Šta je novo?

Izbori 2024

@MC_ не вреди се расправљати са индоктринираним људима. Није им лако, не могу да уоче и схвате у суштини једноставне чињенице.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
@MC_ не вреди се расправљати са индоктринираним људима. Није им лако, не могу да уоче и схвате у суштини једноставне чињенице.
tacno. Cinjenice su jednostavne. Ljudi su ideologizirani do besvesti..
Na zalost, dominantni mentalni sklop je takav.
 
"Predsednik Aleksandar Vučić me nije molio, izdao je naređenje. On je predsednik svih Srba, a ja kao ministar unutrašnjih poslova sam dužan da slušam i poštujem odluke predsednika svih Srba. Ovo je organizovana i uređena država, nismo mi Crna Gora", kazao je ministar Vulin.

Gornji citat je mozda najbolji opis srpskog shvatanja drzave, organizacije, sveta, svemira i sire.
 
Чудан неки спој, изразито про-НАТО анти-руски Вук и његова госпођа Дана високо плаћена у руској фирми.
 
Pošto je Čučković expert za poplave, ja se iskreno nadam da ne planiraju neko konačno rešenje za Savski nasip, u suprotnom nek’ nam je Bog u pomoći.
 
Poslednja izmena:
Што већи полтрон и бескичмењак, то већа могућност напредовања. А ако је неко стручњак из неке области, онда президенте мора јавно да се прикаже као стручнији.
 
Drugar se malo poigrao... :)

sapice s.jpg

zgrcem.jpg
 
Чудан неки спој, изразито про-НАТО анти-руски Вук и његова госпођа Дана високо плаћена у руској фирми.
Društveni parazit sa svojom jednopromilskom podrškom u biračkom telu pljuje u tanjir iz kojeg ždere.

Njegova "gospođa" je navodno preko 30 godina u invalidskoj penziji, ali sposobna da čerupa državni budžet time što svakog meseca prima 7.000 evra kao član upravnog odbora NIS-a. Njihova stranka SPO zadnji put na izborima prešla cenzus 1996. godine, ali u svakoj vlasti imaju poslanike, ministre, funkcije...
 
Društveni parazit sa svojom jednopromilskom podrškom u biračkom telu pljuje u tanjir iz kojeg ždere.
Doticni ljigavac, kao i Vucic i don Milo su morali da promene plocu za 180 stepeni da ne bi zavrsili u Hagu (izmedju ostalog), a i naravno zarad vlasti.

Svako sa iole duzim pamcenjem se seca njihovih zapaljivih ratnohuskackih govora i pozivanja na ubijanje:

- Draskovic je pretio da ce seci ruke svakome ko podigne zastavu koja nije srpska, narocito albansku, tursku, bosnjacku (onu sa ljiljanima) ili hrvatsku
- Vucic je lepio plakate sa natpisom ''bulevar Ratka Mladica'' i za skupstinskom govornicom ubijao 100 muslimana za jednog Srbina
- Milo je aktivno ucestvovao u granatiranju Dubrovnika i pricao izmedju ostalog da ''mrzi igru sah zbog hrvatske sahovnice''

Plus su Milo i Draskovic morali da polizu guz... ruke Medlin Olbrajt, a Vucic da se cepi Bleru, Klintonu, Srederu.

itd.
 
Што значи да је сваки лопов, љигавац и болесник прихватљив за силе ако игра по њиховим нотама.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Doticni ljigavac, kao i Vucic i don Milo su morali da promene plocu za 180 stepeni da ne bi zavrsili u Hagu (izmedju ostalog), a i naravno zarad vlasti.
Drašković je od samog početka projekat UDBE, čiji je zadatak bio da ogadi srpski nacionalizam i monarhizam širokim narodnim masama.

Moguće je da je Milo Đukanović ucenjen Hagom, ali Vučića Hag ne bi mogao da traži ni po kom osnovu, jer on u nijednom ratu nije učestvovao, samo je držao govore na bezbednoj udaljenosti od linije fronta. Njegova ucena je nešto drugačija: Amerikanci su mu obećali da će ga dovesti na vlast i da će mu dozvoliti da sa svojom familijom nesmetano opljačka celu zemlju i postane milijarder, ako pristane da im isporuči Kosovo i Metohiju, kao i sve druge srpske nacionalne interese. On je mogao da ih odbije, da je ostao u radikalima svakako bi 2012. došli na vlast, jer se narodu žestoko smučio Boris Tadić i vlast DS-a. Vučić bi postao ili premijer ili predsednik države i kao radikal, mogao bi da vlada, ali ne bi mogao da krade i da se enormno obogati dok je na vlasti, jer Brisel i Vašington na to ne bi žmurili na oba oka kao što žmure danas kada Vučić izdaje sve što se izdati može, i zbog toga mu se na zapadu prašta to što je njegov režim ogrezao u najcrnji kriminal.

