Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam o kakvoj krađi pričamo?

Pre bih rekao da mnogi žive u mehuru.

Da li je bilo krađe u Nedeljicama?

Potpuno su druga stvar izborni uslovi, ali na izborima skoro sigurno nije bilo krađe glasova.

edit; barem ne tolike da utiče na rezultat izbora.
 
Још пре избора сам од људи укључених у изборе чуо да Тома Фила мало врда. Можда СНС направи републичку власт са мађарима и муфтијиним сином, а СПС се прешалта на градску власт са опозицијом? Код нас су све комбинаторике могуће.
Ајмо у БГ фали можда 300 гласова да пређу, свеже информације од контролора ког познајем, значи чекају се понављања. Е сад питање је сме ли СНС да изгуби БГ и сва ЈП ЈКП и администрацију који иду у пакету. Такође питање је шта све могу да понуде коме, можда се и направи договор неког новог ДОСа за БГ (бивше ДС фракције са ДСС).
Што се тиче Морамо, ја сам у старту рекао да им не треба Зеленовић. НДМБГД би лакше прошао сам и на парламентарним и на председничким изборима. Верујем да би и Ћута самостално добро прошао на парламентарним изборима, и да би он са НДМБГД збирно имао више него што су заједно освојили у коалицији.
 
Naravno da je prevara, imali su samo dva glasa. Nisu imali 20, već 2. Glasao sam za Marinikui tu ekipu, ali daleko da i njima nešto verujem. Samo ne mogu više da gledam Žvalavog, Ponašanje Ujedinjenih je isto za osudu, mlaka kampanja za Beograd, bez ikakvih projekata za prigradska naselja. Umesto da obećavate Železniku, Borči, Krnjači, Lazarevcu, Barajevu, vi ste se uhvatili gostovanja papi u Vatikanu i ostalih nebuloza. Koga bre to zanima?
Jedini čovek na mestu je Miloš Jovanović. Možda ide previše u desno i nije po mom ukusu, ali je jedini čovek sa jasnim stavom. Da se sutra održe izbori, glasao bih za njega.
 
Ne mogu da verujem da ovi "Moramo" i dalje drže glavu uspavno. Ej, slaviš 4% na republičkim izborima, ne smeta ti krađa, ne smeta ti RIK? To mesto u zapadnoj Srbiji koje ste branili, glasalo za Vučića. Dakle, vi ste obični prevaranti. To ste sada ušli u skupštinu i nikada više. Srećom pa nisam glasao za vas. Jako dobro prepoznam folirante i lažnjake. Kao što sam znao za Belog da je Vučićeva pudlica, tako znam i za vas da ste pod kontrolom ambasade Nemačke. Nisu svi, ali jedan deo vašeg pokreta jeste. Javili vam da dignete ručnu i priznate rezultate.

Apsolutno.
Koalicija Moramo se pokazala kao moralno najprljaviji i najljigaviji deo politicke scene. Da je cenzus 5% ne bismo ih ni videli.
 
Ja ništa ne kapiram, imamo li mi posle 36+ sati rezultate od 100% prebrojanih glasova u Brogradu? Šta im treba tako dugo da prebroje tih preostalih 12%? Ili ja nigde ne vidim vest, ali niko je ni ovde ne komentariše.
 
Ne znam o kakvoj krađi pričamo?

Pre bih rekao da mnogi žive u mehuru.

Da li je bilo krađe u Nedeljicama?

Potpuno su druga stvar izborni uslovi, ali na izborima skoro sigurno nije bilo krađe glasova.

edit; barem ne tolike da utiče na rezultat izbora.
Kako možeš da budeš tako siguran? Cela Srbija bruji o neregularnostima, imamo snimke raznih incidenata i muljaža na biračkim mestima, svi smo odlično upoznati koliko je SNS moćan i sklon aferama i raznim pokvarenštinama. Kako onda možeš tako olako da kažeš sve je kul? Osim ako ne misliš samo na Gornje Nedeljice, a ne na celu Srbiju?
 
