Šta je novo?

Izbori 2024

Bio sam oko 12 na svom glasačkom mestu. Boga mi, bilo je jako puno ljudi i dosta mlađe populacije.

Vučko, nadam se da si OK.
 
Ljudi, meni nešto nije uopšte jasno. Bio sam malopre na svom biračkom mestu, i ženinom.

Kod mene su bila 2 biračka mesta, kod žene 3.

Na mom je bilo oko 30 ljudi, ali samo 3 na drugom.
Kod žene je bilo 3, na drugom niko, a na trećem 80 (OSAMDESET).

Kako može biti takva nesrazmera? Gledao sam birački spisak i svuda ima sličan broj prijavljenih (1300 - 1700)

izbori gundulic.jpg

Desno je biračko mesto 44, a levo 43. Red zavija, pa se ne vidi ceo.
 
Šta je bre ovo???!!!

FOTO Mađarska policija u Beogradu: „Zvali su nas da pomognemo“​


1648998243-madjarska-policija-kombo-750x500.jpg

Čitateljka portala Nova.rs fotografisala je danas oko 12 sati u Molerovoj ulici u beogradskoj opštini Vračar patrolu mađarske policije.

Naša čitateljka je fotografisala automobil i upitala policajce šta oni rade ovde.
„Momak iz auta je reagovao i rekao da ih je srpska policija pozvala da joj pomognu“, navela je naša čitateljka.

Znam da su danas izbori i u Mađarskoj ali nisam mogao da provalim vezu s nama ovde i razlog da se ovi smeste ovde. Onda se setih da su Vučić i Orban prilično slični, pa me ne bi čudilo da je ova murija poslata ovde da blejući nekome ispred stana (nekom Mađaru) prenese poruku. Kladim se da je to u pitanju. Pogotovu što ovako bleje na ulici i to usred stambene zone bez mnogo sadržaja a svakako bez ikakvih institucija i javnih objekata.
 
Nije nista ohrabrujuce, samo se mi lozimo ovde, jadni, sta cemo 🤣
 
Ajde, BeograDŽani, ako ste se naspavali, piškili, kakili, nahranili i prošetali kučke i mačke, ručkali, opet piškili itd- sad konačno krenite na glasanje..
 
Ovo sa usporenim radom je tačno. Kod mene na Medaku je neki deda u komisiji, tražio me je na spisku cela dva minuta. Ako tako stalno radi, tu neče moći više od 400-500 ljudi da glasa, a spisak je koliko znam dobrano preko 1000 ljudi. Redovi su ogromni, tu su dva biračka mesta.
Biračko mesto se zatvara kada svi, koji su došli do 20h, dobiju šansu da glasaju. To može teoretski i u 4 ujutru da se završi.
 
Kod mene je bilo 4 ''kabine'', usporavaju stariji tj slabije pokretni, onda ovi što čitaju po 5 puta, ne razumem valjda si se odlučio za koga ćeš glasati unapred.
 
Zaista se ne bih iznenadio da SNS ljudi organizovanom akcijom stoje u redovima samo da bi usporili proces glasanja i demoralisali normalne glasače.
Evo moj kratki izveštaj, sad kad sam glasao.

Razgovarao sam sa kontrolorom, kmace je opozicija. Kaže da joj Austriji pravo na glasanje ima oko 100k ljudi, prijavilo se 3500. Za svaki grad gde se prijavi najmanje 100 ljudi, organizuje se glasanje tu, ali se to nije dogodilo ni za jedan drugi grad u Austriji, tako da je glasanje organizovano samo u Beču. Dakle, ko god iz Austrije želi da glasa, mora doći u Beč, on kaže da su ljudi dolazili iz Graca (oko 2 sata vožnje do Beča). Bilo je na granici da se otvori još jedno biračko mesto, što bi možda bilo i loše po njegovom mišljenju - prijavilo se samo 6 opozicionih kontrolora, tako da ne bi mogli da imaju dobru kontrolu na oba mesta. Za ovo mesto kaže da je sve okej za sada, mogu lepo ispratiti ko šta radi. Kaže da je velika mana to što nije lepo podeljeno, odnosno neravnomerno su tri biračka mesta podeljena po prezimenima - zamislite koliko Jovanovića ima samo - a i prezimena na S. Po njegovom mišljenju to čak i demotiviše ljude, kao što je @Nik_B napisao.

