Šta je novo?

Izbori 2024

Opozicija cuti jer je u Ambasadi naredjeno da se cuti.

A bice mozda i lepa velika koalicija SNS-Moramo-Djilas.
Da budu i evrofanatici i "nacionalisti" zajedno.
Da se nadju stari drugari, i da se lepo zaradi.
Da oni zive dugo i srecno do kraja nasih zivota.

Uopšte nije isključeno, isti gazda. (y)

Očekivao bućkuriš levo, bućkuriš desno, ja kao vladam, a vi mi kao ne date, nego je očekivao neku normalnu raspodelu, nije računao na ovako asimetrično odsecanje ekstremnih vrednosti. :ROFLMAO:

Sad kad krenu čestitke iz srca Evrope, u fazonu ćuti bolje ovo. :ROFLMAO:

Vladaće on bukvalno dok bude hteo.
 
Mogli su tim ukrajinskim zastavama da mašu i u kampanji, čisto da ljudi 100% znaju za šta glasaju.

Ali u svakom slučaju su dve prozapadne opozicione koalicije poštenije i iskrenije od SNS-a, koji je pre izbora tvrdio da neće uvoditi sankcije Rusiji, a ja imam utisak da će ih uvesti bukvalno sutra. Ponoš i Zelenović bar nikada nisu ni krili da su protiv Rusije.
 
Hoćemo brojeve. Vidimo se sutra na istom mestu, rekao je Lazović

🤣🤣🤣🤣
 
Ne bilo mi mrsko, odem na RIK-ov sajt i na najveću opstinu, NBG. Vidim ima 142 biračkih mesta. Odem redom bukvalno na svako peto, dakle 5, 10, 15, 20, 25...i tako posle 5 min videh da nema mesta gde AV nije do nogu potučen! Dakle jedno jedino nema gde nije! Slučajnim uzorkom u manjem broju isto uradim za Stari Grad, Savski Venac, Zvezdaru, isto! Sve jasno dalje...

SPS i SNS za sada bukvalno imaju jedno odborničko mesto prednosti, opozicija i dalje ĆUTI, miroljubivo čeka da se oglasi RIK koji i dalje nema 100% obrađenih podataka posle 24h. Nisu očekivali ovakvu raspodelu levo/desno jbg. Kad Čanak izađe i kaže da je AV sad umeren, apsolutno je i tu jasno šta se dešava...
Ja sam gledao Zemun. Centar i Gardoš i Pregrevica Ponoš i Moramo dominiraju. Busije 90% glasova za SNS. Linearna progresija od biračkog mesta u Zemunskoj Gimnaziji do Busija.
Mladenovac je svugde SNS. Zvezdara negde od Cvetka nadalje prelazi u SNS vođstvo. Da ne pričam tek o Palilula 5-ta Beogradska i Palilula Krnjača.

Krug dvojke se proširio ali van njega je sve isto.

E sada kada bi se opozicija održala i organizovala da izdrži u ovom procentu do opštinskih i mesno zajedničkih izbora...
 
Može značiti ovo što pretpostavljamo, a može biti i da se kradu izbori što se više udaljavamo iz epicentra! Meni smeta ćutanje, sad je trenutak i zreo je!

Ja sam gledao NBG i Yveydaru zato što živim na toj relaciji, a uz to NBG je ubedljivo najmnogoljudnija, trebalo bi d aima značajniji ponder od Busija...
 
Mogli su tim ukrajinskim zastavama da mašu i u kampanji, čisto da ljudi 100% znaju za šta glasaju.

Realno da ja hoću da razbijem demonstracije na neki način, a znam rez izbora sinoćnih, pre bih poslao par tipova sa UKR zastavama da upasiviziram ljude, nego četu batinaša...
 
Kakva bezlicna vanilasta masa ispred Rik-a, selfiji i zastave Ukrajine. I onda se kurcimo rezultatima po nasim birackim mestima kao da je ovo nesto bolje.

Oni ekoloski protesti su bili od 2 do 3 valjda, a Dobrica je u 2:58 vec kretao kuci.

