Šta je novo?

Izbori 2024

Samo mi nije jasno zašto bi neko ko je završio Matematičku gimnaziju, ETF, pa čak i doktorirao- ušao u politiku i valjao se u blatu, kad može da radi gde hoće u svetu, zarađuje gomilu love i bude gospodin čovek.
 
To što je doktor nauka ne mora ništa da znači. Znam nekoliko ljudi koji su zadnjih godina upisali doktorske studije ili će sad da ih upišu jer nemaju gde da se zaposle sa svojim osnovnim i master studijama. Mada stoji to da ETFovci obično lakše nalaze poslove nego drugi fakulteti...

Ko zna, možda lik nije sposoban za klasičan posao (rokovi, obaveze, timski rad, disciplina...) Ili prosto ne ume s ljudima. Mislim, ne ume s normalnim ljudima, pa zato ide u politiku gde 95% čine nesuđeni pacijenti Klinike za psihijatriju, nalik njemu.


U svakom slučaju nije normalan, tako da...

P.S.
A i vidi se da je lozana, a politika cesto privlaci lozane raznih vrsta.
 
Poslednja izmena:
Samo mi nije jasno zašto bi neko ko je završio Matematičku gimnaziju, ETF, pa čak i doktorirao- ušao u politiku i valjao se u blatu, kad može da radi gde hoće u svetu, zarađuje gomilu love i bude gospodin čovek.
Ne moze nigde imati "beneficije" kao politicari do kraja karijere i posle toga kod nas. A i prilike za legalizovani mito su nevidjene
 
Samo mi nije jasno zašto bi neko ko je završio Matematičku gimnaziju, ETF, pa čak i doktorirao- ušao u politiku i valjao se u blatu, kad može da radi gde hoće u svetu, zarađuje gomilu love i bude gospodin čovek.
Možda se umorio od učenja i izabrao lakši put kroz život. To što je neko inteligentan ne podrazumeva i da je dobar čovek.
 
Pa i ja sam se umorio od učenja, pa nisam otišao u politiku..

Mislim, ajde nas društvenjake i da razumem, ali likovi sa ETF-a, FON-a, programeri, pa i lekari- mogu da rade bilo gde u svetu, za pare i beneficije koje ne može da ti pruži nijedna vlast u propaloj Srbiji.

Imam ortaka, nije ni završio fax, ali je odličan programer, '94. godište, radi za stranu firmu i ne zna šta će s parama i gde više da ih potroši.. kakva bre politika i trovanje glupostima, glavna mu briga gde da otputuje, gde da kupi još neki stan i kakav auto da uzme.
 
Pa i ja sam se umorio od učenja, pa nisam otišao u politiku..

Mislim, ajde nas društvenjake i da razumem, ali likovi sa ETF-a, FON-a, programeri, pa i lekari- mogu da rade bilo gde u svetu, za pare i beneficije koje ne može da ti pruži nijedna vlast u propaloj Srbiji.

Imam ortaka, nije ni završio fax, ali je odličan programer, '94. godište, radi za stranu firmu i ne zna šta će s parama i gde više da ih potroši.. kakva bre politika i trovanje glupostima, glavna mu briga gde da otputuje, gde da kupi još neki stan i kakav auto da uzme.
Imas ljude koji ni slucajno ne bi otisli da zive drugde iako mogu. Znam ih dosta, uglavnom je strah od promene u pitanju i smatraju da ne bi bili tretirani jednako jer su stranci. Plus ovde ljudi imaju "coveka za sve" tamo ne funkcionisu stvari tako
 
Ne radi se uvek samo o parama. Kao što rekoh, mnogi političari su ložane u duši, ili su bili ložane. Ili su narcisi, neki čak i hodajući narcisoidni poremećaji. Ima i dosta kompleksaša.

Na primer, ja znam onog Crnomarkovića iz Deformera iz mlađih dana. Još u školskim danima je glumio političara i bio je otpadnik. I znali su svi da će taj da ode na Pravni i da se ubaci u politiku. Na kraju je valjda i otišao na taj ljubljeni Pravni ali nije postao pravi političmar, ali se jeste smestio u kliku koja usko sarađuje sa njima. I bio je i ostao bolid, do te mere da ne može da uđe u Maksi i kupi sok a da kasirki ne glumi neku veličinu i mudraca (lično prisustvovao, zato i kažem).

Prosto, pored onih koji ulaze u politiku da bi se nakrali, imaš dijabole koje opija to da vode mase čak i ako to vođenje nikad ne iznedri ništa konstruktivno. Ali ih opija taj osećaj važnosti i grandioznosti. Pa i Šešelj je na sličan način i iz sličnih razloga ušao u politiku. Doduše ne krije on da je ušao i da bi se nakrao. Ali definitivno je radio i neke stvari koje nisu bile neophodne da bi se nakrao, ali ih je uradio da bi u svojim i tuđim očima ispao faca.

