Šta je novo?

Izbori 2024

Mora da bude važno koliko imaju godina.. Dati klincu od 33 godine da vodi državu nije i ne može biti normalno.. I nemojte samo da povlačimo paralelu sa Bajdenom, Putinom ili Merkelovom.

Kao što odličan hirurg ne može biti neko sa 33 godine, tako se u tim godinama ne može biti ni dobar državnik.

I meni nije normalno da se premijerka jedne države, majka jednog deteta, u 36. godini odvaljuje od alkohola i narkotika, lomi i uvija po podu kao neka...daj, devojko, može se odlično zabavljati i uz malo više samopoštovanja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
U normalnim drzavama poput Finske za premijera ili predsednika mozes postaviti i magarca i opet ce drzava da funkcionise jer im vlast i sve u drzavi ne zavisi od JEDNOG coveka niti partije. A mi smo ovde navikli na snazne vodje kojima bi ovako ponasanje bilo "ispod renomea politickog doajena" koji obitava na vlasti 30+ godina. A sve ostalo nam je skandalozno pa i ovo. Pa jos zensko, vidi kako bezobrazno igra lebati, misli li ona na deeete u to doba noci... Nekakav tip ljubomore, sta li je vec.
 
Par stvari koje su neshvatljive:

1. Apsolutno je usadjen u nama autoritarni sistem čim ko papagaji ponavljate da nije normalno da neko od 36 godina "bude" premijer ili premijerka. Nije ona postala premijerka, ona je izabrana od strane svog naroda da bude premijerka i da vodi državu. Očigledno su gradjanu finske odlučili da je kompetentnija od svih tih "mudrih, starih, iskusnih" i izglasana je za tu funkciju - nije joj ćaća dao Finsku na upravljanje.

2. Apsolutno je ok da Neko od 33 godine bude ministar, političar, direktor ako vredi za tu funkciju. Godinu nisu merilo, kompetetnost jeste. Znam brdo ljudi sa 30-38 godina koji su inteligentiji, vredniji, čak i relevantno iskusniji od 90% "odgovornih političara" od 60+ godina. Ja odgovorno tvrdim da bi bio bolji direktor EPS'a od Grčića, i žao mi je ako mladi ugrožavaju vaše shvaćanje da samo metozalem može da "odgovorno i efikasno" vodi državu kad vidimo da je to jedna velika laž. Puno mladih su mnogo iskusniji i bili bi bolji direktori, političari, itd nego što mislite.

3. Ništa na ovom snimku ne umanjuje samopoštovanje. Imate decu ne znači nositi burqu ili glumiti puritance, takodje je smešno misliti da je sramota popiti alkohol ili otići na žurku ako imaš dete od 2 godine - ne čini te ništa lošijim roditeljom. Ovaj snimak je sve samo ne skandalozan. I opet kažem, garantujem da uništen od alkohola i narodnjaka 13ti Juna bi mogao 14tog Juna mnogo efektivnije da pregovaram u Briselu u odnosu na većinu naših Vulina, Brnabe, Velje Ilića itd.
 
Ima sjajnih mladih ljudi, sa energijom, entuzijazmom i konkretnom politikom, koji su 300 puta bolji od nekih "iskusnih" matoraca.
Bitno je kakvu politiku vode, a premijerka Marin Sanna je pravi demokrata.
Mislim da ovaj slucaj ne bi bio posebno zapazen da je muskarac u pitanju, dakle mizoginija.
 
Kad se ovolika frka digla oko finske ministarke zamislite u Srbiji da zaposle nekoga kao što je Sam Brinton (googlajte ime)

Lik (ili ono kako se izjašnjava)je nuklearni inženjer, ima dve master diplome sa MIT-a i još pun kofer kvalifikacija i sl.

To je razlika između nas i razvijenog sveta.

Mi gledamo ko koliko ima godina i da li je gay ili ne a oni gledaju sposobnost i šta neko može da uradi nezavisno koliko godina ima.
 
Ovo je najjača rasprava koja je dosad vođena na (inače dobrim delom malograđanskom) Beobildu: sme li državni zvaničnik da se napije.

Lepteje*******o.

Znači, ovde se zamišlja da vladajuća klasa sedi smerno i skrušeno u kakvom samostanu... i tako vekovima. A raja se zayebava.

Ahahhhahahah...
 
Ovi naši smerni peru ruke žestokim pićima i brišu kvake dok ih ne polome.
 
