Šta je novo?

Izbori 2024

Jedan od najgorih dana u istoriji Srbije

0czk9kpTURBXy9iMjIzOTQ4OTgyZmZmYjA3ZWUzOTI4ZTdlYTE0NmQ4YS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAB
Slika je fascinantna. I pored maski vidi se kako su ponosni sto sede na ulici.
 
Interesantno, ja isto to mislim za glasace desnice. Samo sto se u ovom slucaju i glasaci desnice vecinski ipak slazu sa mnom (i glasaju za SNS).
Ovo što sam napisao nije moja pamet već iskusnijih analitičara. A najbolji dokaz tome jeste što vidimo nova zapad podržava. Kao i uvek onoga koji najviše ovde ispunjava njihove neoliberalne interese. To je valjda toliko očito.

Desnica prava će moći u Srbiji da dođe na vlast dok nam podigne javni dug na nivo posle kojeg više ne možeš da doneseš suverene odluke bez obzira ko dođe navlast. Pitajte npr Grčku ili Italiju.
 
Evo, dajem Ðilasu šansu.

Ok, protest.

Razlog? Krađa.

Ok.

Molim da odgovori na pitanja. Šta se zahteva i šta se dešava ako se zahtevi ne ispune?

Još konkretnije - da li da obujem lakovane cipele ili patike za trčanje?
Baš to. Opozicija je trenutno izgubljena i zbunjena, potpuno isto kao prošle godine. Nisu sposobni da naprave brzo plan, koji je u stvari trebalo već unapred da bude pripremljen. Znalo se da će da se krade i da se sve učini da SNS osvoji i Beograd, i opet ništa nije urađeno da se to spreči.
A sad ne umeju ni odgovore da traže na pravom mestu.
Ovi i prethodni izbori opet treba da postave pitanje kako je moguće da SNS opet prvi izađe za nekakvim rezultatima i da se ti rezultati i dalje drže kao da su zvanični. Eto sinoć na RTS ona dvojica iz Ipsosa, kao ne smeju da kažu trenutno rezultate njihovog uzorka, nisu još sigurni, ne smeju pa ne smeju. Onda ih prekine prenos iz štaba SNS gde Brnabićka saopštava procente, pa se vrati prenos u studio, ova dvojica ushićeni kao "to je i ono što smo mi imali, ali nismo smeli da kažemo".
Mislim, sve je providno.

I na kraju, meni je ovo prosto užas da se rezultati izbora ovako sporo broje i saopštavaju. I prošle godine, i opet sada sve tako sporo teče i sporo se saopštava bilo šta zvanično.
 
Мислим да није изненађење што су централне општине подржале опозицију. Зато опозиција мора да се фокусира пропагандно на периферију и провинцију. Морају да наступају радикалски, као Шаровић.
Drugačija je struktura stanovništva i tu u ovakvoj blokadi nema pomoći.
 
Слажем се али ако си сада дао глас спн-у који, ако би се могао описати у једној слици, то је ова коју си поставио, онда си недоследан, благо речено.
A jbg sad, ne valja ovako, ne valja ovako.

Ko ne glasa, ispljuju ga, ko je glasao za ove ispod cenzusa, ispljuju ga, sta ostaje?

Bukvalno samo NADA. To je jedino resenje?

SPN je i dalje nesto sire i vece. Ne smatram da je SPN=Djilas nego da je Djilas usro SPN.

SPN - jedina opozicija koja u zbiru zapravo poraste u odnosu na Maj (momenat kada je Vucic verovatno bio na privremenom dnu i za koji je tesko bilo da ce potrajati)

Zakljucak - Prokleti Djilas!

🤡🤡🤡
Pazi, ako imas probleme sa demencijom, bavim se time i stvarno mogu da ti pomognem, ne svadjam se i ne vredjam te, ne razumem se previse jer nije moj deo posla, ali pitacu koleginicu.

Mi smo isti ovaj razgovor vec vodili.

SPN ima 17,1 posto u maju i imas 15 posto koji su za opoziciju za koje sam bas tebe pitao sta mislis za koga su oni i ti si rekao pola pola (ja mislim da je vise ka SPN-u naginjalo). Dakle, po tebi, SPN je u maju imao 24,6.

I ponavljam i ovo jer sam i to pisao, to je bez Aleksica koji je tad jos bio sa NS koji posebno stoji u anketi i koji je dovukao glasove.

Tako da, SPN u maju je bio preko 25 posto, a juce su 23,5 osvojili.

Ako je 23,5 posto vece od 25 posto, onda nije samo demencija problem, nego i racunanje, ali mogu i tu da pomognem, opusteno.

I kakvo je to opravdanje sto je Vucic bio privremeno na dnu? Pa bas tad treba da ga dotuces tako da je juce trebao da bude nokautiran, a ne da mu das da ustane i on tebe nokautira.

