Šta je novo?

Izbori 2024

Ne mozete da shvatite, da EU izaziva sukobe u nasoj zemlji.
Ne izaziva EU, nego određena grupa nasilnika. S jedne strane imaš ljude koji su uglavnom mirni, bore se za svoja prava (ne negiram da i tu ima bu****, a već je izašlo par njihovih slika), dok sa druge strane imaš ljude kojima se to ne sviđa, pa prave nerede. Kao kada bi hteo da kazniš jedno odeljenje učenika time da im otkažeš izlet na bazen zbog dva bahatih i bezobraznih učenika koji se ne bi primereno ponašali na tom izletu.
 
IMG_20220917_195415.jpg
 
Da u ovoj državi ima reda,državljanin SAD-a Kristofer Hil bi bio pozvan na informativni razgovor zbog zalaganja da se krši odredba policije kako bi Zapadne političke organizacije danas širile svoju ideologiju pod maskom izmišljenih ljudskih prava neke grupe ljudi koja misli da ima pravo da blokira ulice bez razloga svake godine zbog bolesnih uverenja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Štiti ga Bečka konvencija, ne može ni kazna za brzu vožnju da mu se naplati.

Čuj 'državljanin SAD...' Smo se malo uželeli statusa iz devedesetih, didn't we? Srećom, ovaj na vlasti ipak nije.
 
Samo smo se uželeli pravde. Čovek se ponaša kao narednik logora,ili kao upravitelj kolonije.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ih, uželeli se pravde... Srbija sama inače isijava pravdom.

More, ne bi nam ovakvima, u neko ozbiljnije vreme ni dali da imamo državu. Budite srećni što vam ne vladaju ovi degenerici za koje 'pravdoljubivi' narod glasa - bez stranog nadzora.
 
Da u ovoj državi ima reda,državljanin SAD-a Kristofer Hil bi bio pozvan na informativni razgovor zbog zalaganja da se krši odredba policije kako bi Zapadne političke organizacije danas širile svoju ideologiju pod maskom izmišljenih ljudskih prava neke grupe ljudi koja misli da ima pravo da blokira ulice bez razloga svake godine zbog bolesnih uverenja.
Da u ovoj državi ima reda, Hil nikada ne bi bio primljen u nju kao ambasador.
 

Ih, uželeli se pravde... Srbija sama inače isijava pravdom.

More, ne bi nam ovakvima, u neko ozbiljnije vreme ni dali da imamo državu. Budite srećni što vam ne vladaju ovi degenerici za koje 'pravdoljubivi' narod glasa - bez stranog nadzora.
Nama nakon 5. Oktobra 2000. teško da ima izlaza iz rupe koju smo sami iskopali.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Štiti ga Bečka konvencija, ne može ni kazna za brzu vožnju da mu se naplati.

Čuj 'državljanin SAD...' Smo se malo uželeli statusa iz devedesetih, didn't we? Srećom, ovaj na vlasti ipak nije.
Ne može da odgovara pred našim sudovima, ali itekako može biti proglašen za nepoželjnu osobu zbog kršenja diplomatskog kodeksa i mešanja u unutrašnje stvari. To bi se i desilo da je Srbija država, a ne kolonija. Danas se po milioniti put pokazalo da su Hil i Bilčik u ovoj zemlji jači od MUP-a, upravnog suda i svih državnih organa.

Devedesetih nam nisu strani ambasadori odlučivali koji skup će se održati u Beogradu, niti je poluusmena spodoba poput Brnabe tada mogla biti baba-sera u vladi, a kamoli predsednica vlade.
 
Pa LGBT osobe se diskriminišu na osnovu svoje seksualnosti. Parada je tu da se bori za prava LGBT osoba. Seksualnost se ne obavlja, nego se "poseduje", a može se ispoljavati na razne načine - i ne, seksualnost nije isto što seks. I da, negira se seksualnost LGBT osoba i negiraju se same LGBT osobe upravo nedostajućim zakonima, pravima, kao i izjava nekih javnih ličnosti, pa i skandiranjem naroda, najčešće tom konstantnom mantrom da je homoseksualizam bolest.
Sta to znaci "diskriminišu na osnovu svoje seksualnosti"?
Mislis, ne daju im da se zaposle zbog toga?
Kako oni znaju kakva je cija seksualnost?
Mislim, ne moras da pricas o tome svima.
 
