kneza Milosa do Banovog Brda.
 
drajzerova i nije zamisljena da primi tu guzvu sa mosta vec tunel ispod topciderske zvezde.e sad kada ce to biti.
 
JohnnyLee":1fjz3x8d je napisao(la):
nigde nisi stavio 2+1
isao sam na sistem barem 2 ili barem 3 trake po pravcu, tako da 2+1 nije obelezeno, a 3+2 spada u 2+2.
ima par grescica, postavicu novu verziju.
 
Koliko fali deo SMT-a od Visnjicke do recimo ustanicke ili produzetka bulevara koji se vodi kao smederevski put
 
Mislim da bi ovo bio minimum onoga sto je neophodno:
beogradputevishbbkbb.jpg
 
Ne bih probijao Cingrijinu i prosirivao je jer su zgrade koje su sazidane jos pre 40 godina preblizu jedne drugima.Cingrijina bi postala uska kao Takovska a imala bi razdelno ostrvo na sredini.Time bi postala pravi pakao za ljude koji tu zive i prolaze.

Bolje dodaj(sto i stoji u planu) prosirenje partizanskog puta(dragoslava srejovica) na 2+2 trake,vec postoji plan za to.Dobili bi mini smt prosirenjem nje,milana rakica do mite ruzica i bulevara do cvetka ili ustanicke.Takodje,ocigledan je nedostatak puta od raskrsnice na ustanickoj do Mirijeva(verujem da je najveci problem cene zbog teskog terena)>
 
^^^ Zar nije plan spajanja raskrsnice Bulevara i Gospodara Vucica sa Dimitrija Tucovica preko Cingrijine vec gotova stvar? U Dragoslava Srejovica imace puno da se rusi, ne znam koliko ce to brzo da bude. U Vojvodjanskoj ih 10 kuca muci vec godinama. Ako bude tako i u Srejovicevoj, sto bi moja baba rekla, Moravom ce da prodje puno g**ana dok to ne bude.
Sto se tice povezivanja Mirijeva sa Bulevarom, ako bi ulica isla po pravoj liniji od ugla Bulevara i Ustanicke do npr. Mirijevskog Bulevara, jedan deo deonice bi imao nagib od oko 15%, sto je mnogo. A nema mesta da pravi serpentine. Verovatno zbog toga nisu ni pomisljali na ovo. Najbolje bi bilo direktno povezivanje Dimitrija Tucovica preko Cingrijine na Milana Rakica i dalje na Matice spske, tako da Bulevar ima alterantivu. Ali, i tu bi bilo puno rusenja.
 
Ne postoji plan za tu trasu od gradske bolnice do Milana Rakica.Imace da se rusi sto se tice Dragoslava Srejovica,mada ne preterano jer je plan donet pre 2-3 godine i prakticno celo prosirenje ce biti sa strane sa koje je Zvezdarska suma,a ne kuce.Takodje,mislim da su sve kuce nelegalne jer su dizane nelegalno od 1960tih a neke i 1990tih.Sigurno je lakse srusiti 10 legalnih nego ekspropiasiati jednu legalnu.

Kod Milana Rakica je problem u radnickom naselju koje se celo mora srusiti po planu koji je donet radi izgradnje nove okretnice trolejbusa.U gospodara vucica ima duplo vise kuca da se rusi da bi se prosirilo na potrebnih 2+2 trake,a i treba racunati na to da se raskrsnica bulevara sa gospodara vucica treba nekih 10-20 metara treba izmestiti ka Ustanickoj i napraviti kruzni tok(ako je verovati planu).

Slazem se da je nagib uzasan,mozda tunel jednog lepog dana naprave,mada to ce biti uzasno komplikovano i skupo zbog razloga koje si naveo.

Preko Milana Rakica zvuci logicno,ali si prevideo da nece smeti da se siri ulica jer je tu osnovna skola,sportski centar i studentski dom.Tamo ima vise lezecih policajaca pa su opet nesrece relativno ceste.

Izvlacenjem saobracaja iz Mirijeva preko Cingrijine bi bilo uzasno jer dimitrijala vec postaje zagusenija,a tek kada se izgrade sve zgrade od nadvoznjaka ka sadasnjoj okretnici situacija ce postati uzasna.

Ja sam za to da se spoji cingrijina sa Milana rakica i to sa 1+1 tek kada se izgradi obilaznica(da tranzit ne bi isao tuda) i metro kroz bulevar,jer ce samo doci do zagusenja tog kraka.To prosirenje je razmatrano u sklopu sa izgradnjom UMP-a od pancevackog mosta do autoputa,a posto to nece skoro samo bi nastao haos...

Izvini na duzem postu :)
 
Кажите ми шта осим спајања Норвешке и новог моста треба да се убаци у мап из првог поста ове теме, да је апдејтујем на стање од Нове годуине.
 
Pa pogledaj moju mapu projekata, pa imaš i mapu završenih projekata, možda nađeš nešto
Ovako mi pada na pamet samo Mirijevski bulevar
 
И мени. Чини ми се да се осим те три ствари у прошлој години у погледу нових улица са преко 4 траке и ширењу старих није догодило ништа. Наравно, због УМП-а.

full: http://img88.imageshack.us/img88/6185/10463616.png

44075002.jpg
 
Savet: Da napraviš Google Mapu bilo bi ti lakše da je dopunjuješ, a i bilo bi preglednije :) Jednostavno je
 
Нервира ме у на Гугловим мапама то што ако ниси изузетно прецизан, чим се зумира линија не прати улицу. Није ми ни овако проблем да допуним или исправим. Најтежи део је скупити податке, графичка презентација је лакши део посла.
 
Vrh