SPS ce biti iskljucena iz vlasti kao proruski element. To nece smetati SNS rusofilima. Pare su u pitanju.

Sasvim je moguca vlada SNS-Moramo-Madjari. Koalicija MOramo odigrace svoju prljavu ulogu.
Ne shvatam kako Vucko jos sedi s njima i kako ga nije sramota.
 
Teško da će Moramo postati ozbiljniji igrač na našoj političkoj sceni.

U Bg-u možda i hoće, ali šire skoro pa nikako- pre svega zato što su kopija zagrebačkog pokreta Možemo, a drugo zato što su oba pokreta napravili nemački Zeleni.
To je ovde stigma koje se neće osloboditi. Dovoljno je reći samo da su nemački Zeleni bili za bombardovanje SRJ, pa da ovi završe priču..
Da li stvarno mislite da je ikome stalo do toga koja stranka je ideološki slična kojoj stranci u inostranstvu koja je bila za ili protiv mirovne intervencije u SRJ? Koliki procenat glasača uopšte zna da navede i jednu stranku iz Evropskih država?

Znači Vučić može da plaća Blera kao savetnika i da dovodi Šredera kao gosta, da se slika sa Klintonom i donira novac kampanji njegove supruge, i narodu je sve to super.

A na same navode da se Moramo gura iz Nemačke, i podsećanje da su Grüne bili u kolaicija kada je NATO bombardovao... To je dovoljno da se svi glasači odreknu Moramo?!
 
Da zaista nije bilo kradje glasova, RIK bi dozvolila opoziciji da ponovo prebroji glasove na nekim birackim mestima. Da kazu: eto vidite.
Medjutim ima nesto sto sam oduvek smatrao: vecini populacije NE SMETA kradja glasova, to nije isti narod kao 1997. ili 2000.
Trzni centri, bespomucna konzumeristicka propaganda i idolatrija EU ucinili su svoje.
 
Poslednja izmena:
Meni je krivo zato što je Vučić već bio pečen u Beogradu, Umesto da ga stisnete, vi se uhvatili spomenika Stefanu Nemanji. Niste pričali o problemima, nego ste kukali kako je Vučić loš i zao. To znamo. Ne treba nama 4 godine finansijske inspekcije, nego 4 godine projekata. Ne mogu da verujem da se ljudi bave politikom, a da to ne znaju. Nikada ga više neće pobediti. Raste desnica, a možda i sa pravom.
 
Da li stvarno mislite da je ikome stalo do toga koja stranka je ideološki slična kojoj stranci u inostranstvu koja je bila za ili protiv mirovne intervencije u SRJ? Koliki procenat glasača uopšte zna da navede i jednu stranku iz Evropskih država?

Znači Vučić može da plaća Blera kao savetnika i da dovodi Šredera kao gosta, da se slika sa Klintonom i donira novac kampanji njegove supruge, i narodu je sve to super.

A na same navode da se Moramo gura iz Nemačke, i podsećanje da su Grüne bili u kolaicija kada je NATO bombardovao... To je dovoljno da se svi glasači odreknu Moramo?!
Ne svi. Oni koji imaju osecaj za moral.
 
Šta se promenilo između ovoga:
i ovoga:
Na osnovu čega su u izbornoj noći tvrdili da imaju većinu, Jovanović da će biti tas na vagi, a Kuzmanović da Marinika, Moramo i Nada imaju većinu? Juče već sve suprotno, ni blizu.
Ovi kao hakovani (telefone izgleda ne koriste), ovi na spavanju i odjednom- pa izvinite, nemamo više većinu. Aj ćao...

E tako meni sve ovo deluje. Deca se igraju.
Није се променило ништа - ти побројани су одреда лажна опозиција. Чуј "неће са Ђиласом". Њима је "Ђилас" исто што и Вучићу (а Орбану "Сорош"). Све је јасно.
 
