Šta je novo?

Izbori 2024

CItava gradjanisticka opozicija (narocito Moramo) vodi istu politiku kao SNS, samo na drugi nacin, drugom putanjom.
Krajnji cilj je isti jer je i gazda isti i naredjenja su jasna.
Tzv desnicari nisu direktno podredeni Vucicevim gazdama, nego indirektno, preko Vucica.

EU nikada nece primiti Srbiji jer sve sto treba da uzmu od nas mogu i ovako.
 
Juče sam bio na pijaci Zvezdara u ime koalicije Moramo to jest Ne davimo Beograda. Bilo je zanimljivo, SNS sa 5 štandova, SPS sa 2 i SNP sa jednim. Bilo je puno utisaka, pogotovu kada me komšije i ljudi prepoznaju pa priđu da popričamo. Ono što je bilo najupečatljivije je da štandovima SNS-a uglavnom prilaze penzioneri kao i da od nas 4 na štandu Moramo niko ne radi u javnom sektoru. :gobb:
zasto bi to nama bilo vazno?
 
Ma da, trebalo je lepo da nas opet bomarduju malo, pa da onda opet pobedimo i da Vučić junački potpiše neki npr. Kninski sporazum pa da imamo novu rezoluciju UN i to zbog Leposavića i još nekih izgovora za opštine, ovako niko nije poginuo, baš dosadno, ua Vučić.

Ne znam šta se ovde drvi o Kosovu, da Nataša Kandić sutra sastavi vladu, neće se rešiti status Kosova u UN dok RUSIJA RATUJE SA NOTO-OM❗
2011. Godine je narod pružio veličanstveni otpor šiptarskim teroristima na barikadama, spečio je njihovu okupaciju severa Kosova i Metohije, pa se nešto ne sećam ni da smo tada bombardovani, niti da su nam ponovo uvedene sankcije.

Barikade su porušili Vučić, Đurić i Dačić kada su dovedeni na vlast, a ne Tači,Haradinaj i Kurti. Otkad tih barikada nema, sever Kosova i Metohije ne spava mirno.
 
Стање на терену је било последица акција нашег народа на терену. После споразума и укидања институција које су биле лојалне Србији промењено је стање на терену, а народ доле предат на милост и немилост влади у Приштини.
 
"Dobra volja NATO-a " ???! Ovo nema veze sa životom. Do 2013. godine, Šiptari su nad Leposavićem i drugim opštinama severa imali kontrolu koliko mi nad Đakovicom, čak ni okupacione snage NATO-a nisu mogle da ih dovedu na Jarinje i Brnjak. Doveo ih je NATO sluga kojem su iz Brisela čestitali izbornu pobedu 3 sata pre zatvaranja birališta.
Verovatno je to uradio nadajući se ZSO, ali su ga izgleda prevarili.
 
Briselski sporazum je poguban, ali njegovo nepostovanje i nepostojanje ZSO, moze biti korisno po nas tj.imamo argumente da ga raskinemo.

A desavanja na istoku, koliko god ja kao pojedinac se gnusao svega, jacaju nase pozicije da uradimo stvari poput raskidanja sporazuma.
 
Verovatno je to uradio nadajući se ZSO, ali su ga izgleda prevarili.
ZSO je pric akoja ce se vratiti, pred samo priznanje Kosova.
ZSO je nesto kao kulturna autonomija bez ikakvih nadleznosti.
Zvaka za seljaka.

nema nikakve sumnje da ce Vucic postupiti po zelji okupatora, bas kao sto bi to ucinili i skoro svi drugi na nasoj p olitickoj sceni. Jer, nas covek se lako prodaje.

Ono sto je autenticno, sto je jasno van okupacione price je otpor iskopavanju litijuma.
Da li primecujete kako je ta tema uspesno preuzeta i skrajnuta od strane S. Manojlovica (Kreni promeni) i koalicije Moramo (cuta je eliminisan, ako se nije sam sklonio)?
 
Vrte vas Vučić i SNS k'o čigru. Rusi napadaju državu članicu UN kao NATO nas 1999. godine i to se predstavlja kao šansa za nas. Da mi je samo znati kako ako se povuku paralele Jugoslavija (Srbija) je u poziciji Ukrajine kojoj je mimo međunarodnog prava oteto Kosovo i Metohija a Ukrajini je Donjeck, Lugansk i Krim. Ako u ratu Rusije i Ukrajine podržavate Ruse onda podržavate silu jačeg i opravdavate ono što je NATO nama uradio 1999. godine.
 