Par stvari koje su neshvatljive:

1. Apsolutno je usadjen u nama autoritarni sistem čim ko papagaji ponavljate da nije normalno da neko od 36 godina "bude" premijer ili premijerka. Nije ona postala premijerka, ona je izabrana od strane svog naroda da bude premijerka i da vodi državu. Očigledno su gradjanu finske odlučili da je kompetentnija od svih tih "mudrih, starih, iskusnih" i izglasana je za tu funkciju - nije joj ćaća dao Finsku na upravljanje.

2. Apsolutno je ok da Neko od 33 godine bude ministar, političar, direktor ako vredi za tu funkciju. Godinu nisu merilo, kompetetnost jeste. Znam brdo ljudi sa 30-38 godina koji su inteligentiji, vredniji, čak i relevantno iskusniji od 90% "odgovornih političara" od 60+ godina. Ja odgovorno tvrdim da bi bio bolji direktor EPS'a od Grčića, i žao mi je ako mladi ugrožavaju vaše shvaćanje da samo metozalem može da "odgovorno i efikasno" vodi državu kad vidimo da je to jedna velika laž. Puno mladih su mnogo iskusniji i bili bi bolji direktori, političari, itd nego što mislite.

3. Ništa na ovom snimku ne umanjuje samopoštovanje. Imate decu ne znači nositi burqu ili glumiti puritance, takodje je smešno misliti da je sramota popiti alkohol ili otići na žurku ako imaš dete od 2 godine - ne čini te ništa lošijim roditeljom. Ovaj snimak je sve samo ne skandalozan. I opet kažem, garantujem da uništen od alkohola i narodnjaka 13ti Juna bi mogao 14tog Juna mnogo efektivnije da pregovaram u Briselu u odnosu na većinu naših Vulina, Brnabe, Velje Ilića itd.

Da li bi vise voleo da te operise (ne daj boze) hirurg od 30 ili 45?
 
Pa mi smo propala država i nije čudno što naš predsednik ima mentakni sklop huligana sa tribina, ali kako da shvatimo ovakvo ponašanje prvog državnika jedne ozbiljne i uređene države?

Bas tako, kao ponašanje prvog državnika ozbiljne i uređene države...

Inače bio sam u Helsinkiju... Prototip utopije, kad sve funkcikniše kao na onom ostrvu u Trumanovom šouu, premijer može da radi sta hoće...
 
Ima sjajnih mladih ljudi, sa energijom, entuzijazmom i konkretnom politikom, koji su 300 puta bolji od nekih "iskusnih" matoraca.
Bitno je kakvu politiku vode, a premijerka Marin Sanna je pravi demokrata.
Mislim da ovaj slucaj ne bi bio posebno zapazen da je muskarac u pitanju, dakle mizoginija.

Mogu da imaju energiju, ali postoje poslove koje ne smes da radis ako si klinac.
Recimo, ako hoces da vozis brod, bices 3. pa 2. pa 1. oficir pa onda kapetan.
Ne mozes da budes ambasador ako nemas zivotnoo iskustva.
U 33. godini ako si imao srece, nisi video kako izgelda umiranje i kako se radja, a ako od tvoje reci zavisi sudbina miliona, to je esencijalno.

Zato drzavama upravljaju zreli ljudi, uz pomoc mladih koji imaju energiju. Nikako infantolni klinci kao Marin, ili izlapeli starci kao Bajden.

Finska odavno nije ozbiljna drzava, kao ni ostale drzev u EU. Vode imbecilnu, suicidalnu politiku.

Setimo se da je 2003. Francuska odbila da sledi americku pljacku Iraka.
Francuska vise nema te politicare.
EU elita je skoro potpuno nezrela. Marin, Sebastijan Kurc (drugar naseg Boga), Makron, Lis Trus (poludebilna buduca premijerka UK), Boris Dzonson, N. Selakovic, Dr Stefanovic, Vulin....

Klinci od 50 koji mastaju o cool ribama, klinke od 40 koje mastaju da postanu Lady Gaga.... Od njih nema nista.
 
Poslednja izmena:
Ima sjajnih mladih ljudi, sa energijom, entuzijazmom i konkretnom politikom, koji su 300 puta bolji od nekih "iskusnih" matoraca.
Bitno je kakvu politiku vode, a premijerka Marin Sanna je pravi demokrata.
Mislim da ovaj slucaj ne bi bio posebno zapazen da je muskarac u pitanju, dakle mizoginija.
Vidis kako ti znas, kod tebe je sve jasno, crno ili belo.
Kao pravi boljsevik.
A sled b sledi c sledi kvalifikacija. A onda lomaca, streljanje vesanje.....
 