Uostalom, pogledaj i Vučića. Dok bi njegov brat rado da uživa u bogatstvu do kraja života, Aleksandru da ponude bogatstvo, imunitet i povlačenje na neko tropsko ostrvo da tamo provede ostatak života kao bog krckajući pokradeno, on bi odbio. Jer njemu je postao veći opijat da glumi mesiju nego da bude bogat.


Većina njih imaju neke komplekse i poremećaje ličnosti tako da ne treba da čudi i kada neko uleti u taj svinjac od politike zbog još nekog razloga osim da mlati pare.
A i ovo što kažu drugi članovi, kad si u politici lakše krčiš put sebi i svom biznisu a često imaš i nezvanični imunitet od odgovaranja pred zakonom.
 
Poslednja izmena:
Pa i ja sam se umorio od učenja, pa nisam otišao u politiku..

Mislim, ajde nas društvenjake i da razumem, ali likovi sa ETF-a, FON-a, programeri, pa i lekari- mogu da rade bilo gde u svetu, za pare i beneficije koje ne može da ti pruži nijedna vlast u propaloj Srbiji.

Imam ortaka, nije ni završio fax, ali je odličan programer, '94. godište, radi za stranu firmu i ne zna šta će s parama i gde više da ih potroši.. kakva bre politika i trovanje glupostima, glavna mu briga gde da otputuje, gde da kupi još neki stan i kakav auto da uzme.

To je sve na mestu.
Ali to su - zdravi i normalni ljudi.

Pa koji to ozbiljan inženjer pristaje da glumi u predizbornoj reklami sa srpskim letećim automobilima? :)

Imali smo i mi na Mašincu studente - JULovce. Ološ i kompleksaši, od kuće poneli da moraju da budu u partiji i slizani sa vlastima da bi napredovali u životu. Danas bi ti isti bili u SNS... Na tom ETF je do 5. oktobra žario i palio šešeljevac Vlada Teodisić... ko zna koga je sve od radikala on "posadio" da rade na faksu.
Sad kada je ovaj na istaknutom mestu, saznaće se brzo i kakav je bio kolega na studijama, iz kakve je porodice (Mića Megatrend mi prvo pada na um....) itd, itd.

Iza svakog tog "dečka koji obećava" pa završi u vlasti ostaju brojni tragovi, samo treba vremena da se objave.
 
Коначно, све већа популација караконџула, добила је место које заслужује у скупштини. Већ сам помињао да се утабава лагано терен да сви ми назадни, естетски некориговани, житељи ове земље, почнемо да се нелагодно осећамо, и пожелимо себи вечну и непролазну прихваћеност и лепоту. 2022. је велика година, можете мислити шта нас тек чека у 2032.
1659445157-collage3434343434-1024x655.jpg
 
Ova prva je valjda moje godište, a izgleda kao izoperisana žena od preko 50 godina.. ja bih pored nje delovao kao dete.

S druge strane, Sandra Božić mi je uvek bila hit, ali, ruku na srce, ovde u Pančevu čujem da hoće da pomogne ljudima.. da je, kao, ok lik.
 
Napredna stranka i njihove žene su jedna posebna, vrlo neobicna prica, gledano iz feministickog ugla.
One su zastupljene, imaju svoje "unije" u mnogim gradovima Srbije (guglati, skoro neverovatno), neretko su na najvisim pozicijama,
mozemo, cak, govoriti o odredjenom optickom dojmu koji preovladava kod naprednjackih zena (estetski ugodne likovima poput Dragana Markovica Palme).

Medjutim, sve je to lazna zastupljenost, jer se zene bukvalo koriste kao sredstvo u cilju da se jedan covek odrzi na vlasti.
One su bogat izvor u glasackom telu, poslusne su i nisu tu da bi dovodile stvari u pitanje, vec prakticno obavljale ono sto im muskarci naloze.
Emancipatorski gledano, ovo naprednjacko isticanje zena izgleda kao napredak, ali je sustinski veliki korak unazad u njiihovoj brobi za ravnopravnost.
 
Da je išta valjao matrijarhat nikad ne bi ni propao. Glavnu trulež patrijahata koj je civilizaciju vodio i sada vodi napred , čini dopuštanje rasta uticaja matrijahata
Ravnopravnost jedinke je jedan pojam u odnosu na ravnopravnos vrste društvenog uredjenja. Na žalost ne moguce je funkcionalno razdvojiti te pojmove u održivom savremenom društvu. Buducnost u opšte nije neizvesna jer sasvim očigledno je jasan put kuda vodi.
Kako kažu... ništa ne može da se desi što vec jedom nije bilo...
😀
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
То што се даје женама да буду на високим позицијама само нам је показало да и међу њима има лоших људи подједнако као и међу мушкарцима (Зока коридорка као прва квазиборкиња за права жена у СНС а у суштини велики самољубиви лицемер, и у наставку екипица Брнаба, Јоргованка Табаковић, Чомићка, Кисићка, Андреица, она паметница коју је Ћута научио памети и сл.). Далеко су СНС даме у првом ешалону од пуких пиона попут Неше и Ђуке или климача главом попут Вулина, то су лукаве жене које знају где су и зашто су ту.
 
