Šta je novo?

Izbori 2024

Претерујеш МЦ, Србија је данас само политички незрело друштво.
Уместо лажних подела на некакву русофилску десницу и еврофилску левицу, нама треба антикорупциони политички покрет. И то морају да буду стручни људи без претходних политичких ангажовања у постојећим странкама или параполитичким органима типа управни одбори спортских друштава.
Ћута је имао тај потенцијал али се слизао са Зеленовићем.
 
Da li ce nasi zivoti biti toliko mnogo bolji ako bi mogli da idemo sa licnom kartom u EU?
Jasno, verovatno nisi isao nigde sem blizeg okruzenja pa nemas ideju zbog cega bi bilo korisno ici sa licnom kartom po EU, pa da ti pojasnim:

- Sa licnom kartom se ubrzava protok ljudi i robe (nema granica, guzvi)
- Za ljude koji cesto putuju ne moraju da razmisljaju da ce morati da obnavljaju pasos pre isteka roka zbog previse pecata u pasosu
- Za nekog ko zivi npr. u Subotici, izlet do Segedina se pretvara u odlazak iz BG-a do Panceva, sto znaci lagana prica

I ja sam zapravo mnogo vise za sengen nego za ulazak u EU. Ulazak u EU me u principu ne zanima dokle god mozemo da uzimamo sta nam treba od EU (pristup fondovima, investicije....) a da ne moramo da placamo nikakvu (ili jako malu) cenu za to. Dok ulazak u sengen ima mnogo veci smisao.
 
Srbija je najsličnija južnoameričkim državama. Od stanja infrastrukure, kulture ljudi, socijalnih nejednakosti, političke situacije. Mi smo sve, samo ne Evropa. Naše društvo i jeste zapadni Balkan, kako nas zovu ovi iz EU.
 
Srbija je najsličnija južnoameričkim državama. Od stanja infrastrukure, kulture ljudi, socijalnih nejednakosti, političke situacije. Mi smo sve, samo ne Evropa. Naše društvo i jeste zapadni Balkan, kako nas zovu ovi iz EU.
Srbija je najslicnija u svemu tome sto si napisao zapravo juznoj Evropi (Portugal, Spanija, juzni delovi Italije i Grcka) i to je zapravo najveca prednost Srbije. Kad god sam u nekoj od tih zemalja, a putujem cesto, uvek imam onaj osecaj da me mnogo stvari, pocev od atmosfere, do ljud, podeca na BG. I realno to jeste nasa prica, a ne Germanske zemlje i Skandinavija koja nismo, niti bi ikad trebalo da budemo.
 
Članica EU dobija daleko više novca nego kandidat. Hrvatske je dobija 30 milijardi evra zbog Korone. Srbija je morala sama da finansira pandemiju. U Hrvatskoj će se mnogo putevi graditi od fondova EU, menjaju se prozori na zgradama, itd... Velika je to razlika druže, da te ne lažu. Naravno da sve to ima mana. Najveći problem Srbije bi bio što bi ostala pusta i bez stanovništva. Ko bi realno ostao ovde, a ima šansu da zapali bilo gde?
 
Srbija je najslicnija u svemu tome sto si napisao zapravo juznoj Evropi (Portugal, Spanija, juzni delovi Italije i Grcka) i to je zapravo najveca prednost Srbije. Kad god sam u nekoj od tih zemalja, a putujem cesto, uvek imam onaj osecaj da me mnogo stvari, pocev od atmosfere, do ljud, podeca na BG. I realno to jeste nasa prica, a ne Germanske zemlje i Skandinavija koja nismo, niti bi ikad trebalo da budemo.
Druže, na kojim si ti drogama? :cool:
Srbija nema ništa zajedničko sa tim zemljama. Pogledaj kako izgledaju njihove fasade, gradovi. kakvi su ljudi. Mi smo nasilni, inertni, prostog duha. Daleko smo mi od tih zemalja.
 
