Šta je novo?

Izbori 2024

Mlađan Đorđević je pokazao svim patriotskim opozicionarima kako se razgovara na režimskim televizijama, kada bi Milica Đurđević i Miloš Jovanović učili od njega, možda bi i prešli cenzus. Zato Mlađu i ne zovu na Hepi i Pink, jer nije pristojan prema onima koji pristojnost ne zaslužuju. Čudi me kako im se uopšte omaklo da ga pozovu i na K1.
 
Zato što K1, Prvu i slične isprdke od televizija vode ovakve kreature poput Jovane. Koje bi, kao što sam pisao ranije na drugoj temi, da u jutarnjem programu, u roku od 20 do 30 minuta (što je smešno malo), naprave iluziju bog zna kakvog novinarstva i intelektualizma tako što će svako jutro da dovode neke od 853346 sukobljenih i posvađanih strana da pričaju o velikim i konfliktnim temama. Ono... upališ JUTARNJI PROGRAM i umesto vesti o gradu ili društvu, slušaš partizana i četnika u svađi, nacionalistu i liberala, itd itd... Jer ih voditelji zovu u emisije da se ovi džapaju pred kamerama pričajući o velikim konfliktima i neslaganjima. Ali ne i da ih reše, jer to bi iziskivalo ozbiljne emisije, ozbiljne domaćine i neko vreme za raspravu. Nego dovedu ovako ''na blic'' zaraćene sagovornike, i puste ih da se malo podžapaju čisto da bi raja dobila dnevnu dozu hranjenja konfliktima, kao i tu dozu lažnog osećaja novinarstva i intelektualizma.

Ali s vremena na vreme, emisije ne idu kako su voditelji i redakcije zamislili, pa se dese ovakvi ispadi i izlivi gorke istine, nekad čak i na račun voditelja odnosno domaćina.
Neću da ulazim u ostale stvari, ali drago mi je što je Mlađa ovako spustio i raskrinkao ovu nadmenu folirantkinju i slugu režima. I uopšte, s'm se na ovakve emisije i ovakav ''jutarnji program''. A to je sve naprdnjačka bag** uvela, kad su onomad preuzeli Prvu i instalirali svoje kadrove i propagandu. A potom i ove ostale klon-televizije.
 
Namerno je pozvala strašilo od Čanka, koji nije vlast i samim tim ne može sprovoditi taj užas od politike za koji se deklarativno zalaže. Ok, jeste vlast, ima jednu ministarku koja je bila na istoj listi za izbore 2020. ali ona se u svakom slučaju ne pita ništa, zna se čija odluka je bila glasanje za antirusku rezoluciju, zato i nisu pozvali nekog naprednjaka da ima duel sa Mlađom. Tek bi onda letelo perje.

Da Zavetnici i DSS nemaju neki (prećutni) dil sa režimom, ovim tonom bi govorili u jutarnjem programu sa Marićem, u Hit-Tvitu, u emisijama gde ih jako često zovu, a gde su neki drugi opozicionari zabranjeni.
 
Sasvim je normnalno da se slazu sa rezimom. njihova uloga je da odglume opoziciju, oni imaju istog gazdu kao i rezim.
Ne znam u kojoj toj situaciji predstavnik opozicije mora uvek da kontrira poziciji, samo zbog toga što je to opozicija i zato što je pozicija - Vučić. U ovoj konkretno spomenutoj situaciji za sankcije Rusiji, jasno je da je Stojković sa svoje političke pozicije i strane podržava te sankcije, odnosno da smatra da je osuda Rusije u ovoj situaciji jedina logična odluka. Ako isti stav ima Vučić, ne može njoj da bude odjednom "zabranjeno" da i ona deli isti stav, samo zato što je ona opozicija, a on Vučić.