И хијалуронске караконџуле су људи - колико год се трудиле да то не буду. Сви морају да буду и адекватно представљени. Ја се само борим за своја права у будућности - јер не желим да за 10 година будем дискриминисан као неко ко није улагао у себе. Мислим да је та борба јалова, и да ћу је вероватно изгубити, но свакако нећу одустати.
 
То што се даје женама да буду на високим позицијама само нам је показало да и међу њима има лоших људи подједнако као и међу мушкарцима (Зока коридорка као прва квазиборкиња за права жена у СНС а у суштини велики самољубиви лицемер, и у наставку екипица Брнаба, Јоргованка Табаковић, Чомићка, Кисићка, Андреица, она паметница коју је Ћута научио памети и сл.). Далеко су СНС даме у првом ешалону од пуких пиона попут Неше и Ђуке или климача главом попут Вулина, то су лукаве жене које знају где су и зашто су ту.
Једнакост подразумева и исти третман неквалитетних људи, не само позитивних примера

Не мора један црнац да буде ни леп ни паметан ни добар човек да би заслужио иста људска права као белац и исти третман као једнако леп / паметан / добар белац.

Гледајући СНС генерално не бих се сложио уопште да су жене ишта више "климачице главама" него мушкарци; сама структура је урнебесно егалитарна да је само битно колико имаш мафијашку или инострану залеђину а пол, сексуална оријентација и национална припадност су најмање битни
 
Жене у СНС су далеко способније од мушкараца. Ево нам и Дијане за пример.
 
То што се даје женама да буду на високим позицијама само нам је показало да и међу њима има лоших људи подједнако као и међу мушкарцима (Зока коридорка као прва квазиборкиња за права жена у СНС а у суштини велики самољубиви лицемер, и у наставку екипица Брнаба, Јоргованка Табаковић, Чомићка, Кисићка, Андреица, она паметница коју је Ћута научио памети и сл.). Далеко су СНС даме у првом ешалону од пуких пиона попут Неше и Ђуке или климача главом попут Вулина, то су лукаве жене које знају где су и зашто су ту.
P ato se zna.
Kraljice u proslosti nisu bile nista manje krvolocne od kraljeva.
 
И хијалуронске караконџуле су људи - колико год се трудиле да то не буду. Сви морају да буду и адекватно представљени. Ја се само борим за своја права у будућности - јер не желим да за 10 година будем дискриминисан као неко ко није улагао у себе. Мислим да је та борба јалова, и да ћу је вероватно изгубити, но свакако нећу одустати.
bogami, meni deluju kao neki zombiji
 
Sprema se izgleda izgon kosovskih Srba u reziji SNS-a i Srpske Liste. Bice to pravi podsticaj za beogradske investitore.
Jedan politicki problem bice pretvoren u stambeni problem.

Горан Богдановић: Влада Косова у координацији са САД, не помаже реторика из Београда

„Ако се не буде ништа предузело у наредних месец дана, ако разговори средином августа у Бриселу не резултирају договором, људи овде очекују нешто слично, а можда и горе него пре два три дана. Живимо у нади да ће доћи до компромиса.

Очигледно је да Влада Косова ради у координацији са САД и ЕУ, јер колико год у Београду покушавали да прикажу да је у питању Куртијева једнострана одлука, мислим да то није истина. Не би Курти ни одложио одлуку за месец дана да није имао договор, пре свега са Американцима, а сви знамо колико Америка утиче на Владу, не само ову већ све владе на Косову и Метохији од 1999. године“, каже бивши министар који живи у Лешку, на крајњем северу Косова.
Он негира да је ситуација на Косову у недељу и понедељак била онаква каква је приказана у српским медијима, и истиче да се ради о претеривању.
„Имао сам прилике да обиђем и неке барикаде. Била је тензична ситуација – када чујете сирене и разне дезинформације онда превладава страх код обичног грађанина. Међутим, нисмо могли да видимо било ког полицајца или специјалца косовске полиције. То је мало претеривање и та реторика из Београда и Приштине ствара још више одређене проблеме код српске заједнице“, нагласио је Богдановић и додао:

„Кад чујете од највиших званичника у Београду да се припрема ‘Олуја’, протеривање Срба, сваки нормалан човек се запита – шта ја чекам, шта радим овде? Да не говорим о људима који су иначе на ивици да напусте КиМ. Ионако имамо тренд сталног расељавања Срба, поготово ових неколико месеци када људи уписују децу у централну Србију у основно, средње образовање и на факултете“.
 
Ал ипак дозвољавају да Курти врда око ЗСО.
Мада слажем се, све ове СНС представе за народ везано за КиМ су зарад одржавања рејтинга, а што се тиче народа тамо ништа добро од тога немају.
 
Vrh