Šta je novo?

Izbori 2024

To ti je beogradski sleng... bulevarke, splavarke...

Ovo prvo dolazi kad je neformalna pijaca bila duž celog bulevara, pa one koje su se oblačile tamo... a ovo drugo je jasno...

Darija je idealna za bilo koji prljavi posao.
Kao neka uspesna komsinica.
Kao bilo ko.
Zena ogrezla u sopingu.
Zena koja ide u Grcku.

Hehehe.. ona je savršen kadar..

Sećam se kad je otvoren TC Galerija a valjda su još važile neke mere, da li je neko bio bez maske od zvaničnika na otvaranju, ne sećam se, al se sećam da je pitanje novinara bilo u vezi toga, kovid mera, a Darija onako nonšalantno odgovara, parafraziram:

Pa jel vama nije drago što je otvoren novi tržni centar. Valjda bi svima trebalo da nam bude drago što imamo jedan novi, lep, tržni centar... 😅

Mulj. To kako te j*** u mozak i baš je briga je najjači adut za visoke pozicije u državi... Ja ne verujem da će biti Zorana. Ja baš očekujem Dariju na mestu premijerke...
 
Дарија је Ерцеговка. Има и она адута за премијер министарку.
 
Zorana ne može sigurno, jer je je suviše za NATO.. mora neko "neutralniji".. ma verovatno Mali.
 
Mali je takodje savrsen kadar.
On ontolski, filozofski i kriminalno spaja zuti i napredni narativ.

Nsdam se da ce se i za Vesica naci nesto.
 
Hrkalovicka za premijerku. Daleko najbolja riba, jos kad se namrsti, takve devojke su najbolje, iz iskustva;) Moralna velicina takodje, najbolje simbolizuje zlatno doba SNS.
Salu na stranu, Hrkalovicka nije cista u glavi, mislim da ima podeljenu licnost ili izvitoperenu sliku o sebi. Ne samo sto je muskaraca, to je manji problem, nego sto zivi u nekom svom svetu. Zgodna jeste, ali cim progovori i cim iz nje izbije huligan-muskarac koji cuci u njoj, sve pada u drugi plan. Ona je huligan-propalitet rodjen u telu zene, to se vidi. Iskreno, kakva je, ne bi me cudilo da jednog dana promeni pol.

A Darija Sisic Tupavcevic je ista kao jedna iskompleksirana, nadmena i prgava Bosanka koja je sa mnom isla u srednju skolu, samo je Sisicka 14 godina starija. I isto tako ubedjena da svi balave na nju, da je balkanska Monika Beluci. Ma sve isto, to je taj kalup ljudi. Verovatno je takva sva arogantna i prgava omiljena i medju poznanicima i kolegama. Tikva bosanska.
 
Poslednja izmena:
A Darija Sisic Tupavcevic je ista kao jedna iskompleksirana, nadmena i prgava Bosanka koja je sa mnom isla u srednju skolu, samo je Sisicka 14 godina starija. I isto tako ubedjena da svi balave na nju, da je balkanska Monika Beluci. Ma sve isto, to je taj kalup ljudi. Verovatno je takva sva arogantna i prgava omiljena i medju poznanicima i kolegama. Tikva bosanska.
Ne branim Tupavčevićku, ali ovakav način razmišljanja će na kraju dovesti do toga da se srpski identitet svede na Beogradski Pašaluk, ne treba nam ni Broz ni njegovo stvaranje veštačkih nacija. Znači, milion i po Srba u Republici Srpskoj su "glupi bosanci" ? Mi samo još nismo počeli da stvaramo regionalne antagonizme i da se delimo na osnovu toga ko živi u kojoj ulici.

Verovatno nesvesno i nenamerno, ali frazama kao što su "tikva bosanska" dolivaš vodu na vodenicu onom udruženju psihopata "banu", koje tvrdi da Srbi u BiH nisu Srbi, nego "pravoslavni Bošnjaci". Bukvalno tvrde da smo mi otpali od njih, a ne obrnuto, pokušavaju falsifikovati istorijske događaje od pre nepunih 30 godina.

