Šta je novo?

Izbori 2024

Реално, свако кршење принципа разума који налажу да се у одређеном тренутку одустане, тј. одступи са власти, само ће тај (скори) будући одлазак учинити болнијим, ако не и трагичним.

Само да нас све неке дилеје не уведу у трагедију, јер им је то често успевало.
 
Nedavno sam čuo da je kineski interes za gradnju puteva umrežavanje Srbije zbog ruda. Plan je da se otprilike pola države (južno od BG) pretvori u rudnike i naravno Kinezima će značiti ti putevi.
Mene ne bi iznenadilo da se Kina i Rio Tinto lepo dogovore na nasu stetu.
Pa da rudare i kopaju, ko u MInecraft-u. I truju.
A mi da se bogatimo od njihovog rudarenja ko sto se Bocvana obogatila.

Hulja bi mogao da odstupi od vlasti tek ako osigura nastavak kradje sa novim opozicionim partnerima.
 
Sns ce svakako uzeti izbore, samo 5% manje po mojoj proceni, pa ce se ici u koaliciju. Izborni uslovi su isti kao ranije, sto znaci da opozicija nista nije znacajno izboksovala ovim protestima n ulici. Fakticki hodalo se za dzaba.
Da su izbori sredinom sledece godine, bilo bi teze, zbog ekonomske krize i recesije.
Tajming izbora je savrsen za vlast, a ne i za opoziciju.
 
Ko 17.decembra bude zaokružio Vučića-sigurno je teška bu****. Lik doživljava debakl za debaklom. Niti se više otvaraju fabrike, inflacija divlja, od maja traju protesti, na svom mitingu doživeo je fijasko, propala mu je i ideja o "Narodnom pokretu", na kosovskom pitanju je pukao totalno, neće dobiti ni ZSO, struja poskupela, još ako bude hladnija zima..

I vi ovde ubeđeni da lagano dobijaju izbore? Nema šanse.
Mislim da on u ovom trenutku racuna na to da je opozicija jos nespremnija od njega (kao sto realno i jeste, iako ne bi smela biti). Ne bi me iznenadilo da izadju na izbore sa vise izbornih lista nego sto ih je bilo prosli put, posto su se Cuta i Aleksic odvojili, a trebalo bi da se ukrupnjavaju. A za to ukrupnjavanje pitanje je ima li dovoljno vremena u ovih dva i po meseca.

Vucicu u ovom trenutku dosta stvari ne ide na ruku i ovi izbori su jedan panican iznudjen potez (ako ih zaista bude u Decembru a izgleda da ce ih biti). Lici na cuveno Tadicevo ‘skracivanje mandata’. Ako ozbiljno ne ode na dole to je ovaj put krivica samo opozicije.
 
Вучић око себе има армију државних чиновника и привредника који су своје позиције везали за њега. Сетимо се нпр. оног шармантног госпидина седе косе везане у коњски реп који је на градилишту клиничког центра давао својим радницима инструкције како кад он викне "живила" они да викну за њим у глас "Србија!". Таквих има на хиљаде, десетине су свакој општини, и сви вуку по 50-100-200 својих запослених, плус њихове породице. Многи се плаше да би смена власти пореметила њихове послове.
 
Вучић око себе има армију државних чиновника и привредника који су своје позиције везали за њега. Сетимо се нпр. оног шармантног госпидина седе косе везане у коњски реп који је на градилишту клиничког центра давао својим радницима инструкције како кад он викне "живила" они да викну за њим у глас "Србија!". Таквих има на хиљаде, десетине су свакој општини, и сви вуку по 50-100-200 својих запослених, плус њихове породице. Многи се плаше да би смена власти пореметила њихове послове.
Bas tako.
Podsetio bih na glasanje za izbor direktora u III gimnaziji pre par nedelja.
105 za radikalsku direktorku
4 protiv
 
Pre par postova napisao sam da opozicija može da dobije izbore samo da se uozbilji, udruži u bar dve kolone, da ne dođe do rasipanja glasova, jer po d ontovom količniku uvek najveće stranke dobiju najviše mandata od rasutih glasova. Zatim se moraju dogovoriti i aktivmo raditi oko kontrole izbora u svim fazama od glasačkog mesta pa do izbornih komisija. Onda delovati na birače da izađu i glasaju, jer oko 15% ima koji su pristalice opozicije, ali se premišljaju da li da izađu. U kampanji istaći negativne efekte vlast, ali se ne udaviti sa tim, jer birači vole da čuju i šta se nudi, mora imati i pozitivne kampanje. Obilazak maltene svakog sela u Srbiji. Itd...
 
