Šta je novo?

Izbori 2024

Свима је јасно да је тзв. проруство само жвака за сељака.
 
Pa jasno je nama, koji smo upuceniji i pribraniji. Nesrecnicima po malim mestima od detinjstva odgajanim na bajkama i propagandi politicmara, svakako je drukcije poimanje.

Ali da, redukovace to rezimski Pinkovi, Krepiji, Deformeri...Nece iskoreniti nikad, ali redukovace dovoljno da se masa glasacka ne duri previse zbog otkacinjanja Rusije. AKO im Vodja da nove zanimacije. A vec im je dao. Kriza, najteza zima od 45', dojave o bombama, 294. kriza na Kosovu, Kurti i NATO samo sto ne napadnu, vracanje vojnog roka i igranje na jugo - JNA penzosku nostalgiju, bajka o neutralnosti i Balkanskoj Svajcarskoj...
 
Poslednja izmena:
Što vreme više prolazi više sam ubeđen da neće uvesti sankcije Rusiji. Mada tu više krivim mlaku reakciju Zapada koja vrši pritiske samo rečima dok ovako ne rade ništa konkretno.
 
Verovatno mislis na stranke koje su pre par godina u Skupstini Vojvodine izglasale deklаrаciju o zаstiti ustаvnih i zаkonskih prаvа Vojvodine, 75 vs 21 glasova i DS Comickinu pricu o Vojvodjanima.

Finska/Nato 2017=19% -> 2022=53%, sta mislis koliko bi danas Vojvodjana na referendumu glasalo za otcepljene, cenim daleko vise od Finaca pre pet godina.
To kolika su Vojvodini ustavna i zakonska prava i ja bih glasao za njih, da se poštuju... I onako su vam skresali ta prava na najmanju moguću meru.. Dosledno poštovanje ovakvog ustava i zakona ne bi ličilo ni na federalizaciju, a kamoli korak ka otcepljenju...

Mislim da porediš babe i žabe... Šta kao, Beograd je Rusija, a vi ste Finska :D pa će da se drastično promeni javno mnjenje u Vojvodini jer je (grad?) Beograd napao koga? Ako Srbija nekog napada, napada zajedno sa Vojvodinom...

Koliko ima nezadovoljnih ili zadovoljnih ratnom opcijom, zatucanih ili sns glasača, manje više isto u Beogradu i u Vojvodini, možda čak malo jače u korist Vojvođana...

Najbolje da ste vi Finska... :slap
 
Stižu kazne na naplatu za sva anticivilizacijska koorčenja od 1219. do danas. ;)

Jednom smo već proterali 300000 Nemaca i mađarske fašiste i to za vreme Tita... Tako da, kur*enje barem na terenu Vojvodine, nije dobro, nije lepo... ;)

Za sad je sve mirno, multinacionalno a ujedno i po meri Srbina, tako će i da ostane...

Sa Beogradom koji je tako blizu a zauzima i delove Srema i Banata, ne dao bog da suludi ekstremisti ikad postanu većina... Definitivno bi nas sve zavili u crno 😊 Od Vojvodine bi napravili veliku crnu rupu na mapi Evrope 😊 ali srećom narod tamo je pametan, većinski srpski, a i manjine su nam dobre, integrisane, tako da je sve u kulturnoj harmoniji i multietničkom balansu i rizika nema...
 
Da EU ponudi Vojvodini otcepljenje i automatsko članstvo u EU, nisam siguran da se Vojvodina ne bi odvojila. Trenutno nema šanse, ali ako bi ponudili veliku svotu novca i privilegije, nisam baš siguran. Srbi se prodaju za novac, to je oduvek bilo. Bila bi ista priča kao sa Crnom Gorom. Srbi iz Hrvatske su prisilno došli u Vojvodinu, a ne zato što su imali žarku želju. Tome je kumovao i Beograd, tj. politički vrh. Vojvodina 1918. godine je imala 400.000 Mađara, 300.000 Nemaca, 500.000 Srba i 100.000 Bunjevaca (okvirno). Dakle, multietnička sredina. Nisam ni za kakav Karlobag, Ogulin i Viroviticu, nego kritikujem i EU jer ne želi da očisti Balkan od taloga. Oni podržavaju ovakvo stanje, više nego očigledno.
 
Да се тако нешто деси ефекат би био и гори него у суседној Славонији која масивно губи популацију а економски има горе резултате од нас. Да није пара које добијају од Загреба захваљујући далматинском туризму Славонија би данас била најсиромашнија регија у ЕУ.

Више није 1918. година и Срби су апсолутна већина на северу земље. Осим Чанка и пар оматорелих југобумера свима је већ болно јасно да нит чланство у ЕУ доноси неки бољитак само по себи нит би отцепивањем ишта постигли. Поготово сада када неолиберализам слаби и сви проблеми се решавају "национално" где би људима из Војводине итекако добродошли ресурси и људство из остатка земље које им фали.

Зато ниједна "аутономашка" демонстрација у последњих 20 година није успела да окупи више од 100 људи а Чанка више прате Милогорци и Хрвати него људи из Војводине.
 
