Šta je novo?

Izbori 2024

POKS se podelio, njihov veći ogranak je u koaliciji sa Dverima, a manji sa DSS-om. Glasaću za listu Dveri zato što je njihova politika jasna i zato što su oni većinski partner u toj koaliciji.

I dalje mislim da su trebali makar da se dogovore sa Radulovićem i Stamatovićem oko zajedničke liste, tada bi bila daleko manja opasnost da nijedna suverenistička opcija ne uđe u parlament. Ne znam ko je tu zatezao u pregovorima, ali sa 5 odvojenih patriotskih listi će rasipanje glasova biti neizbežno.

Mislim da cu i ja da glasam za njih. Barem su suverenisti i protiv su iskopavanja litijuma.
 
Onaj ko stvarno veruje da se može promeniti kurs Srbije, taj je očigledno prespavao poslednjih 30 godina. Srbija je nažalost izgubila državnost 1999. godine. Potpisana je kapitulacija. Od 1918. godine, Srbija je izgubila Kosovo, vardarsku Makedoniju i južnu Baranju, a može se reći da je izgubila i Crnu Goru. Stvaranjem Jugoslavije i težnjama ostalih naroda da se osamostale, propala je cela ideja Karađorđevića. Izgleda da su balkanski ratovi skoro bili uzaludni, žrtve su bile ogromne.
Mi ništa ne možemo promeniti, mnogo smo mali. Kosovo je izgubljena priča, ali se toga ne smemo odreći. Što se tiče Boška, taj bi istu pesmu pevao kada bi došao na vlast. Naslušao sam se tih patriota...
 
Mislim da cu i ja da glasam za njih. Barem su suverenisti i protiv su iskopavanja litijuma.
Čudna odluka da ti izbor stranke padne na samo dve stvari, dobre stvari, u moru neverovatno loših ideologija. Mogu i ja reći da bi Hitler bio dobar kandidat zato što nudi ujedinjenje klasa u Nemačkoj, kao i povećanje radnih mesta da smanji nezaposlenost. A to što ima drugu ideologiju, to treba kao da bude nebitno. Tako je i sa Dveri, imaju par odličnih tačaka. Ali generalna ideologija i njihovi nastupi, meni barem, poništavaju svaku drugu dobru tačku. Ne mogu nikada glasati za nekoga ko svesno želi da ugrozi prava nekim ljudima.

Ja bih lično voleo da promeniš odluku, ali to je ipak tvoja odluka.
 
Onaj ko stvarno veruje da se može promeniti kurs Srbije, taj je očigledno prespavao poslednjih 30 godina. Srbija je nažalost izgubila državnost 1999. godine. Potpisana je kapitulacija. Od 1918. godine, Srbija je izgubila Kosovo i vardarsku Makedoniju, a može se reći da je izgubila i Crnu Goru. Stvaranjem Jugoslavije i težnjama ostalih naroda da se osamostale, propala je cela ideja Karađorđevića. Izgleda da su balkanski ratovi skoro bili uzaludni, žrtve su bile ogromne.
Mi ništa ne možemo promeniti, mnogo smo mali. Kosovo je izgubljena priča, ali se toga ne smemo odreći. Što se tiče Boška, taj bi istu pesmu pevao kada bi došao na vlast. Naslušao sam se tih patriota...
Onaj ko stvarno veruje da je Srbija "izgubila državnost na Kosovu" 1999. godine, taj je očigledno prespavao poslednjih 10 godina naprednjačkog režima.

I pre i posle 1999. godine, Srbija je raspisivala lokalne i republičke izbore u Leposaviću,Zubinom Potoku,Zvečanu,Kosovskoj Mitrovici, a takođe i u opštinama južno od Ibra gde god postoji iole veći broj Srba(npr. u Gračanici su raspisivani izbori i formirana je lokalna vlast za opštinu Priština, u Velikoj Hoči za opštinu Orahovac, itd.). I pre i posle 1999. godine, nisu postojali granični prelazi na Jarinju i Brnjaku. I pre i posle 1999. godine je postojao osnovni sud Republike Srbije u Kosovskoj Mitrovici, koji je sudio po zakonima Republike Srbije. I pre i posle 1999. godine, policija na severu KiM je bila u sistemu MUP-a Republike Srbije. Ne može u jedan post stati sve šta smo u trenutku promene vlasti 2012. na KiM imali, a šta je sve Vučić u ovih 10 godina predao Šiptarima.

