Šta je novo?

Izbori 2024

Najvece uspehe u upravljanju Srbijiom postigli su , paradoksalno komunisti i to samo u periodu u kojem je postojala strahovlada UDBE.
Verovatno su komunisti bili uspesni, zato sto se radilo o nama stranoj ideologiji, nemacko jevrejskoj, sa idejom odgovornosti i discipline.
Skicno uspehu u oragnizaciji srpske vojske, kopiranjem pruskog sistema.
 
Bpw7NSFCYAABuMT.jpg
 
Najvece uspehe u upravljanju Srbijiom postigli su , paradoksalno komunisti i to samo u periodu u kojem je postojala strahovlada UDBE.
Najveće uspehe Srbija je postigla kad su je vodili Slovenac (Tito) i Hrvat (Ante Marković)
Čim smo se mi Srbi, dokopali vlasti sve je otišlo u pm.
 
Oni su bili tad nacija u usponu.
Samim brojem su mogli da potisnu Srbe.
Puno mladih, nezposlenih, korupcija, nacionalizam bukti.

Milosevic devedesetih nije hteo da pregovara sa njima da ne bi izgubio glasove kosovskih Srba.
Albanci nisu mogli da se drze silom kako je milosevic verovao.
Pa da, bilo im je loše, nisu mogli da se drže silom.. a zašto onda nisu izašli na izbore i glasali listom za opoziciju? Da doprinesu smeni mrskog im Miloševića? Nego, rekao im neko da ćute i čekaju, da će i njihovo "oslobođenje" doći na red..
 
Pa da, bilo im je loše, nisu mogli da se drže silom.. a zašto onda nisu izašli na izbore i glasali listom za opoziciju? Da doprinesu smeni mrskog im Miloševića? Nego, rekao im neko da ćute i čekaju, da će i njihovo "oslobođenje" doći na red..
MIlosevicu je odgovaralo da oni ne izlaze na izbore.
Tako je imao vise poslanika sa Kosova koji su za njega Srpski glasovi).
 
Najveće uspehe Srbija je postigla kad su je vodili Slovenac (Tito) i Hrvat (Ante Marković)
Čim smo se mi Srbi, dokopali vlasti sve je otišlo u pm.

To je bilo zato sto su oni bili eksponenti odredjene pozitivisticke ideologije.
Istina je, vecina Srba oduvek je bila za oblik drzve kakav imamo danas.
Oni koji nisu za to, to je konstantnooko 10%, oni se iseljavaju.

Do sada nismo imali slucaj u istoriji Srbije da su na vlasti bili oni koji su za drugaciji nacin organizacie.
DS, Moramo, SNS, LDP, SPS, mentalni sklop je potpuno isti.
 
Poslednja izmena:
Da, Miloševiću je odgovaralo da Albanci ne izlaze na izbore, ali je to očigledno odgovaralo i Albancima- da pred svetom kukaju da su ugroženi, a da zapravo ne učestvuju u izbornom procesu i legalnim sredstvima se bore za promenu vlasti... već su eto morali kroz OVK da se izbore za to što su hteli.

E zbog toga je to pitanje Danice Vučenić upućeno Milošu Jovanoviću, koje je Užice juče okačio, težak bezobrazluk.

Oni nisu hteli da žive ni u kakvoj Srbiji, makar u Beogradu stolovala Majka Tereza... bu******** Milošević je samo bio dobar izgovor.
 
Слоба је толерисао албанске паралелне институције на Косову током 90их - школство и здравство пре свега. Њему је био циљ да буде на власти и албански бојкот му је ту ишао на руку.
Српске институције очуване негде након повлачења наше државе, школство, судство и правосуђе, оцрњене као паралелне су укинуте под притисцима ЕУ.
 
Ma to je sve jasno, nego pričam o tom albanskom licemerju i narativu njihovih lobista koje čujemo i u Beogradu...nisu imali prava, ukinuta autonomija itd... pa ko vam je branio da glasate na izborima za opoziciju i legalno se borite za poboljšanje položaja.... Zapad? Obećao im priznanje otcepljenja ako se malo strpe..
 
Албанци са Косова су се тврдо држали Призренске лиге без обзира на политички систем код нас, са одређеним врдањима њихових локални комуниста који су као били укључени у Југословенски систем. И увек је било радикалног оружаног отпора, и 50их, и 60их, можда мање 70их, и ескалација 80их и 90их.
 
Razgovarao sam sa jendim statisticarem.

Kaze mi da je popis izasao iz okvira statistike kada su poceli da uzimaju licne podatke.
A oni vam uzimaju MBR.
I vi sami olaksavate da povezu podatke u svojim bazama.

Maloumno Sramno Ponizavajuce.

Popisivacica je bila kod mene. Rekao sam joj da mi da broj da cu je zvati, da nemam vremena.
Nikad je necu zvati.

Mada, bilo mi je zao. To su najsiromansiji ljudi iz SNS esalona. Nema tu nikakvih studenata kako tvrdi ekipa iz NGO, N1 i levice, sve u odbranu EU koja je finansirala ovo nelegalno ponasanje.
 