,,Radikali''. Zar je svako ko se protivi zadrugarizaciji Srbije u cilju lakšeg kontrolisanja zapadne kolonije radikal? Danas je vojvoda govorio kako treba dopustiti ,,evroponos'' na tašmajdanskom stadionu. Ne mlatite levičari,ne mlatite!
Ja sam liberal, bliži desnici nego levici.

A vaši snovi o 'svetu ravnopravnih', gde je Srbija, ovakva kakva je, ravnopravna s vodećim silama, to je tipična levičarska bajka. To nije bilo nikad, niti će ikad biti.

Da se qurčimo s ambasadorom SAD... nije li to jednom jedan radio i šta je bilo posle? Da li ste, blago čiči, pri zdravoj pameti, pravdoljupci-rodoljupci?
 
Parada je tu da se bori za prava LGBT osoba.
Kako se prajd bori?

Ja mislkim da bi mnogo vise pomoglo da se ucini recimo tribinama na TV-u, ili d aneko od autoriteta kaze: "Nemojet te ljude da sikaniarte jer su se tako rodili, jednostavno su takvi itd"
Pa i da se pojavi neki LGBT da isprica kakve su to teskoce,
 
Ja sam liberal, bliži desnici nego levici.

A vaši snovi o 'svetu ravnopravnih', gde je Srbija, ovakva kakva je, ravnopravna s vodećim silama, to je tipična levičarska bajka. To nije bilo nikad, niti će ikad biti.

Da se qurčimo s ambasadorom SAD... nije li to jednom jedan radio i šta je bilo posle? Da li ste, blago čiči, pri zdravoj pameti, pravdoljupci-rodoljupci?

Nisu svi ljudi kukavice.

Tito ih se npr nije plašio.​

Orban ih se ne plasi, ni Erdogan.
Ali oni nisu bili, ili nisu liberali.


tito-i-nixon.jpg



Na fotografiju koju gledate i tekst Luke Kordića o njoj pažnju mi je skrenuo Tonči Valentić, junske večeri u Ulcinju, nakon što smo zapalili po Montecristo kupljen u zagrebačkoj prodavnici cigara “Havana”.

Snimljena je 1971. tokom Titove posjete Sjedinjenim Američkim Državama. Niksonu je, reklo bi se, u Titovom društvu neugodno. Jasno je i zašto. Tito pali cigaru. Pušenje u Bijeloj kući, dakako, nije dozvoljeno. U Titovom bi činu ovdašnji građanin koji vjeruje u demokratiju, liberalni kapitalizam i nas kao toga nedostojne (mi smo, to je istina, bili nedostoji socijalizma u kojem smo živjeli – kapitalizma je dostojan svako, pa i mi: toga se ne može biti nedostojan) mogao bi prepoznati ovdašnju bahatost i, jel’te, primitivizam. Ali nije o tome riječ. Titovo paljenje cigare pred Niksonom politički je čin, ako je takvoga bilo. Tito, naravno, zna za zabranu, ali mu je stalo pokazati kako zabrana za njega ne važi. Još važnije: cigara koju pali je kubanska, a kubanske su cigare u Americi u tom trenutku zabranjene. Još: cigara je poklon od Kastra, kojem Nikson bezuspješno pokušava doći glave.

To što je Tito učinio nezamislivo je za današnje lidere postjugoslovenskih država. Prvo, najviše što oni mogu dobaciti u vašingtonskoj hijerarhiji je susret sa državnim sekretarom i, iznimno, potpredsjednikom. Nikoga od njih, pa da vladaju još 100 godina, neće sa najvišim državnim počastima primiti američki predsjednik. Male su, nepostojeće, šanse da će se neko od njih američkom predsjedniku suprotstaviti, a još manje od toga da će se usuditi provocirati ga.

Za razliku od današnjih naših vlastodržaca, Tito u Bijelu kuću nije išao na raport i po uputstva. Tamo je bio kao lider moćne zemlje i snažnog Pokreta nesvrstanih, organizacije koja je ovdje, nakon njegove smrti, bila čest predmet poruge. Tako je to: sa Pokretom nesvrstanih, koji nam je donosio dobre pare, valja se zaje*******avati, a o MMF-u i Svjetskoj banci, koji će nam sve pare odnijeti, valja ćutati i biti im pokoran.
 
Poslednja izmena:
Vrh