Interesantno mi je da je raspoloženje lepo, jasno se vidi ko je tu slobodnom voljom i sa namerom da promeni nešto, a ko je nateran. Oko mene su svi bili za lepu promenu.

Neka nam je sa srećom. Verujem.
 
Nije nista ohrabrujuce, samo se mi lozimo ovde, jadni, sta cemo 🤣
U Americi preko pola političmara, bogataša, korporacija, (njihovih verzija) udbaša i mnogih drugih moćnika nije moglo da skine Trampa. Ne ulazim u to da li je trebalo ili ne, kažem da su svi oni hteli a nisu mogli. A mi smo u Vučićevoj Srbiji sa armijom od 700.000 zombija pod protektoratom i blagoslovom zapadnjačkih gazdi. Koliko puta treba da se ponovi da to ne može za jedan dan i iz jednog cuga.

A i nije svakom SNS glasaču isto ako zna da je za Vučića 30% naroda (kao nekad) i ako vidi da je splasnulo na 20%. Ima debila među njima (oni što ga sanjaju i mast... emm... fantaziraju o njemu...) ali ima i onih koji su tu iz interesa ili prosto ne znaju za bolje. A kad vide da nije sve baš tako divno i bajno kao pre 5 godina, nije ni njima svejedno.
 
Kod mene je bilo 4 ''kabine'', usporavaju stariji tj slabije pokretni, onda ovi što čitaju po 5 puta, ne razumem valjda si se odlučio za koga ćeš glasati unapred.
A i ja sam stao da pročitam malo, da vidim čega sve tu ima...i ona sitna slova na kraju.. uvek na brzinu zaokružim i savijem, pa mi bude žao..
 
Ma sve imate ispred učionica, sve spiskove i koalicije i kandidate za poslanike. Oko 12h sam bila kutije su bile popunjene oko 2/3.
 
Svima jasno, izlaznost je dobra. Moze da bude i odlicna ako imamo u vidu dosadasnje ponasanje u poslednjim satima. Ja sam bio u 10 i odustao zbog 30 minuta cekanja. Dosao u 14 ponovo i cekao 45 minuta. To nije nikad bilo da je ovolika izlaznost na mom birackom mestu. Ko je pametan pretrpece cekanje i glasace. Svi znamo sta znaci velika izlaznost. Izadji i glasaj.
 
Nadajmo se da hoće. Ova izlaznost i uspavani RIK. Čisto sumnjam da Beograd sa svim ovim gužvama toliko kaska u izlaznosti za Srbijom! :)


Igrom slučaja znam lično princezu Danicu, ona je školska drugarica mog brata dok je živela u francuskoj pa kad smo leti dolazili u Beograd i ona i mi, dešavalo se da izadjemo zajedno u provod. (To je bilo pre nego što je postala princeza)
Inače jako kul osoba.
 
Kažem ja, jako su čudni ovi redovi kojih se ne sećam da je bilo ranije. Čovek bi očekivao da je neuporedivo veća izlaznost nego na prošlim izborima, a po podacima nije.
 
И код мене се гласало у мање учионица него на референдуму. Био је дугачак ред око 10 али сам завршио за мало мање од пола сата.
Вучку свака част!
 
Cak sam i ja glasao.
Na mom mestu, na Starom Gradu vise nema guzve.
Tako da izlaznost mozda i nece biti preko toliko visoka kako sam mislio.

U blizini bir. mesta muvaju s eneki cudni ljudi. Kasir u prodvanici koji se pre nekoliko dana deklarisao da je za AV-a, sad kaze da su "dosli neki iz Kijeva da ruse Vucica."
 
Evo, id*** namerno usporavaju:
 
Vrh