Šta je novo?

Izbori 2024

„Увођење санкција Русији имало би далекосежне консеквенце по привреду и друга национална питања. Имамо вакуум институција, немамо скупштину, немамо владу и то ће потрајати неколико месеци, до средине јула, а до тада ко зна шта може да се догоди и у рату у Украјини и у свету“, рекао је Јеремић, који је и бивши министар спољних послова Србије.
 
Jedan od najblizih Vucicevih saradnika, Djuka-moler, dobio je partijski zadatak da bude branilac partijskoj koleginici Dijani, nakon sto je o njoj rekao sve najgore. Neka nagodba je na pomolu.
 
Za one koji zbog ocitog manjka inteligencije ne razumeju prednosi suverenizma, evo objasnjenja sa primerom:

Небојша Стефановић, чије име се месецима уназад провлачило у контексту крупних афера и оптужби које је он јавно демантовао, малтене је сигуран за поновног министра, а највећим играчима Запада, највише би одговарало да он задржи ресор одбране, наводе за Демостат извори из дипломатских кругова.

Dakle. Znamo da su on i njegov pok. tatica lopovi. Znamo sta je radio zajedno sa Dijanom H. i ekipom. Znamo da je protivpravno delovao u policiji.
Ipak, ima da cutimo. Hegemon smatra da on treba da bude na vaznoj funkciji.
To je mera naseg ponizenja.
Иначе би на тој позицији био неко частан, родољуб, поштен и надасве способан за дати посао.

Ми би на све позиције ставили такве људе али нам ба*** ево већ 150 година не даје
 
Иначе би на тој позицији био неко частан, родољуб, поштен и надасве способан за дати посао.

Ми би на све позиције ставили такве људе али нам ба*** ево већ 150 година не даје
Cak i u SNS-u ima ljudi koji nisu takvi kriminalci, da ne govorimo o tome da u MUP-u ima dosta postenih ljudi.
 
Pa da su domaće slepčine, bilo koje u zadnjih 50 godina, napravile toplovod od TENTa do Beograda, ne bismo sad imali toliku bojazan od manjka ruskog gasa i povećanog Infostana.

Što se tiče udaljavanja od Rusije, to je sad neminovnost za nas. A normalno je da i vlast i opozicija poručuju da to mora da se uradi postepeno. Ne vidim tu ništa čudno.
 
Srbija se ne granici sa Rusijom, pa ako bude doslo do prekida snabdevanja Evrope ruskim gasom, trazice se novi izvori, po kojoj god ceni.
 
Jel bi ti voleo da placas infostan tri puta skuplje?
Ovi što priželjkuju sankcije Rusima, prvi bi počeli da kukaju i zanovetaju kada nestane gasa, nafte i sličnih sitnica...Ko ovi smešni zapadnjaci što žele da nabavljaju višetruko skuplji tečni gas od amerikanaca, koji im neće zadovoljiti ni 15% potreba.
 
Ja ne priželjkujem sankcije, nego komentarišem tajming ove izjave.
 
Koalicija Moramo imala je pad u broju glasova između 60% i 70% u zavisnosti od biračkog mesta. Deluje da su oni najviše ispoštovali Vujoševića.
 
Da, ja sam video kad si ovde okačio spot sa Ćutom i Vujoševićem. Odlično urađeno, s obzirom da je bilo kratko vreme za kampanju (spota) i izradu. Jednostavno a iskreno. Bilo mi je drago kad vidim Ćutu da to poručuje. Za razliku od mnogih u Srbiji, razume značaj jedinstva u nekom zajedničkom cilju, i pravljenja kompromisa. A i uvek mi je bio i ostao gotivan zbog toga što zna kad da ostane smiren i nonšalantan, a kada da ujede i j... sve po spisku. :cool: Šteta što nema više ljudi poput njega u politici.
 
