Šta je novo?

Izbori 2024

Nego sta je konsenzus na ovih 500 strana? 60%+ stanovnistva Srbije boli uvo za sve? Ne znam zasto i dalje laprdate jedno te isto 300 strana, kao da ne znate kako funkcionise politika kod nas i ko je zapravo pokretac i finansijer stvari.
Evo nema sta da radi Lazovic, pa ce da ide kao feniks da izgori kako bi Milojko iz lebana koji je glasao za upaljac sns-a imao bolji zivot lol
 
Једина добра ствар у овим назови протестима што је СПН матиран.

Ако узму мандате огољени су и доказано сарадници окупатора. Ако одбију мандате неће испунити свој вероватни задатак давања легитимитета режиму за коначно решење српског питања.

Ту ће вероватно да наступи Жвалави и извуче своје опозиционе сараднике из пат позиције понављањем избора у Бг-у.
 
Ma uceniće ih Vučić-da uđu u Skupštinu ako žele ponavljanje bg izbora.. Zapadu ne odgovara bojkot Skupštine, tako da će se tako svi namiriti.

Ja ne bih prihvatio mandate ni na republičkom, niti na gradskom nivou.

Ali, sve je to s*anje...
 
U komunizmu. Verovanto u Severnoj Koreji.
Nigde nema normalne raspodele. I svugde je medijana manja od proseka ali negde je ta razlika veća negde manja. Mislim da je Slovačka u evropi gde je ta razlika najmanje.

Poređenje normalne raspodele sa komunizmom je samo pokazatelj da se ne zna šta je normalna raspodela.
 
Nego sta je konsenzus na ovih 500 strana? 60%+ stanovnistva Srbije boli uvo za sve? Ne znam zasto i dalje laprdate jedno te isto 300 strana, kao da ne znate kako funkcionise politika kod nas i ko je zapravo pokretac i finansijer stvari.
Evo nema sta da radi Lazovic, pa ce da ide kao feniks da izgori kako bi Milojko iz lebana koji je glasao za upaljac sns-a imao bolji zivot lol
Čuj 60% minimum 90% boli uvo za sve.
 
U
Једина добра ствар у овим назови протестима што је СПН матиран.

Ако узму мандате огољени су и доказано сарадници окупатора. Ако одбију мандате неће испунити свој вероватни задатак давања легитимитета режиму за коначно решење српског питања.

Ту ће вероватно да наступи Жвалави и извуче своје опозиционе сараднике из пат позиције понављањем избора у Бг-у.
U pravu si ali to ogoljivanje vidimo samo mi koji smo i bez toga tog svesni. Njihovi zagovornici već pravdaju to uzimanje mandata i ovde sa pa naravno da će da uzmu neću da Vučić ima dvotrećinsku većinu... Besmisao. On da sme da radi to što radi bez privida demokratije i legitimiteta ne bi oni imali ni ovoliko procenata niti bi cenzus bio smanjen na 3%.
Ps ja bih cenzus vratio na 5 a evuntalno za koalicije 4% po članu koalicije. Pa ako se udruži 10 strankica cenzus im je 40%
 
Ma uceniće ih Vučić-da uđu u Skupštinu ako žele ponavljanje bg izbora.. Zapadu ne odgovara bojkot Skupštine, tako da će se tako svi namiriti.

Ja ne bih prihvatio mandate ni na republičkom, niti na gradskom nivou.

Ali, sve je to s*anje...
Da njih je baš teško naterati u skupštinu. Njima samo treba izgovor kako da opravdaju ulazak u skupštinu. Ali ja njih razumem. Nemaju podršku ni u narodu ni u zapadnim mentorima. Da je zapad protiv vučića i ponudi da ih oni finansiraju dok su van skupštine i potapšu po ramenu pa super. Ali stvar je suprotna ne samo da bi ostali bez državnih sredstava nego bi ih i zapad zamenio poslušnijim.
 
Једина добра ствар у овим назови протестима што је СПН матиран.

Ако узму мандате огољени су и доказано сарадници окупатора. Ако одбију мандате неће испунити свој вероватни задатак давања легитимитета режиму за коначно решење српског питања.

Ту ће вероватно да наступи Жвалави и извуче своје опозиционе сараднике из пат позиције понављањем избора у Бг-у.

Не видим разлог да СПН не узме мандате будући да су до сада својим понашањем прихватили ове изборе као легитимне, са одређеним нерегуларностима. Што се иначе дешава, да избори протеку са нерегуларностима за које се касније одређене стране боре да се истраже, исправе, понове итд.

Да је СПН заиста одбила да прихвати овако протекле изборе као легитимне, реаговала би још док су се одржавали када је постало јасно да СНС свима пред очима краде и доводи гласаче из Босне. А ако ни тад нису реаговали, каналисали би масивну народну побуну која је уследила у нешто што Вучић не би могао да игнорише. Грађани су сами покушали то да ураде тражећи врло конкретне захтеве (отварање бирачких спискова) и планирајући јасан ударац док се то не обави (трајне блокаде града).

