Šta je novo?

Izbori 2024

Evo sace Boskic i Zavetnica da uzjasu konje vrane i povedu Srblje u odsudnu bitku, samo se ceka blagoslov iz Kremlja i da im se salonski cetnik sto glumi konstruktivnu opoziciju prikljuci a ne da izda kad ustreba

Mozda je ta invazija aljbanaca na omalenu Srbiju jedini nacin da se prisajedinimo s kosovom umesto obratno? I da nas nauce normalnom zivotu u uredjenoj drzavi kad vec mi nismo u stanju to da ucinimo haha
Cisto sumnjam da bi oni pristali da nose pelene za 300 evry, motaju kablove, raskopavaju zemlju i reke za Kineze i Anglosaksonce.

Ali bice dobrih baklava svakako
 
Evo sace Boskic i Zavetnica da uzjasu konje vrane i povedu Srblje u odsudnu bitku, samo se ceka blagoslov iz Kremlja i da im se salonski cetnik sto glumi konstruktivnu opoziciju prikljuci a ne da izda kad ustreba

Mozda je ta invazija aljbanaca na omalenu Srbiju jedini nacin da se prisajedinimo s kosovom umesto obratno? I da nas nauce normalnom zivotu u uredjenoj drzavi kad vec mi nismo u stanju to da ucinimo haha
Cisto sumnjam da bi oni pristali da nose pelene za 300 evry, motaju kablove, raskopavaju zemlju i reke za Kineze i Anglosaksonce.

Ali bice dobrih baklava svakako

Bice baklava, ali da ce nas oni nauciti normalnom zivotu i pravnoj drzavi, nece. I oni su orijentalna despotija, kao i mi.
 
Koji je razlog za smenu tih direktora?
Ili Sapic po oprobanom turskom metodu, hoce "svoje ljude".
 
Вероватно чистка Весићевих људи, унутар СНС борба која није толико видљива јавности. Биће чистки и по другим локалима.
 
Prema zakonu srpske politike, dolaze jos gori.
 
Pa da. Dosta stvari ne ide po pravnim tokovima i pravilima nego po principu partokratije i moći. To je ujedno i razlog zašto ja ne delim slepo budžete na gradske i republičke jer ovde je sve to vrlo relativno i promenljivo. A i u GUP i PDR se ne uzdam iz istih razloga. Nije (u kontekstu toga) toliko bitno šta kažu papiri nego šta odluči Partija i/ili neki na nekoj poziciji.

Meni je zato smešno kad ljudi kažu ''to i to ti je predviđeno GUPom za 20 godina''. Ili ''ma proći će tu UMP, piše u GUPu za 2100. godinu''. Pa super što je predviđeno i što tako piše na papričetu, ali ne samo da to može da se izmeni 20 puta, nego će da bude kako vlast odluči, a njoj papirče ne znači mnogo. Ili recimo kada kažu ''gradski budžet dis a republički budžet det''. Tebra, ako Onaj gore ili neko drugi na visokoj funkciji odluči da se iz jednog prespe u drugi, ili obratno, tako će da bude. Barijera koja deli gradski od republičkog postoji samo u default stanju. Inače čim Partija odluči, to se menja i ukida. Što i ne bi uvek bilo loše da nema korupcije, ali pošto je ima, onda zna da bude loše.
 
Nema sta da se vidi, ovde je nebitno sta ko oseca. Rusiji je trebalo odavno uvesti sankcije iz najmanje dva razloga:
1. Putinova agresija na Ukrajinu 2. Izbeci novu izolaciju Srbije.

Politika "neutralnosti" je politika opredeljenja za Putina, to postaje sve jasnije.
 
Ta rusofilija nije lažna, nego prerasta o novi vidi autošovinizma, nekakvu trećesrbijanštinu gde jedan broj populacije sanja da nas Putin "oslobodi" i da postanemo ruska krajina, koja će ih štititi od poganog zapada.
 
И биће ту онда једно лепо, лирско-епско пренемагање нашег грешног сина Недокланог: део СНС-а биће против, он ће ћутати, помињати Недокланог Анђелка јуниора, Русофила, и како не би могао да му изађе на очи ако би стао на страну против Москве и Великог Новгорода, а историјска одлука биће изгласана - уз помоћ гласова опозиције. Па ће опозиција у јавности и бити оптужена за све.

Једино, што КГБ-овци онога ко их тако заебава, умеју да рокну, па се Недоклани малко тога канда прибојава.
 
