Šta je novo?

Izbori 2024

Како може неко ко је избачен из странке да има мандат у Скупштини Града ако му је мандат дат као члану странке? За њега лично није нико гласао већ за партију? Ваљда и да пређе у СНС то не мења број мандата које је СНС добио. А ако је на страни СНС-а а у ПОКС-у то ваљда значи да је ПОКС званично у коалицији са СНС-ом иначе би избацили посланика који је у спрези са СНС-ом?
Па СНС је настао на сличан начин, Тома се одвојио од СРС и основао послачничку групу Напред Србијо. Требали су да му одузму мандат пошто се гласало за СРС а не за Томислава Николића лично, али је ДС подржао Томин чин желећи да тиме ослаби СРС. Наравно то им се обило о главу, СНС је прогутао ДС и послао га на маргине.
 

Mala digresija, da nas podseti koliko su stvari u Srbiji u statu bile pogresne i koliko davno smo usli u pogresan voz i koliko s enista ne menja.​


Јован Јовановић Змај – ЈУТУТУНСКА НАРОДНА ХИМНА

(1865.)

Боже свети, подржи нам Књаза
здрава, крепка, охола и славна,
јер на земљи нит је кадгод било,
нити ће Му икад бити равна.

Овај народ врло добро знаде
да је створен само Књаза ради,
да Му даје порезе и хвале,
да Га двори и понизно кади.

Боже силни с висока жилишта,
саслушај нам нашу жељу стару,
Боже свети, не дај ником ништа,
да што више остане Владару.


Ради Њега сва створења живе,
ради Њега сунце греје с неба.
А тај народ, а ту земљу нашу,
подржи је – ако Књазу треба.

Одузми нам и жеље и гласа,
одузми нам мудровања клета,
да Његову намеру не пречи,
да Његовој мудрости не смета.

Дај Му с неба најсветлије даре,
полиције, шпицле и жандаре,
ако неће да душмана свали,
бар на своме нек срце искали.

Нек народи нашу славу знаду,
а нас пусте чмавати у хладу,
ал' и онда нек је стража јака,
јера има сана свакојака.
 
Наивни "омладинац" посветио кнезу Михаилу. Подбуњивали неписмен народ са друге стране границе против просвећеног владара. Годину касније, хтели да увуку Србију у рат против Аустрије и Турске истовремено (на наговор Мацинија - пише син једног од "омладинаца", Слободан Јовановић). Изузетно штетно и неодговорно, по Србију погубно деловање.
 
Kao i Apis malo kasnije i zaverenici, pa nam nabacili sankcije na vrat i na kraju i Prvi svetski rat, pa general Simovic sa svojima koji je hrabro rekao "ne"Nemackoj koja je bila od Spanije do SSSR, kao da smo mi bili neki globalni faktor i znamo i kako se to zavrsilo. Moderne price takodje znamo, nasi ljudi prosto ne razmisljaju previse o posledicama svojih dela.
 
 
Наивни "омладинац" посветио кнезу Михаилу. Подбуњивали неписмен народ са друге стране границе против просвећеног владара. Годину касније, хтели да увуку Србију у рат против Аустрије и Турске истовремено (на наговор Мацинија - пише син једног од "омладинаца", Слободан Јовановић). Изузетно штетно и неодговорно, по Србију погубно деловање.
"prosvecenog vladara", hahaha

To pise u udzbenicima, ali daleko je od istine.
Porcitaj ovde o "sudijskoj aferi" 1864.


Slobodan Jovanović:

Mihailov "Zakon o stavljanju sudija pod sud" jedna je od najtamnijih mrlja naše pravne istorije. Sud je oformljen mimo procedure. Na njegove presude nije bilo žalbe! Svedoke i okrivljene saslušavao je ako nađe za potrebno.
Mogao si biti osuđen bez saslušanja. Dokazni postupak pred sudom nije vođen, sudilo se prema dostavljenim dokumentima i slobodnom sudijskom uverenju. Svih pet sudija osuđeno je zbog "hotimičnog izopačavanja zakona i krivog suđenja".