Jasno, verovatno nisi isao nigde sem blizeg okruzenja pa nemas ideju zbog cega bi bilo korisno ici sa licnom kartom po EU, pa da ti pojasnim:

- Sa licnom kartom se ubrzava protok ljudi i robe (nema granica, guzvi)
- Za ljude koji cesto putuju ne moraju da razmisljaju da ce morati da obnavljaju pasos pre isteka roka zbog previse pecata u pasosu
- Za nekog ko zivi npr. u Subotici, izlet do Segedina se pretvara u odlazak iz BG-a do Panceva, sto znaci lagana prica

I ja sam zapravo mnogo vise za sengen nego za ulazak u EU. Ulazak u EU me u principu ne zanima dokle god mozemo da uzimamo sta nam treba od EU (pristup fondovima, investicije....) a da ne moramo da placamo nikakvu (ili jako malu) cenu za to. Dok ulazak u sengen ima mnogo veci smisao.
Verovatno nikada nisi ziveo van Srbije.
Ja sam npr ziveo u NL i te fadcinantne prednosti sam iskusio. Da, uzmes bicikl i za pola sata si u Nemackoj. Prvih par puta deluje fascinantno. Ali u.putanju je infantilna dascunacija jer u ponedeljakbu devet moram da budem u paklu high tech neoliberalnog radnog mesta.

Sve te " prednosti" su namenjene Kapitalu. Obican covek ne zeli migrante, strance, netreba mu "slobodan protok ljudi". U politicki krugovima u.kojima sam ae kretao, a to su buli socijalisti i anarhisti, svi su mrzeli EU.

Samo infantilini
i potrosaci, bednici koji svoje zivote ostavljaju kapitalu, vole EU.
 
Srbija je najsličnija južnoameričkim državama. Od stanja infrastrukure, kulture ljudi, socijalnih nejednakosti, političke situacije. Mi smo sve, samo ne Evropa. Naše društvo i jeste zapadni Balkan, kako nas zovu ovi iz EU.
Ja bih rekao da smo dosta slicni i centralnoazijskom drzavama gde zive razna turska plemena. Medutim cak i Turci su daleko ispred nas. Turci su se uzdigli kada su odlucili da ne cekaju da ih primi EU
 
Bugarska je do sada dobila preko 60 milijardi evra od EU kroz grantove ( bespovratno znaci), Srbija nesto vise od 2 milijarde, tako da je finansijski neuporediva saradnja sa EU u odnosu na punopravno clanstvo. Bugarska je takodje i los primer jer je jos uvek u istoj ligi sa Srbijom iako je vise od 15 godina clanica EU. Nesposobna i korumpirana vlast , ali verovatno i korumpirani EU cinovnici su dokaz da nema tog novca koji ne moze da se potrosi na glup nacin. Ali Sofija ima metro a mi to jos sanjamo. Smetaju mi razni besmisleni propisi i zabrane koje uvodi EU i ogranicenja ljudskih sloboda pod izgovorom sigurnosti, ili ljudskih prava, od prosecne velicine jabuka u marketima do bar kodova na jajima, abcd ljudi i njihovi zahtevi i slicno, zato ne bih glasao za EU.
 
Verovatno nikada nisi ziveo van Srbije.
Ja sam npr ziveo u NL i te fadcinantne prednosti sam iskusio. Da, uzmes bicikl i za pola sata si u Nemackoj. Prvih par puta deluje fascinantno. Ali u.putanju je infantilna dascunacija jer u ponedeljakbu devet moram da budem u paklu high tech neoliberalnog radnog mesta.

Sve te " prednosti" su namenjene Kapitalu. Obican covek ne zeli migrante, strance, netreba mu "slobodan protok ljudi". U politicki krugovima u.kojima sam ae kretao, a to su buli socijalisti i anarhisti, svi su mrzeli EU.

Samo infantilini
i potrosaci, bednici koji svoje zivote ostavljaju kapitalu, vole EU.
 
Druže, na kojim si ti drogama? :cool:
Srbija nema ništa zajedničko sa tim zemljama. Pogledaj kako izgledaju njihove fasade, gradovi. kakvi su ljudi. Mi smo nasilni, inertni, prostog duha. Daleko smo mi od tih zemalja.
Tacno, mislim da fasade ni u najzapustenijim srpskim gradovima nisu u tako losem stanju kao neke po juznoj Italiji i Siciliji.
 
Tacno, mislim da fasade ni u najzapustenijim srpskim gradovima nisu u tako losem stanju kao neke po juznoj Italiji i Siciliji.
i sta kazu jos u Centrali?
Jesmo li bolji od Svaba i Hrvata?
I Zabare preticemo....
Nema sale s nama.
Brze, bolje, jace...

EU vac 11 godina upravlja direktno Srbjijom.
Na celu Srbije je osoba koja bespogovorno sprovodi politiku EU.
EU je dva puta sprovkdila tzv reformu sudstva u Srbiji, a stanje je gore nego ikad.
SNS je proevropska stranka. Vodja rece danas da cemo uprkos tome sto nas tretiraju kao st.ku i dalje ostati nepokolebljivo na evropskom putu...
 