Ako je neko arogantan i nadmen, to nema veze sa tim da li je iz Mačve, Šumadije, Bosne, Semberije, Hercegovine, Srema ili Bačke. Zato što je Vučić poreklom iz Bugojna, da li to znači da se on može porediti sa Ratkom Mladićem ili Spomenkom Gostićem, i da onda možemo tvrditi da su svi Srbi zapadno od veštačke granice na Drini šizofrenici, izdajnici i lažovi ?
 
Pa čekaj, ti lepiš etikete i stereotipe celom delu sveta istočno od Harkova i Bresta, šta je onda problem ako i ja imam svoju porciju stereotipa i netrpeljivosti prema nekoliko manjih geo-etničkih džepova na Balkanu? :unsure:

Na kraju krajeva, isti ti džepovi prde i pljuju i po mom Beogradu i meni i mojim sugrađanima. Non stop.

Nije mi jasna tvoja logika, mislim ja da budem veći Hrišćanin prema njima, a oni da rade i govore šta hoće? Pa bojim se da nisam baš toliki svetac da prelazim preko toga.
 
Na kraju krajeva, isti ti džepovi prde i pljuju i po mom Beogradu i meni i mojim sugrađanima. Non stop.
Moje iskustvo je da svako ko iz Republike Srpske, Crne Gore, pa čak i nekog provincijskog grada u samoj Srbiji dođe u Beograd, ima utiske kao da je prvi put posetio Pariz ili neku drugu svetsku metropolu. Cela Republika Srpska navija za Zvezdu ili Partizan, pola Crne Gore isto, čak i neki koji se nacionalno izjašnjavaju kao Crnogorci. Beograd pljuju samo montenegrini, ali mnogi od njih su se u tom Beogradu školovali, na primer raspop Miraš Dedeić ili ona glupača iz DPS-a sa šeširom. Iz Republike Srpske još nisam čuo nikoga da pljuje po Beogradu, iako joj vlast u tom Beogradu skoro neprekidno zabija nož u leđa već 30 godina.
 
Mislim da bi svi malo trebali da što se kaže spustimo loptu i da prestanemo da generalizujemo stvari. Većina ovde su dobri logičari i ne može se na osnovu pojedinačnih slučajeva zaključivati o celoj grupi, naciji itd. To beše greška kod induktivnog zaključavanja, čini mi se. Ipak je svaki čovek priča za sebe, jedinstveni, neponovljiv kod.
 
Molim @Igor da obriše moj gornji post jer iako sam rad i spreman da učestvujem i reagujem na raspravama vezanim za Beograd i Beograđane, ne želim da ih stvaram bez razloga. Jer je ovaj put sve poteklo od pominjanja jedne osobe, a glupo je da sad zbog toga prerasta u novu seriju diskusija na temu ''srpska posla i ko šta kome zamera''.


Inače, jel primetio još neko serije i serije tekstova na V92 koje kao da imaju za cilj da ubede narod ovde da Nemačka samo što se nije urušila?

Mislim da im nije lako što se energije tiče, to znam i to se vidi, evo jedva se genijalci nateraše da proglase nuklearke obnovljivim izvorima energije i da shvate da priče o ''tuširajte se kratko i nosite jakne u stanovima da bismo kaznili Rusiju'' neće proći. Ali iz ovih drugih tekstova mimo energetike ispada da je tamo sve pred pucanjem i raspadom. A onda se jave naši ljudi u komentarima i kažu da se ne lupaju gluposti i ne šire laži (ako im smrde iz redakcije uopšte odobre komentare).


Možda je to deo Nelečenove kampanje pripremanja naroda za restrikcije i nestašice na jesen-zimu. Da bude fazon ''znam da niste srećni što vam seckamo struju i što su rafovi prazni ali znate li vi da u Nemačkoj jedu kore od drveta, budite srećni s ovim što imate, šta vam fali, vid'te kako nam je dobro...''
 