Nelečeni Vučić izađe pre par dana na TV i pred celom nacijom kaže kako će ovo biti najteža zima od 1945. I da će biti struje ali da će hrane faliti.

Danas raja već uveliko počinje da hoard-uje brašno, šećer i ulje i prazni police.
Već vidim Nelečenog degenerika kako u sredu opet izlazi na TV i prdi i rafališe po narodu što pravi zalihe i što diže paniku koju mu je on sam usadio svojim strašenjima i odvalama.

Kud ga roditelji ne odvedoše kod psihijatra još one davne 1980...
 
Poslednja izmena:
Da EU ponudi Vojvodini otcepljenje i automatsko članstvo u EU, nisam siguran da se Vojvodina ne bi odvojila. Trenutno nema šanse, ali ako bi ponudili veliku svotu novca i privilegije, nisam baš siguran. Srbi se prodaju za novac, to je oduvek bilo. Bila bi ista priča kao sa Crnom Gorom. Srbi iz Hrvatske su prisilno došli u Vojvodinu, a ne zato što su imali žarku želju. Tome je kumovao i Beograd, tj. politički vrh. Vojvodina 1918. godine je imala 400.000 Mađara, 300.000 Nemaca, 500.000 Srba i 100.000 Bunjevaca (okvirno). Dakle, multietnička sredina. Nisam ni za kakav Karlobag, Ogulin i Viroviticu, nego kritikujem i EU jer ne želi da očisti Balkan od taloga. Oni podržavaju ovakvo stanje, više nego očigledno.
U pravu si.
Apsolutno je jasno da EU svim silama podrzava bezakonje na Balkanu.
Ne znam sta jos treba da urade da bi evrotalibani i liberali to shvatili.

Medjutim, usled toga i je i jasno koliko je besmislen stav gde cekamo da neko drugi sredi nasu kucu, ma ko to bio.
 
Nelečeni Vučić izađe pre par dana na TV i pred celom nacijom kaže kako će ovo biti najteža zima od 1945. I da će biti struje ali da će hrane faliti.

Danas raja već uveliko počinje da hoard-uje brašno, šećer i ulje i prazni police.
Već vidim Nelečenog degenerika kako u sredu opet izlazi na TV i prdi i rafališe po narodu što pravi zalihe i što diže paniku koju mu je on sam usadio svojim strašenjima i odvalama.

Kud ga roditelji ne odvedoše kod psihijatra još one davne 1980...

vruce hladno - narod svrsava na to
 
југобумера
Kad već spominješ njih, paradoksalno je da su te starije generacije normalnije i više civilizovane nego mlađe, naročito od 1996-97 pa nadalje, uprkos svoj modernoj tehnologiji i većoj mogućnosti za otvorenost ka svetu, putovanja i nova iskustva.

Te mlađe generacije se upravo najviše lože na srednji vek (i to onaj nerealni, mitski, izmišljen od strane udbe i još nekih 'telektualaca rusokolonaške provijencije), na zapišavanje tzv. vekovnih teritorija, na tzv. tradiciju, crkvu, anticivilizaciju, autokratiju i čvrstu ruku, ravnu zemlju, antivakserizam, antinauku, borbu protiv zle EU, zatvorenost i samoizolaciju pod kodnim imenom ''suverenizam'' i slične povraćotine.

SNS i slična banda će vrlo verovatno biti još i dobri u odnosu na ono što sledi od tamo neke 2030-2040 pa nadalje, kada na vlast dođu te mlađe generacije i počnu da kroje politiku prema svojim krivim, nakaradnim svetonazorima. Već postoje najave i nagoveštaji toga - miloš jovanović, zavetnici, miša vacić i slično.
 
Kad već spominješ njih, paradoksalno je da su te starije generacije normalnije i više civilizovane nego mlađe, naročito od 1996-97 pa nadalje, uprkos svoj modernoj tehnologiji i većoj mogućnosti za otvorenost ka svetu, putovanja i nova iskustva.
Nema tu paradoksa. Smartphone je killer aplikacija za ljudsku rasu.
 
Интернет је нпр. довео до глобалне пошуларизације ратнохушкашких песама из 90их које ни у време настанка нису биле познате широј популацији.
 
Takozvani Serbianwave. :cool: Ne znam šta da mislim o njemu, pošto s jedne strane ta muzika jeste treš, a i mene ne zanimaju ratnohuškačke fantazije. I znam pozadine tih pesama. Ali s druge strane, to jeste postalo zanimljivo mnogim strancima i neki od njih su čak pravili Youtube dokumentarce na tu temu. :LOL: Što su posle pogledali milioni drugih stranaca i što je podiglo Srbiju i Balkan u svetskoj medijskoj pažnji. Što može da ima svoje benefite, jelte, publicitet obično dobro dođe...
 
Nelečeni Vučić izađe pre par dana na TV i pred celom nacijom kaže kako će ovo biti najteža zima od 1945. I da će biti struje ali da će hrane faliti.

