Šta je novo?

Izbori 2024

Putinu i njegovoj zlocinackoj kamarili nije u interesu da Srbija napreduje, ni ekonomski, ni demokratski, jer je takvu ne mogu kontrolisati iz daleka.
Zorana nece biti primejerka, jer bi bila previse dobra u toj ulozi i nije dovoljno ponizna Vucicu.
Ovo je na nivou: "Za druga Staljina..."

Putinu je Srbija zanja rupa na svirali, ima on svoje probleme.
 
Interesantna su, a ustvari mnogo jadna saopštenja ministarstva, koji vodi dotična plavuša oko krize sa EPS-om. Naravno ne pravdam EPS, već sam na temi energetike rekao šta mislim o njima, ali ministrastvo...Kao da su u Tunguziji i pojma nemaju o dešavanjima koja nam je priređivao pečenjar. Umesto da, ako neće ostavke da svi budu smenjeni, mi čitamo njihova "opravdavanja" situacije.
 
Зока коридорка је најодговорнија за катастрофалну ситуацију у енергетици и у железничком саобраћају.
 
То се некад говорило: "Да друг Тито зна шта раде мангупи, он би њима све по списку..."
Чуо сам исто и за Вучића недавно, и то од образованог човека на положају у државној служби, кога режим и систем газе.
Значи у основи је мазохизам и самообмана, па шта год да је старије.
 
A misliš da Sveznajući nije znao šta se radi? Riba od glave smrdi..
Наравно да зна и аминује. Али Зока је ту у енергетици и саобраћају главна полуга, није Аца толико способан и свезналица какав воли да се представи. А и лако је да испадне паметан кад се окружи неписменим људима и незналицама.
 
Teško je tačno znati šta i koliko od poteza svojih pajaca Vučić kontroliše na dnevnoj bazi ili nedeljnoj bazi, a šta već spada u njihovu dozvoljenu autonomiju. Prvo zato što Nelečeni, iako veoma vešt i pametan, je ipak čovek od krvi i mesa. Nije ni kompjuter ni hive mind pa da može istovremeno da drži, komunicira i upravlja sa 1000 ljudi, koliko verovatno direktno kontroliše u tom SNS behemotu od 700.000 članova.

A drugo, i tu se stvari menjaju od trenutka do trenutka i od okolnosti. Npr, Nelečeni može da prepusti vođenje energetskog sistema Svinjčiću sa Ibarske misleći da će ovaj, uz svoje asistente i savetnike, moći to da iznese. Međutim, Svinjčić i njegovi uspeju da ubrljaju toliko da Nelečeni uvede pravilo da mu umesto jednom mesečno, raportiraju jednom nedeljno. Verovatno je bilo slično i sa drugim resorima i grupama nakon otvaranja Svetskog festivala psihopata i degenerika 24.2.2022. Pa ako je Nelečeni tada za ovog ili onog ministra imao taj i taj režim rada, morao je da ga menja jer su se promenile okolnosti u kojima rade. Prosto, naši imali taj i taj plan i strategiju za to i to. Psihopate iz Moskve uleteše u Ukrajinu, psihopate iz Brisela i Berlina ih ekskomuniciraše. Preko noći, svet upao u novi hladni rat. Otkazuj pregovore za RVR, otkazuj vežbe s Rusima (lupio sam), zadužuj se dodatno za nabavku energenata, itd... Znači promenile se okolnosti skroz nezavisno od Nelečenog i SNSa. I uputstva data podređenima pre 24.2. više ne važe.

Da se razumemo, ne branim ga. Naravno da je on najviše odgovoran za sve što se dešava, jer je on takve bolide (Svinjčić) i ekonomske hitmene (Zmihajlovićka) i doveo, odnosno dozvolio. Samo kažem da bi na listu odgovornih pored Nelečenovog imena svakako trebalo dodati i imena njegovih podređenih. Kontroliše on sve njih, ali u generalnom smislu i za najvažnije stvari. Ali sigurno ne bdi nad svakim od njih 24/7, jer je prosto neizvodljivo. A i kažem, ne možemo mi da znamo pouzdano njihove unutrašnje mehanizme i hijerarhije bez insajderskih informacija.