Tacno je da su Rusi napali clanicu UN, ali tacno je da kada je USA to isto uradila nama i Iraku (X2), Libiji, Siriji, Avganistanu... nije bilo ovakve dreke.
Ako medjunarodno pravo ne postoji za jedne, ne postoji ni za druge.
Jesu li onih 500000 mrtvih u iraku bili dopusteni mrtvi, a ovo sad nedopusteni?


Bilo kakava otpor Hegemonu, bilo kakvo menjanje kapitalizma, cak i otvoren fasizam na zapadu je sansa za ceo svet. Fasizam je sledeca, nestabilnija faza kapitalizma.
"Nasmejanog" neoliberalizma devedesetih koji je izrodio zlo NGO, politisku korektnost, progresivizam i sve sto radi americka DS vise nece biti. Tuguj, ali nece biti. I bez ovog rata ekonomija je bila na ivici. Sada sledi slom.

To je skok u nepoznato. Radujmo se.
 
To je skok u nepoznato. Radujmo se.
Slim-Pickens-Riding-Bomb-in-Dr.-Strangelove-Movie (1).jpg
 
Istini za volju, ni bombardovanja Jugoslavije 99' ni Ruske intervencije u Ukrajini 22' ne bi bilo da - nema NATO čopora. To je neosporiva činjenica. NATO, iako šatro odbrambeni savez, je za neke faktor sigurnosti ali za mnoge i faktor nestabilnosti i perfidan način da Amerika, a vala i Međunarodna zajednica, forsiraju svoj imperijalizam i volju ostatku sveta. Ne samo Evropi.

Ali da, NAČIN na koji je Rusija odlučila da se umeša u stvari u Ukrajini, i NAČIN na koji DEO naših ljudi ovde posmatra i navija u tom konfliktu... jeste pogrešan.
Kad sam saznao podatak da dnevno ode 20 milijardi dolara na tu glupost (a konflikt traje već 26 dana), samo sam pomislio na koliko je drugih, boljih načina, moglo da se uloži samo 100 milijardi dolara da se Ukrajina ekonomskim, finansijskim i političkim načinima zadrži na neutralnosti i time kao tampon zona između NATO čopora i Rusije.

Da, NATO je jedna grozota. Ali to ne znači da je ovo što njegov protivnik radi ispravno i mudro. Pogotovu, ali pogotovu kad uzmemo u obzir koliko su omanuli u mnogo stvari (mislim na vrh i lidere). I time pokazali da su zatočeni u prošlim vremenima i da loše uče na greškama.


U nekom idealnom svetu i scenariju, NATO čopor bi se rasformirao a njegove članice okrenule sebi i svojim problemima, Rusija prestala da tripuje da mora da se vlada svojim i tuđim narodima samo strahovladom, a Turska bi šutnula Erdogana i prerasla ovu globalnu fazu islamskih detinjarija i vratila se načelima koje je postavio Ataturk.

Ali jbg... Gde bi onda išle i šta bi radile razne psihopate i control freakovi sveta...
 
Poslednja izmena:
Mislim da je politicki Zapad jos oko 2000. godine odustao od medjunarodnog prava sa nezkonitim intervencijama u Jugoslaviji, Iraku...
Sada je Rusija odustala od istog. Sutra ce i Kina i napasce Tajvan. S tim sto se Rusija nalazi pod pritiskom NATO pakta koji je na njenim granicama a ono u Iraku bilo je zbog pljacke.
Takav je svet buducnosti, to treba da bude opomena za nas.
Citam koncept medjunarodnog prava nastao je 1945. na strahu od novog rata, posle 50 miliona mrtvih.

Politickom Zapadu, odnosno glavnom centru kapitalizma potrebna je neprekidna ekspanzija, sirenej trzista itd
Ova ekspanzija bila je nemoguca u uslovima primene medjunarodnog prava.
Ovo sad su posledice.

I koliko god se to nama ne svidjalo, rtazvoju dogadjaj ima neke logike. Nepsutani razvoj tzv covecanstva, doveo je do ekoloskog kolapsa planete.
Nas nestanak, koliko god svi mi zeleli da zivimo, dovesce do procvata ostalih zivotinjskih i biljnih vrsta na zamlji.
 
Verovatno je to uradio nadajući se ZSO, ali su ga izgleda prevarili.
A šta je ZSO ? Nova Republika Srpska? Ona bi morala imati svoju policiju, svoj sud i tužilaštvo, svoj monetarni sistem, svoju vladu i predsednika, da bi uopšte ličila na Republiku Srpsku kakva funkcioniše danas, a da ne pričamo šta bi sve morala imati da bude Republika Srpska kakvu priznaje Dejtonski Sporazum.