Poslednja izmena:
Sve je kod nas lazno.
I nacionalizam i progresivizam i rusofilija.
Kad te komsija pozdravlja sirokom osmehom, on te mrzi. To je Srbija.

Nije lako razumeti tu kontradikciju.
 
"Председник Странке слободе и правде Драган Ђилас изјавио је да је сигуран да ће опозиција имати више шансе на новим београдским изборима него у априлу, јер се из дана у дан види да се Београд "распада"."

Djilas mi ranije nije delovao da je tolika bu****....
 
Nema od toga ništa. Pogotovo što će SPS opet sa Vulinom biti u Vladi a drugo što je šansa da se svrstamo u normalne zemlje propuštena odmah na početku pa sad više niko i ne traži od nas uvođenje sankcija već nas gledaju kao saradnike Rusije
 
Sta znaci "normalne zemlje"?
Normalni su ljudi oni koji razumeju sta je njihov interes.
Zemlje EU ne razumeju svoje interese.

Mozda je Indija primer normalne zemlje.
 
Nema sta da se vidi, ovde je nebitno sta ko oseca. Rusiji je trebalo odavno uvesti sankcije iz najmanje dva razloga:
1. Putinova agresija na Ukrajinu 2. Izbeci novu izolaciju Srbije.

Politika "neutralnosti" je politika opredeljenja za Putina, to postaje sve jasnije.
Crno i Belo.
Djavo i Bog.
Dobro i Zlo,

Kako kaze drug Staljin.
 
Тренутно нама је битнији гас од евроинтеграција.
Apsolutno.
Medjutim, domaca ekstremisticka liberalna elita ternutno vise voli americko g...no nego rusku tortu.

Tu su i problemi naseg Dragog Vodje, moguca optuznica za Batu.
Tako da cemo mi jurisati na Moskvu i sve pevati od radosti.
 
На страну емоције, тога у политици не сме бити. Али садашњи интерес народа јесте да има топлу зиму. Гас нема алтернативу!
 
Nema sta da se vidi, ovde je nebitno sta ko oseca. Rusiji je trebalo odavno uvesti sankcije iz najmanje dva razloga:
1. Putinova agresija na Ukrajinu 2. Izbeci novu izolaciju Srbije.

Politika "neutralnosti" je politika opredeljenja za Putina, to postaje sve jasnije.
Trebamo li da se opredelimo za one koji se 30 godina uvek i nepogrešivo opredeljuju protiv nas, i neće prestati da to rade čak i ako mi pos***mo sami sebe po milioniti put, i uvedemo sankcije jednoj prijateljskoj sili kakva je Rusija, da bismo udovoljili našim osvedočenim neprijateljima ? Najlagodnija moguća pozicija bi bila kada bi sve velike sile prema Srbiji u osnovi imale isti odnos, i mi bi onda mogli bukvalno da se okrećemo kako vetar duva, kad na Balkan dođe NATO da budemo uz NATO, kad dođe Rusija da budemo uz Rusiju, itd. Ali sve sile NEMAJU isti odnos prema nama, angloamerička antisrpska politika je konstanta koja se ne menja kako se u Beogradu menjaju vlasti, i to su ove 22 godine od pada balkanskog kasapina Slobe pokazale.

Ne znam da li si bio za međunarodnu osudu i uvođenje sankcija Americi zbog Klintonove agresije na Srbiju, Bušove agresije na Irak ili Obamine agresije na Libiju, ali ne vidim zašto ti smeta rat koji sa Srbijom nema blage veze ? Ja mogu intimno misliti ovo ili ono, ali da sam na vlasti, nikada u UN ne bih glasao ni za jednu rezoluciju koja osuđuje bilo koju agresiju, osim ako sama Srbija nije napadnuta.

Neuvođenje sankcija Rusiji nije nikakva "izolacija", naprotiv, uvođenje bi bila izolacija u odnosu na ogromnu većinu zemalja sveta koje sankcije nisu uvele, i daleko najveći deo čovečanstva. Mani se Vučićeve propagande da će nam otići svi investitori ako ne uvedemo sankcije, upravo je suprotno; investitori će otići onda kada budu plaćali 5 puta skuplji gas, ako ga uopšte bude bilo, a gas će toliko poskupeti ako (ne daj bože!) uvedemo sankcije Rusiji. Ona nema razloga da zemlji koja vodi antirusku politiku prodaje gas ispod ekonomske cene, a Srbiji i Republici Srpskoj ga već godinama prodaje najjeftinije u Evropi, ne računajući Belorusiju koja je u državnoj zajednici sa Rusijom.
 
Vrh