Šta je novo?

Izbori 2024

А која нам је алтернатива за гас?
Alternativa je da tokom cele zime držimo prostorije na temperaturi od 5-10 stepeni iznad nule, i svojim požrtvovanjem dokažemo da smo čvrsto posvećeni (ev)ropskim vrednostima i teritorijalnom integritetu i suverenitetu Ukrajine.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ugovor za gas je potpisan na 3 godine za razliku od prethodnih kada je potpisivano na 10 godina jer se očekuje u tom periodu da će Srbija kao i većina drugih zemalja smanjiti zavisnost od ruskog gasa.
 
Прелазак на Азерски гас је врло могућ сценарио пошто имамо добре односе са њима.
 
Ugovor za gas je potpisan na 3 godine za razliku od prethodnih kada je potpisivano na 10 godina jer se očekuje u tom periodu da će Srbija kao i većina drugih zemalja smanjiti zavisnost od ruskog gasa.
Пре бих рекао да је потписан на 3 године како би се држали на краткој узици, није Путин луд да обезбеди јефтин гас на 10 година да би га Вучић издао за годину дана

Овако ако уведемо санкције у наредне 3 године већ од 2025. можемо да рачунамо на много скупљи следећи уговор и горе услове што је нама незамисливо
 
Како беше? 1914-1918, 1939... -1945...

...1989.

Нема овде повратка на старо, другари.
 
Да, све и да се рат сутра заврши анимозитет између Запада и Русије ће и даље остати на истом нивоу. Притом Русија ни у лудилу неће после овога поново градити економију на везама са Западом да опет буде жртва санкција а Европа ће по сваку цену радити на томе да не зависи од руских енергената

ЕУ и Русија су трајно захладили односе, и то посебно источни део ЕУ који раздваја нас од Русије и који ће им увек пркосити (па макар и ЕУ пукла). Што ће рећи, осим ако Русија не анексира целу Источну Европу са све Бугарском и Румунијом ми не можемо да приуштимо да градимо спољну политику на сарадњи са Русијом а против ЕУ
 
Alternativa je da tokom cele zime držimo prostorije na temperaturi od 5-10 stepeni iznad nule, i svojim požrtvovanjem dokažemo da smo čvrsto posvećeni (ev)ropskim vrednostima i teritorijalnom integritetu i suverenitetu Ukrajine.
Videcemo ko je vjera a ko nevjera, ko je spreman da umre za evropske vrednosti, a ko nije.
 
"Estonia and Finland discussed missile plans that would close the Baltic Sea to Russia, Tallinn says"

MIslim daje nuklearni rat neizbezan do kraja godine.
 
Neće se dogoditi nuklerni rat do kraja godine, ali je prilično jasno da je krenuo obračun između 2 sveta, u kome dominiraju interesi iako postoje neke vrednosti, proklamovane ili stvarne, dakle svetski rat je verovatno počeo proletos... Kako će on tačno izgledati i na koliko će da se razvuče... Nacisti su dugo pripremali teren, pre napada na Poljsku dogodila se aneksija Austrije... Sam rat je trajao 6 godina ovaj novi možda bude trajao i duže sa svim frontovima koji će se otvarati... Videćemo... Naravno Balkan će neminovno biti jedan od frontova i to sa bratoubilačkim ratom između samih Srba kao i 40tih... Malo predviđam kao da sam astrolog.. ali eto ostaje da se vidi 🙂
 
Pustite sad ratove, da vidimo za koga navijate za premijera : Milos iz Ns-a ili Ana iz Beograda?
 
Što se kaže Došljak iz tvojih usta u božje uši...

Ja navijam za treću opciju koju treba da predloži koalicioni partner...
 
Mislim da 3ći predloženi neće biti on.. a i zafrkavam se malo jer je savršeno nevažno, nažalost.. 🙂
 
Teшко, идеја америчког протектората Косово јесте да то буде лажна мултиетничка ненационална држава евроатланских вредности. Њима је неопходно да на Косову постоје и Срби и да учествују у УЧК систему доле. Нешто као што функционишу Северна Македонија и Федерација БиХ.
 
Sunce naše, kako on nama svakog dana podeli neku lekciju i propoved, ne znam šta bismo bez njega... 🤗

Juče:
Danas:

Ali mi bude toplo oko srca kada pogledam kako ga penale u komentarima. ☺️
 
Mene očaj i nemogućnost promene jede iznutra 😑

Iskreno čak bih i Užicu dao vlast na 2 godine makar da se promene kadrovi koji su zajahali narod u javnim preduzećima i ostalim upravama i sl... i kojima se j*b* za sve naše jadikovke...
 
Vrh