Mislim da se razumemo, ja bih brzo i lako rešio sve to bacanjem na robije svih većih vlada od Vašingtona, preko Berlina i Brisela, Moskve pa do Pekinga. I naravno, i ove u Beogradu. :D Onda bi bilo nebitno ko je koliko odgovoran, samo baciš sve fekalije iza rešetaka i briga te ko je koliko kriv, neka istrule unutra. Ali jbg, svi znamo da nažalost ne ide tako. :confused:😄
 
Poslednja izmena:
Puna podrška Benderu da nastavi u svom stilu...

Inače više mi na nerve ide Kailan od primitivnih i zaostalih nacionalista koji sebi dozvoljavaju da celom svetu lepe etikete ali u okviru jedne, svoje nacije, e tu mora da se pazi, bilo bi dobro da smo saborni i na okupu, a najbolje da vlada jednoumlje tj. da mi aminujemo vaš primitivni govor.. Eksterno može sve, a unutar nacije e tu je katastrofa ako upotrebiš neki stereoptip... Ma pazi molim te i sad ti sve one svinjarije koje Užice piše (preletim pogledom pa ne pamtim sve te uvredljive konstrukcije i bedne stereotipe koje prosipa svako malo) ne smetaju ali si @Kailan našao Benderu da mudruješ i još kreneš da uopštavaš pa izvodiš neku teoriju, pa su ti najgori oni koji po sopstvenom narodu bla, bla jer kao nemaju muda po drugima...

Uzmi Bendera u celosti, kao ličnost, pa tumači to sto izgovara, to je benigno preterivanje... On ne bi pokrenuo rat protiv "tikve Bosanske" a ovaj drugi bi potamanio sve što nije srpsko... Negira postojanje, identitet svima ostalima na Balkanu... Ali Kailan vidi pretnju u Benderu, pa ima potrebu da se obrati... Jako hrabro, svaka čast...
 
Poslednja izmena:
bilo bi dobro da smo saborni i na okupu, a najbolje da vlada jednoumlje tj. da mi aminujemo vaš primitivni govor
E upravo je ta tzv. ''sabornost'' (citaj fini naziv za jednoumlje i despotizam) jedan od glavnih razloga zasto ne podnosim tzv. svetosavski nacionalizam koji je sve popularniji i popularniji kod mladih (de)generacija (cast izuzecima!) , narocito od 2000. godista pa nadalje.
 
Puna podrška Benderu da nastavi u svom stilu...

Inače više mi na nerve ide Kailan od primitivnih i zaostalih nacionalista koji sebi dozvoljavaju da celom svetu lepe etikete ali u okviru jedne, svoje nacije, e tu mora da se pazi, bilo bi dobro da smo saborni i na okupu, a najbolje da vlada jednoumlje tj. da mi aminujemo vaš primitivni govor.. Eksterno može sve, a unutar nacije e tu je katastrofa ako upotrebiš neki stereoptip... Ma pazi molim te i sad ti sve one svinjarije koje Užice piše (preletim pogledom pa ne pamtim sve te uvredljive konstrukcije i bedne stereotipe koje prosipa svako malo) ne smetaju ali si @Kailan našao Benderu da mudruješ i još kreneš da uopštavaš pa izvodiš neku teoriju, pa su ti najgori oni koji po sopstvenom narodu bla, bla jer kao nemaju muda po drugima...

Uzmi Bendera u celosti, kao ličnost, pa tumači to sto izgovara, to je benigno preterivanje... On ne bi pokrenuo rat protiv "tikve Bosanske" a ovaj drugi bi potamanio sve što nije srpsko... Negira postojanje, identitet svima ostalima na Balkanu... Ali Kailan vidi pretnju u Benderu, pa ima potrebu da se obrati... Jako hrabro, svaka čast...

