Šta je novo?

Izbori 2024

Германски делови Европе
Su širi pojam od nemačkog , engleskog, holandskog i skandinavskog govornog područja.
Kulturološki se na istok i na jug protežu maltene do Zagreba, Zemuna, Rige, Talina, Lavova i Brašova.

Tu negde su i Francuska (Franci), Italija (Langobardi, Goti), Španija, Portugal sem krajnjeg juga (Vizigoti, Svevi).
Мени је много драже и важније да живим у друштву које је топло, дружељубиво и забавно, са огромним бројем кафића, клубова и спонтаности
Jedan od jasnih znaka ogromne nezaposlenosti a i kriminala (kriminalci mahom spavaju do podne a noću ordiniraju).
Изненадио би се али да, називати друге народе и расе "пропалитетима"
Svako ko nije slep kod očiju vidi na koga se treba ugledati a na koga ne.
Uostalom, sama Srbija se u doba Obrenovića ugledala na Austriju i Nemačku a ne na Rusiju, Grčku, Bugarsku ili daleko bilo Tursku i tada joj je išlo najbolje.
Serbien_muss_sterbien.jpg
Normalno u svakom ratu. Otkada je sveta i veka.
Uostalom, ovako su Angloamerikanci predstavljali Nemce:

55871u-Edit_1000_grande.jpg


A Ameri Japance:

594px-Alaska_Death_Trap.jpg
 
Poslednja izmena:
Директор БГ електрана, Палмин кадар позива на гашење руско-српског хуманитарног центра и изградњу нуклеарне електране у сарадњи са САД.
 
Evo ga, javio se bilde opet. Doduše iznenadio me, nije se isprdeo po narodu po običaju. Sad su krivi (samo) pčelari i destilerije.

"Do četvrtka dodatnih 260 tona šećera"​


Dotakao se i teme šećera, rekavši da ima problema sa trgovinama.
"Danas ćemo zašititi cenu za kompletan šećer, intervenisati sa dodatnim količinama šećera", naveo je predsednik i dodao da su razgovarali sa vlasnicima obe šećerane i predstavnicima 20 trgovnskih lanaca.

Dodao je da veruje da će sve biti u redu.
"Do četvrtka intervenišemo sa dodatnih 260 tona šećera", rekao je predsednik i naglasio da Srbija nema nikakvog problema sa hranom.

"Onda dođu vlasnici destilerija, pčelari, koji kupe na po kilogram, jer je tako jeftinije. Mi šećera imamo i sve će biti u redu. U uslovima društvenih mreža morate u hodu da rešavate problem. Sa hranom nemamo problema", naveo je Vučić.

 
Директор БГ електрана, Палмин кадар позива на гашење руско-српског хуманитарног центра и изградњу нуклеарне електране у сарадњи са САД.
Opa!!! :D Bogami bio si u pravu kad si rekao da se čaj i Palma i njegovi foliraju da su neki bog zna kakvi maloRusi. Svaka čast na proceni, ja priznajem da ovako nešto nisam očekivao. :D Mislim baš ovako oštro i sirovo, kao zatvoriti Ruski centar i praviti nuklearku sa SAD.

Polako ali sigurno, naprdnjačka mašinerija radi na tome da brod javnog mnjenja zaletelog u smeru Rusije, sada preokrenu u smeru ka Evropi.
 
Шта рећи, Палма и Чеда Јовановић у истом идеолошком фронту, ко би то помислио неке 2008.
 
Opa!!! :D Bogami bio si u pravu kad si rekao da se čaj i Palma i njegovi foliraju da su neki bog zna kakvi maloRusi. Svaka čast na proceni, ja priznajem da ovako nešto nisam očekivao. :D Mislim baš ovako oštro i sirovo, kao zatvoriti Ruski centar i praviti nuklearku sa SAD.

Polako ali sigurno, naprdnjačka mašinerija radi na tome da brod javnog mnjenja zaletelog u smeru Rusije, sada preokrenu u smeru ka Evropi.

Oni ce i uspeti u tome, nije to tesko, ali mi od toga necemo imati nikakve koristi.
SNS ce svakako vladati jos decenijama na svoj, lopovski nacin, uz sve jacu podrsku EU.
Vidite kako "opozicija" cuti o kopanju litijuma.
Mariniki se usta zavezala.
 
Inače, šta mislite koliko iznosi naknada/plata koju dobijaju odbornici u skuštini grada Beograda na mesečnom nivou?
 
Na Vračaru hiljadu dinara po sednici koja bude na 2 meseca otprilike. Opštinski odbornik npr nema mesečnu platu.
Na gradu je bilo 10, 20 hiljada ako se dobro sećam tako nešto...
 