Da li se neko zapita kako je moguće da vlast Vojislava Koštunice nije imala tolike kriminalne afere, pa čak ni vlada Tadića i Cvetkovića ? Nije glavni razlog to što oni nisu bili kriminalne ličnosti poput Vučića, glavni razlog je zato što nisu bili toliki izdajnici. Koštunica je pružao najveći otpor otimanju KiM, može se reći da su ga Amerikanci i srušili sa vlasti, a zamislite kako bi tek reagovali da je za vreme Koštuničine vlade otkrivena državna plantaža marihuane u Jovanjici ? Ili da je visoki funkcioner njegove stranke ubio ženu na naplatnoj rampi u Doljevcu ? Sa njim pola sveta ne bi htelo ni da se rukuje, a Vučića zapad tapše po ramenu i govori da ovde vlada demokratija, upravo zato što im šakom i kapom predaje ono što niko pre njega nije hteo, ili nije smeo. Kosovo i Metohija, Republika Srpska, Raška, sve druge srpske tapije koje je predao ili ih upravo predaje su cena briselske i vašingtonske tolerancije prema Vučićevom kriminalu.
 
Poslednja izmena:
Seselj je isto samo drzao govore kao i Vucic, pa je bio vise od deset godina u Hagu zbog toga.
 
Što se tiče Mila, njega su počeli da vrbuju još 1991. godine.. na Haškoj konferenciji Crnogorci su potpisali Karingtonov plan i tada bi još postali nezavisni, ali vojska i Milošević su bili jači, pa je brak na kraju trajao do 2006.

Inače, Momir Bulatović je pisao da su im krajem 1991. Đani de Mikelis i ostali nudili silne pare, podršku i investicije iz Italije, samo da se ne očuva Jugoslavija u bilo kom obliku.

Milo je očigledno nešto kasnije "poklekao", tj. u zamenu za tolerisanje kriminala i ličnog bogaćenja, pristao je da CG gradi na antisrpstvu i odvede je u nezavisnost i NATO.

Jednom ćemo valjda saznati i šta je odlučujuće doprinelo da Vučić okrene ćurak za 180°..
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Jednom ćemo valjda saznati i šta je odlučujuće doprinelo da Vučić okrene ćurak za 180°..
Saznalo se još odavno, depeše Vikiliksa su u javnost procurele dve godine pre dolaska SNS-a na vlast, i u njima piše da je Vučić saradnik britanske i američke službe još od 2004. godine. Milo Đukanović i Nebojša Stefanović su ga povezali sa Amerikancima godinama pre nastanka SNS-a, i još tada im se obavezao da će svašta loše uraditi po Srbiju, da bi bio doveden na vlast. Problem je što 99,99% naroda nema gde ovo da čuje, jer se (dez)informiše iz strogo kontrolisanih mejnstrim medija, a ni patriotski opozicionari gotovo nikada ne govore o tim stvarima, čak i kada ih pozovu u te medije.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Dobro, a imaš li ti neki link gde se to može pročitati?
 
Da li se neko zapita kako je moguće da vlast Vojislava Koštunice nije imala tolike kriminalne afere, pa čak ni vlada Tadića i Cvetkovića ? Nije glavni razlog to što oni nisu bili kriminalne ličnosti poput Vučića, glavni razlog je zato što nisu bili toliki izdajnici.
Kostunica je bio prevsie principijelan za nas narod.
Ljudi jednostavno ceni izdajnike, veruju da su izdajnici "snalazljivi", da su "se dobro prodali".
 
Poslednja izmena:
Ljudi jednostavno ceni izdajnike, veruju da su izdajnici "snalazljivi", da su "se dobro prodali".
Ovo si lepo rekao, ima neko pokvarenjastvo u neobrazovanom svetu, neka strast za izvrdavanjem zakona i prevarom, slatko im je da rade nesto sto je zabranjeno, pa se visoko cene najuspesniji prestupnici. Mada nisu imuni na pare ni oni malo pismeniji. Propalo drustvo.
 
Ovo si lepo rekao, ima neko pokvarenjastvo u neobrazovanom svetu, neka strast za izvrdavanjem zakona i prevarom, slatko im je da rade nesto sto je zabranjeno, pa se visoko cene najuspesniji prestupnici. Mada nisu imuni na pare ni oni malo pismeniji. Propalo drustvo.

Znas kako. Na naposten nacin se brzo dodje do uspeha i statusa u drustvu, pogotovo kad okolina to ceni.
Tesko je raditi, polako popravljati stvari, graditi nesto.
To zahteva i saradnju s drugima sto tesko ide kod nas.

Meni nije sasvim jasno zasto je to tako.
Mada, hronicni problem s upravljanjem i kriza managementa od 1804. to se moze objasniti Turcima.

Olako bi bilo reci da mi nismo u stanju da upravljamo sami sobom. Nekad smo mogli barem malo bolje.
Nove generacije, ideoloski ostrascene na neoliberalnim fakultetima jos su manje u stanju da upravljaju i vode nas prema neumitnoj kolonijalnoj buducnosti.

Setimo se da su okupatori cak i sa Tadicem imali problema. SNS je otvorio put potpune destrukcije drustva i potpune poslusnosti okupatoru.
Nema nikakve sumnje da je alternativa SNS-u (Djilas, Moramo, Dveri itd) spremna da ide jos nize i jos podlije.
 
Vrh