A čak i da je sve to istina, Drecun i ostali režimski Gebelsi koji svoju prevaru ZSO nazivaju "novom Republikom Srpskom" prave jednu jako prizemnu zamenu teza: u okviru čega bi bila ta "nova Republika Srpska" ? U okviru tzv. "republike kosova" i njenog samoproglašenog ustava? Srbima, ako su u svojoj državi Srbiji, ne treba nikakva zajednica opština pa čak ni zasebna republika, ali Vučićev režim je sve Srbe na KiM već izopštio iz ustavno-pravnog poretka Republike Srbije i tretira ih kao Srbe van Srbije, a sada kuka zato što neće da mu daju bilo koju mrvicu kojom bi mogao završni čin izdaje da predstavi kao našu "pobedu 5:0" sluđenoj i dezinformisanoj javnosti.

To je jedini razlog zašto "pravno-obavezujućeg sporazuma" još uvek nema. Uz sve svoje razrađene metode medijskog ispiranja mozga, ipak bi bilo malo previše da Pink, RTS i Informer jednom samo objave vest sa naslovom "pokrajina će dobiti statusno-neutralnu stolicu u Ujedinjenim Nacijama". Takva prevara nebi mogla da prođe ni da smo svi retardirani, potrebna je barem neka šargarepa, koju mu ne daju, jer su do sada navikli da ne ume da im kaže ne, niti da im pokaže zube. Ne računam onaj jadni rijaliti sa nenaoružanim avionima koji lete do prelaza i nazad, niko se više na takve predstave ni ne obazire.
 
2011. Godine je narod pružio veličanstveni otpor šiptarskim teroristima na barikadama, spečio je njihovu okupaciju severa Kosova i Metohije, pa se nešto ne sećam ni da smo tada bombardovani, niti da su nam ponovo uvedene sankcije.

Barikade su porušili Vučić, Đurić i Dačić kada su dovedeni na vlast, a ne Tači,Haradinaj i Kurti. Otkad tih barikada nema, sever Kosova i Metohije ne spava mirno.
Malo su mi se pomešali stripovi, ovaj beše Asteriks i Obeliks? Ili Zvonko i Radojko?
NATO imperator porobio je celu Galiju, ali jedan Zubin Potok hrabro odoleva neprijatelju...







Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Malo su mi se pomešali stripovi, ovaj beše Asteriks i Obeliks? Ili Zvonko i Radojko?
NATO imperator porobio je celu Galiju, ali jedan Zubin Potok hrabro odoleva neprijatelju...







Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Sprdaš se sa nečim što sutra vrlo lako može da se desi i meni i tebi. Mi se već 30 godina samo povlačimo u nedogled pred neprijateljima, tako ćemo doći do stadijuma da više nemamo gde da se povučemo.
 
Tacno je da su Rusi napali clanicu UN, ali tacno je da kada je USA to isto uradila nama i Iraku (X2), Libiji, Siriji, Avganistanu... nije bilo ovakve dreke.
Ako medjunarodno pravo ne postoji za jedne, ne postoji ni za druge.
Jesu li onih 500000 mrtvih u iraku bili dopusteni mrtvi, a ovo sad nedopusteni?


Bilo kakava otpor Hegemonu, bilo kakvo menjanje kapitalizma, cak i otvoren fasizam na zapadu je sansa za ceo svet. Fasizam je sledeca, nestabilnija faza kapitalizma.
"Nasmejanog" neoliberalizma devedesetih koji je izrodio zlo NGO, politisku korektnost, progresivizam i sve sto radi americka DS vise nece biti. Tuguj, ali nece biti. I bez ovog rata ekonomija je bila na ivici. Sada sledi slom.

To je skok u nepoznato. Radujmo se.
Фашизам је свуда и увек долазио након "прогресивних" периода у друштвима, Мусолини је сам растао у моћи као социјалиста док се није прешалтао на фашизам. О Веимару да и не причам. Хајек је лепо објаснио како проширивање државних овлашћења за време "прогресивних" периода јача моћ државе што при кризи која настаје води у тоталитаризам и фашизам - слично је било и са Милошевићем.

Генерални шаблон модерне људске историје је био:

Либерализам -> Социјализам -> Фашизам -> Либерализам

Где се либерализам јавља као реакција на гажење слободе / милитаризам фашиста, социјализам се јавља као реакција на економску неједнакост и похлепу либерализма, фашизам се јавља као реакција на дисфункционалност и економску кризу социјализма (реакција је увек на актуелну епоху у друштву, не на стране факторе).

Иначе што се тиче међународне политике, прави пакао би био да је анексирање делова Украјине и отворена окупација прошла без икакве осуде јер би то тек довело до експлозије сукоба по свету. Да је то прошло некажњено или са минималним казнама тек би видели сукобе по целом свету где свака јака земља покушава да анексира слабије а ниједној малој земљи то није у интересу.

