Šta je novo?

Izbori 2024

Kako možeš da budeš tako siguran? Cela Srbija bruji o neregularnostima, imamo snimke raznih incidenata i muljaža na biračkim mestima, svi smo odlično upoznati koliko je SNS moćan i sklon aferama i raznim pokvarenštinama. Kako onda možeš tako olako da kažeš sve je kul? Osim ako ne misliš samo na Gornje Nedeljice, a ne na celu Srbiju?
Da li su postojali kontrolori opozicije na skoro svakom mestu? Gde ih nije bilo?
Ti snimci pokazuju neke razmere nekog vida prevare, ali što se tiče Beograda, mislim da je kontrole bilo svuda.

Opet kažem - na samim izbornim mestima je bilo skoro sve u redu, nije bilo ubacivanja džakova ili mahinacija sa brojanje,

Bugarski voz nije prevara koja utiče na rezultat izbora (to je samo kontrola sigurnih glasova)
Ako neko pokuša da glasa za rođaka, ili glasa bez lične karte, to je statistički nebitno.

Može da bude bitno u Beogradu gde "nam" fali jedan mandat, ali ako nije bilo prigovora, to je gotova priča.

Biće zanimljivo na koliko će mesta u Beogradu biti ponovljeno glasanje. Ako RIK (GIK) bude krenuo da odbija prigovore "po difoltu" treba se obratiti stranim ambasadama, pa ako ni njima to ne smeta, to je to, više sreće sledeći put.
 
Pa dobro, i to ćemo da rešimo. Moramo doduše da sačekamo još koju godinu da dovoljnom broju debila koji glasaju za SNS baš dogori do noktiju, ali... ja mislim da sa svakim izborima bliži smo tome. Mislim ja svakako nemam drugu zemlju sem ove, tako da... ne preostje mi ništa drugo nego da čekam. :D

A jel možeš da ponoviš linAk ka toj objavi te kontrolorke, izgleda da mi promakao post.
 
Било је покушаја на терену да од куће гласају мртви људи, типа баба рођена 1907.
 
Razocaranje na stranu, Sns je nikad slabiji i na putu daljeg slabljenja, za neke stvari prosto treba vise vremena, kao sto je smena ove vlasti na primer. Ne vidim kako mogu da pobede na sledecim izborima jednostavno. Evo primer, u Bajinoj Basti na bm u centru od 840 glasaca Sns je dobio 340 glasova, Sps 100 i nesto ne secam se, pricamo o gradu koji nema Sbb ni N1. Polako odlaze u istoriju.
 
Шаровић је лепо описао ситуацију у СНС. Толики број чланова, а они узму Шапића из друге странке да им буде први за БГ, а у скупштину доводе Наташу Јовановић из СРС која је 10 година бацала клетве на СНС, шта то значи, да се она као прелетач више котира од некога ко је у СНС од почетка и залаже се за партију. Балон је почео полако да се празни. Вучић доминира као личност, зато и јесте у називу сваке листе СНС на локалу. Замислите да се листа звала др Зоран Радојичић - СНС, ко би гласао ту? Или Ана Брнабић - СНС.
 
Вучић следећи пут може само за премијера да се кандидује. Ко ће им бити председнички кандидат?
 
Sigurno spadam u starije članove foruma. Ne treba se predavati i padati u beznađe. Hidra je veoma moćna, dobro obučena od stranih instruktora i ništa ne prepušta slučaju.
Bitni su im izbori i za mesnu zajednicu, a kamoli ovi...Mislim da je teže danas ovoj generaciji nego nama u Miloševićevo vreme. Izbori 2000 godine su bili praznik demokratije u odnosu na ove danas. Stpljivo smo u stranačkim prostorijama čekali zapisnike sa biračkih mesta i oko 22-23 sve su stranke znale rezultate u tom gradu. Odmah je javljano centrali i prosto je otežana krađa.
Birački proces je potpuno devalvirao, da ja ne mogu da se načudim. Ovi iz opozicije ko da su pali sa marsa, ko vezane vreće. Čuj Aleksića trebali su da više obilaze, prave strukturu...Ajde. Ili Vladeta i priča oko spomenika. Marinika se već uživela u ulogu specijalnog tužiioca Europola...A gafove Moramo oko nekih teških tema ne bih komentarisao.
Vučić je pobediv, ali treba pamet, organizacija, jedinstvo (pa makar kao ovde ocrnjeni DOS). Ali da ne idem preširoko...
 