Nekada mi se čini kao da neki od vas i dalje ne razumeju politiku. Moramo da budemo realni i da pohvalimo određene odluke vlasti, kao i da kritikujemo sve što ne valja. To što su Vučić i kompanija odvratne, ogavne i zle osobe, ne znači da treba da se osuđuje svaka njihova odluka samo zato što su je oni doneli. Tako nećemo dobiti ništa bolje, tako ćemo dobiti praktično novog Vučića, samo sa druge strane ogledala.
 
Nije u pitanju samo odnos prema Rusiji, ja iz izlaganja profesorke Stojković vidim da se ona sa Vučićem slaže manje-više u svim ključnim spoljnim i unutrašnjim političkim pitanjima: EU, NATO, Kosovo i Metohija, Republika Srpska, Crna Gora, makroekonomski model, socijalni model, šrafciger-industrija, jeftina radna snaga...........voleo bih da neko navede bilo koje konkretno pitanje oko kojeg se ne slažu?

Da ne ispadne da kritikujem samo koaliciju Moramo, isto to važi i za Ujedinjenu Srbiju(Đilasova koalicija), Tadićevu koaliciju, ne znam da li ima još neka evrofanatična lista u opoziciji sem ovih koje sam nabrojao?
 
Ova Stojkovic je bukvalno definicija Karen🤣

Necu vise uopste da se pravim fin i da poricem da su mi omiljeni dogadjaji bili razbijanje cevi u Rakiti, sprecavanje uvodjenja policijskog casa na ulicama Beograda, nokaut Crnog, proterivanje naprednjaka sa nadvoznjaka...

Vucic fura pricu pristojne Srbije, nek im se Stojkoviceva (verujem da nije udata) pridruzi. Opozicija treba da napusava ,,novinare" i izlazi iz emisija, kao ovaj gore. I to jednako sa N1 i Nove kao sa Pinka i Hepija.
 
Juče sam bio na pijaci Zvezdara u ime koalicije Moramo to jest Ne davimo Beograda. Bilo je zanimljivo, SNS sa 5 štandova, SPS sa 2 i SNP sa jednim. Bilo je puno utisaka, pogotovu kada me komšije i ljudi prepoznaju pa priđu da popričamo. Ono što je bilo najupečatljivije je da štandovima SNS-a uglavnom prilaze penzioneri kao i da od nas 4 na štandu Moramo niko ne radi u javnom sektoru. :gobb:
 

Prilozi

  • IMG_20220319_113006123_HDR.jpg
    IMG_20220319_113006123_HDR.jpg
    219,1 KB · Pregleda: 99
  • IMG_20220319_113235463_HDR.jpg
    IMG_20220319_113235463_HDR.jpg
    189,6 KB · Pregleda: 103
  • IMG-96c2612410a3323535253f13a0f995d6-V.jpg
    IMG-96c2612410a3323535253f13a0f995d6-V.jpg
    276,1 KB · Pregleda: 104
Nije u pitanju samo odnos prema Rusiji, ja iz izlaganja profesorke Stojković vidim da se ona sa Vučićem slaže manje-više u svim ključnim spoljnim i unutrašnjim političkim pitanjima: EU, NATO, Kosovo i Metohija, Republika Srpska, Crna Gora, makroekonomski model, socijalni model, šrafciger-industrija, jeftina radna snaga...........voleo bih da neko navede bilo koje konkretno pitanje oko kojeg se ne slažu?
Da ne ispadne da kritikujem samo koaliciju Moramo, isto to važi i za Ujedinjenu Srbiju(Đilasova koalicija), Tadićevu koaliciju, ne znam da li ima još neka evrofanatična lista u opoziciji sem ovih koje sam nabrojao?
Istina je da se Moramo i US, u vecini kljucnih tema, slazu sa Vucicem. Razlog tome je Vucicevo preuzimanje programa stare DS, nakon sto je izdao dr. Vojvodu. Ono u cemu se ne slazu je Vucicev nacin vladanja, koji ukljucuje jezivu okupaciju medija, istaliranje osobe poput Hrkalovicke u MUP-u, organizovanje privatnih batinasa, visesatni emocionalni izlivi na raznim tv stanicama,...
 