Demokratiju nisu unistili ne Hitler ni Staljin.
Demokratiju je unistila tehnoologija, "Approval rate".
Demokratske politicare sada moze klikom misa da ocenjuje svaka bu****, koja nije ni razumele sta isti pricaju, niti je ikad pokusala da ih slusa.
Zato se nivo politicara u "demokratskim zemljama" srozao.
Umesto De Gola imamo ebdnog papucara Makrona.
Umesto Ajzenhauera imamo Bajdena.
Umesto Branta imamo Solca.

Demokratija je zavrsila svoje. id*** na vlasti vis ene mogu da se takmice sa politicarima koji su apsolutisti.
Cak i bedni srpski Vodja mora da razmislaj o popularnosti.
Zato se politika idiotizuje. Svaki novi izborni ciklus je jedno novo srozavanje.
 
Možda je to deo Nelečenove kampanje pripremanja naroda za restrikcije i nestašice na jesen-zimu. Da bude fazon ''znam da niste srećni što vam seckamo struju i što su rafovi prazni ali znate li vi da u Nemačkoj jedu kore od drveta, budite srećni s ovim što imate, šta vam fali, vid'te kako nam je dobro...''
I morbidnog likovanja " svi su propali a mi smo najmanje propali". Mali se vec hvali da cemo najmanje da izgubimo u ekonomskom rastu, trecu godinu zaredom.
 
Samo da SVabe i Hrvati prodju gore od nas.
Imam neproverenu informaciju od jednog insidera. Svaki dan duigacka kompozicija dovozi ugalj iz Rumunije za nase elektrane.
Napredna gamad unistila je nasa nalazista (izvozom, neodrzavanjem, neulaganjem.....)
A kad dodje zima....
NIsta. Zbamo kako ce biti, TV ce intervjuisati gradjane koji ce tvrditi da im ne smetaju restrikcije jer Vodja brine...
 
Ne branim Tupavčevićku, ali ovakav način razmišljanja će na kraju dovesti do toga da se srpski identitet svede na Beogradski Pašaluk, ne treba nam ni Broz ni njegovo stvaranje veštačkih nacija. Znači, milion i po Srba u Republici Srpskoj su "glupi bosanci" ? Mi samo još nismo počeli da stvaramo regionalne antagonizme i da se delimo na osnovu toga ko živi u kojoj ulici.

Verovatno nesvesno i nenamerno, ali frazama kao što su "tikva bosanska" dolivaš vodu na vodenicu onom udruženju psihopata "banu", koje tvrdi da Srbi u BiH nisu Srbi, nego "pravoslavni Bošnjaci". Bukvalno tvrde da smo mi otpali od njih, a ne obrnuto, pokušavaju falsifikovati istorijske događaje od pre nepunih 30 godina.

Ako je neko arogantan i nadmen, to nema veze sa tim da li je iz Mačve, Šumadije, Bosne, Semberije, Hercegovine, Srema ili Bačke. Zato što je Vučić poreklom iz Bugojna, da li to znači da se on može porediti sa Ratkom Mladićem ili Spomenkom Gostićem, i da onda možemo tvrditi da su svi Srbi zapadno od veštačke granice na Drini šizofrenici, izdajnici i lažovi ?
То су класични комплекси људи који немају чиме да се похвале у животу па покушавају да понизе сународнике да би себе издигли. Но оно што је најзанимљивије јесте коју то форму поприма код нас за разлику од нпр. Хрватске или Немачке или Британије где ће да унижавају друге, карактеришући их као инфериорне јер су сиромашнији, мање образовани или просто другачији. Код нас то не смеју да раде са другима (нпр. црнцима, Албанцима и сл.) па ће да унижавају Србе из других крајева, посебно из крајева који су већ на удару регионалних усташа и њихових апологета

Неће рећи да је неко "типичан Бошњак" али типична "Србенда" је већ ок чак и похвално за рећи у њиховим испраним мозговима. Етничка припадност је у случају Срба сасвим добра мета а ширити негативне стереотипе и мржњу по етничкој / верској основи је добро када су у питању Срби.
 