Имате ли ви ама икакав аргумент осим замене теза и убацивања другима речи у уста без ама баш икаквог разлога? Кукате на неко "лепљење тикета" а ја сам расиста што мислим да се према људима треба понашати по заслузи без обзира на боју коже а сад ваљда и заостали националиста што сам се побунио против вређања жене по националној основи

Стварно не знам која је то болест која вас је убедила да су ваши сународници мање вредни као људска бића од свих осталих и да је ширење мржње према Србима ишта боље од ширења мржње према осталима али чињеница јесте да то у Србији поприма тешке патолошке размере. И то није "самокритика" јер то подразумева неко унапређење или жељу за помагањем, то је најобичнија злоба и презриво понављање усташких стереотипа и реторике.

Нека ти идем на нерве, и наставићу да ти идем на нерве инсистирајући против свих облика шовинизма и усташлука, без обзира на то ко им је мета.
 
@Kailan Da si pročitao tekst pažljivije video bi da nigde nisam rekao da si ti rasista ili zaostali nacionalista...

Ti si onaj koji bi paljenje ambasada i mažnajavanje patika opravdao sa "nasa deca" to rade... Spotiče te Benderov trn a Užičev balvan zaobilaziš bez problema... Da se tako slikovito izrazim 😄

To mi ide na.... nerve, a prostakluci nacionalista oni su toliko blunt, uopšte ih ne vidim kao izazov... Na nerve mi idu oni kod kojih vidim prostora za pomak na bolje, a ne trude se ili su bezobrazni... Ne glupi, nego bezobrazni...

A ti čitaj iz mojih reči šta hoćeš...
 
@Kailan Da si pročitao tekst pažljivije video bi da nigde nisam rekao da si ti rasista ili zaostali nacionalista...

Ti si onaj koji bi paljenje ambasada i mažnajavanje patika opravdao sa "nasa deca" to rade... Spotiče te Benderov trn a Užičev balvan zaobilaziš bez problema... Da se tako slikovito izrazim 😄

To mi ide na.... nerve, a prostakluci nacionalista oni su toliko blunt, uopšte ih ne vidim kao izazov... Na nerve mi idu oni kod kojih vidim prostora za pomak na bolje, a ne trude se ili su bezobrazni... Ne glupi, nego bezobrazni...

A ti čitaj iz mojih reči šta hoćeš...
Битно да си ти закључио шта бих ја оправдао и када
 
Pominjati paljenje ambasada 2022. godine, nije uopste jevropski niti u duhu visevekovnog mira i tolerancije medju evropskom porodicom i ne doprinosi pomirenju medju narodima na zlom balkanu.
Takvim ponasanjem nikako necemo dobiti privremeni status kandidata za člana europske unije, koje su pre nas reformama i zalaganjem zasluzile zemlje poput turske i ukrajine na koje treba da se ugledamo.
 
Шта рећи за ситуацију са јужним нам суседом Северном Македонијом и њеним перипетијама у Евроатланским интеграцијама?
 
Pa i Tursku vuku za nos već XY godina.

Ali uprkos svemu tome, Srbija treba da teži EU, jer su ona i NATO svuda oko nas. A priče o neutralnosti i Balkanskoj Švajcarskoj su bajke za malu decu i lude naložene Srbende.
Na kraju krajeva, svakome treba da bude jasno da ni ta EU nije jedan homogeni entitet nego i ona ima svoje frakcije i raznolike stavove. Neke frakcije su za to da se Srbija drži dole i izvan EU, a neke su za njen prijem. Nego se u Srbiji stalno izvlače izjave samo tih koji su protiv nas i onda na osnovu toga grade priče kako nas niko tamo ne voli i ne želi.
 
Свакако да треба да тежимо, само ми се не свиђа поступак према њима и поред свих али буквално свих уступака које је бивша БЈРМ сад Северна Македонија учинила.
 
Па то је баш суштина, и оно што се код нас услед мало читања и још мање закључивања не разуме: ко пре девојци. И Грчка и Бугарска су - пре девојци. И онда могу да уцењују - Македонију.

