Šta je novo?

Izbori 2024

Secam se kako je Radulovic presao cenzus jer je par dana pred izbora bila opsta zaj......a i mimovi sa njim na internetu 🤣 Tada je cenzus bio pet posto i niko mu nije predvidjao da ce preci, on uzeo sest posto.
 
Beograd je opet otišao večitom zameniku ili ne daj bože Ganguli ili Ružiću.

Očigledno da svi mi imamo kanalizaciju, da se lepo živi, korupcije nema, vazduh i životna okolina je ko u švici, kultura na nivou puna sadržaja, metro koji rešava sve saobraćajne probleme je na vidiku, rupa na putu nema i radi se tekuće održavanje istih, svako mesto ima asvaltiran put barem glavni, pravila se poštuju i bahati se kažnjavaju, nelegalne gradnje skoro pa i nema, socijalna politika na novou švedske, železnička i autobuska stanica funkcionišu bez problema, za vrtić se ne traži veza, nadzor funkcioniše, rekonstrukcije u roku i prema planu bez burazsrskih kombinacija, policija i komunalna štite građane, parkiranje rešeno, gradski saobraćaj u minit tačan sa novim i urednim vozilima, urbicida nad spomenicima kulture nema, tranzit izostavljen iz centra grada, mostovi svi završeni, trg slobodan, novogodišnja rasveta ne propagira šund, institucije rade svoj posao...

Očigledno je da je 50% beograđana ubeđeno u ovo ili su im bitne neke druge stvari...
 
Da, druge stvari su bitne...eno crvenokosa gospođa se uvredila što je AV oslovio "gospođa", a ne "profesorka, doktorka"...

Daj bre prvo to bitno pitanje da rešimo, a lako ćemo ovo za rupe i te metroe..
 
Zamislite da smo poslali Sašu Jankovića ili Zdravka Ponoša da pobede na izborima u Siriji ili Jemenu.
I nakon što se posunete i tečno progovore arapski, imali bi petostruko lošiji rezultat nego ovde.
Nije do kandidata, već do stanovništva razvaljene države.
Sve tehnologije rimskog carstva izgubljene su u nekoliko generacija nakon propasti državnih institucija.
Tako je i sa nama, dovoljno je generacija prošlo od Nikole Pašića do Njegove Žvalavosti (koja sebe vidi kao Pašića i Tita u jednom) da narod više ne ume da rukuje državom koju je od 1804. godine stvarao.

Ovo si odlicno primetio. Postoji kriza upravljanja. Ljudi kod nas vise ne znaju da upravljaju kucnim savetom, drzavom, svojom porodicom... To nisu samo ratovi devedesetih, tu je i totalitarna propaganda konzumerizma. KOliko porodica kao jedinu zajednicku aktivnost ima odlazak u trzne centre. Ti ljudi vise ne mogu da budu normalni posle nekoliko godina.
 
Interesantno mi je to "narodu je dobro, ne buni se".

Meni lično je bolje nego 85-90% populacije... I vrlo sam nezadovoljan i vrlo se bunim i vrlo želim promene.

Više je to opsena i ubeđivanje jadnih i bednih kako im je super i sve što imaju dužni su Vučiću i ako žele boljitak moraju biti pokorni i lojalni. I korumpirani i grabljivi.
 
Interesantno mi je to "narodu je dobro, ne buni se".

Meni lično je bolje nego 85-90% populacije... I vrlo sam nezadovoljan i vrlo se bunim i vrlo želim promene.

Više je to opsena i ubeđivanje jadnih i bednih kako im je super i sve što imaju dužni su Vučiću i ako žele boljitak moraju biti pokorni i lojalni. I korumpirani i grabljivi.
Za ovu situaciju su krive 90te u smislu narod je zadovoljan jer se seca kako je bilo (inflacija, sankcije, redovi za mleko i secer, bombardovanje, demonstracije, masovni otkazi) i sad kad im das malo svi prezadovoljni. Znas ti koliko ljudi je zadovoljno prostom cinjenicom da su plate i penzije redovne? To ti je nekih 20-30% populacije minimum plus cinjenicom da su oni sami ili nekog iz familije zaposlili preko stranke itd itd.
Zato nam je ovako i tesko idemo napred i menjamo stvari
 
Beograd je opet otišao večitom zameniku ili ne daj bože Ganguli ili Ružiću.