I razmisli, s obzirom ko mu je bio otac, da li je Mihajlo mogao da bude manje kvaran?
 
Poslednja izmena:
Kao i Apis malo kasnije i zaverenici, pa nam nabacili sankcije na vrat i na kraju i Prvi svetski rat, pa general Simovic sa svojima koji je hrabro rekao "ne"Nemackoj koja je bila od Spanije do SSSR, kao da smo mi bili neki globalni faktor i znamo i kako se to zavrsilo. Moderne price takodje znamo, nasi ljudi prosto ne razmisljaju previse o posledicama svojih dela.

To su dve potpuno razlicite stvari.

Uloga Apisa u atentatu na Ferdinanda pokazue da srpska vlada nije kontrolisala svoju vojnu obavestajnu sluzbu.

Nesmisleni puc 1941. rezultat je delovanja placenih spijuna engleske vlade, lai pokazuje aljkavost jugoslovenskih vlasti.

Danas imamo nesto slicno, uvodimo saknkciej Rusiji iako ce nam to doneti ekonomsku stetu. Uvodimo sankcije Rusiji sada kada se menja tezv evropski narativ i oni se spremaju da ponovo pregovaraju s Rusijom. (Жозеп Борел: Европа ће морати да коегзистира са Русијом након завршетка рата у Украјини. Русија ће наставити да постоји и неопходно је наставити разговоре са Москвом)

To je isti funkciober koji je pre dva meseca pricao da rat mora da se zavrsi vojnim porazim Rusije i da nema pregovora.

Da li mislite da su u EU toliko blesavi da nece zrrtvovati Ukrajinu zbog svoje ekonomije?
Prica o evropskom moralu je standardna prica za mlade urbane istocnoevopske majmune.

Pokusali su, povuikao ih je pljackaski mentalitet. Ponadali su se padu Putina i dovodjenju nekog poslusnog te pljacki ruskih resursa.
Od toga izgleda nema nista.

Cak i Putin, koji nij mnogo pametan politicar ispao je pametniji od njih.
 
Poslednja izmena:
To su dve potpuno razlicite stvari.

Uloga Apisa u atentatu na Ferdinanda pokazue da srpska vlada nije kontrolisala svoju vojnu obavestajnu sluzbu.

Nesmisleni puc 1941. rezultat je delovanja placenih spijuna engleske vlade, lai pokazuje aljkavost jugoslovenskih vlasti.

Danas imamo nesto slicno, uvodimo saknkciej Rusiji iako ce nam to doneti ekonomsku stetu. Uvodimo sankcije Rusiji sada kada se menja tezv evropski narativ i oni se spremaju da ponovo pregovaraju s Rusijom. (Жозеп Борел: Европа ће морати да коегзистира са Русијом након завршетка рата у Украјини. Русија ће наставити да постоји и неопходно је наставити разговоре са Москвом)

To je isti funkciober koji je pre dva meseca pricao da rat mora da se zavrsi vojnim porazim Rusije i da nema pregovora.

Da li mislite da su u EU toliko blesavi da nece zrrtvovati Ukrajinu zbog svoje ekonomije?
Prica o evropskom moralu je standardna prica za mlade urbane istocnoevopske majmune.

Pokusali su, povuikao ih je pljackaski mentalitet. Ponadali su se padu Putina i dovodjenju nekog poslusnog te pljacki ruskih resursa.
Od toga izgleda nema nista.

Cak i Putin, koji nij mnogo pametan politicar ispao je pametniji od njih.
Ваљда чак и без**** уцењени окупациони управник Вучић није толико глуп, наиван уцењен и без*** да изврши баш свако наређење газда и да ће се некако измигољити да не уведе санкције Русији.
 
Ваљда чак и без**** уцењени окупациони управник Вучић није толико глуп, наиван уцењен и без*** да изврши баш свако наређење газда и да ће се некако измигољити да не уведе санкције Русији.
Ja mislim da jeste.
Evropa sada uveliko kupuje rusku naftu preko indijskih posrednika.
Rusi gube 32% na ceni. Ali cena je visoka.

