Šta je novo?

Izbori 2024

Gej ljudi u Srbiji su jedini koji imaju probleme, muke i nepravde.

Negl @Kailan Reci ti nama jel su LGBT zastave i simboli juce bile na cirilici?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Mala digresija.
Imam neproverenu vest od insajdera da direktor jednog velikog JP iznajmljuje strucne radnike za gradilista, investitorima.
U radno vreme oni ne rade posao za koji su placeni (javni posao) nego rade za privatnike, a direktor uzima procenat.
Radnici dobiju neku sicu (recimo vrlo jeftino letovanje, druzenje s drzavnim starletama koje takodje jesu formalno zaposlene u JP). Ovde s emisli samo na druzenje, prisustvo, mogucnost da razgovaraju i budu sa starletama, nista seksualno.

Kada ce ti radnici da glasaju za promenu sistema - nikad.
Sistem u Srbiji moze da promeni samo suverena elita i to protiv volje naroda.
jer Vucic je neprikosnovena volja naroda.
 
I litijasi su ljudi, kao i pederi.
Najbolje da se lepo bratski zagrle.
 
U jbt. Jel se vidi to negde na nekom od onih objavljenih snimaka?

Guglao sam o tome ali nema nigde ništa. Nigde se ne pominje pucnjava.
 
Odlican tekst Dase Stevovic

Vreme - Europrajd: Lezbejke nisu dobrodošle

Prajd nije nikakav demokratski protest na kom homoseksualci iznose svoje zahteve, već žurka na koju dolaze da podrže ono što su organizatori sa svojim zapadnim partnerima i donatorima već utanačili.
...
Prajd se već godinama odvija sa državom u ulozi koorganizatora, uz jako prisutvo policije – iste policije, uzgred, koja nas drugom prilikom prebija ispred Skupštine uz konjicu, suzavac i SAJ. Budući da organizatori upravo i računaju na ovu ulogu države, postavlja se pitanje: kome mi tamo paradiramo? Ako smo svi tu, i organizatori i homoseksualci i NVO i predstavnici vlasti i predstavnici opozicije i panduri, pa protiv koga protestujemo? Protiv ostatka naroda?
...
 
Cuju se na snimku 3 pucnja, pre mislim da je policija pucala u vazduh kao upozorenje jer su naterani u beg
 
15809143406327097f6b90a507854462_v4_big.png

Da li ovi ljudi baš nikada ne mogu da deluju normalno?
 
Ne bi im dao...macku da mi pricuvaju na pola sata.
 
17. септембра 2022. године је да на промоцији нове класе официра Војске Србије није био присутан Патријарх Српске православне цркве нити иједан српски владика. Десно од говорника стајала је извесна пластифицирана прилика, лево надбискуп Станислав Хочевар. До надбискупа муфтија београдски Мустафа Јусуфспахић.

Ako je ova vest tacna, to je odlicna vest, govori o razdoru izmedju crkve i SNS-a.
Vucic ce morati da odresi kesu da bi smirio popove.
 
Само да се осврнем на тезу да држава физички не може да осигура безбедност учесника целонедељног Европрајда који се догађа у различитим деловима земље. Испоставило се да је могла и то без икакве муке.
 
Pa ne moze i dalje tj.moze, ali ne efikasno i bez ikakve muke.

Nema tih grupacija koje mogu da skupe 100 plus ljudi spremnih za tucu ne znam koliko. Vidi se iz kog pravca su dosli na Autokomandu, nije tesko zakljuciti odakle su krenuli.

Kako je doslo do obracuna Autokomandi uopste? Trebalo ih je spreciti na mestu okupljanja odmah i pohapsiti sve. Ne znam da li je bilo pistolja, ali je motki i ko zna cega svega jos sigurno bilo.

Ako ih vec nisu uhapsili u godinama iza nas, kao sto su trebali, mogli su ranije tog dana, pre nego sto je neka sitna grupica policijaca ostala sama protiv nekoliko stotina divljaka.
 