Јеремић је то одувек, уз то и пријатељ С. Лаврова.
Zamislite samo koliko bi ga tek naprdnjački lešinari razvlačili po medijima i kampanjama da nije obišao svet moleći brojne zemlje da ne priznaju Kosovo.

Inače, upoznao sam ga jednom prilikom, pre 10ak godina, preko zajedničkog poznanika. I to u jednoj ćevabdžinici. Ovako skroz ok lik, srdačan i sasvim prizeman (u onom pozitivnom smislu).
 
To "tehnicki nedostupan" u stvari znaci moralno politicki nepodoban.

Ako postane nedostupan i nema izvora ili bogatiji kupci pokupuju sve to iz drugih izvora.
Sta onda?
 
To "tehnicki nedostupan" u stvari znaci moralno politicki nepodoban.

Ako postane nedostupan i nema izvora ili bogatiji kupci pokupuju sve to iz drugih izvora.
Sta onda?
Ruski gas se trenutno izvozi u mnoge evropske drzave preko teritorije Ukrajine. Ukoliko, jednog dana, bude prekinut dovod gasa politickom odlukom, Srbija nece imati izbora, osim da nadje novi izvor. Alzir, na primer, 2/3 ukupnog izvoza, salje u Italiju i Spaniju.
 
Ruski gas se trenutno izvozi u mnoge evropske drzave preko teritorije Ukrajine. Ukoliko, jednog dana, bude prekinut dovod gasa politickom odlukom, Srbija nece imati izbora, osim da nadje novi izvor. Alzir, na primer, 2/3 ukupnog izvoza, salje u Italiju i Spaniju.

A sta misliite gospodo u svojoj ideoloskoj zalepljenosti o sledecem:
1. Izmedju nas i Alzira neam gasovoda pa je isporuka u startu 3-5 puta skuplja
2. Na trzistu gasa u Alziru, ne pojavljujemo se samo mi vec i NAemacka, Italija itd
3. Imaju li oni gasa za sve?
 
A sta misliite gospodo u svojoj ideoloskoj zalepljenosti o sledecem:
1. Izmedju nas i Alzira neam gasovoda pa je isporuka u startu 3-5 puta skuplja
2. Na trzistu gasa u Alziru, ne pojavljujemo se samo mi vec i NAemacka, Italija itd
3. Imaju li oni gasa za sve?
Da li si ti svestan da mozda, jednog dana, nece biti moguce dopremiti gas iz Rusije u Srbiju? Nemacka trenutno kupuje ruski gas, ali niko ne zna sta ce biti za godinu, dve.
 
Ми смо почетком прошлог века имали читав трговински рат са Аустроугарском борећи се да не зависимо од ње већ да можемо да тргујемо и увозимо из више извора

115 година касније људи се боре за то да зависимо искључиво од Русије када је енергетика у питању уместо да тргујемо и увозимо из више извора

Је л' то треба да буде нова српска политичка мисао?
 
Ми смо почетком прошлог века имали читав трговински рат са Аустроугарском борећи се да не зависимо од ње већ да можемо да тргујемо и увозимо из више извора

115 година касније људи се боре за то да зависимо искључиво од Русије када је енергетика у питању уместо да тргујемо и увозимо из више извора

Је л' то треба да буде нова српска политичка мисао?
Lepo su te ucili na Akademiji, da izvrces tudje reci.

Mi se borimo za najeftinijeg/najpovoljnijeg dobavljaca.
Berem vi liberali se kunete u slobodno trziste.
Ako ima neki jeftiniji od Rusije koji moze da obezbedi dovoljno gasa, ne treba vise ni m3 da uvezemo iz Rusije.
 
Da li si ti svestan da mozda, jednog dana, nece biti moguce dopremiti gas iz Rusije u Srbiju? Nemacka trenutno kupuje ruski gas, ali niko ne zna sta ce biti za godinu, dve.
Mozda, ali cena ce biti visoka..
I razlog ce biti ideoloska/komesarska/politicka odluka.
 
Vrh