Ova Stojkovic je bukvalno definicija Karen🤣

Necu vise uopste da se pravim fin i da poricem da su mi omiljeni dogadjaji bili razbijanje cevi u Rakiti, sprecavanje uvodjenja policijskog casa na ulicama Beograda, nokaut Crnog, proterivanje naprednjaka sa nadvoznjaka...
Svaki normalni covek se divi ljudima koji su to uradili
 
Nije u pitanju samo odnos prema Rusiji, ja iz izlaganja profesorke Stojković vidim da se ona sa Vučićem slaže manje-više u svim ključnim spoljnim i unutrašnjim političkim pitanjima: EU, NATO, Kosovo i Metohija, Republika Srpska, Crna Gora, makroekonomski model, socijalni model, šrafciger-industrija, jeftina radna snaga...........voleo bih da neko navede bilo koje konkretno pitanje oko kojeg se ne slažu?

Istina je da se Moramo i US, u vecini kljucnih tema, slazu sa Vucicem. Razlog tome je Vucicevo preuzimanje programa stare DS, nakon sto je izdao dr. Vojvodu. Ono u cemu se ne slazu je Vucicev nacin vladanja, koji ukljucuje jezivu okupaciju medija, istaliranje osobe poput Hrkalovicke u MUP-u, organizovanje privatnih batinasa, visesatni emocionalni izlivi na raznim tv stanicama,...
Svi sa te strane opozicije bi trebalo da se zapitaju jednu stvar: zašto ta vrla, demokratska i civilizovana Evropska Unija ovde već 10 godina podržava čoveka koji na taj način vlada Srbijom? Da li zato što ona zaista ima dobre namere prema nama, ili ...?

Možda bi mogli da razmisle vredi li i dalje ići prema uniji koja ima razloga da ovde podržava jedan takav nedemokratski i kriminalni režim, ako im već nijedna druga briselska ucena ne smeta.
 
Svi sa te strane opozicije bi trebalo da se zapitaju jednu stvar: zašto ta vrla, demokratska i civilizovana Evropska Unija ovde već 10 godina podržava čoveka koji na taj način vlada Srbijom? Da li zato što EU zaista ima dobre namere prema nama, ili ...? Možda bi mogli da razmisle vredi li i dalje ići prema uniji koja ima razloga da ovde podržava jedan takav nedemokratski i kriminalni režim, ako im već nijedna druga briselska ucena ne smeta.
Kooperativan je u vezi Kosova, vodi pregovore koji nigde ne vode, ali ne obecava slanje srpske vojske tamo. A pristupanje EU, ritmom ranjenog puza, je isto komedija. Svi se prave da nesto rade, a taj proces ne vodi nigde. U svakom slucaju, to su opcije koje podrzava 80 posto Srba. Na drugoj strani su Bosko i Zavetnici.
 
Нити је ЕУ жељна да нас прими, нити се Вучићу претерано жури са усаглашавањем законодавства са ЕУ прописима. Овако иду на руку међусобно.
 
Kooperativan je u vezi Kosova, vodi pregovore koji nigde ne vode, ali ne obecava slanje srpske vojske tamo. A pristupanje EU, ritmom ranjenog puza, je isto komedija. Svi se prave da nesto rade, a taj proces ne vodi nigde. U svakom slucaju, to su opcije koje podrzava 80 posto Srba. Na drugoj strani su Bosko i Zavetnici.
On vodi pregovore čiji rezultat je faktičko ukidanje države Srbije na severu Kosova i Metohije, odakle je nisu oterali ni NATO bombarderi 1999. godine, oterala ju je Vučićeva bolesna pohlepa za vlašću i pljačkom. On im već 10 godina faktički omogućava da budu država i da potencijalno čak i sever etnički očiste od Srba, a da li će dobiti stolicu u UN, to u krajnjoj instanci ni ne zavisi od Vučića, nego od veta Rusije i Kine u SB UN. Ako su one čvrsto rešile da ne dozvole prijem šiptarskih terorista u UN bez obzira na izdaju zvaničnog Beograda, on ne može da ih spreči da ulože veto.

