Šta je novo?

Izbori 2024

Nabavku najboljih autobusa za GSP - 200 Solarisa. Naspram Gremlinovih kineskih i turskih krsina
Pupinov most
Most na Adi
Pocetak pesackih zona koje se danas dovrsavaju
Nisu kasapili linije i ukidali okretnice, i drzali su plate vozaca dovoljnim. A ne kao sad da se dovlace penzosi jer nema ko drugi da vozi pa malo malo pa neki autobus uleti u igraliste. I vec 5 godina ih svi redom upozoravaju da je nestasica vozaca i da moraju nesto da promene i opet 5 godina voline primitivne nece kurblom da mrdnu da porade na tome. A bitno da se gluperde krezube na sva zvona ku**e kako imaju najveci budzet u istoriji univerzuma™. A ne kapiraju problem - j*** vas najveci budzet u istoriji ako ce autobusi da nam lete po igralistima i da se ukidaju polasci jer nema ko da vozi, ili voze starci i nestrucni.

To su neke od stvari koje se setih u ovih 5 minuta dok cekam u redu u posti. Seticu se jos sigurno


Mozda prethodni nisu radili dovoljno ali nije tacno da nisu nista uradili.
 
Poslednja izmena:
Ovaj mega projekat ne bi smeli da zaboravimo.
terazije-novi-beograd-mondo-stefan-stojanovic-23.jpg
 
Jasta.

Nego, jel si javio Gremlinu da popravi ulice?


A kad smo kod Mega projekata, kako vam napreduje onaj jedan (slovima: jedan) ulaz u podzemni prolaz na Terazijama? Sta kaze Gremlin, hoce li uspeti da se privede kraju ta gvozdena nadstresnica od 20 m2 do 3. aprila?


Izgleda da Najveci budzet u istoriji galaksije nije predvideo najvecu nestasicu i nestrucnost radnika. :LOL:
 
Poslednja izmena:
Jel se seca neko kad su uvodili fiskalne kase, a Vucic vikao kako nece traziti racun nikad i kako je to protivno duhu naseg naroda 🤣
 
Ja se secam kad je, pored RTS pretplate koju je pomenuo Mare, pricao kako nikad nece prodati Zelezaru, kako nikad nece priznati Kosovo, kako ce ukinuti Komunalnu policiju, kako ce se odreci EU...

Prica covek svasta. Obecava, najavljuje, prognozira... Sta god mu zatrazis, obecace ti. E sad, dobro, mozda se nekad ne precizira dovoljno na sta se misli pa dodje do odredjenih... semantickih konflikata i nesporazuma. Kao npr sa RTS pretplatom. Kao, odrzao je obecanje - ukinuo ju je. Vise nije zaseban racun. Sad je nametnut racun uz EDB.

P**da lazljiva. Kao i sekta mu.
 
No, to ne menja cinjenicu da je za Most na Adi mozda i ukradeno vise para nego za BNV 🤣
 
Jos samo da se podignu istrage i optuznice.

Ali nikako. Evo 10 godina prodje al i dalje ne videh da neko ode na sud zbog toga...


A rekose svojevremeno naprdnjaci da je kostao 900 miliona evra. Pa ne znam, ja da sam vlast i da imam apsolutnu hegemoniju u zemlji i da godinama pricam da je neko pokrao milijarde i milijarde... pa prvo sto bih uradio je da ih pohapsim i izvedem na sud. Al iz nekog neobjasnjivog razloga, ne videh nista od toga evo vec 10 godina.

Mozda papiri i nalozi jos nisu stigli do murije i sudova. Treba proci toliki drzavni aparat od 700.00...
 
Pih, nestade pamflet u postu iznad Bekijevog, taman sam bio spremio sliku, pardon - viziju Vinče kako gori i diže stub od dima i toksina u vazduh nad Beogradom...