Danas raja već uveliko počinje da hoard-uje brašno, šećer i ulje i prazni police.
Već vidim Nelečenog degenerika kako u sredu opet izlazi na TV i prdi i rafališe po narodu što pravi zalihe i što diže paniku koju mu je on sam usadio svojim strašenjima i odvalama.

Kud ga roditelji ne odvedoše kod psihijatra još one davne 1980...
Da, upravo dođoh iz Lidla, ima guzpapir 4-slojni, 2-slojni, ali ne i najtraženiji 3-slojni.

Mamicu im, i njemu i njima.
 
Takozvani Serbianwave. :cool: Ne znam šta da mislim o njemu, pošto s jedne strane ta muzika jeste treš, a i mene ne zanimaju ratnohuškačke fantazije. I znam pozadine tih pesama. Ali s druge strane, to jeste postalo zanimljivo mnogim strancima i neki od njih su čak pravili Youtube dokumentarce na tu temu. :LOL: Što su posle pogledali milioni drugih stranaca i što je podiglo Srbiju i Balkan u svetskoj medijskoj pažnji. Što može da ima svoje benefite, jelte, publicitet obično dobro dođe...

Imamo i countryballs, animirana parodija drzava gde smo jako popularni globalno, taj strip i crtac mnogi prate i sigurno je pomogao popularizaciji nase zemlje, bar i kroz stereotipe ( pijemo rakiju, harmonika i pretimo komsijama):)
 
Uh da, Polandball je keva. 😁 PA mislim da sam ga spominjao na ovoj temi baš ovih dana.
Da, upravo dođoh iz Lidla, ima guzpapir 4-slojni, 2-slojni, ali ne i najtraženiji 3-slojni.

Mamicu im, i njemu i njima.
Šalu na stranu, mislim da je pre jedno nedelju dana bila ili vest ili TV reportaža o tome kako su Srbi ponovo počeli da grabe toalet papir.
Ovaj put je razlog - povećana cena celuloze, za koju se očekuje da poskupi još više u narednom periodu. A povećana je cena celuloze zato što: 1) smo mi našu fabriku Matroz uništili, pa zavisimo od uvoza (fak jea!) i 2) zato što sada svako jaje na svetu koristi ove krize kao izgovore (i sa i bez osnova) pa sve ide na gore, pa tako i cena celuloze i papira.

Ne znam prosto šta više volim.
Da li ovog našeg nelečenog koji plaši narod krizama pa već loše stanje čini još gorim;
da li ove strane u Moskvi, DC, Kijevu, Briselu, Pekingu... što ne mogu da ne ratuju i ne prave njesra svakih par godina (evo sad vidim da se komunjare zagrevaju za Tajvan);
ili ovaj konzumeristički globalizam u kome živimo, pa kad bude odron u Sibiru ili padne drvo na Aljasci, porastu cene papira širom sveta (karikiram)... :rolleyes:
 
Kako god, Srbija (kao i ostatak Balkana) je i u srednjem veku bila ''The Other'' u odnosu na Evropu, za razliku od obliznje Dubrovacke Republike ili Kraljevine Ugarske recimo.

A sto se ''napredne Vizantije'' i ''zaostale Evrope'' tice, nema sanse da su evropski gradovi: Dubrovnik, Kotor, Zadar, Split, Djenova, madjarski gradovi.... bili zaostaliji od: bugarskih, vlaskih ili onih na teritoriji danasnje Albanije.

P.S. sto se tice debilnog termina na A koji je izmislio olos cirjakovic, namerno cu to biti da se razlikujem od vas naci-onanista. ;)
Prvo, Dubrovnik je bio pod vizantijskom vlašću sve do kraja 12. veka, što je dokaz da veze nemaš i da sa tobom ne treba istoričar da gubi vreme. Ovo o "the other" ne vredi ni trošiti reči.

Bilo šta napisano od strane mene ovde nije nikakav nacionalizam, već samo borba protiv netačnih informacija podstaknutih bilo neznanjem, autošovinizmom ili potrebom da se preterano glorifikuje već slavna prošlost.
 
Takozvani Serbianwave. :cool: Ne znam šta da mislim o njemu, pošto s jedne strane ta muzika jeste treš, a i mene ne zanimaju ratnohuškačke fantazije. I znam pozadine tih pesama. Ali s druge strane, to jeste postalo zanimljivo mnogim strancima i neki od njih su čak pravili Youtube dokumentarce na tu temu. :LOL: Što su posle pogledali milioni drugih stranaca i što je podiglo Srbiju i Balkan u svetskoj medijskoj pažnji. Što može da ima svoje benefite, jelte, publicitet obično dobro dođe...
Чињеница је да би Миро Семберац, легендарни Роки Вуловић и рани радови Лепог Миће били одавно заборављени да неко није качио тзв. Четновизију на јутјуб са намером исмевања наше ратне пропаганде. Наравно, ујаци су постигли обрнути ефекат, један анонимус хармоникаш је постао веома популаран мим а т музика која никада није имала славу код нас постигла је исту интернационално.
 
Vrh