Šta je novo?

Izbori 2024


"Ujedinjeni" i dalje imaju 2% više od Dačića.
Они ће се готово извесно поцепати ускоро. Вероватно ће заједно остати Ђиласова странка (ССП) и ДС. Они тек не могу да привуку велики број гласова против власти.

Писали смо већ пре избора, али (барем што се Београда тиче, али свакако важи и за остатак Србије) избори се не добијају на Врачару. Зашто Владета Јанковић није посетио Борчу? Вучић је био, не само у Борчи него у већини приградских места, а водио је кампању и за парламентарне изборе. Добрица је посетио Борчу, и за то му свака част, али у кампањи се није изнело много ствари битних за житеље приградских насеља.
 
Зашто Владета Јанковић није посетио Борчу?
Zato što je uvideo da je ovaj već dobro zapišao tu teritoriju i da tamo većinski žive ljudi Vučićevi fanatici s kojima je džabe pričati.


Ali jeste debilno što se vatao za spomenik umesto za neki od 363784 drugih gorućih problema u Beogradu.

Inače, voditeljka rekla Dobrici da su ispali malo ''cringe'' sa onim pevanjem 😄 ''Premotao'' sam link na taj momenat. Zaključke sami donosite. 😄
 
Stotine hiljada mladih nezadovoljnih životom u Srbiji i kretanjem društva su se odselili od 2008 pa nadalje. U samoj Srbiji imamo sigurno milion koji nije izašao na izbore ni jednom u 10 godina.

I vi se pitate "zašto ovaj narod ne glasa protiv Vučića (znači za mene)?".
Ja sam prvi put glasao posle 20 godina u nedelju.
Da li si se zapitao da li su vecini uopste potrebni ti koji se iseljavaju?
Niko ne place za njima.
Drzava ne pripada pamtnima nego proseku.
 
Kako ne moze SNS bez SPS-a u Beogradu?
A NADA, Zavetnici, Dveri i Moramo?
 
СНС мора да сачува БГ по сваку цену или им се руши пирамида. Ту ће морати да направе уступке СПСу, могуће да ће Дачић бити опет премијер и да ће поред тога добити МУП или МИП. У супротном губе БГ и следеће изборе. Но могуће су и другачије комбинаторике на градском нивоу, нису и даље најјасније намере опозиције.
 
„Сада сам се вратила, пратила сам свој материјал до последње инстанце, јер тако сам себи и својој коалицији обећала. Нисам прочитала нити један твит у току дана јер нисам главу дигла, осим кућних посета за гласање, нити једну вест видела и пишем ово чисте главе“, започела је Јелена.

Ispovest kontrlorke na izborima:

„Никада ме нико више неће убедити да се против ових сатрапа борим легалним средствима ако неко позове да их мларомо моткама изгоре у до последње капи зноја. Ми смо данас, на сав регуларан процес гласања на свом бирачком месту 22 имали редовно пријављене кућне посете“, наставила је она.


„Обилазили смо полумртве људе који су престрављени натерани да гласају, људе од по 90 година који се тресу, жену која је лежала у кревету на апарату, жену која је ходалицом дошла и замолила да је не приморавамо да гласа јер је болесна. Која је рекла да је морала, јер ју је дечко који је долазио натерао. Људе који су унапред припремљени, а не знају ни где се налазе, али одлучују о мојој судбини, човека чија нас је породица вратила са прага јер је он у старачком дому. И све је то било регуларно, било је и опозиције у тиму, пише Јелена на Твитеру.

„Осим што сам хтела да се исповраћам од смрада помешаног са гађењем. Људи који на овај начин остају на власти, не заслужују останак не на власти, не заслужују слободу, заслужују небеску правду. Заслужују да им се врати на најгори могући начин, па шта коме падне на памет“, озлојеђена је.

„И ово пишем под својим именом и презименом, обраћајући се имену и презимену @avucic, ово је злочин против човечности, за који ће једном сигурна сам одговарати, надам се пред богом и правдом ако за то сами нисмо кадри. Држати свој народ као таоца сопствене патологије, претворио си га у сламнате вреће за срање и пишање, ни једна коб није заобишла.

Желим им да се угуше у сопственој одвратности, зли и похлепни. Нисам огорчена, поносна што сам стала иза људи које сам сама и свесно изабрала. Не завидим им, никада не бих желела да сам на њиховом месту“, закључила је Јелена Игњатов.
 
Био је Владета и по периферији. Али је у старту оцрњен од режимске канализације, пардон таблоида.

 
Ja znam da četnici i fašisti dominiraju u našem društvu i ovde na forumu. Ovi izbori su to dokazali crno na belo. Ravnogorski pokret je 2022 jači nego 1944.

Ali ako stvarno želite smenu Vučića, a ne samo da postanete dovoljno jaki da sa vama pravi koaliciju, morate dozvoliti postojanje neke ne SPS levice u političkom životu Srbije.