Eh, Hrvati, nadasve Purgeri, 5 puta više gaze svoje Herceg-Bosance ('Duvno-Livno-g...no'). Tamo nema dve regije da se podnose međusobno.

Generalizacija ima svoja povelika ograničenja, treba s njom obazrivo.
 
Kailan: Nije lepo unižavati svoje sunarodnike
Isto Kailan: Nema ničeg goreg od ljudi bez dece (sam ih još nije ni napravio, a o roditeljstvu zna taman koliko iz filmova i serija)
Isto Kailan: Zbog bejbi bumera je ekonomija sveta u kanalu (nikako nije zbog kapitalizma i naopake nauke od ekonomije), što pre oni pockraju, to će nam bolje biti
Isto Kailan: Proziva Užice kada priča o Rusofiliji i turbosrbovanju, a ovamo kao ga podržava u apelima da se ne unižavaju svoji sunarodnici

Svakog dana nova ideologija i novi protivnici. ☺️
 
Poslednja izmena:
Zorana ne može sigurno, jer je je suviše za NATO.. mora neko "neutralniji".. ma verovatno Mali.
Неће то сметати народу, кад су сварили Брнаби, свариће све, и онако је најбитнији човек са плаката.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Неће то сметати народу, кад су сварили Брнаби, свариће све, и онако је најбитнији човек са плаката.

Narod ima doba zeludac.

Slusam kako Mu se dive. Te dbar diplomtam te se brine o nama...
 
Но оно што је најзанимљивије јесте коју то форму поприма код нас за разлику од нпр. Хрватске или Немачке или Британије где ће да унижавају друге
Ma ne pricaj kojesta, npr. Hrvati iz Zagreba ili izvorni Splicani mahom ne vole one njihove 'Ercegovce i Bosance.

Onda Bavarci vs. Saksonci u Nemackoj ili Londonci vs. oni iz Njukasla recimo. O Italiji, Spaniji, Francuskoj i tamosnjim regionalizmima te medjusobnom bockanju na toj osnovi i da ne pricam.
 
Неће то сметати народу, кад су сварили Брнаби, свариће све, и онако је најбитнији човек са плаката.
Ma ne mislim na narod, ko još zarezuje šta će narod da kaže...mislim na spoljni faktor, Ruse pre svega, koji Zoranu premijerku sigurno ne bi mogli da svare.

Zato mora neko neutralniji, tj. prihvatljiv za obe strane.
 
Putinu i njegovoj zlocinackoj kamarili nije u interesu da Srbija napreduje, ni ekonomski, ni demokratski, jer je takvu ne mogu kontrolisati iz daleka.
Zorana nece biti primejerka, jer bi bila previse dobra u toj ulozi i nije dovoljno ponizna Vucicu.
 
Зока је највећи канцер у нашој политици која је упропастила стратешка предузећа у нашој земљи - ЕПС и железнице. Криза коју ћемо да преживљавамо од јесени па наредних 2-3 године је највише њена одговорност.

И претерујете са утицајем Путина на нашу политику. Да он постоји, ми би смо већ 10 година били попут Белорусије.

Србија је од 2000. искључиво под НАТО утицајем. Долазак СНС на власт као опције која "није издајничка као бивши ДОС" је само вешто паковање горке таблете коју желимо да прогутамо у укусан залогај. Са таквом причом - ДОС распродао све фабрике за динар, ми доводимо турке и немце да отварају фабрике (а распродамо ИМТ и ИМР за станоградњу и упропастимо Икарбус и ФАП), они топили тенкове (а нису), ми купујемо пар нових хеликоптера и пар нових ракета (а продајемо те тенкове који су као истопљени у Камбоџу, Ирак, Пакистан и широм Африке), они издали Косово, ми водимо 5:0 (а укинули смо све што смо имали од директних механизама контроле доле).
СНС је као кад купиш детету играчку након одласка код лекара на инјекцију.
 
Vrh