Šta je novo?

Izbori 2024

Pa je l istina ili nije? Ili treba da prećute?
Skupiti 10k potpisa za parlamentarne je debelo težak posao. I posao koji mora da se vidi.
Ako nisu znali koga traze tesko bi je nasli. Njeno ime nije bilo na disku koji predat sa potpisima. Radi lakse obrade podataka predaje se i u elektronskoj formi. Obicna exel tabela.
 
Све више се прича како СПС спрема промену стране.
са чије стране се прича?
као што се причало пре 3-4 године кад је групица СПС-оваца испред Арене певало Вучићу П...у и на крају опет уђоше у коалицију.
 
Можда су мислили да су им мањине довољне. Видећемо.
 
Ma kakve promene strane, kakvi bakrači.

Koliko god ga možda svi mi ovde ne voleli, Dačić je prilično inteligentan (samo se pravi da je debilko) i poboljšava sebi pozicije, jer zna da SNS neće moći sam ništa ovoga puta.

Pa će se trgovati za premijersko mesto i svašta nešto od ministarstava i J(K)P.
 
Ne. Dogovorio se sa nekim drugim. Obrati paznju. SPN ne zeli nista van BGa.
to je sustina. OStatak Srbije ih ne znaima.

Zato mozete da se sprdate kako radikali ne znaju koja je italijanska zastava, ali oni koji glasaju za njih ne glasaju zbog znanja za njih.
Tim ljudima su vazni kojih 500 m puta, neki sportski teren i to je to.
Znaju da im SPN nikada ni to ne bi dao.


Predrag Popoivic pise:
Ана Брнабић је на твитеру коментарисала Ђиласове и остале опозиционе кадрове у свом стилу: „Да је Ненад Поповић остао министар, овај (Владимир Обрадовић) би још био помоћник/саветник министра. Да смо Ћути дали дозволу за мини хидроелектране, он би, са Ратком Ристићем, био консултант за МХЕ. Да је Добрица умео да пева, био би фронтмен „Цокула“. Да нисмо спустили цензус на 3% Лазовић би и даље био незапослен.“ Тешко је признати, али Брнабићка је добрим делом у праву.
Владимир Обрадовић је сарађивао са Ненадом Поповићем, док је био на функцији министра без портфеља, задуженог за сарадњу са Русијом. Обрадовић је тада био добар за Брнабићку. Кад је прешао у Ђиласов табор, променио се, више не ваља. До такве процене доћи ће и гласачи, којима нико неће моћи да објасни трансформацију човека који је јуче, као експерт, радио на заједничким пројектима Србије и Русије, а сада тражи да Србија хитно уведе санкције Русији због „агресије на Украјину“.
Добрици Веселиновићу, несуђеном фронтмену ВИС „Цокуле“, најбоље говори он сам. У предизборни спот је убацио снимак како, са своје три или четири године, слаже лего коцке. То је, вероватно, био последњи пословни ангажман који је имао пре уласка у политику. Додуше, Добрица у радној каријери наводи и да је био координатор еколошке акције „Немој кесу, узми цегер“.

MIlovan Brkic pise:
List Nova, jedan od retkih koji je otvoren za drugačija mišljenja, objavio je 16. novembra na naslovnoj stranici tekst pod naslovom: Miodrag Majić, sudija i pisac - "Niko ne sme sada da se zavuče u podrum i ćuti". Ovaj „sudija i pisac", zanimanja koje ne postoji, uništio je i meni život. Poznajem ga 30 godina. Magazin Tabloid ga je predlagao za predsednika Vrhovnog suda. Sećam se da je novinarka Magazina Tabloid, dok je gospodin Majić bio predsednik Prvog opštinskog suda, prenela njegovu izjavu - Mnoge sudije i tužioci dali bi celu platu samo da ih Milovan Brkić ne pomene u svojim tekstovima. Gospodin Majić nije verovao da sam objavio njegovu izjavu. Kada smo se pre dve godine sreli na ulici, on je bio rezigniran. Nije verovao da se u Srbiji nešto može promeniti, naročito u pravosuđu. Na sednici veća Apelacionog suda 13. septembra na kojoj se odlučivalo o mojoj žalbi, sudija Majić se nije pojavio. Zamenio ga je sudija Marko Jocić, čiji otac je kao sudija Vrhovnog kasacionog suda bio predsednik Apelacionog suda u Nišu. Sudija izvestilac Snežana Jovanović saopštila je promenu veća, rečima - „Gospodine Brkiću, predmet sam dobila 30. avgusta istog dana zakazala sam sednicu veća za 13. septembar. Kolega Majić me je pitao za datum sednice, a potom je kratko odbrusio - od danas sam, onda, na odmoru, do 15. septembra! Tako sam bio prepušten sudiji Mirjani Popović, predsednici veća, koja je i napisala obrazloženje rešenja o zameni pritvora - kućnim pritvorom. Sudija Majić, koji poziva da se ne krijemo u podrumima, odbio je da vrši sudijsku dužnost u mom slučaju. On zna zašto. Da se sačuva od onih koji pokušavaju mene da ubiju.
 