Dok se vi bavite kompetentnošću državnog vrha Finske, ta ista Finska trči krugove oko nas u većini, pa, svega. Vi diskutujete o tome da li su ljudi koji vode Finsku dovoljno kompetentni kao da je Srbija svemirska utopija gde nam je najveći problem to što nam je dosadno.
 
Da li bi vise voleo da te operise (ne daj boze) hirurg od 30 ili 45?
Ja bih više voleo da me operiše onaj koji je stručniji nezavisno od godina.

Taj od 45 može biti nečiji mamin ili tatin sin koji je preko veze završio i medicinu i specijalizaciju a ovaj od 30 odrao guzicu da dođe tu gde jeste.
 
Moze da bude. Ali moze i onaj od 30 da bude mamin sin.
 
I ja kazem, sto se bakcemo sa tudjim sljamom kad imamo svoga preko glave.
 
Pročitao sam sve i slažem se sa većinom, pa baš u celosti... Svi uglovi su sagledani i argumenti izneti... @Vox91 pametan si momak, ali gde si pokupio da budeš konzerva i šta će ti to u životu? Pa na faksu su to bili upravo oni koje kritikuješ, poput Selaka... On bi imao takav stav da mora iskusan političar, smernog ponašanja, uredno odeven... Uglađena ljuštura...

Sećam se kad nam je Petrov govorio da se obavezno obrijemo na dan ispita kod starijih profesora 😄
Srpski muškarci vole da su uredno obrijani... Kupanje može i samo nedeljom, ali brijanje svaki dan je obavezno...

Ja inače cenim mladost više... Uvek sam voleo za nadređenog da je mlađi/a... Baš zbog energije, poleta i savremenih shvatanja... I to što veća razlika, da je neki klinac, a na mnogo odgovornoj poziciji... Matori su opterećeni sujetom... Nije pravilo naravno, al moje neko iskustvo je da sam sarađivao daleko lakše i bolje sa svežim rasterećenim mozgovima...
 
Ima sjajnih mladih ljudi, sa energijom, entuzijazmom i konkretnom politikom, koji su 300 puta bolji od nekih "iskusnih" matoraca.
Bitno je kakvu politiku vode, a premijerka Marin Sanna je pravi demokrata.
Mislim da ovaj slucaj ne bi bio posebno zapazen da je muskarac u pitanju, dakle mizoginija.
U normalnim drzavama poput Finske za premijera ili predsednika mozes postaviti i magarca i opet ce drzava da funkcionise jer im vlast i sve u drzavi ne zavisi od JEDNOG coveka niti partije. A mi smo ovde navikli na snazne vodje kojima bi ovako ponasanje bilo "ispod renomea politickog doajena" koji obitava na vlasti 30+ godina. A sve ostalo nam je skandalozno pa i ovo. Pa jos zensko, vidi kako bezobrazno igra lebati, misli li ona na deeete u to doba noci... Nekakav tip ljubomore, sta li je vec.
To se u mom selu kaze pate od nej****.
 
Hm, rasprava se zahuktala, drago mi je da je tako. Samo, deluje mi da sam nekima stao na žulj, pa su se osetili ugroženim i prozvanim. Da li zbog toga što se u ozbiljnim godinama ponašaju kao razularena deca, pa ih kritike usmerene ka ovoj ženi vređaju, da li pate od sindroma Petra Pana ili je nešto treće u pitanju- ne zanima me.

Najpre, mene se ne tiče da li se pojedinci ovde drogiraju, ne trezne, ne vole svoje porodice, ženu i decu, pa utehu nalaze u alkoholu, narkoticima, ili rade nešto deseto. Privatni život bilo koga mene ne zanima, radite šta hoćete.

Ali, da mi se prodaje priča kako čelnici države mogu da rade šta hoće i da to ne treba da nas zanima, kod mene neće proći.

Iz prostog razloga što oni sve nas predstavljaju. Državu i ceo narod, šta god da rade, privatno ili poslovno-oni su pod lupom javnosti. I ne mogu da rade šta hoće. E, tu mi smeta da li su kriminalci, narkomani ili alkoholičari, neka odstupe sa funkcije pa neka rade šta žele, boli me uvo. Dok su na funkciji, ne može tako.