Oh well... :confused:
 
Od Igora od pre izvesnog vremena, političko takmičenje je po meni poželjna stvar jer bi na kraju profitirali građani. Ja da sam opozicija izneo bi predloge nadogradnje ovog dela Beograda ima ovde još dosta da se radi. Recimo da kažu da će uvesti profesionalno održavanje šetališta jer je prilično zapušteno. Sređivanje fasada oko Brankovog mosta itd...Ko iznese plan za Zeleni venac može da računa na ozbiljan broj potencijalnih glasača.
Karadjordjeva-pre-i-posle-02 (1).jpg
Karadjordjeva-pre-i-posle-001b.jpg
 
Polomis nekome desnu nogu i sutnes ga u levu, onda kazes hajde da se trkamo. Ne bih se hvalio pobedom, ponestace kredita za puteve uskoro, bice svaki dan pozivi iz Brisela da se ispuni obecanje o priznanju neke male zemlje a mozda se smanji i dolazak fabrika za kablove, gume i tople cizme. Onda nam ostaje samo kuknjava o nepravdi a to ne opstaje na vlasti dugo ;):p
 
Kada bolje razmislim navođenje privatnih projekata koji su isključivo u privatnom interesu vlasnika istih kao uspeh gradske vlasti najbolje oslikava način vladavine SNS-a a to je ogoljeni klijentelizam.
 
Poslednja izmena:
Досадашња кампања владајуће странке из мог угла у неколико речи: Штанцовање предизборних спотова у недоглед, пребројавање капиларних гласова, криза у Украјини и изазивање хистерије, утеривање страха и неизвесности међу људе поводом актуелне теме, слике житарица и млека у робним резервама.

Бојим се да ће кампања до априла да остане у оваквом маниру, готово сви медији преплављени информацијама из Украјине док ''председник'' то користи у сврху избора, Рио Тинто у затишју, ''министарка за животну средину'' посадила данас једно дрво и мртва хладна каже да брину о животној средини.
Дакле опозицији би било најбоље да преостало време искористи искључиво за кампање на локалном и градском нивоу, да мобилишу београдске гласаче, јер од републичког нивоа дефинитвно ништа, једноставно су снс-овци недодирљиви и играју прљаво. Три недеље пре избора и ми опет немамо квалитетну политичку дебату, само овај покушај дебате на овој девијантној телевизији, глупе форе и замајавање народа, јад и беда.
 
Koliko je meni poznato, autonomne pokrajine ne mogu postati članice ni EU, ni NATO. Da je ovo pravna država, ustavni sud bi njegovoj stranci ekspresno zabranio delovanje, zbog pozivanja na nasilno rušenje ustavnog poretka Republike Srbije. Ali, šta očekivati od suda koji je pilatovski oprao ruke od Briselskog Sporazuma? Da mi imamo ustavni sud, on bi odavno zabranio i SNS i SPS, i to ne zbog pozivanja, nego zbog faktičkog narušavanja ustavnog poretka i integriteta ove zemlje.

Šta bi bilo kada bi pred izbore u njegovoj lijepoj genocidnoj neki srpski manjinski političar izjavio da "njegova stranka želi videti Republiku Srpsku Krajinu u Evroazijskoj Uniji i ODKB-u" ?
 
Poslednja izmena:
Jedan mali offtopic sa moje strane, pošto je tema dosta aktivna i praćena, da li neko može da mi skine dokumentaciju sa portala javnih nabavki? Pretpostavljam da samo firme imaju pristup, ja sam fizičko lice, a zanima me taj projekat, pa ako neko može da mi se javi :) Inače završena je nabavka i izabran izvođač, koliko sam ja upoznat, ali kad probam da skinem materijal, traži mi logovanje.

Što se tiče politike, glasaću svakako, i nadam se da će da me nazovu na telefon, da im jasno i glasno kažem svoje ime i prezime i da neću glasati za njih. Što sam jednom davno video, kaže jedan lik - Niko se neće potresti što neću glasati za njega, ali mi predstavlja lično zadovoljstvo da ostane zapisano na kojoj sam bio strani. Toliko mogu da uradim, i da glasam, to je nešto što smatram obavezom.
 
Koliko je meni poznato, autonomne pokrajine ne mogu postati članice ni EU, ni NATO. Da je ovo pravna država, ustavni sud bi njegovoj stranci ekspresno zabranio delovanje, zbog pozivanja na nasilno rušenje ustavnog poretka Republike Srbije. Ali, šta očekivati od suda koji je pilatovski oprao ruke od Briselskog Sporazuma? Da mi imamo ustavni sud, on bi odavno zabranio i SNS i SPS, i to ne zbog pozivanja, nego zbog faktičkog narušavanja ustavnog poretka i integriteta ove zemlje.