Očigledno da svi mi imamo kanalizaciju, da se lepo živi, korupcije nema, vazduh i životna okolina je ko u švici, kultura na nivou puna sadržaja, metro koji rešava sve saobraćajne probleme je na vidiku, rupa na putu nema i radi se tekuće održavanje istih, svako mesto ima asvaltiran put barem glavni, pravila se poštuju i bahati se kažnjavaju, nelegalne gradnje skoro pa i nema, socijalna politika na novou švedske, železnička i autobuska stanica funkcionišu bez problema, za vrtić se ne traži veza, nadzor funkcioniše, rekonstrukcije u roku i prema planu bez burazsrskih kombinacija, policija i komunalna štite građane, parkiranje rešeno, gradski saobraćaj u minit tačan sa novim i urednim vozilima, urbicida nad spomenicima kulture nema, tranzit izostavljen iz centra grada, mostovi svi završeni, trg slobodan, novogodišnja rasveta ne propagira šund, institucije rade svoj posao...

Očigledno je da je 50% beograđana ubeđeno u ovo ili su im bitne neke druge stvari...
Tačnije, očigledno da 50% Beograđana nikada nije bilo izvan ove kanalizacije od države i grada.
 
Pogledam zapisnike RIK-a, na mom BM u Cvijićevoj otprilike 500 Ponoš-300 Vučić, pogledam Krnjaču i Kotež, Ponoš 100-Vučić 500+. Pričamo o naseljima koja u 2022. još nemaju kanalizaciju i u kojima nakon malo jače kiše plivaju fekalije po ulicama.

Vučić im je obećao 2019. kanalizaciju u roku od godinu dana, od tog obećanja je prošlo skoro 3 godine, a radovi nisu apsolutno nigde započeti.

Da ne pričamo o raspalom Pančevcu, nedostatku krštenih parkića, trotoara, drvoreda, bednim Higerima koji su zamenili zglobove...

To je sve što treba znati o mentalitetu ovog naroda i naših sugrađana.
 
Banovo brdo

Izlasnost 63%

UZPB 32%
SNS 29%
Moramo 16%
 
Kod mene NBG
Ponosh 347
Vucic 243

Parlamentarni
Marinika 247
Vucic 170

Lokalni
Jankovic 235
Vucic 196

Ja sam iznenadjen
 
Pogledam zapisnike RIK-a, na mom BM u Cvijićevoj otprilike 500 Ponoš-300 Vučić, pogledam Krnjaču i Kotež, Ponoš 100-Vučić 500+. Pričamo o naseljima koja u 2022. još nemaju kanalizaciju i u kojima nakon malo jače kiše plivaju fekalije po ulicama.

Vučić im je obećao 2019. kanalizaciju u roku od godinu dana, od tog obećanja je prošlo skoro 3 godine, a radovi nisu apsolutno nigde započeti.

Da ne pričamo o raspalom Pančevcu, nedostatku krštenih parkića, trotoara, drvoreda, bednim Higerima koji su zamenili zglobove...

To je sve što treba znati o mentalitetu ovog naroda i naših sugrađana.
Naivnist i glupost u nekim krajevima stvarno impresionira.

Dolina Jadra koja glasa za Rio Tinto i sopstveno uništenje. Zrenjanin kome svake godine obećavaju vodu a nikada je ne dobije.
Ča-Ča-Ča naselja koja nemaju ni ulice ni kanalizaciju... I svake godine im obećavaju i deset godina ne vide da se išta ne počinje.

Pre će biti izgrađen nacionalni stadion nego Krnjača i Kotež dobiju kanalizaciju.
 
Ne bilo mi mrsko, odem na RIK-ov sajt i na najveću opstinu, NBG. Vidim ima 142 biračkih mesta. Odem redom bukvalno na svako peto, dakle 5, 10, 15, 20, 25...i tako posle 5 min videh da nema mesta gde AV nije do nogu potučen! Dakle jedno jedino nema gde nije! Slučajnim uzorkom u manjem broju isto uradim za Stari Grad, Savski Venac, Zvezdaru, isto! Sve jasno dalje...

SPS i SNS za sada bukvalno imaju jedno odborničko mesto prednosti, opozicija i dalje ĆUTI, miroljubivo čeka da se oglasi RIK koji i dalje nema 100% obrađenih podataka posle 24h. Nisu očekivali ovakvu raspodelu levo/desno jbg. Kad Čanak izađe i kaže da je AV sad umeren, apsolutno je i tu jasno šta se dešava...
 
Naivnist i glupost u nekim krajevima stvarno impresionira.

Dolina Jadra koja glasa za Rio Tinto i sopstveno uništenje. Zrenjanin kome svake godine obećavaju vodu a nikada je ne dobije.
Ča-Ča-Ča naselja koja nemaju ni ulice ni kanalizaciju... I svake godine im obećavaju i deset godina ne vide da se išta ne počinje.

