Šta je novo?

Izbori 2024

Da stavimo na stranu belosvetske politike, kojima se možemo samo dobro ili loše prilagođavati. Na nivou unutrašnje politike, sada mi je pala na pamet jedna jako važna tema, a to je standardizovano finansijski dostupno stanovanje. Očekivao sam od Moramo/NDMBGD da napravi projekat: "Krov nad glavom za sve, komunalno stanovanje za 10.000 ljudi sa stanarinom 2000 dinara mesečno po odrasloj osobi".

Standardi bi bili:
- Dostupna periferna lokacija pored BG:VOZ koji ide na svakih 15 minuta u špicu. Železnička stanica Resnik, Ovča i slično.
- Oko 10 metara kvadratnih po osobi bruto površina, visina plafona 3 metra, kako bi bilo dovoljno kiseonika.
- Jedan odvojeni toalet i jedno odvojeno kupatilo na svakih 5 ljudi. Jedna odvojena kuhinja na 10 ljudi.
- Zajedničke vešmašine i vešernica.
- Smeštaj dozvoljen licima bez krivičnog dela u poslednjih 2 godine. To znači da neproblematični Romi imaju podjednaka prava.
- Cirkularne obaveze vezano za higijenu zajedničkih prostorija.
- Obavezne zatvorene prostorije za bicikle, kao i mogućnost korišćenja podrumaskih prostorija.
- Parkovska infrsatruktura sa dečjim igralištem bezbednim od automobila, pasa lutalica i "mina" domaćih pasa.
- Vrtić, jaslice i ambulanta. Analiza dostupnosti osnovne škole, eventualno širenje iste u postojećem naselju.
- Komunalne usluge se plaćaju odvojeno.
- Liste prioriteta: koliko dece, zdravstvene grupe i slično. Lica rođena van Beograda mogu konkurisati samo ako imaju boravak u Beogradu najmanje 3 godine.

Ovo bi koštalo cirka 100 miliona evra za 4 godine, ili 25 miliona godišnje, što je za grad ekonomske sile Beograda dostupno i sramotno da se ne radi.
Не можеш ти један цео народ који вековима живи номадским начином живота на силу да научиш да живи као ти,
они ће све то да растуре, покраду и продају, извадиће и арматуру из зидова и све,
једини начин, по мени, ако већ неко хоће да им помогне је да организује неке мобилне народне кухиње по дивљим циганским насељима или нешто слично да им бар деца не гладују, све остало је тотални промашај, неко је већ споменуо Камендин.
 
Не можеш ти један цео народ који вековима живи номадским начином живота на силу да научиш да живи као ти,
они ће све то да растуре, покраду и продају, извадиће и арматуру из зидова и све,
једини начин, по мени, ако већ неко хоће да им помогне је да организује неке мобилне народне кухиње по дивљим циганским насељима или нешто слично да им бар деца не гладују, све остало је тотални промашај, неко је већ споменуо Камендин.
Може само би то подразумевало да се државни закони спроводе једнако за све, без обзира на расу и да се не толеришу културолошке праксе које су илегалне

А то се не би свидело разним НГО, левичарима итд.
 
Више Западној Европи него Западу генерално, у Америци и Канади је потпуно нормално очекивати од сваке етничке групе да поштује закон једнако и кажњавати их ако то не чине

Да у нпр. Хјустону група Рома направи неко дивље насеље на јавној површини похапсили би их по кратком поступку и порушили све а они после могу да се жале до сутра, закон је закон небитно колико си сиромашан или које ти је нијанса кожа

Мада и код њих се то полако мења у неким крајевима (попут Сан Франциска) али се још држе
 
Може само би то подразумевало да се државни закони спроводе једнако за све, без обзира на расу и да се не толеришу културолошке праксе које су илегалне
Sto lepo ne priznas otvoreno da treba sterilisati ''zle Rome'', kao sto se to radi kod brata Orbana/Zemana i uopste u celoj V(VP)4 grupi?
 
A ako smem da se umesam i pitam, zasto je u redu iznositi kritike (ili samokritike) na racun Srba, a nije u redu iznositi kritike na racun drugih naroda?
 
Pa mislim da neko moze da bude kritican prema svemu sto zasluzuje kritiku a da opet ne ode u ekstreme i kontradiktornosti i licemerja. Ja mogu da iznesem kritike, i na racun Srba, i na racun Rusa, i na racun Evropljana, i na racun Amera i na racun Cigana. I na racun sebe.

Samo sto kada se iznose kritike na racun Rusa, Srba, sebe, to je ok. A kada se iznese na racun nekih drugih naroda, to se smatra zlocinom.

Pozdravljam svako iznosenje kritika. Ako se ja ne bih naljutio kada bi mi neki zapadnjak uputio kritiku ili satiru na racun mog naroda dokle god je opravdana i osnovana, ne treba onda ni meni ili nekom drugom Srbinu da se uskracuje pravo da iznosi kritike na racun drugih.
 