Да су странке СПН заиста хтеле да ове изборе нелегитимним (а не легитимним са нерегуларностима), подржале би народ и каналисале демонстрације у блокаду свих мостова у Београду док се не отворе спискови. Дакле, не на пар сати упозорења, не шетњу Теразијама са кафом из Старбакса, не слушање како рандом глумица од 70 година држи говор већ потпуну блокаду Београда док се не испуни један (1) врло конкретан, логичан и поштен услов. Вучић то не би могао да игнорише јер би престоница која носи 40% БДП-а земље била трајно паралисана док не испуни један (1) врло конкретан, логичан и поштен услов, који не би имао разлога да не испуни ако су избори легитимни. Значи или да изведе тенкове на народ или да истина избије на видело.

А онда, ако је стварно било крађе за какву тврде, морао би да уследи одговор једнаке или веће жестине. У зависности од тога шта истрага опозиције покаже

  • ако се установи да је Вучић директно крив за крађу избора онда тотална блокада Београда док он не поднесе оставку и заврши у затвору за највеће могуће кривично дело кршења Устава
  • ако истрага не може да докаже да је Вучић заиста одговоран за крађу избора али је дефинитивно изгубио поменуте и на републичком и градском нивоу онда захтевање да СНС преда мандате на републичком и градском нивоу и тотална блокада Београда док то не уради
  • ако не може да докаже да је Вучић заиста одговоран за крађу избора, докаже се да јесте добио парламентарне изборе али је изгубио Београд онда захтевање да Шапић и СНС предају мандат над Београдом и тотална блокада Београда док се то не деси.
  • ако се докаже да нит су покрали изборе нит су изгубили мандат на републичком и градском нивоу онда нема никаквих блокада јер су заиста били легитимни избори са одређеним нерегуларностима. Тада евентуално могу да "изражавају незадовољство" са кафом из Старбакса и траже исправку мањих нерегуларности.

Дакле да поновимо:

"легитимни избори су прошли са нерегуларностима" - исказивање незадовољства стајањем на Теразијама и држањем говора.
"избори нису легитимни јер их је покрао политичар који је извео државни удар како би избегао да преда власт иако нема народни мандат" - државни контраудар док се неправда не исправи и поменути политичар заврши на робији.
 
@dcubrovic - ti ovde pišeš sa takvim samopouzdanjem, odaješ utisak nekog ko je sve skapirao. Ajde molim te napiši za koga si glasao pa da znamo i mi ostali koja je to pobednička opcija.
Skapirao sam samo da nas svi rade. A glasao sam za Dveri zato što sam pred izbornu ćutnju kako je Vučić gurao Mi shvatio da ih je progurao da bi potopio Dveri. A dok on nekog potapa to mi je najbolja reklama. No taj pokušaj spasavanja nije urodio plodom. Drugo da mi je neko dao da odštampam rezultate izbora ne bih mogao da ih odštampam tako da mislim da je dobro za Srbiju. Toliko je napravljen sistem da biramo između loših i gorih. Tako da se nisam nešto opterećen rezultatima izbora koliko dugoročnim usmeravanjem ljudi.
 
(1) "легитимни избори су прошли са нерегуларностима"
(2) "избори нису легитимни јер их је покрао политичар који је извео државни удар како би избегао да преда власт иако нема народни мандат"
СПН користи реторику као да је (2), а понаша се као да је (1). Њихови симпатизери немају тај степен толеранције као Вучићеви гласачи, ако процене да СПН једно прича, а друго ради, то може да их кошта.

С друге стране, да ли стварно мислите да би протести имали и оволику масовност да представници опозиције позивају грађане на „исказивање незадовољства услед мањих нерегуларности које не нарушавају легитимитет избора”? Крађа је крађа украо ти 1 или 1.000.001 глас. Разлика је „само” у томе што друга битно мења стварну изборну вољу народа, а прва је на нивоу статистичке грешке.

Дакле, дистинкција између (1) и (2) у сваком случају остаје иза завесе, али се може рећи да је интервенишућа варијабла у једначини односа опозиције према народу, првенствено антивучићевском слоју спремном на акцију.

Мислим да је овај народ толико испражњен од жеље за било којом акцијом која не доноси моментално задовољство или корист/награду да треба опрезно приступати позивању на улице.
 
Kradja je tako velikog obima, uz toliko sveobuhvatno ucesce drzavnih organa, da ne moze da se govori o "izvesnim neregularnostima".
 
СПН користи реторику као да је (2), а понаша се као да је (1). Њихови симпатизери немају тај степен толеранције као Вучићеви гласачи, ако процене да СПН једно прича, а друго ради, то може да их кошта.

С друге стране, да ли стварно мислите да би протести имали и оволику масовност да представници опозиције позивају грађане на „исказивање незадовољства услед мањих нерегуларности које не нарушавају легитимитет избора”? Крађа је крађа украо ти 1 или 1.000.001 глас. Разлика је „само” у томе што друга битно мења стварну изборну вољу народа, а прва је на нивоу статистичке грешке.

Дакле, дистинкција између (1) и (2) у сваком случају остаје иза завесе, али се може рећи да је интервенишућа варијабла у једначини односа опозиције према народу, првенствено антивучићевском слоју спремном на акцију.

