Šta je novo?

Izbori 2024

Željko Mitrović danas:

„Nešto mi se javlja da ce ceo Beograd ponovo na izbore i to ne zbog nepravilnosti u izbornom procesu, već zbog doslednosti najveceg da ne pravi neprincipijelnu vecinu, ali to ne znaci da je nema! Obicno kad mi se ovako javi tako i bude, inaguracija i saziv republicki USKORO“

Desi se i Žeksu da tvituje nešto bez uticaja psihoaktivnih supstanci i da pogodi pravo u sridu.
Zaista, zašto bi gospodar Vučić celu sapunsku operu završio kupovinom tri bedna odbornička mandata u gradskoj skupštini, kad može da priredi mnogo veličanstveniji karambol?
 

mislim da je to najlakse resenje za njega.
Uskoro ce oni sami poceti da se nude na prodaaju.

Opozicija je dozivela debakl. Mit o tome da u Beograduima masovnog nezadovoljstva vladavinom SNS-a je razbijen.
Mesecima sam citao ovde kako "sigurno pobedjujemo" u Beogradu.
Medjutim, zaista, dovoljno je biti otvoren za razgovor s ljudima na ulici da covek shvati koliko ljudi zele da Vucic i dalje vlada.

Buduca opozcija treba da se koncentrise na neke gradske probleme i ekologiju, ne na kritiku Vucica i SNS-a.
SNS je definitivno doživeo poraz u Beogradu, a i na republičkom nivou je krenuo u silazni trend. Međutim, sadašnja vlast SNS+SPS nije doživela poraz u Beogradu. Ali kad se uzme u obzir da je gotovo sigurno da SPS neće ulaziti u buduću Vladu, otvara se jedna interesantna postizborna kombinatorika. Moguće je zamisliti da SPS + opozicija formiraju vlast u Beogradu, jer će SPS biti jako motivisan da bar u Beogradu bude deo vlasti, kad već ne može da bude u republici. S druge strane, može se desiti i da SNS + deo sadašnje opozicije formiraju vlast na republičkom nivou.
 
SNS je definitivno doživeo poraz u Beogradu, a i na republičkom nivou je krenuo u silazni trend. Međutim, sadašnja vlast SNS+SPS nije doživela poraz u Beogradu. Ali kad se uzme u obzir da je gotovo sigurno da SPS neće ulaziti u buduću Vladu, otvara se jedna interesantna postizborna kombinatorika. Moguće je zamisliti da SPS + opozicija formiraju vlast u Beogradu, jer će SPS biti jako motivisan da bar u Beogradu bude deo vlasti, kad već ne može da bude u republici. S druge strane, može se desiti i da SNS + deo sadašnje opozicije formiraju vlast na republičkom nivou.
Zašto misliš da neće formirati vlast na republičkom nivou? Ja mislim da je gotovo izvesno da hoće.
 
Ali, pogledajte iznad odgovor Željka Mitrovića po pitanju kombinatorike.
Pretpostavimo da su glasači SPS-a podrazumevali da glasaju za vlast.
Pretpostavimo sa su glasači DSS-a podrazumevali da glasaju za opoziciju.
Šta ako se jednog jutra probude i prime vest da je sada DSS vlast, a SPS opozicija?
Od tog trenutka, na ponovljenim izborima je logično očekivati da bi se SPS i DSS u najmanju ruku zamenili po izbornom rezultatu, zar ne?
 
Ako nisam bio dovoljno jasan: kad SPS dobije pedalu na republičkom nivou, SPS onda može da svojih 7-8 beogradskih mandata ponudi u miraz opoziciji, kao zamenu za DSS mandate, ali ako se gradska vlast ne konstituiše u roku, onda na ponovljenim gradskim izborima SPS propada, jer je to biračko telo naviknuto da glasa za vlast, a Vučić je rešio problem nesklada u strukturi skupština na republičkom i gradskom nivou.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, podrzavam nove izbore. Da se prebrojimo i vidimo sad stvarno koliko je koga.

Zavetnici bi trebali da budu zabranjeni, a ne jos sa njima pravi koalicija. Ajde, Bosko i NADA se mogu tolerisati, kao i Radule.

UZPB da nadje boljeg kandidata, Moramo da se bolje organizuje, Radule nek vidi kome da se pridruzi, kao i tadic.
 
Pa ne ide to tako, "imali smo izbore, pa puj pike ne važi, idemo sve ispočetka" - moraju proceduralno da dokažu da nemaju većinu, a za to postoje rokovi.
 
Zašto misliš da neće formirati vlast na republičkom nivou? Ja mislim da je gotovo izvesno da hoće.
Neće jer EU i USA ne daju da na Balkanu u vlasti učestvuju proruske stranke. Crnu Goru su rešili prošle godine, ove godine rešavaju Srbiju. Gotovo je sigurno da SPS ispada iz vlasti na republičkom nivou, eventualno će im ostaviti neka Javna preduzeća koja odavno kontrolišu - npr. Srbijašume ili Puteve Srbije, ali definitivno neće imati ministarske pozicije u budućoj Vladi. I postoje minimalne šanse da će ostaviti Ružića jer bi on mogao da bude neki Dačićev naslednik pa da mu podignu vidljivost u glasačkom telu.
Tako da će morati negde da se smeste svi ti sps-ovski kadrovi koji su navikli na višedecenijsku mužu državne kase. Ostaje samo Vojvodina i Beograd. U Vojvodini nastavljaju kao i do sada, sa SNS-om, a u Beogradu možda uspeju da ispregovaraju sa opozicijom i gradonačelničko mesto i stave šapu na gradski poslovni prostor i poslove izdavanja građevinskih dozvola.
 