Pa mislim da neko moze da bude kritican prema svemu sto zasluzuje kritiku a da opet ne ode u ekstreme i kontradiktornosti i licemerja. Ja mogu da iznesem kritike, i na racun Srba, i na racun Rusa, i na racun Evropljana, i na racun Amera i na racun Cigana.
Zar taj termin nije zabranjen na ovom forumu?
A kada se iznese na racun nekih drugih naroda, to se smatra zlocinom.
Romi barem ne slave notorne hulje tipa Patka Xepoja/SMrada niti seju smrt Z-tenkovima ko presvetli putin ili avionskim bombama ko krizar bus (putinov pajtas) mladji 2003.
 
Da bi se kontriralo orbanima, zemanima, putinima, trampovima i ostaloj Crnoj Internacionali ''koja_samo_stiti_svoj_narod''.

ti zaista verujes u to?

S druge strane nije li logicno da vecina u nekoj zemlji hoce da se stite prevashodno njeni interesi.
Ako shvatis tu jednostavnu stvar, razumeces drzavnike kao sto su Orban, Erdogan, Tramp ili Putin.

Sopstveni narod na prvom mestu!
To je buducnost.
 
ti zaista verujes u to?

S druge strane nije li logicno da vecina u nekoj zemlji hoce da se stite prevashodno njeni interesi.
Ako shvatis tu jednostavnu stvar, razumeces drzavnike kao sto su Orban, Erdogan, Tramp ili Putin.

Sopstveni narod na prvom mestu!
To je buducnost.
Hitler, musolini, pavelic, franko, SMrad a i staljin su imali istu filozofiju.
Vrlo fino drustvance. :D
 
Zar taj termin nije zabranjen na ovom forumu?

Romi barem ne slave notorne hulje tipa Patka Xepoja/SMrada niti seju smrt Z-tenkovima ko presvetli putin ili avionskim bombama ko krizar bus (putinov pajtas) mladji 2003.

Svako slavi svoje. Hrvati slave Gotrovinu, Srbi Mladica, Albanci Tacija.
Amerikanci Dejvija Kroketa.
 
Taj relativizam nece proci.
Da li si spreman da ides na barikade?
Da li si spreman da pomognes ljudima koje truju korporacije u fasistickoj Srbiji?
Da se suprostavis fasistickoj policiji.

Lako je na forumu pljuvati Orbana i Erdogana.
 
Ко протежира овог Чучковића, човек је неспособан и корумпиран до коске? Јесте да је на челу овог града једна циркус организација већ годинама, али се увек изненадим...
 
Da li si spreman da ides na barikade?
Bio sam na onim protestima u novembru/decembru, kad su nas Psihopata i Mutava nazivali ''Rokfelerovim placenicima'' u starom dobrom SMradistickom maniru.
Lako je na forumu pljuvati Orbana i Erdogana.
Los je svaki kult licnosti, svejedno da li je ta licnost lokalni fasista tipa te dvojice, neki KGB spijun, americki predsednik ili gensek KP XYZ.
 
Ко протежира овог Чучковића, човек је неспособан и корумпиран до коске? Јесте да је на челу овог града једна циркус организација већ годинама, али се увек изненадим...
Negativna selekcija.
Ali dobro, narod dobri je tako hteo.
 
Zar taj termin nije zabranjen na ovom forumu?
Cigani sami sebe zovu cigani.
A i taj termin se koristio vekovima u Srbiji, a u strucnoj literaturi i javnim obracanjima koriscen je cak i kad sam se ja vec bio rodio.
Romi barem ne slave notorne hulje tipa Patka Xepoja/SMrada niti seju smrt Z-tenkovima ko presvetli putin ili avionskim bombama ko krizar bus (putinov pajtas) mladji 2003.
Ali ni ne salju ljude u svemir, ne razvijaju nauku i ne ucestvuju u medjunarodnoj politici i ekonomiji.

Svi narodi imaju svoje vrline i svoje mane. Ja sam od onih koji do maksimuma koriste svoja prava da te vrline i mane isticu i komentarisu.
 
Ali ni ne salju ljude u svemir
E bas lepo - obicni gradjani, tacnije podanici crkavaju od gladi, guraju se u kilometarskim redovima za hleb, ulje i brasno, a oni salju ljude u svemir. Dokon pop i jarice krsti.
Naravno, rec je o CCCP-u.
ne razvijaju nauku
rrxdh1xrdt891.png


Pritom im 15% populacije nema normalan WC (cak i ovde u bednoj Srbiji je taj procenat tek 2-3%).
 
Kad im se da WC, oni ga prodaju na buvljaku.

SSSR vise ne postoji. A sve i da je bio najgora drzava na svetu u istoriji civilizacije, opet je bio i ostao 100 puta bolji nego bilo sta sto su Indusi i njihovi izvedeni narodi postigli i napravili.
 
Може само би то подразумевало да се државни закони спроводе једнако за све, без обзира на расу и да се не толеришу културолошке праксе које су илегалне

А то се не би свидело разним НГО, левичарима итд.
Наравно, али то је у Србији далеко шири проблем чак и од разних НВО и квази левичара, на пример колико њих у Великом Трновцу, Прешеву, па и Новом Пазару, Тутину...плаћа комуналије, струју и разне дажбине, репресивни закони се примењују само на Србима и националним мањинама које су да кажем нормалан део овог друштва Словаци, Мађари, Русини, Румуни... док ови остали траже само права и праве се луди.
 
Vrh