Мислим да је овај народ толико испражњен од жеље за било којом акцијом која не доноси моментално задовољство или корист/награду да треба опрезно приступати позивању на улице.
СПН чека сигнале и помоћи Запада, а њима не одговара да им помогну јер су непоменик и његова група једини способни да у потпуности препусте Косово и Метохију. Тако се две највеће политичке групације играју музичких столица где се продаје скоро 11 хиљада километра квадратних државне територије.
Већ је јасно шта ће се догодити. Непоменик ће у касно пролеће заказати нове градске изборе (у пакету и са општинским) и то ће бити прихваћено од СПН-а. У међувремену се само тоши време већинског грађанства док пар десетина "студената" буде блокирало главне саобраћајнице у граду.

 
Poslednja izmena:
Skapirao sam samo da nas svi rade. A glasao sam za Dveri zato što sam pred izbornu ćutnju kako je Vučić gurao Mi shvatio da ih je progurao da bi potopio Dveri. A dok on nekog potapa to mi je najbolja reklama. No taj pokušaj spasavanja nije urodio plodom. Drugo da mi je neko dao da odštampam rezultate izbora ne bih mogao da ih odštampam tako da mislim da je dobro za Srbiju. Toliko je napravljen sistem da biramo između loših i gorih. Tako da se nisam nešto opterećen rezultatima izbora koliko dugoročnim usmeravanjem ljudi.
Hahaha, ali od sve ove price, ovi su Zapadni, ovi su njegovi, Zapad trazi ovo, Istok trazi ono, ti glasas za Zavetnike koji samo sto neonsku reklamu nisu okacili ‘Vucicev trojanski konj’.

Sa kakvim samoppuzdanjem raskrinkavate namere svetskih mocnika ovde a u realnosti daleko ociglednije stvari vam prolaze pred nosem, prosto tragikomicno. I jos kao nesto sazaljevas druge jer nisu skapirali stvari kao ti hahaha
 
 
СПН користи реторику као да је (2), а понаша се као да је (1). Њихови симпатизери немају тај степен толеранције као Вучићеви гласачи, ако процене да СПН једно прича, а друго ради, то може да их кошта.

С друге стране, да ли стварно мислите да би протести имали и оволику масовност да представници опозиције позивају грађане на „исказивање незадовољства услед мањих нерегуларности које не нарушавају легитимитет избора”? Крађа је крађа украо ти 1 или 1.000.001 глас. Разлика је „само” у томе што друга битно мења стварну изборну вољу народа, а прва је на нивоу статистичке грешке.

Дакле, дистинкција између (1) и (2) у сваком случају остаје иза завесе, али се може рећи да је интервенишућа варијабла у једначини односа опозиције према народу, првенствено антивучићевском слоју спремном на акцију.

Мислим да је овај народ толико испражњен од жеље за било којом акцијом која не доноси моментално задовољство или корист/награду да треба опрезно приступати позивању на улице.

Истина али народ се сам позвао на улице али је опозиција као и сваки пут то узела да га спроведе у нешто што Вучић може да игнорише. Сваки пут када се народ окупи бесан јави се неко из опозиције или неки спонтани "вођа протеста" да каже младима да "седну, не наседају", "не радикализују", како им је против интереса да задају ударац режиму јер то није решење, како ће тиме изгубити међународну подршку (лол) итд.

Једини успешни протести до сада су били радикални, бахати и нелегални, наставши толико брзо и спонтано да нико није могао да их неутралише или игнорише. Да се СПН питао и протест против литијума вероватно не би резултовао блокирањем Газеле јер то није решење, такво понашање би само наљутило обичне грађане који желе да оду на посао, не би се свидело Вашингтону и због тога треба да протест буде у Белом потоку где ће Сека Сабљић да држи говор
 
Hahaha, ali od sve ove price, ovi su Zapadni, ovi su njegovi, Zapad trazi ovo, Istok trazi ono, ti glasas za Zavetnike koji samo sto neonsku reklamu nisu okacili ‘Vucicev trojanski konj’.

Sa kakvim samoppuzdanjem raskrinkavate namere svetskih mocnika ovde a u realnosti daleko ociglednije stvari vam prolaze pred nosem, prosto tragikomicno. I jos kao nesto sazaljevas druge jer nisu skapirali stvari kao ti hahaha
Ne razumeš svi su na neki način njihovi. Ali ako je igra da im odgovara da potapaju dveri i zavetnike ja probam da ometam. Ne mislim da će Milica uzeti 3% i povesti Srbiju u svetlu budućnost. Izbori su nebitni dok su sve sistemski igrači na njima, pravljeni su da budu nebitni.
 
Nema nikakvih teorija zavere, nema nikakvih svetskih mocnika. Vrlo je logicno da je za velike odluke potreban legitimitet, i to je bila uloga SPNa. Oni su odustali od zahteva protesta i odjednom pristali na izbore.

Sada SPN ima ogromnu sansu, da jednom neispuni zelje EU I USA. Korak u pravom smeru.
 
Vrh