Mogu da idem samo tamo ako cemo da upadamo u RIK. Ne mogu vise ni bar te kvazi-revolucionarne studentkinje filozofije da hvatam tamo kad sam u ozbiljnoj vezi 🤣
Синоћ се распевали, 50.000 евра по глави само за један мандат посланичке плате, плус комбинације са амбасадама, фондовима, грантовима, путовања у Брисел, тамо, вамо...него шта него ће да певају, добро је да нису заиграли и козарачко
 
A gde su Marinika i Vladeta ispred RIK-a? Opet ne može opozicija da se složi, ili je ugovor o privremenim i povremenim poslovima istekao sinoć u 00:00?
 
Ujedinjena Srbija je danas oko 16:30 saopštila da su na oko 90% zapisnika sa biračkih mesta za beogradske izbore, dakle besmisleno bi bilo da se bune ispred RIK-a kad 24 časa posle glasanja NI ONI NISU SABRALI glasove za Beograd. Toliko o kontroli izbora.

A propo Ponoševih 10% u Busijama, voleo bih da znam da li je u kampanji uopšte pomislio da bane u Busije/Grmovac/Altinu i da razgovara sa random ljudima, i kakva bi se reč pronela kroz naselje da je to izveo... Jer po zapisnicima ispada da je u centralnom Zemunu prošao sasvim ok...
 
Evo gledam poneki klip sa tih "protesta" i ne vidim ne jednu Ukrajinksu zastavu. Ali očigledno da svako vidi ono što ga boli.
 
shutterstock_737478940.jpg
Evo je ovde, da vidis koliko me boli
 
GIK se oglasio, 785 hiljada važećih glasova. Zašto je Vladeta Janković sinoć lupao da je izašlo 940 hiljada... ne znamo.
 
Evo odlične priče kontrolorke iz Kumodraža, nakon što je na periferiji Beograda lokalni šićarđijski polusvet demonstrirao da NE RAZUME I NE PODNOSI red i zakon i insistirao da glasa glasač kojem prst reaguje pod UV lampom - shvatila da je apsolutno bespredmetno čuvati glasove, ako je narod autentična bezrepa marva, da civilizovan čovek ne može da se ne slomi pod teretom prostote.

 
GIK se oglasio, 785 hiljada važećih glasova. Zašto je Vladeta Janković sinoć lupao da je izašlo 940 hiljada... ne znamo.

Podaci organizacije CRTA pokazuju da je izlaznost u Beogradu u 19 časova iznosila 52,2 odsto od ukupnog broja upisanih birača.

Ukupno je 1.600.000 upisanih birača što znači da bi to značilo da je važećih glasova tek 45%

Broj nevažećih listića se na izborima kreće uglavnom oko 3%
 
Kako bi izgledala skupstina ako bi Dulo presao cenzus?
 
Podaci organizacije CRTA pokazuju da je izlaznost u Beogradu u 19 časova iznosila 52,2 odsto od ukupnog broja upisanih birača.

Ukupno je 1.600.000 upisanih birača što znači da bi to značilo da je važećih glasova tek 45%

Broj nevažećih listića se na izborima kreće uglavnom oko 3%
Pa ne baš, ovo treba pročitati detaljno:


1. Broj određenih biračkih mesta 1.170

2. Broj i procenat biračkih mesta za koja su obrađeni rezultati 1.037 (88,63 odsto)

3. Broj i procenat biračkih mesta za koja nisu obrađeni rezultati 133 (11,37 odsto)

4. Broj birača upisanih u birački spisak 1.393.409

5. Broj i procenat birača koji su izašli na izbore 807.873 (57,98 odsto)

6. Broj i procenat glasačkih listića u glasačkoj kutiji 801.027 (57,49 odsto)

7. Broj i procenat nevažećih glasačkih listića 16.933 (2,11 odsto)

8. Broj i procenat važećih glasačkih listića 784.094 (97.89 odsto)
 
Već mi pada koncentracija, ali ako je po GIK-u na 88% materijala 807.873 glasalih sa 784.094 važećih listića, to valjda znači da u tim brojkama nedostaje još 12% materijala. Dakle stvar je projekcije kolike su cifre posle ubacivanja zadnjih 12% biračkih mesta, i tu u nedostatku potvrđenih rezultata svako ima pravo da licitira sa konačnom projekcijom da li je to 925.000 ukupno glasalih ili 940.000 glasalih, ili pak manje...?

