Šta je novo?

Izbori 2024

Da li je vama jasno da je ovo toliko smesan skup da bi ih razbili za po sata da hoce? Bacaju samo neke patrljke od suzavca pored samih vrata da ih sklone par metara i pustaju ih da galame.
Na stranu to sto i da ima 100 puta vise ljudi bez podrske u vojsci i/ili policiji nema nista. Ali ok tad bi se neko tamo mozda i lomio da pridje narodu.
Nemam nesto protiv da onaj plasljivko malo oseti tvrdo posto ce da razmisli kako cu ikada ulicom da prodjem ali to je to.
 
.

Kažem ti, samo su cinični, nadrkani i bez volje za bilo čime. A vas neke su ubedili da su time bog zna kako pametni i mudri. A za to vreme pažnja i misli i dalje na ŠitToku, Twitchu i OnlyIncels. Što dalje od realnosti, to njima bliže srcu.
Bukvalno jedino što mi se sviđa kod 2000+ kolega je što ih zabole da se dodvoravaju poslodavcu, samo daju otkaz.

Inače operisani od realnog života, žive u virtuelnom svetu, nezainteresovani za bilo šta drugo osim aktivnosti u uskim krugovima. Spremni da plate 50 evra da im neko priključi crevo od veš mašine na česmu. Ne izlaze na izbore, ali izlaze na mesta koja se zovu recimo KARTEL i idoli su im recimo Ceni Cerak.
Prođu mi kroz kancelariju ne kažu dobar dan....
Takve generacije ne prave revolucije.
 
Upravo tako. Ista zapažanja i iskustva i ja imam.

Baš sam nedavno bio na terenu sa jednim od njih, vozimo pored Sajma usred bela dana, klinac sedi bez pojasa. Ja mu kažem veži se, on mi sa kiselim ciničnim kezom odgovara kontra pitanjem da li vozim (svoja kola) i da li znam koliko se zaustavljanja (ne) obavi zbog pojasa... Pošto znam od ranije koliko je nedokazan i arogantan, samo skrenem pogled i mislim se ma radi kako hoćeš, zabole me... Nemoj da vežeš pojas, taman da mi se posreći pa da te ne gledam neko vreme...
Istog tog lika sam gledao par nedelja ranije kako ga mrzi da sa par klikova pokrene jedan task na kompu, jer kao "ma koga boli k..." Ajme mene, treba iskliktati 10 puta i ostaviti komp da radi... aj aj aj, kakav napor, kakva muka... Isto tako, masa njih napucani steroidima i suplementima, ne mogu mirno da sede od energije, a kad god se nosi nešto samo gledaju da uhvate krivinu.


To što pominješ, to odbijanje da ceo svoj život podređuju poslu i poslodavcu im jeste jedna vrlina koju i ja pozdravljam. Samo što su i to oterali u ekstrem, pa su odbijanje da budu radoholičari oterali u odbijanje da učestvuju u životu i u želju da budu cinični prema svemu i svakome. I u mnogo drugih stvari su naopaki a uvereni su da su najpametniji na svetu, a zapravo su šuplji i mnogo manje obrazovani i sposobni nego što misle. Čast izuzecima naravno, kojih uvek ima i biće.
 
Dačić se oglasio, čekamo Nestora da konačno izabere stranu.
Da li će u slučaji podrške SNS na ponovljenim izborima izgubiti deo glasača?
 
1000001888.jpg


1000001887.jpg



1000001886.jpg
 
Da li je vama jasno da je ovo toliko smesan skup da bi ih razbili za po sata da hoce? Bacaju samo neke patrljke od suzavca pored samih vrata da ih sklone par metara i pustaju ih da galame.
Na stranu to sto i da ima 100 puta vise ljudi bez podrske u vojsci i/ili policiji nema nista. Ali ok tad bi se neko tamo mozda i lomio da pridje narodu.
Nemam nesto protiv da onaj plasljivko malo oseti tvrdo posto ce da razmisli kako cu ikada ulicom da prodjem ali to je to.
Treba da iskazes postovanje tim ljudima koji su protestovali, koji su se usudili, barem usudili da se suprotstave Huljinoj masineriji zla.
Ne postovanje prema Mariniki i Djilasu nego prema tim anonimnim herojima koji ce iako na strani pravde ipak biti pohapseni.

Sad cujem da su navijacke falange vec ubacene da izazivaju haos.
Nestorovic ima svoj izgovor da "spreci Majdan".
Sve je potpuno jasno. Liberalna levica, kao i desnica porazene su, kako je u fasistickoj dikaturi i bilo logicno da se desi.
 
Poslednja izmena:
Moj post na prethodnoj strani je ispod Vuckovog u kome je napisao da je pocela blokada.

Ja sam napisao da je besmisleno misleci na ono sta sam gledao na N1, kako razbijaju vrata, a iza zandarmi, nisam odgovorao na negov post.
 
Схватите ово како хоћете, али сада је све у рукама амбасаде.
Gde je snaga nase "evropske, gradjanske levice", ako je sada bas sve u rukama Ambasade, kao sto se meni cini da je vec 11 godina.

„Uhapšeno četvoro studenata“​

Policija rasteruje demonstrante
Policija rasteruje demonstrante okupljene ispred gradske skupštine.

Trzni centri su puni.
 
nista mi nije jasno sta se ovo desava na protestima, kome je ovo trebalo
 
Treba da iskazes postovanje tim ljudima koji su protestovali, koji su se usudili, barem usudili da se suprotstave Huljinoj masineriji zla.
Ne postovanje prema Mariniki i Djilasu nego prema tim anonimnim herojima koji ce iako na strani pravde ipak biti pohapseni.

Sad cujem da su navijacke falange vec ubacene da izazivaju haos.
Nestorovic ima svoj izgovor da "spreci Majdan".
Sve je potpuno jasno. Liberalna levica, kao i desnica porazene su, kako je u fasistickoj dikaturi i bilo logicno da se desi.
Ma sa jedne strane poštujem ali sa druge strane suviše naivno.
 
Vrh