Od pristupanja EU nema ništa, sve i da nam ne traže priznanje secesije KiM, oni ne žele da primaju nove članice, i to su jasno rekli milion puta. Što se tiče stava javnog mnjenja prema EU, zavisi kako se formuliše pitanje koje postavljaju u anketi. Ako pitanje glasi: da li se za ulazak Srbije u EU, malo više od 50% je za. Ali ako pitanje glasi: da li ste za ulazak Srbije u EU po cenu priznanja nezavisnosti Kosova, onda je više od 80% decidno protiv. A zna se da to jeste uslov, prema tome, svako ko zagovara politiku "EU nema alternativu " nije većina ovog naroda.
 
Poslednja izmena:
On vodi pregovore čiji rezultat je faktičko ukidanje države Srbije na severu Kosova i Metohije, odakle je nisu oterali ni NATO bombarderi 1999. godine, oterala ju je Vučićeva bolesna pohlepa za vlašću i pljačkom. On im već 10 godina faktički omogućava da budu država i da potencijalno čak i sever etnički očiste od Srba, a da li će dobiti stolicu u UN, to u krajnjoj instanci ni ne zavisi od Vučića, nego od veta Rusije i Kine u SB UN. Ako su one čvrsto rešile da ne dozvole prijem šiptarskih terorista u UN bez obzira na izdaju zvaničnog Beograda, on ne može da ih spreči da ulože veto.

Od pristupanja EU nema ništa, sve i da nam ne traže priznanje secesije KiM, oni ne žele da primaju nove članice, i to su jasno rekli milion puta. Što se tiče stava javnog mnjenja prema EU, zavisi kako se formuliše pitanje koje postavljaju u anketi. Ako pitanje glasi: da li se za ulazak Srbije u EU, malo više od 50% je za. Ali ako pitanje glasi: da li ste za ulazak Srbije u EU po cenu priznanja nezavisnosti Kosova, onda je više od 80% decidno protiv. A zna se da to jeste uslov, prema tome, svako ko zagovara politiku "EU nema alternativu " nije većina ovog naroda.
To su prazne price. Milosevic je povukao srpsku vojsku i policiju sa Kosova i doveo NATO, preobucen u UN, zbog pretnji da ce cela Srbija biti unistena. Nakon toga, sve srpske vlade su bile nemocne.
I Kostunica i Tadic i Vucic su bili i jesu svesni da je prijem u EU veoma neizvesan, ali da valja biti u njenoj blizini i ne biti joj ostro suprotstavljen.
 
Upravo sam ušao u kuću, danas smo imali štandove po celoj Zvezdari kao i komšijske razgovore u Batajnici i Zemunu. Pošto sam sada previše odgovaram sutra na ove desničarske podmetačine da je politika koalicije Moramo ista kao ona SNS-a. Inače, izbori su za 14 dana.
 
To su prazne price. Milosevic je povukao srpsku vojsku i policiju sa Kosova i doveo NATO, preobucen u UN, zbog pretnji da ce cela Srbija biti unistena. Nakon toga, sve srpske vlade su bile nemocne.
I Kostunica i Tadic i Vucic su bili i jesu svesni da je prijem u EU veoma neizvesan, ali da valja biti u njenoj blizini i ne biti joj ostro suprotstavljen.
Da je tako kao što kažeš, Šiptari bi 2004. bez po muke izvršili pogrom u severnoj Kosovskoj Mitrovici,Zvečanu,Leposaviću,Zubinom Potoku, 2011. bi ROSU očas posla došao do Jarinja i Brnjaka kao što dolazi danas, nebi imao ko da im se suprotstavi. Da je od 1999. ista situacija kao danas, Samardžić i Koštunica bi u svoje vreme morali da traže dozvolu od Šiptara da odu na KiM, a nisu je tražili nikad, niti je pre 2012. bilo graničnih prelaza i carine na severu pokrajine.