OK, što se tiče beogradske kombinatorike, da rezimiramo mogućnosti opozicije: postoji ta tanka slamčica spasa da se ponavljanjem na biračkim mestima nabije taj cenzus za BoTa i Dula.
Kako stoji stvar sa desnicom ako ta nemoguća misija uspe:
* Boškić je potvrdio da je učešće u beogradskoj opozicionoj vlasti opcija (makar on ne može da kaže da je koaliranje sa Đilasom izdaja - been there, done that)
* Miloš Jovanović potvrđuje da je opoziciona vlast čak smislena u Beogradu, ali to je stari mračnjak koji laže i maže, što je već dokazao izgovarajući se na Boška, dok Boškić potvrđuje da on sam nije problem
* Milica Zavetnica se izjasnila šta je (Šešelj, nikad Đilas) ali zamislite je npr. kao direktora Parking servisa ili Gradskih pijaca, možda bi promenila mišljenje?

E sad, koliko god ovo bilo nategnuto i visilo na pretankoj niti, pravo je pitanje šta gospodar Vučić svim tim desničarima ima da ponudi na republičkom nivou!
Vučićeva čuvena izjava da mu je za parlamentarnu većinu dovoljan SVM, nakon što sve prespava, počinje drukčije da mi zvuči. Nije to nužno bio izliv prezira prema SPS-u, već možda nešto drugo: Orban je jedini koalicioni partner za kojeg EU/NATO ne može ništa da mu prebaci!
Dakle ključno pitanje je da li Vučić bilo koga od ovih desničara (pogotovo Milicu Zavetnicu i Boškića) sme da prigrli, a da sebi ne zakomplikjuje poziciju. Ako su kao proruske opcije previše kontaminantni, onda i Vučić i opozicija mogu da im ponude isto - plen u gradu Beogradu i ništa više!
I tu dolazimo do snage Miloša Jovanovića, jer on je malo ozbiljniji igrač koga se ne može tek tako žigosati kao Putinovog agenta u vladi Srbije. Zato liberalna opozicija prilično opravdano navodi da je u njemu, i nikom drugom, ključ za Beograd.
Како је ДСС кључ за Београд када:
а) СНС и СПС имају већину
б) и да немају, да се погура она несрећна Тадићева коалиција, нема опозиционе власти без Заветика и Двери?
 
Meni je krivo zato što je Vučić već bio pečen u Beogradu, Umesto da ga stisnete, vi se uhvatili spomenika Stefanu Nemanji. Niste pričali o problemima, nego ste kukali kako je Vučić loš i zao. To znamo. Ne treba nama 4 godine finansijske inspekcije, nego 4 godine projekata. Ne mogu da verujem da se ljudi bave politikom, a da to ne znaju. Nikada ga više neće pobediti. Raste desnica, a možda i sa pravom.
Bravo!
I ja to mislim. Oni su sa gradjanerskih visina pricali o estetici, dok neki nemaju kanalizaciju.
Svojim ponasanjem, tzv gradjanska opcija pokazala je da ama bas nista nisu naucili od 2012. i da zele da nastave gde su stali.
Normalno da su skrseni.

Spomenik i meni smeta, ali trebalo je cutati o toj besmislici.
 
Ovo je interesantno pitanje za Moramo, da li je to što su na liniji zvaničnog Berlina dovoljno da prave vladu sa Vučićem.
Mislim da ne treba trčati pred rudu za zaključcima, kad je Beograd još uvek potpuno otvoreno pitanje i jedina nada za opoziciju.
S kim će Vučić praviti republičku koaliciju nebitno je. Ako napravi sa Moramo, šta je problem da opozicija sa Dačićem uzme Beograd?
Kao da koalicija sa SPS-om nije bila još davno oprobana stvar? Ovog puta bi možda bila još čvršća, samim tim ako Vučić nije u geopolitičkoj poziciji da Dačića uzima na republičkom nivou...

Možda bi to čak bila optimalna varijanta, da Moramo popuni redove vlade nemačkog komesara za Srbiju, a opozicija u SPS-u dobije krupnijeg i stabilnijeg partnera za Beograd.
Eh pusti snovi...
 