Poslednja izmena:
Napulj po svojoj uzavreloj krvi veoma podseca na Srbiju.
Srecni i skromni, s malo para.
Milano je vec Zagreb ili Ljubljana za nas.
 
Кад смо код Напуља не знам да ли сте испратили али срушили су једну јако занимљиву бруталистичку зграду скоро, La Vele di Scampia :(


Овај горњи део који се види на снимку подсећа неодољиво на бежанијске блокове по концепту иако је био много мање хуман

Иначе, мени је главни проблем у менталитету овде, а што нас разликује од јужне Европе, недостатак естетике и бриге за исту

Да Београђани мање загађују и више маре за лепоту при организацији простора не би овај град био толико различит од просечног грчког, шпанског или италијанског
 
Ja ne uspevam da shvatim i ispratim o čemu se trenutno diskutuje ovde. Kapiram pojedinačne delove i mislim da je svako u pravu oko nečega ali ne razumem šta je konačna poenta? I šta je to oko čega se ljudi uopšte raspravljaju?

EU je loša zato što su u nekim delovima Italije fasade raspad? Šta, jel to? Napulj je reprezent cele Italije? Ili je cela Italija reprezent na šta bi Srbija ličila ako bi ušla u EU?

O čemu se uopšte raspravlja ovde?
 
Упитна је наша жеља за ЕУ интеграцијама, да ли желимо лакши шопинг у Бечу, лакше запошљавање у Ирској, сви да возимо мерцедесе, да нам ЕУ плаћа крпљење и изградњу свега и свачега, да нам неки бриселски комесари похапсе корумпирану власт, или да створимо овде нормално функционисање целог државног апарата у користи грађана?
 
S obzirom da je Srbija provizorijum od drzave, s staroturskim-orijentalnim mentalitetom, EU ocekuje tantalove muke da nas uklopi. Vrlo moguce da cemo jos dugo cekati pred vratima EU.
Nemamo mi zapadnjacki mentalitet kao kroasani i alpski hrvati.
 
Sta to znachi "Nemamo mi zapadnjacki mentalitet kao kroasani i alpski hrvati." u 21-veku i posle svega sto smo videli poslednjih 30 godina
Ako mene pitate mi smo rusofili u toj meri da volimo ruske vrednosti, ali samo ako to znachi i - americka plata, nemacka kola, engleski jezik, japanski tehnika, francuska moda, italijanska kuhinja, grcko more.... "Jaki" smo mi istocnjaci.
 
Које су руске вредности? Наши људи се ложе да је Путин православни Тито који ће да нас ослободи. Руси данас живе америчке вредности, минус Воке културе.
 
to hocu i da kazem - mi ne znamo ni sta je to rusija, sta je rusko drustvo (isto tako idealizujemo i zapad), da je rusija isto kapitalisticko drustvo koja nije toliko luda za nama koliko mi za njima. Mi generalno ne znamo sta hocemo.
 
Које су руске вредности? Наши људи се ложе да је Путин православни Тито који ће да нас ослободи. Руси данас живе америчке вредности, минус Воке културе.
to hocu i da kazem - mi ne znamo ni sta je to rusija, sta je rusko drustvo (isto tako idealizujemo i zapad), da je rusija isto kapitalisticko drustvo koja nije toliko luda za nama koliko mi za njima. Mi generalno ne znamo sta hocemo.
Ok, u tom slučaju logičko pitanje:

Sediš u prostoriji sa još 34 ljudi. Vidiš njih 28 kako prelaze u susednu prostoriju, i još 2 ljudi kako se stolicama primiču sobi gde su prešli ovih drugih 28. Dakle u prvobitnoj prostoriji ostajete ti, ovo dvoje koji su se primakli prostoriji gde je većina otišla, i još 3-4 lika u mračnom ćošku koji izgledaju mrtvo pijano i izgubljeno u prostoru i vremenu.

Šta radiš u tom slučaju?
1) Pokušavaš da se pridružiš većini koja se presilila u drugu prostoriju
2) Ostaješ u istoj prostoriji da ostatak događaja provedeš sa raznim Mišama Tumbasima i Miroljubima Petrovićima
?
 
Људи трипују да је Русија попут Стаљиновог СССР само да уместо комесара у кожним капутима реч воде православни попови. А руси су данас технолошки и социолошки ближи Немачкој и Француској него ми.
 
Vrh