Само да се осврнем на тезу да држава физички не може да осигура безбедност учесника целонедељног Европрајда који се догађа у различитим деловима земље. Испоставило се да је могла и то без икакве муке.
Mogla je na jedan dan, sto sam i ja ranije pisao.
Na vise dana... tesko. Pogotovu ako bi se desile i one ekskurzije do NS pa pola gej zajednice ostane ovde u BG a pola putije tamo pa se vraca.
Treba negde smestiti svu tu policiju, jer kad je duze od jednog dana ne mogu da bleje u autobusima.

A i sem toga nije dobro da ostali gradovi po zemlji budu vise dana sa smanjenim brojem policije. Jer 2/3 njih se dovozi iz drugih mesta. Veliki je MUP ali ne bas toliko veliki da sam Beograd ima 6.000 pripadnika na raspolaganju u svakom casu.
 
Poslednja izmena:
Ali i jeste jedan dan 😕 7 dana su druge manifestacije, izložbe, konferencije, sitni događaji.
 
Odlican tekst Dase Stevovic

Vreme - Europrajd: Lezbejke nisu dobrodošle

Prajd nije nikakav demokratski protest na kom homoseksualci iznose svoje zahteve, već žurka na koju dolaze da podrže ono što su organizatori sa svojim zapadnim partnerima i donatorima već utanačili.
...
Prajd se već godinama odvija sa državom u ulozi koorganizatora, uz jako prisutvo policije – iste policije, uzgred, koja nas drugom prilikom prebija ispred Skupštine uz konjicu, suzavac i SAJ. Budući da organizatori upravo i računaju na ovu ulogu države, postavlja se pitanje: kome mi tamo paradiramo? Ako smo svi tu, i organizatori i homoseksualci i NVO i predstavnici vlasti i predstavnici opozicije i panduri, pa protiv koga protestujemo? Protiv ostatka naroda?
...

Против оних који пуцају и нападају свакога ко им није по вољи и чије понашање им се не уклапа у Стари Завет

Радници су протествовали (и протествују) против оних који би да их поробе - штрајкујући, жене су протествовале против сексуализације и нарушавања њихове телесне аутономије - голим сисамаа и паљењем грудњака, црнци су протествовали против прописа који су им природну косу називали непрофесионалним - носећи афро фризуре

ЛГБТ су једина мањина која може да сакрије свој статус мањине тако да се то од ЛГБТ људи то и очекује и на то се приморава, па се боре - видљивошћу. И што више људи имају проблем са истином и видљивошћу ЛГБТ особа то је потреба за јавним парадирањем већа и то је већи протест. Чињеница да постоје странци који више подржавају ЛГБТ грађане Србије него други грађани Србије је претужна а не доказ о угрожености других грађана Србије.
 
Занимљив текст о неслагањима унутар саме лгбт заједнице, тј. оних који се истичу у први план као њени представници. Сећам се неког сличног текста од пре пар година када је критикована нека изложба слика о транс ромима.
 
LGBT osobe treab da naprave autenticnu domacu organizaciju.
Ovako, kao sto vec sto puta rekoh, samo su instrument kapitalizma i imperijalizma.
 
Posle prajda Kristofer Hil zna da moze i direktno da komanduje drzavnim organima Srbije.
Nisu potrebni dogovori u tajnosti po kabinetima, narod i drzavni organi sada znaju da je njegova rec poslednjia i poslusace.
Verujem da ce Ambasador sve cesce koristiti tu mogucnost jer postignuti stepen ulizistva i odanistva to omogucuje.
Nije narodu potreban ni privid samostalng odlucivanja drzavnih organa Srbije.
Narodu nista ne smeta, ovako moze da se direktno klanja Sili.
 
Evo Madjari kako se provode (ajd cik nemoj da poslusas)
 
Vrh