Maj je trebao da bude pocetak kraja, tacka odakle bi se dobrom kampanjom slomio Vucic, a ne privremena slabost Vucica izazvana tragicnim desavanjima.

I to je cela poenta. A moja baba je kriva zbog toga sto ga nismo dotukli.
 
I na kraju, meni je ovo prosto užas da se rezultati izbora ovako sporo broje i saopštavaju. I prošle godine, i opet sada sve tako sporo teče i sporo se saopštava bilo šta zvanično.
Pa jedan od razloga zašto se guraju parl izbori uz beogradske jeste to što lo zakonu moraju prvo da se broje parlamentarni a snp ne bi te da objavljuje. A dokse dođe do bg noć uveliko. Ali kao što kaže Cvijetin koja bu**** je pristala da se održe zajedno. Pri tom koga god da pitahu jz snp za to taj kaže pa ja sam bio protiv...
 
Drugačija je struktura stanovništva i tu u ovakvoj blokadi nema pomoći.
Па и није, то је стереотип због мале излазности опет због тога што су људи ту који имају здраворазумски критички поглед на проблеме заборављени и разочарани.
 
Meni svi ovi tvoji postovi deluju kao pokusaj rdjavog k da okrivi dlake.

Ne bih ocekivao od tvrde hrabre desnice da budu osetljive pahuljice koje je tako lako obeshrabriti, te karakteristike se uglavnom vezuju za suprotan kraj politickog spektra.
Tvrda desnica i jusu najveće pahuljice bili i biće, samo ih zadnjih 10ak godina sustigli "bogati i urbani" kvazi levičari. Problem je što to nisu prvi levičari, nema ni reči o pravima radnika, seljaka itd.
Sve se svlo na LBGT+, Antifa, woke, SJW spiku. On se gade radničke klase...

na 0:22

Dakle levi PC/WOKE/SJW/ANTIFA = Zatucani desničari

Svi cmizdre bez razloga.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Tvrda desnica i jusu najveće pahuljice bili i biće, samo ih zadnjih 10ak godina sustigli "bogati i urbani" kvazi levičari. Problem je što to nisu prvi levičari, nema ni reči o pravima radnika, seljaka itd.
Sve se svlo na LBGT+, Antifa, woke, SJW spiku. On se gade radničke klase...

Dakle levi PC/WOKE/SJW/ANTIFA = Zatucani desničari

Svi cmizdre bez razloga.

Da. U stvari desnicari i levicari su u SRbiji potpuno lazni sto je normalno u zemlji gde vecina populacije ne poznaje bas nikakve politicke principe.
Naravno da se gade radnicke klase, kad radnicka klasa ne pije makijato sa cija semenkama.

Nego sta cemo mi dalje?
Kako da zivimo jos 5 godina pod radikalima?
 
Па и није, то је стереотип због мале излазности опет због тога што су људи ту који имају здраворазумски критички поглед на проблеме заборављени и разочарани.
Nisam razumeo koji je tvoj argument da nema razlike između šireg centra i teže periferije, što se strukture stanovništva tiče i prelamanja toga na rezultate izbora. Tako je bilo i na prvim izborima 1990. I više decenija ranije, postojala je velika razlika između NBG-a i užeg centra.
 
Ovi SPN ako uđu u skupštinu kao da se ništa nije dogodilo, sledeći put će dobiti ... od mene. Jedino rešenje bojkot skupštine, i gradske i republičke.
Međutim, ne smeju iz dva razloga. Hoće poslaničke plate i boje se stranaca. Strancima ovaj rezultat savršeno odgovara.
Uz bojkot tražiti da N1 i NovaS dobiju nacionalne frekvencije. Ako ne ispune zahteve, ne izlaziti ni na jedne izbore. Neka vlada sam i bez opozicije. To je jedino rešenje.
Objasnio sam gore zašto je to malo verovatno. Verovatno više neću glasati na ovim nazovi izborima.
 
Krajiški krajevi Beograda, Bosanci, Cigani, sirotinja, odlučili izbore u Beogradu. To je to.
 
Pazi, ako imas probleme sa demencijom, bavim se time i stvarno mogu da ti pomognem, ne svadjam se i ne vredjam te, ne razumem se previse jer nije moj deo posla, ali pitacu koleginicu.

Mi smo isti ovaj razgovor vec vodili.

SPN ima 17,1 posto u maju i imas 15 posto koji su za opoziciju za koje sam bas tebe pitao sta mislis za koga su oni i ti si rekao pola pola (ja mislim da je vise ka SPN-u naginjalo). Dakle, po tebi, SPN je u maju imao 24,6.

I ponavljam i ovo jer sam i to pisao, to je bez Aleksica koji je tad jos bio sa NS koji posebno stoji u anketi i koji je dovukao glasove.