Нато је већ довољно за*рао у протекле 3 деценије и довео до овога, последње што треба је да навијамо да се хаос настави и да цела планета експлодира у војним сукобима због дивљања пар империја. Морално исправна позиција је да се и осуди Русија и НАТО и да се инсистира на поштовању међународног права. Кина се ту за дивно чудо показала као сасвим разуман и озбиљан међународни фактор.

Мени је само много жао што Србија није више урадила да помогне украјинским цивилима и избеглицама јер је то апсолутно могла и морала узимајући у обзир колико је Украјина била на нашој страни до сад.
 
Tek sada ovo vidim, nisam fan DS-a niti Daića ali ovo je kidanje

 
A bre Igore, kad ti dodje da brišeš onda kreni sve redom i prepolovi temu ;)
 
Nemam ni volje, ni vremena da se bavim izbornom kampanjom, ali ono što mi, ovako površno gledajući, upada u oči jeste da opozicija ne eksploatiše u svoju korist ni deseti deo gafova koje je sns napravio poslednjih godina.

Svi su nešto fini, pričaju o čistom vazduhu, vodi, o ulaganjima u energetsku efikasnost, subvencijama za poljoprivredu itd.

Pomislio bi čovek da mi živimo u zemlji dembeliji, gde stalno cveta cveće, a prozori su od marmelade, kad su nam to glavni problemi oko kojih se vrti kampanja.

Opozicijo moja, je l' tako hoćete da uništite troglavu aždaju i uzmete vlast? E moji štrumfovi.

Gde je priča o Belivukovom klanu i umešanosti vlasti u sve to? Gde su afere-od Krušika, do Jovanjice, od Dijane Hrkalović i kriminala u MUP-u do batinanja na šabačkom mostu od pre samo par meseci? Je l' smo već zaboravili?

Zašto se ne pije krv Zagorki Dolovac dok se konačno ne probudi iz zimskog sna? Ko je ubio Olivera Ivanovića, ko je ubio Cvijana, glavnog Vučićevog protivkandidata, zabranio da mu se na grobu i prezime ukleše??? Alooo, ima li ko mozga u toj opoziciji?
Šta je sa onim robljem u kineskoj gumari u Zrenjaninu od pre par meseci? Zašto to nije jedna od ključnih tema u kampanji? Crna rupa smo Evrope samo po tome..
Cela kampanja trebalo je da bude usmerena na kriminal u koji je vlast ogrezla do guše, trebalo im je mozak pomerati svakog dana, istresati ih iz gaća dok se sami sebi ne smuče. Borba za životnu sredinu je samo šlag na torti, a ne centralna tačka oko koje se sve vrti.
Što se tiče Beograda, zašto opozicija ne napravi skup na mestu Prokopa i nove autobuske na Novom Bg-u? Pa da pozove sve medije, da se haos napravi zbog dva tako značajna objekta koje grad nema. Pa priča o metrou, deponiji, gomili stvari zbog kojih je ljudima muka, a nema ko to da artikuliše.

Kampanja opozicije, zaključio bih, može da stane u jednu Bajićevu rečenicu - selo gori, a baba se češlja.

Kome takvo ponašanje opozicije odgovara, zna se.
 
Gotovo je nemoguce imati u fokusu sve naprednjacke grehe u ovoj kampanji. Prosto je previse toga, a valja se govoriti i o razvoju, programima i starima koje nisu samo kritika vlasti.
Tacno je, medjutim, da ne dobijamo doviljno ni od cega ovoga, ako se prate izjave svih politickih aktera u opoziciji sada pred izbore.
Najozbiljnija kampanja se vodi oko liste na cijem je celu Marinika Tepic, jer primecujem da putuju po Srbiji u punom gasu, verovatno finasijski bolje stoje od ostalih, pa im se moze.
 
Сви се сећате вица како слона у три потеза убацити у фрижидер, а након тога како жирафу у четири потеза убацити. Е сад и за слона требају четири потеза, ал ајд барем да покушамо, довољно је овај други потез да изведемо.
 
Nijedna stranka nema u programu zabranu prodaje vlaznog lignita. Zasto?
Imaju u programu diversifikaciju, gasfikaciju, toplifikaciju, ali potez koji ne zahteva nikakve investicije i koji bi kvalitet vazduha vratio na nivo od 2014. (iz IV u II kategoriju), to niko nema.
Sva njihova resenja sluze da bi se opravdale ogromne investicije i da bi seobezbedilo bogacenje odredjenih firmi.
 
Vrh