Ali mi, kad mi uvedemo nase zestoke, sankcije bicemo pravoverni.
Zemlja ce se tresti od nase pravednosti.
Pokazacemo koliko smo ispravni.
Bicemo veci Zapad od Zapada.
Kao i uvek.
 
To su dve potpuno razlicite stvari.

Uloga Apisa u atentatu na Ferdinanda pokazue da srpska vlada nije kontrolisala svoju vojnu obavestajnu sluzbu.
Nisi me razumeo, mislio sam na Majski prevrat i besmisleno ubistvo Obrenovica ( cele dinastije, pobili su i rodjake cak i prijatelje dinastije) i sankcija veceg dela Evrope i obelezavanja Srbije kao varvarske zemlje, sto nas je pratilo sve do Prvog svetskog rata. Udaljavanje od politike saradnje sa Austrijom je posle toga dovelo i do samog Prvog svetskog rata, Obrenovici su mnogo pazljivije pristupali spoljnoj politici od Karadjordjevica.
 
Danas imamo nesto slicno, uvodimo saknkciej Rusiji iako ce nam to doneti ekonomsku stetu. Uvodimo sankcije Rusiji sada kada se menja tezv evropski narativ i oni se spremaju da ponovo pregovaraju s Rusijom.
Nećemo uvesti sankcije. Kasno je za to sada.

Kad ih nije uveo u prvih sto dana rata neće ni sad.
 
Evo ih ovi...Nista bez srpske cucle...
А ђе је НАТО да им помогне?
 
Хране има, ал проблем су мешетари. Опет, ђе су НАТО савезници да помогну Црну Гору са храном? Шта је са Хрватском и Албанијом?
 
Nisi me razumeo, mislio sam na Majski prevrat i besmisleno ubistvo Obrenovica ( cele dinastije, pobili su i rodjake cak i prijatelje dinastije) i sankcija veceg dela Evrope i obelezavanja Srbije kao varvarske zemlje, sto nas je pratilo sve do Prvog svetskog rata. Udaljavanje od politike saradnje sa Austrijom je posle toga dovelo i do samog Prvog svetskog rata, Obrenovici su mnogo pazljivije pristupali spoljnoj politici od Karadjordjevica.
da, slazem se. Aleksandar Obrenovic nije bio toliko los vladar, pod nim barem nije bilo politickih ubistava kao do tada.
 
Nisi me razumeo, mislio sam na Majski prevrat i besmisleno ubistvo Obrenovica ( cele dinastije, pobili su i rodjake cak i prijatelje dinastije) i sankcija veceg dela Evrope i obelezavanja Srbije kao varvarske zemlje, sto nas je pratilo sve do Prvog svetskog rata. Udaljavanje od politike saradnje sa Austrijom je posle toga dovelo i do samog Prvog svetskog rata, Obrenovici su mnogo pazljivije pristupali spoljnoj politici od Karadjordjevica.
Plus:

- pasic, hulja antirazvojna i rodonacelnik radikalskog zla je vedrio i oblacio sa svojom bandom
- nepotrebno ''bosancenje'' tj. zatezanje odnosa oko teritorije sa i tada vise od 50% nesrba sa ipak mocnim severnim susedom A-U koje je izmedju ostalog dovelo do PSR.
 
Mogli bi ste da se vratite do Nemanjića kada smo defanzivno osvajali teritorije Vizantije do Soluna.

Današnja naslovnica Danasa

1655196819268.jpg
 
Poslednja izmena:
Inače, jel se sećate vremena kad je Nelečeni obećavao da nikad neće prodati EPS, Lelekom, Železaru, aerodrom... 😁

 
Ne znam da li prodaja može biti dobra ili loša po nas kao građane.
Sa aspekta cene struje sigurno će biti poskupljenja velikog.

Ali sa druge strane koliko god sad kradu ne verujem da ako neko kupi EPS (Nemačka je najveći interesent za EPS i Telekom) da će moći da krade i dalje, da se daje na razna sponzorstva, da se firma koristi za zapošljavanje nesposobnih i sumnjivih kadrova, familije, švalera i švalerki i sl što je karakteristično za svako veliko državno preduzeće.
 
Vrh