Da li se sećaš kako je ROSU prošao kada je 2011. pokušao da zauzme Jarinje i Brnjak ? Jedan terorista je ubijen, više desetina ih je ranjeno, KFOR je morao da ih evakuiše helikopterima. A kako prolaze danas? Prolaze kao nož kroz puter. Zašto? Zato što su se Vučić i Dačić Briselskim Sporazumom iz 2013. obavezali da će rasformirati civilnu zaštitu koja je do tada 14 godina branila most na Ibru od šiptarskih terorista i da će naterati srpsku policiju na severu da uđe u šiptarski MUP, to piše crno na belo, imaš objavljen tekst Briselskog Sporazuma na sajtu Vlade Srbije. Ništa iz 1999. godine. Da je Milošević tako nešto potpisao, nebi mu se do danas dogodio 5. oktobar, niti bi uopšte bilo potrebe za stvaranjem SNS-a.
 
Primeri su vezani samo za sever Kosova, a upravo je Vucic imao plan o prisajedinjenju severa ostatku Srbije u zamenu za priznanje, pa je od njega odustao. Za taj plan su se pre njega zalagali Djindjic, Dodik, Dacic, Dinkic,...
 
Primeri su vezani samo za sever Kosova, a upravo je Vucic imao plan o prisajedinjenju severa ostatku Srbije u zamenu za priznanje, pa je od njega odustao. Za taj plan su se pre njega zalagali Djindjic, Dodik, Dacic, Dinkic,...
Sever KiM pod punim suverenitetom Republike Srbije je od 1999. bio faktičko stanje na terenu, dok ga on nije svojeručno predao Šiptarima Briselskim Sporazumom, a sad kada više nema šta da im da, e sad se setio da moli i kumi da mu kao milostinju udele neko "kompromisno rešenje". Ja sam naravno protiv bilo kakve podele KiM, ali zašto o tom "kompromisu" onda nije pregovarao 2012. kada su srpske barikade bile na Ibru, a Šiptari nisu mogli da kroče severno od te reke?
 
Sever KiM pod punim suverenitetom Republike Srbije je od 1999. bio faktičko stanje na terenu, dok ga on nije svojeručno predao Šiptarima Briselskim Sporazumom, a sad kada više nema šta da im da, e sad se setio da moli i kumi da mu kao milostinju udele neko "kompromisno rešenje". Ja sam naravno protiv bilo kakve podele KiM, ali zašto o tom "kompromisu" onda nije pregovarao 2012. kada su srpske barikade bile na Ibru, a Šiptari nisu mogli da kroče severno od te reke?
To fakticko stanje na severu je bila dobra volja NATO-a, koji je kasnije fazno menjao to stanje na terenu. Samo procitaj kumanovski sporazum.
 
To fakticko stanje na severu je bila dobra volja NATO-a, koji je kasnije fazno menjao to stanje na terenu. Samo procitaj kumanovski sporazum.
"Dobra volja NATO-a " ???! Ovo nema veze sa životom. Do 2013. godine, Šiptari su nad Leposavićem i drugim opštinama severa imali kontrolu koliko mi nad Đakovicom, čak ni okupacione snage NATO-a nisu mogle da ih dovedu na Jarinje i Brnjak. Doveo ih je NATO sluga kojem su iz Brisela čestitali izbornu pobedu 3 sata pre zatvaranja birališta.
 
Ma da, trebalo je lepo da nas opet bomarduju malo, pa da onda opet pobedimo i da Vučić junački potpiše neki npr. Kninski sporazum pa da imamo novu rezoluciju UN i to zbog Leposavića i još nekih izgovora za opštine, ovako niko nije poginuo, baš dosadno, ua Vučić.

Ne znam šta se ovde drvi o Kosovu, da Nataša Kandić sutra sastavi vladu, neće se rešiti status Kosova u UN dok RUSIJA RATUJE SA NOTO-OM❗
 
Vrh