Šta bi bilo kada bi pred izbore u njegovoj lijepoj genocidnoj neki srpski manjinski političar izjavio da "njegova stranka želi videti Republiku Srpsku Krajinu u Evroazijskoj Uniji i ODKB-u" ?
Која је ово беше територија по реду коју смо у опасности да изгубимо због терања ината западу?

Да смо ушли у Нато кад је требало имали би и Косово и Војводину а вероватно и били у федерацији са Црном Гором у оквиру ЕУ. Овако се спрема терен да изгубимо и цео север који нас храни а без икакве користи по нас осим терања ината западу и испуњавања руских геополитичких интереса.

Али јбг Србима није циљ добробит Србије већ суицидално терање ината како би се глумило жртвом. Ништа, можда ипак Запад пропадне након отцепљивања Војводине а пре отцепљивања Санџака па бар то сачувамо
 
Dajte, molim vas, postoje tri placena debila da ovo pricaju i trista koji skacu na ove price 🤣 Kakva crna nezavisna Vojvodina, ne postoji promil sanse, niti iko ozbiljno to razmatra. Nek bude referendum u krajnjem slucaju, ako neko bude toliko smarao oko toga.
 
Која је ово беше територија по реду коју смо у опасности да изгубимо због терања ината западу?

Да смо ушли у Нато кад је требало имали би и Косово и Војводину а вероватно и били у федерацији са Црном Гором у оквиру ЕУ. Овако се спрема терен да изгубимо и цео север који нас храни а без икакве користи по нас осим терања ината западу и испуњавања руских геополитичких интереса.

Али јбг Србима није циљ добробит Србије већ суицидално терање ината како би се глумило жртвом. Ништа, можда ипак Запад пропадне након отцепљивања Војводине а пре отцепљивања Санџака па бар то сачувамо
Kao prvo, zamolio bih te da mi ne vređaš zavičaj. Regija na jugozapadu Srbije i severu Crne Gore se zove RAŠKA, sandžaci i nahije u 21. veku ne postoje, nema više osmanske okupacije.

Kao drugo, mi bismo ušli u NATO još 1991. ili 1992. kao jedinstvena federalna država SFRJ, da NATO na jednak način tretira nas i recimo narod kojem ovaj gospodin od Titovog dekreta iz 1945. pripada. Ne znam o kakvim "ruskim geopolitičkim interesima" pričaš, ako ne primećuješ mi od 5. oktobra 2000. do danas imamo pro-natovsku vlast, pa da li se odnos zapada prema nama u ove 22 godine promenio? Pa i Milošević im je čak 1999. nudio da uđemo u NATO i da se konačno izmirimo sa Amerikom, zašto su ga odbili? Zato što mi treba da nestanemo ili da prestanemo da budemo Srbi, pravoslavni i da govorimo jezik kojim govorimo, da im ne bismo kako ti kažeš "terali inat" i da u nama nebi videli male Ruse.

Kao treće, mislim da u Vojvodini nema opasnosti od etničkog separatizma, jer Žigmanovi sunarodnici u njoj čine svega 2% stanovnika. A to su zapravo Bunjevci i Šokci, koje je ćopavi krmak 1945. silom proglasio za "Hrvate". Međutim, nemam poverenja u pokrajinsku SNS vrhušku da ona neće vremenom preuzeti Pajtićevu autonomašku politiku, kao što je preuzela kosovsku i proevropsku politiku bivše vlasti. Ni Crnu Goru nisu otcepili Šiptari, Muslimani ili Hrvati, glavni izvođači radova su bili bivši Srbi poput Đukanovića i Kilibarde, a ovi drugi su im samo pomogli svojim glasovima na lažiranom referendumu iz 2006.
 
Poslednja izmena:
Kao drugo, mi bismo ušli u NATO još 1991. ili 1992. kao jedinstvena federalna država SFRJ, da NATO na jednak način tretira nas i recimo narod kojem ovaj gospodin od Titovog dekreta iz 1945. pripada.