Mislim da se razumemo da SPS nije nikakva levica i nije levica od 1990 pa naovamo.

A i taj Moramo je šarena kolaicija aktivista koja ima leve elemente ali levicarstvo nije ni suština ni javna slika pokreta. Koliko god bili bez političkog i ideološkog identiteta, Ne Savino Beograd i Ekološki Ustanak jesu grupacije koje su izvele najviše ljudi na ulice za vreme Vučićeve vladavine.

Celokupna ostala ponuda na izvorima je bila desni centar pa sve dalje u desno. Izbrišite Moramo i imaćete 5% manje aktivnih glasača na republičkom i 10% manje na Beogradskom.

15 godina slavite kako ste zatrli drugosrbijance, kako ste ih oterali u političku pasivnost ili u emigraciju.

Stotine hiljada mladih nezadovoljnih životom u Srbiji i kretanjem društva su se odselili od 2008 pa nadalje. U samoj Srbiji imamo sigurno milion koji nije izašao na izbore ni jednom u 10 godina.

I vi se pitate "zašto ovaj narod ne glasa protiv Vučića (znači za mene)?".
Šta to znači? Treba da se sažalim i da glasam za levicu? Kakava druže levica, to je običan eksponent stranih ambasada i organizacija koje fnansira EU. Jesam za EU, ali nisam za vređanje inteligencije. Niko te ljude ne tera u emigraciju, oni sami odlaze.
 
Zorana M.

– СПС је стајао са стране и палио патриотске ватре. Не знам да ли ћу ја бити у Влади, али ми се чини да са сигурношћу могу рећи ко ће бити премијер. Ивица Дачић неће бити премијер
– навела је она.
 
Био је Владета и по периферији. Али је у старту оцрњен од режимске канализације, пардон таблоида.

Није био у Борчи да испегла оно срамно гостовање са Гораном Марковићем. Нисам сигуран ни да је био у Маринковој бари. Где је на периферији уопште био? Како може да води кампању за градске изборе а да једном не пређе Панчевачки мост, у део града који има исти број становника као Врачар и Стари град заједно? "Уједињени" су послали неке апсолутно анонимне људе у Борчу једном приликом и то је то.

Уколико вас занимају резултати избора, имате на сајту РИК-а све извештаје. У Борчи (додуше, погледао сам само за 4-5 бирачких места), СНС има око 43-44% гласова. То одступање није претерано велико у односу на цео град, а било би мање да се водила барем нека кампања.
 
Kao što rekoh, pitanje za Zoranu nije da li će Dačić biti premijer, nego da li Bajatović ostaje u Srbijagasu. Sve drugo je samo performans.
 
Био је Владета и по периферији. Али је у старту оцрњен од режимске канализације, пардон таблоида.

Али није био Владета. Били су Татјана Манојловић, Марин Крешић и Пеђа Митровић. Искрено, ко су ти људи?
 
Evo, Aleksić je konačno skapirao da se politika ne vodi samo u krugu dvojke, već da moraju da dopru i do ljudi po selima.. a ceo život se lik bavi politikom i tek je sad to skapirao.. cirkus..
 
Da se ne lazemo Ivica je lose resenje za premijera u svakom smislu. Bolje zadrzati Brnabu ako nista drugo.
Dal zelite premijera koji ne zna engleski?
A jedino sigurno je da Zorannah ostaje ministar, mozda na drugom resoru al ostaje jer je tako naredjeno, i ostace do penzije
 
Левица је скроз ирелевантан појам за реалан политички живот у Србији. Колико смо имали разних протеста обесправљених и оштећених радника и пољопривредника, и нико да то политички каналише.
 
"Utisak nedelje: Na izborima pobedila želja većine da neće demokratiju"

naravno da nece, ali i to je demokratija. Vecina moze da odluci da ukine demokratiju da uvede Serijat ili feudalizam.
Srpsko biracko telo nece demokratiju i to nije nista strasno.
 
Procitajte ispovest one kontrolorke gore.
Regularnim sredstvima vlast SNS-a ne moze biti smenjena.
Paradoksalno, njihova vlast je demokratska i u isto vreme destruktivna i zlocinacka.
 
Procitajte ispovest one kontrolorke gore.
Regularnim sredstvima vlast SNS-a ne moze biti smenjena.
Pa dobro, i to ćemo da rešimo. Moramo doduše da sačekamo još koju godinu da dovoljnom broju debila koji glasaju za SNS baš dogori do noktiju, ali... ja mislim da sa svakim izborima bliži smo tome. Mislim ja svakako nemam drugu zemlju sem ove, tako da... ne preostje mi ništa drugo nego da čekam. :D

A jel možeš da ponoviš linAk ka toj objavi te kontrolorke, izgleda da mi promakao post.
 
Vrh