Razocaranje na stranu, Sns je nikad slabiji i na putu daljeg slabljenja, za neke stvari prosto treba vise vremena, kao sto je smena ove vlasti na primer. Ne vidim kako mogu da pobede na sledecim izborima jednostavno. Evo primer, u Bajinoj Basti na bm u centru od 840 glasaca Sns je dobio 340 glasova, Sps 100 i nesto ne secam se, pricamo o gradu koji nema Sbb ni N1. Polako odlaze u istoriju.
Priča moj drug iz BB da je tako bilo čitavih devedesetih - bio kontrolor na glasanju - ali da kad krenu da stižu glasovi sa sela, od, kako ih pogrdno zovu "stojsera" (stoje dok s...) - kuku majko.

Ali da, jesu ovome kola krenula nizbrdo. Samo valjalo bi pogurati, pa koliko se može.
 
Вучић следећи пут може само за премијера да се кандидује. Ко ће им бити председнички кандидат?
Ja bih na Vučićevom mestu svoj drugi mandat upotrebio za vaspostavljanje Kraljevine Srbije. Tako će mu u premijerskoj stolici leđa biti čuvana doživotno.
Taj proces je već otpočeo sa her Žikom i POKS-om, Vojislav Mihajlović mobiliše rahmetli SPO glasove, DSS je na toj liniji, Boškić takođe...
Svi navedeni se u narednih 4-5 godina fuzionišu u SNS, SNS podržava kralja na referendumu...
Jedina je nepoznanica kruniše li se dinastija Karađorđević, ili Vučić angažuje SANU da se utvrdi njegovo poreklo od Miloša Velikog i baba Višnje (tzv. čipuljićka grana Obrenovića), ili makar preko bivše, sadašnje ili buduće supruge...
 
Poslednja izmena:
Вучић следећи пут може само за премијера да се кандидује. Ко ће им бити председнички кандидат?
Опозиција мора да одабере адекватног противкандидата Вучићевом председничком кандидату. Вучићев кандидат ће готово сигурно бити нека нестраначка личност, која није компромитована много у политици. Опозиција ако изабере неког као Поноша, имаћемо само марионету за председника.
 
Зар нису председнички на 5 година а
Priča moj drug iz BB da je tako bilo čitavih devedesetih - bio kontrolor na glasanju - ali da kad krenu da stižu glasovi sa sela, od, kako ih pogrdno zovu "stojsera" (stoje dok s...) - kuku majko.

Ali da, jesu ovome kola krenula nizbrdo. Samo valjalo bi pogurati, pa koliko se može.
Људи теже да потцењују значај образовања у квалитету политике у једној земљи јер је његов утицај спор и мање узбудљив али оно, уз економски интерес, чини 95% одлука за гласање међу људима. Код нас је то хронично велик проблем:

EfCxoQ6XgAAa5im


који је благо бољи у великим градовима где се сливају млади људи. У просеку ће добро парче слабије образованих особа да умре у наредних 10-20 година од старости чиме ће се и гласачко тело благо поправити
 
Опозиција мора да одабере адекватног противкандидата Вучићевом председничком кандидату. Вучићев кандидат ће готово сигурно бити нека нестраначка личност, која није компромитована много у политици. Опозиција ако изабере неког као Поноша, имаћемо само марионету за председника.
Narod ce glasati za onoga koga Vucic odredi i taj ce pobediti na izborima za 5 godina.

Sto se tice sankciaj Rusiji koje uskoro ovodimo, o tome se prica kao da je u pitanju ideolosko pitanje, kao da je u pitanju gej parada. Medjutim nekupovanje ruskog gasa kosace nas 5 puta vise nego sada. Da li smo spremni da placamo grejanje 5 X skuplje.
 
Ja bih na Vučićevom mestu svoj drugi mandat upotrebio za vaspostavljanje Kraljevine Srbije. Tako će mu u premijerskoj stolici leđa biti čuvana doživotno.
Taj proces je već otpočeo sa her Žikom i POKS-om, Vojislav Mihajlović mobiliše rahmetli SPO glasove, DSS je na toj liniji, Boškić takođe...
Svi navedeni se u narednih 4-5 godina fuzionišu u SNS, SNS podržava kralja na referendumu...
Jedina je nepoznanica kruniše li se dinastija Karađorđević, ili Vučić angažuje SANU da se utvrdi njegovo poreklo od Miloša Velikog i baba Višnje (tzv. čipuljićka grana Obrenovića), ili makar preko bivše, sadašnje ili buduće supruge...