Не би, Београд тада није имао ама баш никакву жељу да се прикључи ЕУ / НАТО-у за разлику од Словенаца и Хрвата који јесу.
Просто, западни модел друштва није омогућавао високоцентрализовани државни поредак који је одговарао познојугословенским политичким елитама и угрозио би мафијашке структуре. Америка је дуго била и благо наклоњенија Србима него Хрватима због дуге и заједничке историје савезништва док су Хрвати били на супротној страни од Амера у оба светска рата. Зато су и нуђени разни уступци на почетку попут аутономне Крајине али је Милошевић то глатко одбио.

Ne znam o kakvim "ruskim geopolitičkim interesima" pričaš, ako ne primećuješ mi od 5. oktobra 2000. do danas imamo pro-natovsku vlast, pa da li se odnos zapada prema nama u ove 22 godine promenio?

Ово просто није тачно, Коштуница је први био руски пулен који је уништио енергетски суверенитет земље предавши енергетику Русима за обећање да ће изградити гасни ток којим нас сад уцењују. Додик је русофил, Миша Васић је русофил, као и Бошко Обрадовић, Мица Заветница, СРС и малтене свака друга десничарска или партија / организација (као и неке шатро левичарске, попут СПС).

Тек је објективно са Вучићем и његовом "издајничком" политиком седења на две столице дошло до отопљавања односа са Западом мада је и то прекинуто тиме што Србија једина на целом континенту де факто подржава Русију у агресији на Украјину.

Pa i Milošević im je čak 1999. nudio da uđemo u NATO i da se konačno izmirimo sa Amerikom, zašto su ga odbili?
Нису одбили улазак Србије у НАТО већ услове под којим је он то хтео. То као да се Немачка сетила да понуди савезништво СССР-у крајем 1944. године али под њеним условима. Очекивати да ће неко да изда своје савезнике (Албанце) да би стао на страну оних који су провели читаву деценију ратујући против њега је бесмислено. Нато није био ништа наклоњенији Албанцима него Србима осамдесетих, ОВК су класификовали као терористе а то чак нису ни Србе у Крајини.

Zato što mi treba da nestanemo ili da prestanemo da budemo Srbi, pravoslavni i da govorimo jezik kojim govorimo, da im ne bismo kako ti kažeš "terali inat" i da u nama nebi videli male Ruse.

Србија историјски нема малтене ништа заједничко са Русијом осим православне вере а и ту смо много ближи Грцима. Та идеја да смо ми културолошки блиски Русима је управо пример пропаганде Кремља којим се утиче на јавно мњење у Србији и није утемељено у стварности. Довољно је отићи у Русију и видети колико су нам културе драстично различите. Више заједничког имамо са Албанцима него са Русима.

Да Нато има ишта против православаца не би све балканске земље са православном већином осим Србије биле у Нато пакту. Да има ишта против Словена не би већина словенских народа били у Нато пакту и под његовом заштитом. Да ЕУ ишта има против истих не би имала толико православних и / или словенских земаља у свом савезу. Та идеја да "запад мрзи Србе јер су Срби" је лаж и заснива се управо на пропаганди да су Срби "мали Руси" и свој идентитет треба да заснивају на вези са том азијском земљом иако та веза уопште постоји само мали део наше историје. Бога питај да ли су Немањићи уопште знали да Руси постоје.

Али то је управо један од кључних стубова пропагандне стратегије Кремља, асимилизација кроз поистовећивање и политички утицај преко организованог криминала. Идеја да је "Русија јадна земљица која се само брани" је лаж, како је и Путин признао циљ је да се обнови утицај и моћ руске империје. Постоји разлог зашто је Дугинова књига "Основи геополитке" постала толико утицајна у Русији да се користи као уџбеник у њиховој војсци

Чак и најтупавији човек би се запитао зашто увек наши највећи криминалци и лопови имају везу са Русијом а не са нпр. Холандијом или Америком. Немци су хрватски савезници па не помажу диловање дроге и пљачку јавних финансија Хрватске. Можда је и нама време да се запитамо какве то савезнике бирамо.
 
Vrh