Неко је скоро рекао, да су земље-чланице ЕУ сувереније од оних које то нису. И то је тачно: оне имају сертификат да су регуларне (демократске) земље и више не подлежу уцењивању. За разлику од нас. А свакако ниједна мала земља никад неће бити сасвим суверена. И може Милош Ковић да хода на рукама испред Филозофског и да му виси она ружна фризура са вугле, али то је тако.
 
Ali uprkos svemu tome, Srbija treba da teži EU, jer su ona i NATO svuda oko nas. A priče o neutralnosti i Balkanskoj Švajcarskoj su bajke za malu decu i lude naložene Srbende.
Ni ta Svajcarska nije (vise) neutralna, odlicno zna gde se nalazi i cemu sustinski pripada (cak je deo i Sengenske zone).
Neke frakcije su za to da se Srbija drži dole i izvan EU, a neke su za njen prijem.
Kad smo vec kod toga:

- Spanija, Grcka, Italija, Slovenija, Austrija, Madjarska, Ceska, Slovacka, Rumunija, verovatno i Portugal i Bugarska, kao i Kipar i Malta su za to da Srbija sto pre postane clanica EU

- Francuska i Nemacka su za to da Srbija i ostali udju u EU tek kada zatvore sva poglavlja kao i klastere koji sadrze ta poglavlja

- zemlje Beneluksa, Skandinavije i verovatno Irska imaju sebicniji pristup, tj. generalno im smeta da njihovi poreski obveznici daju novac za razvoj nerazvijenih zemalja, kako onih unutar EU, tako i kandidata

- Poljska i balticke zemlje svakako ne gledaju blagonaklono na cinjenicu da Srbija koja bi htela da postane clanica EU i dalje koketira sa njihovim arhineprijateljem - Rusijom.
U potpunosti razumem te ljude, a slican stav bi verovatno imala i Ukrajina kada bi bila deo EU

- u Hrvatskoj, politicari uvek imaju pritisak vecinski ustaskog javnog mnjenja da zezaju Srbiju (prosto moraju da im ne padne rejting), ali na kraju ipak popuste pod pritiscima jacih zemalja
 
Свакако да треба да тежимо, само ми се не свиђа поступак према њима и поред свих али буквално свих уступака које је бивша БЈРМ сад Северна Македонија учинила.
Slovenci su tako jedno vreme stopirali Hrvate zbog Piranskog zaliva, pa su na kraju ipak morali da popuste.
Valjda ce na slican nacin i Sev. Makedonija konacno dobiti pocetak pregovora, a sa njom i Albanija (posto se one racunaju u paketu za razliku od CG i Srbije koje vec 8 godina pregovaraju sa EU).
 
Nadam se da ce zestoka ekonomska kriza koja je zapaocela fundamentalno oslabiti evrospke ekonomije staviti uskoro tacku na dalje sirenje EU.
Kraj EU bice kraj fasisticke vlasti u Srbiji.
Ni PUtin ni EU ni Kina ne smju da se bave nasom politikom.
Samo mi.
 
Nadam se da ce zestoka ekonomska kriza koja je zapaocela fundamentalno oslabiti evrospke ekonomije staviti uskoro tacku na dalje sirenje EU.
Kraj EU bice kraj fasisticke vlasti u Srbiji.
Ni PUtin ni EU ni Kina ne smju da se bave nasom politikom.
Samo mi.
Tim gore, kada bi vlasti u Srbiji bile pustene da rade sta hoce odresenih ruku, ovde bi imao jos vecu autokratiju i kriminal nego sada (koliko god cudno zvucalo).

Bukvalno bi se preslo na nivo Sev. Koreje, Turkmenije (gde dozivotni predsednik dize zlatne spomenike sebi, svom psu i majci dok mu podanici rintaju za 150$ mesecno) ili neke africke drzave gde dozivotni diktator ide u besnoj blindiranoj limuzini jedinom asfaltiranom ulicom u gradu, dok je svuda okolo najcrnja beda.
 
Vrh