izuzetni tekstovi


Сораб све схвата једноставно и површно (за удубљивање и знање су потребни време и труд, које радије троши на сплавове и друштвене мреже), па је тако, пре готово четврт века, схватио и слободу, и демократију. Бежећи, мање-више оправдано, од Слободана Милошевића и његових Раје, Гаје, Влаје, Дачића, Шешеља, Вучића и тако даље, похитао је у руке Визионару и визионарчићима, који су му обећали да ће га увести у врли, европски свет, у коме ће чак и Сораб умети да погоди канту за ђубре. Обећали су Визионар и визионарчићи да ће нас тај свет волети, да ће нам помоћи, да ће нас учинити бољим људима, да ћемо слободно бирати, да ћемо ући у царство демократије које обала нема и у царство крилате слободе, која земљу не дотиче.
Прве тековине слободе и демократије су се осетиле одмах: позатваране су домаће банке, које су биле хипотекарни власници наше својине, која је умрла са тим банкама; демократија је процветала гласањима из Бодрума и Солуна, а слобода под акцијом „Сабља“, у којој је ухапшено 12 000 људи за десетак дана (у Титовој диктатури, на Голи оток је послато 20 000 људи за пет година), а судски епилог је имало мање од сто случајева, док смо осталима платили одштету из буџета.
Даље су слобда и демократија цветали поклањењем цементара и шећерана, укидањем СДК, да би се сакрили токови новца, а онда и даљим крчмљењем свега што су генерације пре нас стварале.
Лако је било 5. октобра, кад су Амери гурали зелембаће у буљу визионара и кад су припремили логистику. Сад, кад следбеници визије треба да склоне Вучића сами, некако не иде, изгледа све бедније, али још увек сјајно, у односу на оно како ће изгледати за пар месеци.
Наша простота, она грађанска простота, која је далеко беднија од најбедније сељачке, није нестала, само се заогрнула Западом, и то не Западом Микеланђела, Бетовена, или Хегела, него Западом Мекдоналдса, Ајфона и Старбакса.
 
Poslednja izmena:
Вучић око себе има армију државних чиновника и привредника који су своје позиције везали за њега. Сетимо се нпр. оног шармантног госпидина седе косе везане у коњски реп који је на градилишту клиничког центра давао својим радницима инструкције како кад он викне "живила" они да викну за њим у глас "Србија!". Таквих има на хиљаде, десетине су свакој општини, и сви вуку по 50-100-200 својих запослених, плус њихове породице. Многи се плаше да би смена власти пореметила њихове послове.
Naravno da ima sigurnu bazu kao sto je i svaka prethodna vlast imala. Al ta baza nije 2 miliona ljudi. U svakoj drzavi na svakom glasanju imas ljude kojima odgovara status quo, pa se opet stvari menjaju i vlasti smenjuju.
 
Pustite defetizam, samo vi izadjite na izbore a ne da unapred potpisujete poraz
Ja npr. sam nikad motivisaniji da glasam (zadnji put sam glasao pre nekih 5-6 godina), a verujem i dosta drugih sto su bili apstinenti zadnjih godina isto razmisljaju
 
Pre par postova napisao sam da opozicija može da dobije izbore samo da se uozbilji, udruži u bar dve kolone, da ne dođe do rasipanja glasova, jer po d ontovom količniku uvek najveće stranke dobiju najviše mandata od rasutih glasova. Zatim se moraju dogovoriti i aktivmo raditi oko kontrole izbora u svim fazama od glasačkog mesta pa do izbornih komisija. Onda delovati na birače da izađu i glasaju, jer oko 15% ima koji su pristalice opozicije, ali se premišljaju da li da izađu. U kampanji istaći negativne efekte vlast, ali se ne udaviti sa tim, jer birači vole da čuju i šta se nudi, mora imati i pozitivne kampanje. Obilazak maltene svakog sela u Srbiji. Itd...
tacno.
ali da li je moguce zamisliti ekipu iz Zajedno/DS kako obilazi sela
 
Људи, ај` не приписујте надљудске моћи једној у основи незрелој будалетини.

Имате два примера: Коштуница се повукао и живи евер афтер на Дорћолу и у Белановици; са друге стране, Милошевић се није повукао никад.
 
Cekaj, Gangula podneo ostavku, ali ostaje gradonacelnik do izbora, pa na izborima ako pobedi ce i dalje biti gradonacelnik, a ako ne pobedi, onda nece. U cemu je razlika da nije podneo ostavku?
 
Bice sve u redu, i on ce da bude jos malo slabiji nego pre. Sa svakim novim izborima blizi mu se kraj. Paranoidan i histerican on ce samo da ubrza taj proces.
 
Mene zvali pre neki dan, da pitaju "šta mislite o našem predsedniku" 😁 Ja reko'- bolje da zadržim za sebe šta mislim. Devojčica se našla u čudu, kao-stvarno ne želite da se izjasnite.. Da, reko', je l' to neki problem.. ostala je zatečena.. SNS direktori se rastrčali ovde u okolini, nude pare za renoviranje crkve, da kupe pametne table školama, doniraju penzionerskim udruženjima... Gori im pod nogama kao nikad... uzalud im sve.
 
Vrh