Ако желе да реше СПС то је врло лако, пошто постоји довољно афера да кад би се сав материјал одштампао на А4 папиру, било би довољно да се напуни јама угљокопа Колубаре.

Ће да видимо...
 
SPS ce biti eliminisan sa svih nivoa vlasti.
Ne znam o kakvoj kombinatorici pricate, ambasade su jedine koje imaju vlast u Srbiji.

To je svakako njihova kombinatorika.

Zalosan je i cak ocajan nivo opozicije. Oni se bave samo time kako da dodju do kase i kradje.
 
Ako nisam bio dovoljno jasan: kad SPS dobije pedalu na republičkom nivou, SPS onda može da svojih 7-8 beogradskih mandata ponudi u miraz opoziciji, kao zamenu za DSS mandate, ali ako se gradska vlast ne konstituiše u roku, onda na ponovljenim gradskim izborima SPS propada, jer je to biračko telo naviknuto da glasa za vlast, a Vučić je rešio problem nesklada u strukturi skupština na republičkom i gradskom nivou.
Nijedna politicke partije ne odlucuje o bilo cemo. Samo ambasade i njihovi predstavnici odlucuju.
SNS mozda i udje u vladu ako ambasade procene da su spremni da promeneprorusku politiku.
 
SPS ce biti eliminisan sa svih nivoa vlasti.
Ne znam o kakvoj kombinatorici pricate, ambasade su jedine koje imaju vlast u Srbiji.

To je svakako njihova kombinatorika.

Zalosan je i cak ocajan nivo opozicije. Oni se bave samo time kako da dodju do kase i kradje.
Из твојих уста у божије уши
 
Који је на крају тренутни резултат избора у Београду? Видим да се пише о односу 55-55, а по извештају ГИК-а, по прелиминарним резултатима однос је 56-54 за власт.
 
SPS ce cika Putin da ugura u vladu, danas je nas sef telefonski razgovarao sa svojim sefom :) Zna se ko mora da drzi energetiku ovde i gde se salju obavestajni podaci inace ce da se zavrne ventil.
 
Који је на крају тренутни резултат избора у Београду? Видим да се пише о односу 55-55, а по извештају ГИК-а, по прелиминарним резултатима однос је 56-54 за власт.
Ne zna niko 🤣
 
NSPM:

Александар Дикић:
Ови избори су показали да Срби скоро акламативно прихватају аутократију као трајну форму државне организације. Постало је кристално јасно да је комплетни изборни процес само јефтина оперетска фасада квазиполитичког плурализма.
 
Могуће да АВ јесте имао идеју да се ратосиља СПС-а али после лоших резултата не верујем да тако и даље размишља. Заправо мислим да без СПС-а тешко може да направи владу. Што се тиче запада, сигуран сам да им је СПС пожељнији него НАДА, Двери или Заветници, тако да бих ја реко да је Дачић једини победник ових избора.
Али све још увек може да се обрне наглавачке.
 
Могуће да АВ јесте имао идеју да се ратосиља СПС-а али после лоших резултата не верујем да тако и даље размишља. Заправо мислим да без СПС-а тешко може да направи владу. Што се тиче запада, сигуран сам да им је СПС пожељнији него НАДА, Двери или Заветници, тако да бих ја реко да је Дачић једини победник ових избора.
Али све још увек може да се обрне наглавачке.
Dacic je nas najperspektivniji politicar.
 
Željko Mitrović danas:

„Nešto mi se javlja da ce ceo Beograd ponovo na izbore i to ne zbog nepravilnosti u izbornom procesu, već zbog doslednosti najveceg da ne pravi neprincipijelnu vecinu, ali to ne znaci da je nema! Obicno kad mi se ovako javi tako i bude, inaguracija i saziv republicki USKORO“

Desi se i Žeksu da tvituje nešto bez uticaja psihoaktivnih supstanci i da pogodi pravo u sridu.
Zaista, zašto bi gospodar Vučić celu sapunsku operu završio kupovinom tri bedna odbornička mandata u gradskoj skupštini, kad može da priredi mnogo veličanstveniji karambol?
Čekaj, DJ Žeks Vučića zove "najveći" ?

Kakva kolekcija psihopata i ludaka... I oni vladaju nama...
 
Čekaj, DJ Žeks Vučića zove "najveći" ?

Kakva kolekcija psihopata i ludaka... I oni vladaju nama...

Naravno, oni vladaju nama zbog demokratije, ali mi ovde na forumu, mi nismo bas reprezantativni uzorak populacije.
Kristalno je ajsno, sto rece onaj gore da vecini gradjana to ne smeta. Cak i u opozicionim strankama su odnosi isto takvi. Sve mali Sulejmani sultani.
I ta vecina odlucuje.
Niko nam nije kriv sto zivimo u demokratiji.

Treba da nadjemo jaceg autokratu ako hocemo da pobedimo Vucica.
 
Vrh