To je bilo zato sto su oni bili eksponenti odredjene pozitivisticke ideologije.
Istina je, vecina Srba oduvek je bila za oblik drzve kakav imamo danas.
Oni koji nisu za to, to je konstantnooko 10%, oni se iseljavaju.
Колико овде има нездраве мржње, да још кажеш да се сви нормални одавде исељавају. Епа ако је тако онда иди и ти с њима, и сневај тамо далеко своју толико драгу удбу како пресреће људе на путу, пељеши их и распуцава. Уз завијање енглеских бомбардера. Далеко вам лепа кућа.
 
Uh teško vama kad vam dođe nex pa vidi šta sve pišete. Videćete obojca kad se samozapali iz protesta.
 
Југославију нису разбили ни Амери ни Немци ни Французи. То је замајавање. Југославија је разбијена изнутра. Једноставно, неизбежним уклањањем комунизма испод тепиха је уместо здраво-разумских размишљања и међусобног разумевање испливала чиста глупост и мржња са свих страна. Са друге стране тачно је да утицајне силе нису ништа учиниле да се спречи избијање рата, већ су неумитни распад искористиле за неке своје интересе. Ако је већ распад био неизбежан, а мислим да јесте, могли су да свој утицај ставе на расплагање да се спречи покољ. Чехословачки пример је било тешко остварив јер они испод тепиха нису имали предратну нетрпељивост (мислим не период пре 2. светског рата и доласка Стаљинове чизме), а нису имали ни НДХ ни Јасеновац, али свакако су се могла поставити нека правила где би свако нешто изгубио али и добио неке компезације и то гарантовати својим неоспорним војно-политичким утицајем. Овако сви плаћамо своју глупост а ми највише и за своје неуспехе и грешке кунемо Амере и Немце, и тако се и даље укопавамо.
 
Са друге стране тачно је да утицајне силе нису ништа учиниле да се спречи избијање рата, већ су неумитни распад искористиле за неке своје интересе.
Išlo je i dalje od toga. U tekstu koji je Vox91 okačio, jasno piše Bejkerov citat da su Austrija i Nemačka aktivno radile na tome da se rasturi Juga.
Ja sam i ranije naletao na te tvrdnje od običnih ljudi, uglavnm fanatika i evroskeptika, ali nisam im davao previše težine zbog tendencije takvih ljudi da budu isključivi, zadrti i militantni. Međutim, kada sam Bejker kaže da su drugi podrivali, i to kaže konkretno Austrija i Nemačka, to daje sasvim novu težinu celoj priči.

A da, tu su i oni CIA izveštaji i studije o mogućem raspadu, koji su bili napravljeni par godina pre samog raspada. Sad, neki misle da je to bilo samo teoretisanje, a neki misle da je to bio plan, ako ne zvaničnog Vašingtona, onda nekih struja unutar SAD. A možda nije ni jedno ni drugo nego su ovi na vreme uvideli da u Austriji i Nemačkoj postoje ljudi kojima bi odgovaralo da se Juga nasilno raspadne i da iz godine u godinu sve aktivnije rade na tome.

Ja ću se uvek složiti sa stavovima i tvrdnjama da ništa od toga ne bi bilo moguće da mi ovde, i narod i političmari, kao kolektiv, nismo ispali debili. Ali neću se nikad složiti sa stavovima i tvrdnjavama da je sve isključivo naša krivica, a svi ostali u svetu su samo nemo posmatrali. Naravno da nisu. Nije Juga ni prva ni poslednja zemlja koju su jajare sa zapada podelile i rasturile. U jednoj Ruandi su uspeli od jednog te istog naroda da naprave šatro dva, i međusobno ih zavade, dok se nisu poubijali u milionima.


I onda mi dođu raznorazni balavci pa mi pričaju kako smo mi sami uvek krivi za sve, a Evropa i SAD su bastioni poštenja, morala i pravde, koji nikad nikome ništa nisu uradili.
More marš bre. Da im kupim svima po lilihip i kartu za taj zapad, da odu malo da vide kako to izgleda uživo, mimo Holivudskih baljezgarija i libtardskih medija.

Inače, da ne bude zabune, ovaj zadnji pasus se ne odnosi na tebe. Samo komentarišem granične poremećaje nekih da vide grehove i mane svakog izvan zapadnjačkog sveta, a ove ignorišu ili guraju pod tepih. I još se raduju kad god se Srbiji desi nešto loše, samo da bi se dodvorili svojim gazdama, koji za njih ni ne znaju, niti ih briga.
 
Inače, da ne bude zabune, ovaj zadnji pasus se ne odnosi na tebe. Samo komentarišem granične poremećaje nekih da vide grehove i mane svakog izvan zapadnjačkog sveta, a ove ignorišu ili guraju pod tepih. I još se raduju kad god se Srbiji desi nešto loše, samo da bi se dodvorili svojim gazdama, koji za njih ni ne znaju, niti ih briga.
Naravno da postoje mane i imperijalizam izvan zapadnog sveta.
Medjutim, poslednjig 30 godina imamo dominaciju bas zapadnog sveta.
 