Tako da, SPN u maju je bio preko 25 posto, a juce su 23,5 osvojili.

Ako je 23,5 posto vece od 25 posto, onda nije samo demencija problem, nego i racunanje, ali mogu i tu da pomognem, opusteno.
Ja sam i onda rekao da ne mozemo znati kome pripada tih 15% (i ta uopste opcija ne treba ni da postoji u anketi jer uvek daje opoziciji vise a na kraju se ti glasaci nikada ne pojave). Ako ne postoji opcija 'vlast ali ne znam za koga' onda ne treba ni ta opcija da postoji.

Da to jesu SPN glasaci izjasnili bi se kao SPN glasaci. SPN nije mogao da izgubi nesto sto nije ni imao, to su neke tvoje deluzije i politicka nepismenost.
 

Ovi SPN ako uđu u skupštinu kao da se ništa nije dogodilo, sledeći put će dobiti ... od mene. Jedino rešenje bojkot skupštine, i gradske i republičke.
Međutim, ne smeju iz dva razloga. Hoće poslaničke plate i boje se stranaca. Strancima ovaj rezultat savršeno odgovara.
Uz bojkot tražiti da N1 i NovaS dobiju nacionalne frekvencije. Ako ne ispune zahteve, ne izlaziti ni na jedne izbore. Neka vlada sam i bez opozicije. To je jedino rešenje.
Objasnio sam gore zašto je to malo verovatno. Verovatno više neću glasati na ovim nazovi izborima.
Da, bojkot skupstine je jedna od opcija, verovatno jedina opcija.
 
Da, bojkot skupstine je jedna od opcija, verovatno jedina opcija.
Ispostaviš zahteve koje vlast treba da ispuni. Do tada potpuni bojkot svega u vezi sa izborima. Da vidimo šta kaže Evropa na to i da li će Vučić vladati i kako.

Ako su u mogućnosti, poslaničke plate trošiti za lečenje dece. To bi bio šah-mat.
 
Ovi SPN ako uđu u skupštinu kao da se ništa nije dogodilo, sledeći put će dobiti ... od mene. Jedino rešenje bojkot skupštine, i gradske i republičke.
Međutim, ne smeju iz dva razloga. Hoće poslaničke plate i boje se stranaca. Strancima ovaj rezultat savršeno odgovara.
Uz bojkot tražiti da N1 i NovaS dobiju nacionalne frekvencije. Ako ne ispune zahteve, ne izlaziti ni na jedne izbore. Neka vlada sam i bez opozicije. To je jedino rešenje.
Objasnio sam gore zašto je to malo verovatno. Verovatno više neću glasati na ovim nazovi izborima.
A zašto strancima ovi rezultati odgovaraju ako sns nije liberalnija stranka od snp. Biće da jeste dok je hil zadovoljan.
O nacionalnoj frekvenciji za ndh1 i nova ssda ne pričam. Pa to su umiveni pink i happy za drugu stranu novčića.
Nac frekvenciju treba dati zrenjanskoj ktv da srbija vidi debate između pametnog i iskrenog građaniste Dikića i desničara Šarovića.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Децентрализација свакако али федерализација овако мало земље и то са искуством федерализовања какву има, са угроженим територијалним интегритетом и јесте акт велеиздаје.

Економска и административна децентрализација није исто што и федерализација.

С федерализацијом сам мислио више као некакви региони/кантони да се уведу.

С децентрализацијом сам мислио да општина бира посланика доњег дома а округ представника у вишем дому на федеративном нивоу. А на регионалном нивоу се бирају у општинама и месним заједницама за регионалну скупштину.

Децентрализација одређених институција и минстарства, например полиција. Државна полиција и локална полиција.
Или државна инфраструктура и локална инфраструктура: типа аутопутеви, брзе магистрале, брзе железнице и међународни путни правци у надлежности државног министарства. Како ће се развијати локални путеви и локална пруга то је на локалном нивоу.

И тако даље постоји икс примера.

Укинуо би функцију председника државе јер не видим сврху да та позиција постоји. Најодговорнији би требао бити председник државне/федералне владе.
 
Poslednja izmena:
Upravo mi fašisti iz MTS-a dolaze na vrata. Napušio sam ih. Kreću u akciju pritiska u opštinama i mestima gde je jaka opozicija. Očekujte nove nalete mafijaške hunte.
 
A zašto strancima ovi rezultati odgovaraju ako sns nije liberalnija stranka od snp. Biće da jeste dok je hil zadovoljan.
O nacionalnoj frekvenciji za ndh1 i nova ssda ne pričam. Pa to su umiveni pink i happy za drugu stranu novčića.
Nac frekvenciju treba dati zrenjanskoj ktv da srbija vidi debate između pametnog i iskrenog građaniste Dikića i desničara Šarovića.
Slažem se za KTV.
 
