Šta je novo?

Izbori 2024

Teшко, идеја америчког протектората Косово јесте да то буде лажна мултиетничка ненационална држава евроатланских вредности. Њима је неопходно да на Косову постоје и Срби и да учествују у УЧК систему доле. Нешто као што функционишу Северна Македонија и Федерација БиХ.
Mislim da ce inicijativa za konacno formlano priznavanje Kosova doci od "tamosnjeg naroda".
Teska srca i u suzama, Vodja ce to da potpise, sve zbog naroda.

Svakog od nas ovde jede ocaj. Ali mi smo samo manjina. Vecina je ta koja odlucuje. Mi smo u Srbiji potpuno beznacajni.
Kada vidim sa koliko se volje i entuzijazma vecina stanovnika upregla da ispuni zelje vodje, koliko im je on blizak, koliko ga vole, koliko mu veruju, koliko ga postuju, kada vidim sa koliko snage sve nase institucije (skole, univerziteti, crkva, nauka...) zanemaruju sve druge probleme da bi produzile vlast Vodje i obradovale ga, onda se zapitam:

Ko sam ja da kvarim tu ljubav, tu idilu?

Kod nas postoji neka vrsta egalitarnosti. Profesor ili doktor nauka, vara, laze i muva kao pijacni prodavac ili gore.
Majstor ili hirurg ce te prevariti bez zadrske.
Niko se ne oseca odgovornim ili krivim.
medjusobna mrznja izmedju najblizih rodjaka ili komsija skoro da je vidljiva u vazduhu.

To je ono sto naseg Vodju cini velikim. Oni su kao On, i On je kao i oni.
 
Плашим се да ће решење за Космет бити слично решењу за Источну Славонију, Барању и западни Срем и да ће Срби на Космету добити заједницу општина каква постоји у Хрватској и бави се културом и људским правима српске заједнице, евентуално и народно веће као политичко тело. Можда би неко боље решење било кондоминијум Албаније и Србије на Косову без уплитања међународних снага.
 
Које год решење да буде временом ће бити еродирано као Српска тако да је свеједно
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Primetite samo koliko je jednaproetst u kome postoji rudimentarni zajednicki interes (protest seljaka) marginalizaovan na okupatrskim medijima iu urbanom javnom prostoru.
Ti seljaci su za nas bogovi, oni umeju barem delimicno da definisu zajendicki interes i da se oragaznizuju.

Jedini protest u Beogradu u zadnjih 15 godina bio je 07.07.2020. kad su ljudi protestovali sto ne mogu u kafane.
 
Primetite samo koliko je jednaproetst u kome postoji rudimentarni zajednicki interes (protest seljaka) marginalizaovan na okupatrskim medijima iu urbanom javnom prostoru.
Tačno.
Ti seljaci su za nas bogovi, oni umeju barem delimicno da definisu zajendicki interes i da se oragaznizuju.
Za mene nisu nikakvi bogovi, ne težim da sebi pravim idole. A što se tiče protestovanja i organizovanja, bilo je toga i u Beogradu, zadnji put pre 9 meseci. I biće opet otom potom.
Jedini protest u Beogradu u zadnjih 15 godina bio je 07.07.2020. kad su ljudi protestovali sto ne mogu u kafane.
Netačno.
Niti je to jedini protest u Beogradu u zadnjih 15 godina niti je bio ''zato što ljudi ne mogu u kafane''.
A o njemu i svim drugim protestima u Beogradu, pa i u Srbiji, pravo da pričaju najmanje imaju ljudi koji su za vreme njihovog trajanja ladili Braću Vučić sedeći kod kuće na kauču.
 
Blokada autoputeva je jedino oruzje ponizenih i osramocenih.
Setimo se protesta zbog kopanja litijuma koje su zaustavili S. Manojlovic i Cuta.
Vlast je zabolela blokada auto puteva.

Zamislite blokadu na izlazu iz Beograda. Aerodrom nedostupan.
To bi imalo efekta.
 
Из ЕЕАС понављају да ће се сва отворена питања између Београда и Приштине решавати кроз дијалог о нормализацији односа између Косова и Србије уз посредовање ЕУ и наглашавају да ЕУ очекује да ће председник Србије Александар Вучић и премијер пирвремених пристинских институција Аљбин Курти разговарати о овим „изазовним темама“ на следећем дијалогу на високом нивоу 18. августа у Бриселу.

Понавља се да постизање свеобухватног правно обавезујућег споразума о пуној нормализацији односа у контексту дијалога Београда и Приштине, коме посредује ЕУ, захтева климу која доприноси враћању поверења, помирењу и добрим односима.

Додаје се и неопходност "поштовања и потпуног спровођења" претходних споразума и указује да "нема места за радње и изјаве које нису компатибилне са општим интересом и стратешким циљевима региона".
 
Ja bih pre šetao sa gayevima (hetero sam da ne bude zabune) nego sa ovima.

Skoro su bile slike iz Prištine ili Prizrena, održali i tamo kao neku gay paradu, nigde nijednog policajca nema.

U Češkoj pre neki dan 60.000+ ljudi na gay paradi, opet nigde policije.
 