Како је ДСС кључ за Београд када:
а) СНС и СПС имају већину
б) и да немају, да се погура она несрећна Тадићева коалиција, нема опозиционе власти без Заветика и Двери?

Ambasade su rekle da SPS ne sme u vlast.
 
Da, kidisanje na spomenik je bilo žešće sviranje k... To sam i ja rekao.

Inače, ono što me je iznenadilo je da sam danas otkrio da dva mlada Zoomera koje znam, koji su uvek trubili o socijalnoj pravdi i političkoj korektnosti, su glasali za Ponoša. Ne za Moramo. To ide u prilog priči da mnogi čak i levo orijentisani, ne veruju Moramo, tj. rukovodstvu Ne davimo Beograd. Sa pravom.
 
Ambasade su rekle da SPS ne sme u vlast.
Довољне су ове три десно оријентисане коалиције у опозицији да "застрашују" Запад.
СНС не сме да дозволи да не влада у Београду. То је без СПС-а немогуће, а ако то прихвате, мораће да прихвате и републичу власт са СПС-ом (иако није нужна).
Видим следећи развој ситуације - СПС добија неки битнији ресурс у новој влади у односу на претходну, тачније Ивица добија неку лукративнију позицију од председника скупштине (МУП или МИП) и заједно формирају нову власт у Београду.
 
Da li stvarno mislite da je ikome stalo do toga koja stranka je ideološki slična kojoj stranci u inostranstvu koja je bila za ili protiv mirovne intervencije u SRJ? Koliki procenat glasača uopšte zna da navede i jednu stranku iz Evropskih država?
Мировне интервенције у СРЈ?
 
Ja znam da četnici i fašisti dominiraju u našem društvu i ovde na forumu. Ovi izbori su to dokazali crno na belo. Ravnogorski pokret je 2022 jači nego 1944.

Ali ako stvarno želite smenu Vučića, a ne samo da postanete dovoljno jaki da sa vama pravi koaliciju, morate dozvoliti postojanje neke ne SPS levice u političkom životu Srbije.

Mislim da se razumemo da SPS nije nikakva levica i nije levica od 1990 pa naovamo.

A i taj Moramo je šarena kolaicija aktivista koja ima leve elemente ali levicarstvo nije ni suština ni javna slika pokreta. Koliko god bili bez političkog i ideološkog identiteta, Ne Savino Beograd i Ekološki Ustanak jesu grupacije koje su izvele najviše ljudi na ulice za vreme Vučićeve vladavine.

Celokupna ostala ponuda na izvorima je bila desni centar pa sve dalje u desno. Izbrišite Moramo i imaćete 5% manje aktivnih glasača na republičkom i 10% manje na Beogradskom.

15 godina slavite kako ste zatrli drugosrbijance, kako ste ih oterali u političku pasivnost ili u emigraciju.

Stotine hiljada mladih nezadovoljnih životom u Srbiji i kretanjem društva su se odselili od 2008 pa nadalje. U samoj Srbiji imamo sigurno milion koji nije izašao na izbore ni jednom u 10 godina.

I vi se pitate "zašto ovaj narod ne glasa protiv Vučića (znači za mene)?".
 
Довољне су ове три десно оријентисане коалиције у опозицији да "застрашују" Запад.
СНС не сме да дозволи да не влада у Београду. То је без СПС-а немогуће, а ако то прихвате, мораће да прихвате и републичу власт са СПС-ом (иако није нужна).
Видим следећи развој ситуације - СПС добија неки битнији ресурс у новој влади у односу на претходну, тачније Ивица добија неку лукративнију позицију од председника скупштине (МУП или МИП) и заједно формирају нову власт у Београду.

Ako baš hoćemo da budemo realni, nije ključno ni to koji resor SPS sme da obnaša u vladi, bez da EU/NATO izvrše egzekuciju nad Vučićem.
Ključno je pitanje da li Dušan Bajatović sme da ostane na čelu Srbijagasa, pod istom pretnjom.
Ako ne sme, onda je koalicija SNS-SPS jednostavno gotova i ništa je ne može reanimirati.
 
Vrh