Eto na primer, mali prilog diskusij, kada pričate o žutim lopovima, dosmanlijama i ostalim posle petog oktobra, samo da napomenem da sam kao odbornik DS-a od 2000-2004 primio 0 (nula) dinara, jedino su odbornici iz seoskih sredina dobijali nadoknadu za putne troškove. Ne znam kako je bilo za druge gradove.
 
AV:

„Некад се искрадем мојим чуварима и сам возим аутомобил да бих видео шта то још треба да исправимо. Не могу, онако са задњег седишта, нисам довољно ни опуштен… То радим да бих видео и указао људима на нешто”, описао је једну од својих многобројних авантура председник Србије, а потом је прешао на причу о сновима.

“Онда схватите да понекад не делите сасвим исте снове. Али не можете људима ни да намећете и то није фер с моје стране. Ако се неко уморио, ја сам се помало уморио, али не смем себи да дозволим да се тај умор види по резултатима”, поручио је он.
 
Vi bi hteli mozda jos jedna most na Dunavu ili nesto za zdravstvo ili nesto trece.
Ali ne. U vazalnim drzavama glavnu rec ima kolonizator.
Nasa rafinerija u Pancevu optimiizovana je za rusku naftu (Ural brand). Treba da platimo drugu tehnologiu, koju moramo da kupimo od njih, naredjeno nam je.

„Разговрао сам са америчком шефицом Експорт-Импорт банке госпођом Луис о великом зајму у будућности који треба да узмемо за енергетске пројетке, прво соларне пројекте, а касније и за хидропројекте“, рекао је Вучић у Давосу за ТВ Пинк.
 
Ne lupaj, kupuje se sirova nafta koja je jeftinija. Rafinerija je prerađivala i sirovu naftu iz Iraka, Kazahstana, Naftagasovih bušotina u Turkmenistanu pa i iz Norveške. Da ne pominjemo domaću…
 
tako mi je rekao covek koji tamo radi.
mozda nije tako

no, da li sam zaista pogresio?
Evo clanka u Njujork Tajmsu vezanog za nemacku rafieriju Schwedt.
Optimizovana je za rusku naftu, ako nje nema koristi se specificna mesavina.
Rafinerija u Pancevu koristi slicnu rusku tehnologiju.

The PCK facility, like other refineries, is engineered to process the particular kind of crude oil arriving from Russia. Crude from other countries would have to be mixed with oil held in reserve tanks on Germany’s northwestern coast to create a suitable blend.
 
Poslednja izmena:
Ostao sam dužan odgovora na moju pitalicu. Odbornici u skupštini grada Beograda dobijaju mesečnu naknadu od 10.000 dinara.
 
Evo ga, ode i ovo u kantu. Pisao sam i kačio za džabe. Nije u okviru ove teme, a druge teme koje su okviru, su zamandaljene. :D(y) :rolleyes:

Super.

Nego, ajde da se vratimo temi - srpski lokalni i parlamentarni izbori.

Dakle, tema... izbori u Srbiji... ček da vidim šta ima novo na tu temu...
74e92a6f41ebcac61b0ec795c5842716.gif

stephen-colbert-cant-find-it.gif


Čuda li čuda, ne mogu da nađem nikakvu bitniju vest ili komentar na tu temu... Možda zato što se ništa faking konkretno ni ne događa već više od mesec dana!!!
 
Niko me neće
Ni na čiji ne smem prag
Gde ću sad moja ružo
Nigde nikom nisam drag
Ni na istok, ni na zapad
Na sever, ni jug
Nigde, nigde bez tebe se
Vrtim još u krug

blic-460x0 (1).jpg
 
Ne mogu da raskrste s putinom zbog energenata, a s druge strane bi koliko danas raskrstili sa "zapadom", bez obzira sto sa zapada dobijamo najveci priliv novca.
BIA sljaka danas bolje nego ikad, mora da im se bas zaljuljala stolica, zato svi ovi toksicni naslovi.
 
Pa više verujem da će otkačiti zapada na našu štetu nego Rusiju na svoju štetu.
 
Ne mogu da raskrste s putinom zbog energenata, a s druge strane bi koliko danas raskrstili sa "zapadom", bez obzira sto sa zapada dobijamo najveci priliv novca.
BIA sljaka danas bolje nego ikad, mora da im se bas zaljuljala stolica, zato svi ovi toksicni naslovi.
Mi ne dobijamo nikakav priliv novca. Nista ne dobijamo dzabe ni od koga.
Nas iskoriscavaju Zapad, Rusija, Kina i svi redom.
Da li verujes u Deda Mraza?


Za Vucica je jedino vazno da ne izgubi na popularnosti zbog sankcija Rusiji.
Nsi interesi i nasi zivoti su mu poslednja stvar.
 
Vrh