Što se tiče Dula, jeste, postoji teorijska varijanta da se obara maksimalan broj biračkih mesta po grobarskim krajevima i da se narod tu nekim čarobnim štapićem organizuje da glasa samo za BoTa / Dula, ali onda bi tek bila egal situacija sa SNS/SPS, pa i dalje ostaju Milica Zavetnica i razni drugi nepremostivi problemi u kombinatorici...

P.S. Još niko nije pomenuo ideju da li onda i ludom Raduletu fali negde 2500+ glasova da se i on gurne preko cenzusa, ima li prostora na neregularnim biračkim mestima dase uspešno poguraju i on i Dulo, i da li u opoziciji uopšte ima volje i da se to pokuša, i po koju cenu?

Ja bi Raduleta rado poguro, samo da obeća da mera transparentnosti podataka gradske vlasti mora biti jednaka transparentnosti na sajtu njegove stranke. Znači, Beograd objavi npr. pregled putnih troškova kad Radule objavi pregled putnih troškova svoje organizacije za prethodnih 5 godina itd...
 
Poslednja izmena:
Ispašće da su birački spisak za BG izbore i onaj za republičke znatno razlikuju, što mogu da objasne time da oni koji nemaju prebivalište (odjavljeni, odselili se) mogu da glasaju na republičkim, ali ne i na parlamentarnim, ili tako nešto. Ali svejedno, da NIKO to od opozicije ne istraži pre izbora je krajnje amaterski.
 
Ispašće da su birački spisak za BG izbore i onaj za republičke znatno razlikuju, što mogu da objasne time da oni koji nemaju prebivalište (odjavljeni, odselili se) mogu da glasaju na republičkim, ali ne i na parlamentarnim, ili tako nešto. Ali svejedno, da NIKO to od opozicije ne istraži pre izbora je krajnje amaterski.
Razlikuju se sigurno. Bio sam različiti broj na jednom i drugom spisku što mi je bilo jako čudno ali sam i očekivao da je neko Napredno muljanje.
 
Pa vidiš, možda se razlikuju za više od 200k birača :)

Ja ne mogu da verujem da neko uopšte ulazi u izbornu trku, a da se ne upozna sa svim cakama na kojima mogu da padnu i sa nema nekog kolektivnog, sređenog i javno dostupnog znanja o izbornom procesu. Presmešno.
 
Naime u izveštaju GIK-a od 4. aprila stoji da je Broj birača upisanih u birački spisak 1.393.409

1. Aprila
je doneta odluka o utvrđivanju i objavljivanju KONAČNOG broja birača u Beogradu. Na dan 1. April 1.600.463

konacna.jpg


preliminarno.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ne baš, ovo treba pročitati detaljno:


1. Broj određenih biračkih mesta 1.170

2. Broj i procenat biračkih mesta za koja su obrađeni rezultati 1.037 (88,63 odsto)

3. Broj i procenat biračkih mesta za koja nisu obrađeni rezultati 133 (11,37 odsto)

4. Broj birača upisanih u birački spisak 1.393.409

5. Broj i procenat birača koji su izašli na izbore 807.873 (57,98 odsto)

6. Broj i procenat glasačkih listića u glasačkoj kutiji 801.027 (57,49 odsto)

7. Broj i procenat nevažećih glasačkih listića 16.933 (2,11 odsto)

8. Broj i procenat važećih glasačkih listića 784.094 (97.89 odsto)
Ne kapiram ovo, kako u Bgu ima 1.600.000 birača, a onda pod tačkom 4. kaže broj birača upisanih u birački spisak je 1.393. 409?
 
Vrh