Šta je novo?

Izbori 2024

Ovo je zemlja u kojoj između 35% i 85% birača ne želi u EU, u zavisnosti da li se u anketi spominje i uslov priznanja secesije KiM. Nažalost, posle ovih izbora nam se smeši parlament sa 250 evrofanatika, kakav je bio od 2014. do 2016. i to samo zato što evroskeptična opozicija ne shvata da većinsko evroskeptično biračko telo želi udruživanje oko programskih načela, a ne izlazak na izbore u 100 froncli.

Molim boga da barem jedna od 5 suverenističkih listi uđe u parlament. Da su Dveri,DJB,DSS,SRS,Zavetnici,Šarović izašli na ove izbore zajedno, njihova udružena lista bi glatko osvojila 35% glasova kao DF u Crnoj Gori, sigurno bi bili drugi posle SNS-a, a da još imaju zajedničkog predsedničkog kandidata, možda bi čak i pobedili. Velika patriotska koalicija bi animirala sve nezadovoljne dosadašnje birače SNS-a da za nju glasaju, a takođe i većinu apstinenata. Da su zajedno, borili bi se za pobedu, a ovako se svi bore za jadnih 3%.
 
Ma, 365 posto bi glatko osvojili🤣

Zalim jer se Seselj i Milica Zavetnica nisu ujedinili 😭 Zato i ne izlazim 😭
 
Sve, sve, ali gde nađe SRS..
Najdraže mi je kad vidim da Šešeljuga ostaje napolju.
Ovu kalkulaciju sam napravio pod pretpostavkom da je Šešelj pre izbora rešio da raskine pakt sa đavolom i pristao na ideološko ukrupnjavanje sa drugim evroskeptičnim strankama. Što on nije uradio, niti namerava da uradi posle izbora,pa makar mu stranka ostala ispod 1%.

Patriotsko-suverenističko biračko telo je u Srbiji većina, ali lako može ostati van skupštine ako se podeli u 5 kolona, a ostatak razočaran zbog neudruživanja ode u apstinenciju, ili čak glasa za Vučića zato što veruje da je on manje zlo od evrofanatičnog dela opozicije.
 
Kao neko ko je po prvi put blizak vatri mogu reći da su izbori velika i đaratonska šahovska partija. Ako sam kao kontrolor pre 4 godine bio pešak sada sam avanzovao u recimo skakača. Ne mogu reći koja mi je nadležnost data ali ću se truditi da prenesem informacije o izborima. Garantujem da ću to učiniti posle zatvaranja biračkih mesta dok pre teško 😎
 
Ajde, vodimo te Bender i ja na Ferdinand knedle ako izađeš..

Je l' 'oćeš, Benderu?
giphy.gif
 
MC, moraću da te razočaram za Madjarsku, ali glasač Orbanove stranke je indentičan psihološki profil kao i simpatizeri SNS'a. Madjarska nije nikakav simbol razvoja za Srbiju, nego njihova Poglavica takodje truje narod sa populističkim parolama i praznim pričama dok prosečan Madjar nema ništa od toga. Kakav suverenizam, pa oni nemaju dva industrijska postrojenja svoja, niti bilo koju značajnu domaću privredu. Orban deklarativno pljuje po zapadu i EU al ćuti ko zaliven kad mu trebaju pare ili da se dugovi reprogramiraju/oproste. Madjarska je pri vrhu liste korupcije kao i Srbija, njihov zdravstveni sistem je u totalnom kolapsu, svake godine više ljudi napusti madjarsku nego što se u njoj rodi/imigrira, i ozbiljan novac se izvlači iz zemlje...i sve to dok Orban loži svoj narod (i ljude u Srbiji poput tebe) kako je on borac za Madjarske interese da bi ga madjarski sendvičari držali na vlasti. https://countryeconomy.com/government/corruption-perceptions-index/hungary. Sećate se njegovog paljenja GMO kukuruza po selima, e pa žao mi je MC al opet obmana. Znam iz prve ruke na stotine proizvoda koji se uvoze i konzumiraju u Madjarskoj a da u sebi sadrže GMO seme/namirnice, kao i GMO hrana za stoku koja je takodje rasprostranjena u Madjarskoj. Srbija ne treba da liči na Madjarsku i njihovo društvo - pa mi smo za njih simbol slobodoljubljivih liberala. Oni Srbe i balkance smatraju Ciganima, a cigane ne-ljudima. Ako se ložiš na to što Orban ne dozvoljava migrantima prolazak kroz Madjarsku, shvati da je to islkjučivo opsesija rejtingom, lik igra na kartu rasizma i iracionalne mržnje Madjarske populacije koja je usmerena na ljude koji ni po koju cenu neće da ostanu u njihovoj žabokrečini, nego hrle da što pre izadju iz Madjarske i da se upute ka Nemačkoj itd. Da su Orban i njegov tim saznali da javnost u svojoj zemlji podržava migrante, prvi bi im ljubili noge u Budimpešti, radi očuvanja vlasti i nesmetane pljačke. Nije on borac za nacionalne interese, on je borac za svoju partokratiju, kao i nama dobro poznat i beskrajno dragi preCednik šizoje.
 
Izbori pocinju uskoro.

Sve cestitke buducim pobednicima i zelim im da sto pre formiraju vladu i da nastavimo sa stabilnim ekonomskim rastom kao i do sada!
Nadam se da Srbija jos jednom pokaze da je u vrhu svetske demokratije i da sve prodje u najboljem redu.
 
Poslednja izmena:
Izlaznost do 9h manja nego 2020.godine kada je opozicija bojkotovala

laugh-the-office.gif
 
@Beki
Па покојници покварили просек скроз, ми млађи ћемо поподне, надам се да ће бити рекордна излазност у последњих десет година.

А иначе видим долазе и бирачи чопоративно са Космета, како уопште могу да гласају ван места пребивалишта, да ли је ово гласање за њих противзаконито ??
 
Biljana Stojkovic dosla na glasanje u pratnji supruga i sina.

Mislio sam da nije udata i pisao o tome ovde. Nije stvar da je mene briga za neciji bracni status nego mislim da se time sto ste u braku salje bolja slika biracima, sto u stvari i jeste istina, sta god ja licno mislio o tome.

U svakom slucaju zelim da se izvinim posto sam pisao da zivi sa mackama 🤣
 
Izlaznost do 10h.

2016 - 9,4
2017 - 10,6
2020 - 9,1
2022 - 9,6
 
Sasvim solidno. Odstupanja uvek postoje, ovo nista ne znaci.

A i sto rekoh ranije da kazem opet - za mene je uspeh i ako se moc i uticaj Zla smanji cak i za svega par procenata. To Zlo nije gradjeno preko noci pa ne moze ni da padne preko noci.
 
Biljana Stojkovic dosla na glasanje u pratnji supruga i sina.

Mislio sam da nije udata i pisao o tome ovde. Nije stvar da je mene briga za neciji bracni status nego mislim da se time sto ste u braku salje bolja slika biracima, sto u stvari i jeste istina, sta god ja licno mislio o tome.

U svakom slucaju zelim da se izvinim posto sam pisao da zivi sa mackama 🤣
Ahahaha, osveta "dokone, crvenokose gospođe"...:ROFLMAO:
 
Inače, evo me u gym-u, prekoputa je biračko mesto i baš dosta ljudi cirkuliše.

Usput sam prošao pored još jednog biračkog mesta i bio je red ispred.
 
Vrh