Dalje, da mi se prodaju priče kako godine i iskustvo nisu važni u obavljanju državničkih funkcija- isto tako neće proći. Kao i u drugim profesjama, iskustvo je najbitnije. Kad treba, ne daj Bože, da se ode na operaciju, prvo se svi raspituju ko je najbolji i najiskusniji doktor.. niko ne bi da ga operiše klinac i da se na njemu vežba. I ne, makar bio vunderkind, mnogo mlekca treba da se popije dok se dođe do iskustva. Znanje se ima, ili nema, ali iskustvo u prvoj polovini tridesetih svakako ne.
Kad tražite majstore za razne popravke po kući, je l' tražite klince ili ozbiljne ljude sa iskustvom koji će posao da urade kako treba? Da se ne lažemo i ne foliramo oko toga, glupo je.

Zašto bi se tek onda opravdavala užasna kadrovska politika vladajućih političkih garnitura u svetu? Pa tek tu treba birati najbolje, najsposobnije, ljude sa profesionalnim i životnim iskustvom.

Kad vam sutra sns na premijersko mesto postavi neku klinku, nemoj neko da je zinuo a protiv toga, da se kuka kako nam se rugaju. Kad postave lekare za ministre trgovine, a psihologe za ministre odbrane-vi tapšite. Kad ministar pravde opet bude balavi asistent koji u životu nije napisao jednu žalbu ili ušao u sudnicu, i kad bude nastavio da urušava pravosuđe, vi se radujte.. podržite mladost tako moderni i napredni.

Najvažnije, kad smo kod Sane Marin-nju nije izabrao finski narod, nego ju je izabrala vladajuća većina, koja ju je pre toga, tako "stručnu", postavila za ministarku saobraćaja... Dakle, argument o narodnoj volji otpada.

To je klasično iživljavanje političara, rade šta hoće, kao i ovde.

Dalje, niko nije rekao da ljudi ne smeju da popiju alkohol i da se provesele. Ali me to izvrtanje činjenica ne čudi od najvećih cinika na ovom forumu.

Što ste se osetili uvređenim? Jeste li vi možda političari? Ponavljam, koga interesuje kako vi živite?

Ovde se govori o čelnim ljudima jedne zemlje. Njihovoj pristojnosti i ponašanju, vođenju računa o ugledu, što sopstvenom, što državnom.

Ko god ovo ponašanje opravdava, nema nikakvo pravo da se žali kad sutra neko od ovih naših nesrećnika bude radio slično.

A šta je ova neiživljena žena, majka i premijerka radila? Pa, najblaže rečeno, ponašala se onako kako jednom državniku ne priliči.. Da, svestan sam da danas ne živimo u vreme ljudi od formata, ali da li ste toliko izgubili kompas pa ne znate više da razlučite šta je pristojno, a šta ne?

Ako to ljudi u ozbiljnim godinama ne znaju, da ih ja sada učim- sigurno neću. Samo vi nastavite da budete tako moderni, liberalni, neka vam se devojke, žene i ćerke opijaju, drogiraju, valjaju po podu, a i vi s njima, da ne bude da diskriminišem polove. Samo vi ostavljajte malu decu, koja, kad ste ih već dobili, treba da vam budu centar sveta i glavni razlog zbog kojeg živite, zarad... lokanja i drogiranja, jer Bože moj, provoda bez toga nema..

Da, davno smo bili normalni..
 
Ako to ljudi u ozbiljnim godinama ne znaju, da ih ja sada učim- sigurno neću. Samo vi nastavite da budete tako moderni, liberalni, neka vam se devojke, žene i ćerke opijaju, drogiraju, valjaju po podu, a i vi s njima, da ne bude da diskriminišem polove. Samo vi ostavljajte malu decu, koja, kad ste ih već dobili, treba da vam budu centar sveta i glavni razlog zbog kojeg živite, zarad... lokanja i drogiranja, jer Bože moj, provoda bez toga nema..
Ah da, žene pijandure, ali zato muškarci muškarčine kad popiju i imaju život van posla i kuće.
 
Odlična analiza @Vox91 , imaš podršku i nas koji čitamo, jer posle nekih brisanja postova ne želim da pišem.
A i ne bih da vodim generacijske rasprave
 
Vrh