Mislim da je to sjajna ideja.
 
Milica zavetnica dala intervju za nova.rs i ne isključuje prostor za smenu vlasti u Beogradu, valjda ako se Đilas lepo izvini što je ukro 650 miliona...

Pristup koji je pre izbora preferirao SSP - “postoje dva načina, naš i pogrešan”, pokazao se kao neuspešan. To je, kao što smo mogli da vidimo po izjavama, jasno i njihovim koalicionim partnerima iz Narodne stranke. Dakle, za ostvarivanje razgovora i postizanje dogovora unutar opozicije potrebno je međusobno uvažavanje. Predložićemo da sastanak opozicije bude na “neutralnom terenu” a u slučaju više sastanaka, tražimo da bude i više različitih domaćina.
 
Za prestolonaslednika je nezvanično onomad ustoličen Nikola Selaković. Ne verujem da se tu nešto menjalo.
 
Vidim u zapisniku kod mene u Prof koloniji Ujedinjeni/Moramo preko 50% (sa ostatkom opozicije 60+), isto vidim u svim okolnim biračkim mestima, ali šta vredi kad u svim ovim prigradskim opštinama i okolnim selima dobiju 80%.

Ljudi ovde izgleda ne znaju šta je demokratija, to nije samo ako imaš većinu već i do uslova u kojima si došao do većine, jer onda su i izbori u Severnoj Koreji regularni. To što su vladajuće stranke pošteno odradile posao na većini biračkih mesta (kad se radi o organizaciji, brojanju glasova, pre svega na onih 90% gde je bilo kontrolora opozicije, za ostala ne sumnjam da su muljali) ne menja činjenicu da je značajan procenat SNS/SPS glasača bio ucenjen da glasa da bi sačuvao posao (to nije izbor već prinuda) ili da su glasovi masovno kupovani među siromašnijim slojem i primopredaja glas/novac se otvoreno događala ISPRED mnogih biračkih mesta (zabeleženo kamerom), da i ne pričam o stanju na tv stanicama sa nac frekvencijom i koliko je presudan njihov uticaj u sredinama gde je to jedini izvor informacija, prosto ovo nisu demokratski izbori već samo privid istih da se obezbedi legimitet ovoj vlasti.
 
Opet kažem, najmilija stvar mi je što su antife do nogu potučene sa sve njihovim strepnjama zbog klerofašističkog divljanja (a u stvari najveće fašiste su upravo oni, što se jako lepo i pokazalo u svetu u protekle dve godine na čelu sa mlađanim novim liderima i vedetama Klausa Švaba). Čak je i ovaj SPS klasičan nacional-socijalizam i i živi na krilima izlapelih baba i mladih političkih karijerista na konto otete imovine KPJ.

Druga stvar, ideologiju na lokalu treba pustiti sa strane, bukvalno je izbor crno ili belo, kao u Slobino vreme. Hoćeš da gledaš Gangulu i Sićvea, glasaj. Evo ja bih podržao Radula i čak mrskog mi Duloa na ponovljenim mestima, samo da naguraju preko 3. Teško da bi tako nešto dozvolio egoizam ostalih partija. Ne znači to samo pad BG, nego nove izbore i kraj SNS za manje od godinu, dve. U stvari je vrlo zanimljivo što se Miloš Jovanović odmah odredio da bi pravio opozicionu vladu na lokalu, pre svih ostalih, a od nekih i za razliku! Žao mi je što taj 1 mandat trenutno nije na strani opozicije, pa da vidimo ko je izdajnik! Čini mi se i da je narod prepoznao i kaznio te ubačene desne kolone. Paradoksalno deluje da je trenutno najprirodnija koalicija SNS-Moramo!

Sa jedne strane moguće je da opozicija nema razgranatu strukturu kontrolora na obodu i da se prosto lapa, ali opet, ima nešto u tome da brat Brnaba može da dođe, kaže gde ste Jarkovčani, posprda se i da uzme 70%. Sa druge strane ne mogu da zamislim Đilasa kako uzlazi iz auta u "Jarkovu" ili Hanicu Adrović npr. Napali bi je domorodci, ne bi u životu prešla reku da ide na NBG, a ne u Jarkovo...
 
Vrh