Ja sam i onda rekao da ne mozemo znati kome pripada tih 15% (i ta uopste opcija ne treba ni da postoji u anketi jer uvek daje opoziciji vise a na kraju se ti glasaci nikada ne pojave). Ako ne postoji opcija 'vlast ali ne znam za koga' onda ne treba ni ta opcija da postoji.

Da to jesu SPN glasaci izjasnili bi se kao SPN glasaci. SPN nije mogao da izgubi nesto sto nije ni imao, to su neke tvoje deluzije i politicka nepismenost.
Ne, ti si tad pisao da ti podaci nisu sveto pismo, kao sto i nisu i u pravu si. Ali si i napisao da su pola pola ovi sto su rekli ,,opozicija, a ne znam za koga".

Da to jesu SPN glasaci izjasnili bi se kao SPN glasaci. SPN nije mogao da izgubi nesto sto nije ni imao, to su neke tvoje deluzije i politicka nepismenost.

Covece, kako mogu da se izjasne kao glasaci SPN-a kada SPN tada ne postoji?

Sasvim je logicno da se cekalo ujedinjenje opozicije koje je po svim najavama trebalo da donese vise glasova. Sasvim je i logicno da su to ljudi koji su bili za opoziciju i nisu znali za koga su tacno ili jednostavno nisu ni imali potrebu da se izjasnavaju nego su cekali da se stvori SPN da bi rekli SPN.

Na kraju i ja bih tada rekao: Opozicija, ali ne znam za koga, a juce sam glasao za SPN. I znas i sam mnoge koji bi to isto tada rekli, a juce su glasali za SPN. Nisu osecali pritisak ni potrebu da se izjasnjavaju konkretno jer se cekalo da se opozicija ujedini.

A i ovo sve krece od obicnog mima koji sam napravio i postavio i koji kao sto i sam kazes nije sveto pismo.

Ali posto si ti dosao i rekao da jedino SPN ima vise nego u maju, a po onome sto si ti pricao pre mesec dana jasno je da nemaju, moram da iznesem tacne podatke.

I to te castim sa Aleksicem koji je realno nekih 2 posto oteo Jeremicu, a i castim te da je tih 15 posto pola za desnicu, zna se da je vise za ove opcije koje su napravile SPN.

U maju se islo kao 30 posto, ali ajde da se pravimo da nije tako.
 
Nisam razumeo koji je tvoj argument da nema razlike između šireg centra i teže periferije, što se strukture stanovništva tiče i prelamanja toga na rezultate izbora. Tako je bilo i na prvim izborima 1990. I više decenija ranije, postojala je velika razlika između NBG-a i užeg centra.
Па нема значајне, нпр. имаш циганмале и у Борчи и на Новом Београду и на Дорћолу, имаш навијаче исто свуда, СНС привреднике и локалне кабадахије, као културан свет, образоване, лекаре, научнике, наставнике, уметнике. Плус доста је измењено становништво у свим крајевима. Само се разликују категорије по крајевима у десетинама процената, нпр. на Врачару имаш сиромашних око 10% а у Крњачи 30%.
 
Pa jedan od razloga zašto se guraju parl izbori uz beogradske jeste to što lo zakonu moraju prvo da se broje parlamentarni a snp ne bi te da objavljuje. A dokse dođe do bg noć uveliko. Ali kao što kaže Cvijetin koja bu**** je pristala da se održe zajedno. Pri tom koga god da pitahu jz snp za to taj kaže pa ja sam bio protiv...
Uh, to je već sad kompleksna stvar. Sad već pričamo o tome šta je trebalo da se uradi, a za sve to je već kasno. Ponoš je lepo danas napisao, SPN je trebalo već odmah da izađe u toku izbornog procesa i da ne prizna bilo kakve rezultate zbog toga i toga i da se odmah krene u nekakve proteste i neposlušnost. Mogli su i odmah po završetku izbora da izađu i da lepo kažu da mole za strpljenje i da žele da daju preciznije rezultate. Umesto toga, neko je već objavio pobedu, a onda Vučić izlazi sa njihovim rezultatima i dva sata kasnije tek SPN. Trebalo je odmah da se udruže sa drugim strankama i da ostave svoje različitosti po strani, da naprave plan za promenu vlasti i da obećaju ponovo izbore naredne godine, a da za to vreme srede biračke spiskove i da unaprede izborne uslove.

Svašta su oni mogli da urade i za sve to im je sad kasno. Nisu smeli uopšte prvo da zahtevaju izbore, prvo jer je bilo suludo tražiti to uz ovakve uslove, a drugo što je to bio izričit uslov tokom protesta - da nema izbora dok se ne promene uslovi na bolje.
 
Vrh