Treba biti iskren i jelte, neUtrAlan pa reci da ima mana i van zapadnog sveta. Nadje se poneka mana zaista. Jednostavno, desava se. Ali ni blizu kao na zapadu. Sto kaze car sveta, tamo je satanizam.
 
Nego šta će nam nelečini sutra saopštiti?

Premijer Brnabić u ostavci rekao da će morati da se menja strateška pozicija
 
@Bender Rodriguez, није ми намера да браним западне силе. Да ли су они активно радили на распаду заиста не знам, гледао сам емисије које то потврђују али и оне које тврде и показују податке да је чак и Немачка све до 91 осмишљавала своје потезе као да неће бити распада. Коме је веровати, не знам. Моја поента је да би се ми свакако распали и без икакве спољашње агитације, и то крваво као што је и било.
Велике силе су вазда ровариле, из времена од пре Римског доба, неко безобзирније неко ипак умереније. Али увек су највише ровариле тамо где им је било најлакше. Са друге стране тамо где је тешко роварити, тј тамо где се више користи мозак а мање ниске пубуде, где има мање корупције роваре само кад и колико морају и могу. На жалост ми смо последњих неколико децаније у оној групу која се просто намеће и каже: ево код нас можете јако јефтино да роварите и радите шта хоћете да изјурите своје интересе, без обзира да ли сте Америка, Русија, Кина, Турска или Немачка. За то нам нема другог кривца до нас самих.
 
Запад је наоружавао терористе у Босни и Хрватској.
 
Да ли су они активно радили на распаду заиста не знам, гледао сам емисије које то потврђују али и оне које тврде и показују податке да је чак и Немачка све до 91 осмишљавала своје потезе као да неће бити распада. Коме је веровати, не знам.
To je problem, mnogo dezinformacija ili prosto kontradiktornih informacija ima i teško je znati kome da se veruje. Ali što kažu gde ima dima, ima i vatre. Ne bi se Kučan i Tuđman toliko odvažili i zapeli pre 91' da nisu dobili uverenja od spoljnih igrača da će u slučaju nasilnog otcepljenja dobiti neophodnu podršku. I kad je njesra krenulo, i jesu je dobili. Tovarili su ih naoružanjem i uniformama kako god su stigli.

Detalje ćemo verovatno tek da otkrivamo tamo negde oko 2041, kada bude 50 godina od dešavanja i kada počnu da se skidaju tajnosti sa dosijea. Ali zato ja i kažem da nemam problem sa izjavom ''mogli su oni da se mešaju koliko hoće, ali mi i naša glupost su najviše rasturili zajednicu''. Ali imam problem kada se kaže ''ne ne, nije ništa bilo do njih, za sve smo krivi samo mi i niko drugi''. Ma kako da ne.

Meni se podjednako gade i Srbi koji ističu sve zločine zapada a Rusiju ili Kinu bezuslovno brane, i Srbi koji ističu sve zločine Rusije i Kine a zapad bezuslovno brane. Najsrećniji bih bio da ih sve bacim u jednu veliku arenu pa da se lepo u njoj međusobno ponište ko materija i antimaterija i da onda mi ostali možemo da nastavimo da normalno živimo.
Ili da im prosto kupim karte u jednom pravcu, pa neka svaki pacijent ide tamo gde misli da će mu biti najlepše. Libtardi u Ameriku, Multikulti smuti pa prospi u Evropu, Rusofilske turbo-pravoslavne ložane u Rusiju, a sinofile i kojekakve anti-imperijalite u Kinu. Ali samo u jednom pravcu, nema posle predomišljanja i vraćanja. Pa jbg, kome legne, leglo. Ko se razočara - žalim slučaj.

Mislim da bi to bilo jedino rešenje jer znam i Amerofile, i Evrofile i Rusofile koji su svi imali priliku da odj... ovaj, odu u svoje voljene zemlje i mnogi od njih bi se posle jako razočarali. E zato su mi smešni tavki paćenici, zato što znam da bi se sa ovima isto desilo. I rado bih im pomogao u realizaciji toga, samo da umuknu više i ne lupetaju o glupostima o kojima očigledno ne znaju dovoljno. A što više ne znaju, to su više zadrti i drčni. Dok osobe koje su obišle i videle nešto sveta kapiraju da obrni okreni, sve je slično svuda, ima nekih razlika u ovome ili onome, ali svuda su svetske sile đubrad, svuda ima korupcije, svuda ima kriminala, svuda ima nesreće i svuda ima ljudskog šljama. Samo, ne mož to da utuviš u glavu nekome kome ni svi zubi još nisu izrasli a već misli da zna ceo svet napamet i da je popio svu mudrost na njemu. Taj dok ne udari glavom o ledinu, ne može da shvati.
 
Poslednja izmena:
Vrh