Pre će biti izgrađen nacionalni stadion nego Krnjača i Kotež dobiju kanalizaciju.
Valjda ljudi glasaju za bolju buducnost, a Vucic neverovatno i dalje uspeva uspesno da pusta prica o bivsoj vlasti koja je sve unistila, iako 10 godina vlada.

Ovi rezultati su ok za 2012. bogatima se ne menja, sirotinja skrece ka nacionalizmu i hoce promene.

A i kako bilo bolje za vreme DS-a kad je tada imao iPhone 1, a sada ima iPhone 8?
 
Davno sam čuo lepu izreku- ako kroz prozor svoje sobe ne vidiš da se išta promenilo za vreme mandata vladajućih, glasaj za promene.

Ali to je viša matematika za mnoge..
 
Za ovu situaciju su krive 90te u smislu narod je zadovoljan jer se seca kako je bilo (inflacija, sankcije, redovi za mleko i secer, bombardovanje, demonstracije, masovni otkazi) i sad kad im das malo svi prezadovoljni. Znas ti koliko ljudi je zadovoljno prostom cinjenicom da su plate i penzije redovne? To ti je nekih 20-30% populacije minimum plus cinjenicom da su oni sami ili nekog iz familije zaposlili preko stranke itd itd.
Zato nam je ovako i tesko idemo napred i menjamo stvari

Sada je daleko gore nego devedesetih. Devedesetih je jos uvek postojala domaca proizvodnja hrane.

Vreme: Industrijska proizvodnja u 2012. godini, bila je na nivou od svega 38,4 odsto od nivoa iz 1989. godine​

 
Ja ne znam sto se cudite. Vucic je dao ljudima barem po 200-300E u toku poslednjih par godina.
 
Cak i znajuci kakav je nas mentalitet, meni to izgleda neverovatno.
Još neverovatnije je da je Vučić navodno dobio 80% glasova Srba sa KiM, kojima je na sever doveo šiptarske teroriste i čak ih po prvi put sprečio da glasaju kao svi ostali državljani Srbije.

Mada, nije toliko ni neverovatno znajući da su taj nesrećni narod na sve izbore od 2013. izvodile mafijaške bande iz (anti)srpske ljiste. Kada bi ljudi mogli da glasaju bez straha od te bagre, SNS i Vučić bi tamo dobili isto glasova koliko i Čeda Jovanović, čiju politiku vode.
 
SPS i SNS za sada bukvalno imaju jedno odborničko mesto prednosti, opozicija i dalje ĆUTI, miroljubivo čeka da se oglasi RIK koji i dalje nema 100% obrađenih podataka posle 24h. Nisu očekivali ovakvu raspodelu levo/desno jbg. Kad Čanak izađe i kaže da je AV sad umeren, apsolutno je i tu jasno šta se dešava...

Opozicija cuti jer je u Ambasadi naredjeno da se cuti.

A bice mozda i lepa velika koalicija SNS-Moramo-Djilas.
Da budu i evrofanatici i "nacionalisti" zajedno.
Da se nadju stari drugari, i da se lepo zaradi.
Da oni zive dugo i srecno do kraja nasih zivota.
 
Kakva bezlicna vanilasta masa ispred Rik-a, selfiji i zastave Ukrajine. I onda se kur**** rezultatima po nasim birackim mestima kao da je ovo nesto bolje.

Oni ekoloski protesti su bili od 2 do 3 valjda, a Dobrica je u 2:58 vec kretao kuci.

Mogu da idem samo tamo ako cemo da upadamo u RIK. Ne mogu vise ni bar te kvazi-revolucionarne studentkinje filozofije da hvatam tamo kad sam u ozbiljnoj vezi 🤣
 
Kakva bezlicna vanilasta masa ispred Rik-a, selfiji i zastave Ukrajine. I onda se kur**** rezultatima po nasim birackim mestima kao da je ovo nesto bolje.

Oni ekoloski protesti su bili od 2 do 3 valjda, a Dobrica je u 2:58 vec kretao kuci.

Mogu da idem samo tamo ako cemo da upadamo u RIK. Ne mogu vise ni bar te kvazi-revolucionarne studentkinje filozofije da hvatam tamo kad sam u ozbiljnoj vezi 🤣

Nemoj tako.
Tu se mlade, emancipovane studentkinje, mlade levicarske nade celice za kasniji rad u NGO i dalje napredovanje u kapitalistickim korporacijama.
 
Vrh