Poslednja izmena:
SPN i ako bi i oni i njihovi glasaci svakako zeleli da otcepe Beograd od Srbije treba da zanju da se ni u tom slucaju Beograd ne bi spasao zagadjenja iz MMLa, Borce i Kaludjerice.
 
SPN i ako bi i oni i njihovi glasaci svakako zeleli da otcepe Beograd od Srbije treba da zanju da se ni u tom slucaju Beograd ne bi spasao zagadjenja iz MMLa, Borce i Kaludjerice.
Sa porastom standarda ljudi iz ca ca ca naselja da bi zagrejali kucu od 3 sprata loze dan,noc los ugalj. Kad krenu na spavanje smanje cug..
 
Из принципа не бих поделио линк, чак ни у едукативне сврхе.
Iz istog razloga ni ja nisam hteo da podelim 🙃
Кажу да је он четврти на листи СПС-а у Блацу. Није тајна да има СПС-оваца који не обожавају непоменика, али им није дозвољено да јавно иступају против њега, посебно не на овакав начин.
Mislim da je ovo možda znak dubljeg razdora i nesaglasnosti sa SPS-om. Ovaj "incident" bi pre prokomentarisao negde u nekoj emisiji, kao nešto nebitno. Ali čim ovako javno deli sa svog profila, plus uz to članovi prozivaju i Dačića - sve mi to govori da je problem već na višem nivou.
Bilo bi interesantno kada bi parlamentarni izbori bili takvi da SNS ne dobije većinu, kao ni opozicija, a SPS da dobije dovoljno glasova - taman toliko da u koaliciji ili opoziciju ili SNS prebaci na većinu. Tada bismo možda čak i dobili pravu demokratsku skupštinu, bez da iko ima većinu i svako gura svoju struju i svoj program.
 
Моје мишљење: СПС неће напустити СНС док се не појави нека стабилна коалиција (мање вероватно политичка странка) која може да парира СНС-у или га индивидуално надјача. Чак и да се после ових избора деси да СПС не буде у влади, просто не могу да их замислим као озбиљну опозицију Вучићевом режиму.
 
Ja pošteno istabah poslednjih dana u kampanji. Ne mogu da vam opišem kako je lep osećaj kada nas 8 organizacija iz koalicije Srbije protiv nasilja dođemo kao recimo u subotu na Đeram pijacu ili juče na Mirijevsku pijacu. Ne bude prijatno SNS-ovcima jer smo došli pre njih na lokacije na kojima su navikli da su stalno jer im je to partijski zadatak da opravdaju radna mesta u javnom sektoru. Zanimljivo je kako tako sitnu stvar su uzeli zdravo za gotovo kao da je to njihovo vlasništvo a ne trotoar ispred pijace koji smemo svi da koristimo.

Građani vide da je nas zapravo više nego SNS-ovaca jer smo velika koalicija kao i to da smo pristojni ljudi među kojima smo neki i kandidati za gradske odbornike i narodne poslanike, kao i da nismo plaćeni da stojimo za štandovima. Oni pitaju građane da "podrže predsednika" i potpišu listu podrške bez pominjanja SNS-a, dok mi građanima kažemo da izađu na izbore i podrže široku koaliciju Srbija protiv nasilja i da nije bitno na čijem su od naših 8 štandova jer smo zajedno u koaliciji, i da se oni kao građani pitaju o svojoj budućnosti izlaskom na izbore 17. decembra.