@TheOnlyLuka
A šta, ti misliš da ste vi homoseksualci jedini u Srbiji koji doživljaju nepravde i neprijatnosti i moraju sami da se bore za sebe?
I, šta kažeš, gej ljudi u Srbiji su jedini koji imaju probleme, jedini koji trpe nepravde i jedini koji moraju sami da se bore za sebe?
Niko nije rekao da smo jedini, daleko od toga. Međutim, to ne znači da se prema određenoj grupi ljudi treba ponašati kao da su njihovi problemi manje važni od drugih - iz bilo kog ugla gledano.
Kredit - Ni oni koji se vode kao nezaposleni ne mogu da dižu kredite, pa ni oni sa malim prihodima ili određenim poslovima
Jeste, ali šta ako dođu muškarac i žena (u vanbračnoj vezi) i zatraže kredit? Dobiće ga. Pričam o osobama kojima primanja to dozvoljavaju, a ne o svakom mogućem primeru zašto neko ne može. Pričam o diskriminaciji, a ne o tome da neko prosto zarađuje manje.
Posećivanje u bolnici - ne razumem, šta, ako dođe Laza u bolnicu da poseti Peru, i Pera kaže sestri da ga propuste jer su u vezi, sestre će fizički sprečavati Lazu? Aha. A kako to do sada nige nije osvanulo u novinama? Kako se niko nije žalio?
Jer se o tome, dragi moj, ne piše. :)
A šta, ti misliš da ste vi homoseksualci jedini u Srbiji koji doživljaju nepravde i neprijatnosti i moraju sami da se bore za sebe?
Podjednako sam državljanin ove države kao i ti. ;)
Luka, a da li misliš da će Evropska parada doprineti nekakvom poboljšanju stvari o kojima govoriš? Ja mislim da neće, već samo iritira većinu i postiže suprotan efekat. Čak mi deluje da ovdašnjoj gej zajednice uopšte ne ide u prilog i da im je i nametnuta od strane nekih faktora iz inostranstva.
Pazi, parade su u nekom zapadnom svetu postale stvarno kul mesto za zabavu. Bio sam u Gracu i Amsterdamu do sada (oba puta ne ciljano da bih išao na prajd). Niko to ne shvata kao isključivo gej događaj, već dođu ljudi s decom, prošetaju se, slušaju muziku. Nije tabu tema kao ovde, jer prosto ljudi šetaju ulicom.
Da li mislim da ne treba baš ići u gaćama, mislim, ali ja ne mogu svakoj osobi da kažem šta mislim i da menjam celokupnu zajednicu, već imam neka svoja shvatanja, načela i uverenja.

U principu, nijedna parada neće doprineti stanju. Hoće borba u institucijama i u suđenju protiv ovog pokušaja od države.
Za usvajanje dece nisam, ali za omogućavanje registrovanog partnerstva, rešavanje naslednih i drugih prava-jesam.
Za decu me pravo nešto i ne dotiče, jer ih, ni da sam strejt, ne bih imao. Ne vidim se sa detetom u rukama i svim poslom koji sleduje. Ali bih vrlo rado radio u prosveti i učio jeziku koji studiram, a i deca su me baš zavolela bila kad sam bio na zameni.
Za oblike diskriminacije o kojima si govorio već imamo rešenje- striktno poštovanje Ustava i postojećih zakona koji kažu da su svi jednaki. Policija i tužilaštvo moraju da rade svoj posao, ali pošto ga ne rade ni po drugim stvarima, ni vi niste izuzetak.
I ništa se drugo ne traži. Nikakav poseban zakon za to, već samo poštovanje onoga što je već doneto. Nikakva posebna prava u odnosu na neku drugu grupu ljudi.
To što se provuče priča gde su homoseksualni ljudi u pitanju, ne znači da to isto ili slično za heteroseksualni par/ljude generalno ne važi.
 

Zlocinci nece odustati od litijuma.
Bili smo glupi da verujemo S. Manojlovicu (ja sam bio toliko glup da sam mu donirao veci novcani iznos).
I glupi da verujemo Cuti (opet izigrava buntovnika), Mariniki, Moramo i ostalom "opoizcionom" olosu.
Danas se oni slade u skupstinskom restoranu za dz.
 
Ако започне експлоатација литијума можемо да заборавимо на пољопривреду од Подриња до Поморавља, а у том простору да пређемо на флаширану воду.
 
Fascinantno mi je da ovi koji kao podržavaju iskopavanje litijuma misle da ćemo se mi nešto obogatiti od toga. Pa kajmak bi skupilo par ljudi, a svi mi ostali bismo samo dobili zagađenje životne sredine, pogotovu u Podrinju, koje je najlepši kraj Srbije. Pa draže mi je da pojedem zdrav paradajz, krastavac i malinu, nego da sedim u skupom stanu i da ne smem prozor da otvorim od otrova..

Isto kao što je i Kosovo prebogato raznim rudama, očekivao bi čovek da smo za tih 80 godina koliko smo njime upravljali postali Švajcarska, a ono i dalje beda..
 
Primitivni ljudi veruju u Zmelju dembeliju, Dobrog Svabu, Plemenitog Seika i druge eksternalizovan izvore blagostanja i srece.

Ideja je da lezis, ne mrdnes prstom i ond adodje Dobri Svaba ili neko drugo bozanstvo.
I on nama da jer smo i mi dobri ljudi.
Onda mi imamo, a ostali nemaju, jer smo bolji od njih.

Onda mi samo lezimo, Bozanstvo nam daje sve....

To je taj san o litijumu.
 
Srbija nika dnije ni htela rusku vojnu bazu.
Mi smo robovi, ali volimo da budemo robovi Zapada je njihove cokoladice of go...vana imaju lep omot.
Mozemo mi da budemo i ruski ili kineski robovi.
 
Borko Stefanović, potpredsednik Stranke slobode i pravde, izjavio je da će kao predsednik Odbora za spoljnu politiku Skupštine Srbije inicirati "na jednoj od prvih sednica", da prvo Odbor a zatim i Skupština, raspravljaju o usaglašavanju spoljne politike Srbije sa spoljnom politikom Evropske unije.

mislim da j efunkcija tzv opozicije vise nego jasna. Sankcije Rusiji imaju prioritet u odnosu na sve drugo. Lep posao rade za Hulju.
 
Vrh