I mi se ohrabrimo kada vidimo da nas je 20tak dok SNS-ovaca bude najviše desetak na 3 štanda sa sve zastavama i propagandom muzikom. Inače, su prestali da puštaju pesme u kojima napadaju političare iz SPN-a, izgleda da im se ta negativna kampanja obila o glavu.

Reakcije građana su izuzetne, čak im bude i simpatično što smo nemamo od materijala ništa više od osnovnog:flajera, hemijskih olovki, upaljača (protiv ovoga sam ali je to odluka koalicije) i nešto malo bedževa dok na štandovima SNS-a se dele knjige, AV kafa, knjižice sa 10 godina projekata vlasti SNS-a u Beogradu, AV lizalice, neke sadnice biljaka!? (ekologija je bitna i SNS-u očigledno), AV bonžite i još neke drangulije.

Mi iz koalicije Srbija protiv nasilja smo tu na štandovima da ohrabrimo ljude da izađu na izbore, dok su SNS-ovci tu da ih potkupe sitnim ćarom.
 
Ja bih da pozdravim tvoj angažman i gostovanje vezano za stazu za pešake koja spaja železničko stajalište Tošin bunar sa Bulevarom heroja sa Košara. Tu je u javnom interesu da se uspostavi službenost prolaza na privatnoj parceli, pod pravim uglom do same ulice, a u ostalom delu nek investitor gradi šta je želeo, prema dozvoli. To si lepo objasnio. Vrlo je značajno da ljudi ne idu gotovo kilometar okolo da bi pristupili stajalištu.👍
 
Ostao sam dužan AV lizalica sa Đerma, vide se i te biljke koje su delili. Bili smo 2 sata štand do štanda.
av lizalice djeram 2 12 2023.jpg
 
Aploudovao je ovaj deo posebno pre par sati, da naglasi i podvuce kakav je seljak. Meni ovaj gori od Vucica, majke mi. Klasican dahija.

Увек је био некако бахат, али док није постао градоначелник заиста се није у потпуности показао. Сад се толико разоткрио да чак и Весић испаде бољи.
Међутим све то код мене га ипак не може довести на прво место непожељних политичара. Ту се закуцао овај други што га помињеш, и не видим да му ико прети.
 
Шапић би био још гори као председник. Штета што је бацио љагу на хуманитарни рад.
 
Ko želi da uđe na Instagram profil AV, može nam preneti link od poslednje (?) objave, na kojoj je snimak sa nekog okupljanja SPS, gde neki socijalista viče "Vučiću pederu". I onda lep opis objave, plus odmah komentari u fazonu "izdaja", gde je neko čak i Dačića pomenuo.

Interesantno razvijanje situacije.

Све више се прича како СПС спрема промену стране.
Ја ту не видим ништа ново. Ситуација пред прошле парламентарне изборе је била идентична. Свака зависност скупштинске већине од било које странке умањује моћ нашег хегемона. Жеља му је да може сам да има већину, ако не сам евентуално са мањинским странкама, а СПС можда да зовне као знак милостиње и као закуцане послушнике. На прошлик изборима је био гранични резултат, са Мађарима је имао најтеснију могућу већину, али се ипак одлучио да зовне СПС да се осигура. Наравно као крајње послушнике, али то што без СПС-а није имао јасну већину, ипак је Дачићу дало мало простора за преговарање.

Осим тога СНС и СПС имају део заједничког гласачког тела, тј који могу гласати и за једне и друге, и ово је борба за тај колач.

Садашња већина у скупштини има јасну предност и на овим изборима, али ситуација у којој би СНС-у требао и СПС и мањинске странке за нову већину је могућа. То би значајно ослабило моћ хегемона, и то је искрено оно чему се надам. То да ће СПС обрнути чунак, уколико се појави таква могућност, не верујем. Они би можда и привхатили али уз велику цену коју бу опозиционе странке морале да плате. Пре мислим да ће се определити за разрађену постојећу мафијашку већину.
 
Све зависи ко ће им понудити премијера.
Има ту и моменат подмиривања апетита партијског апарата који не сме да се занемари. А такође, у некој будућности, СПС може да буде уточиште за неприметне напредњаке средњег и нижег партијског сталежа.
 
Vrh