U decembru 2012. je Vučićeva i Dačićeva vlada napravila granične prelaze na Jarinju i Brnjaku. Od novembra 2013. ista vlast ne raspisuje lokalne izbore na KiM, nego tera Srbe da izlaze na šiptarske izbore i da glasaju za njihovu (anti)srpsku ljistu, koja je bila i sada je u koaliciji sa Tačijem, Haradinajem i Kurtijem. Po svoj prilici, ni ovi izbori sada neće biti održani na KiM, nego će verovatno kao i na referendumu organizovati glasanje u Raški i Vranju, što je teško kršenje ustava i izbornog zakona.

Da li se zapitaš gde će taj nesrećni narod glasati na sledećim redovnim izborima 2026. nakon što Vučić u međuvremenu bude predao i Rašku i Vranje? 10 Godina ne raspisuje lokalne izbore u opštinama Leposavić i Zubin Potok gde je 95% Srba, kako će ih sutra raspisati u susednoj raškoj opštini Tutin, gde je Srba danas manje od 1% ? U Preševu i Bujanovcu je takođe preostalo jako malo Srba, misliš li da i to treba predati? Glasaj onda za Vučića ako se slažeš sa takvom politikom, šta drugo reći...
 
Poslednja izmena:
Kada je Boska Obradovica napustio jedan Jugoslav Kiprijanović, koji mu je bio zenica oka, alfa i omega pokreta sve vam je jasno o kakvom se surovom egocentriku radi, koji eliminise sve koji prismrde da budu omiljeni u Dverima. O drugih 30tak istaknutih clanova koje je brutalno najurio ne bih ovom prilikom.
 
Gosn SNS, samo da uđe u zapisnik da je Ne davimo Beograd 2018. godine prvi put izašao na izbore i dobio pomenutih 7% dok je Tadićev SDS izašao 2020. kada su ostatak opozicije i Ne davimo Beograd bojkotovali izbore te je dobio 11%. Dakle, poređenje nije najsrećnije ali ti to već znaš jer si profi spiner kao i tvoji saborci iz partije. Ako mene pitate voleo bi da se Tadić povuče. Bio sam na jednom sastanku opozicionih partija leve orijentacije gde sam se pitao koja je razlika u političkom programu i ideologiji između SDS, DS i SSP-a osim u kadriranju.
Boris Tadić je na lokalnim izborima na Vračaru 2020. godine dobio 11%. Ne davimo Beograd je recimo na Vračaru dobio 7% prema tome ne znam po kom kriterijumu je on beznačajan a neko drugi iz opozicije relevantan, osim što je čovek konkurencija "pravoj opoziciji".
 
Власт за време Тадића је директно одговорна за урушавање уставности овлашћења председника, катастрофалну реакцију на економску кризу, спољнополитичке аутоголове и крчење пута да СПС / СРС поново зајашу. За СДС могу да гласају само слепци којима је "Тадић згодан" и много углађенији од СПС / СРС који су дошли после.

Тадић се ни по каквим мерилима није добро показао а нема ни ширу народну подршку да би био једина алтернатива Вучићу. Коштуњави је бар знао кад да одустане али овај ће се очигледно до судњег дана борити за фотељу коју је са разлогом изгубио.
 
Čudna odluka da ti izbor stranke padne na samo dve stvari, dobre stvari, u moru neverovatno loših ideologija. Mogu i ja reći da bi Hitler bio dobar kandidat zato što nudi ujedinjenje klasa u Nemačkoj, kao i povećanje radnih mesta da smanji nezaposlenost. A to što ima drugu ideologiju, to treba kao da bude nebitno. Tako je i sa Dveri, imaju par odličnih tačaka. Ali generalna ideologija i njihovi nastupi, meni barem, poništavaju svaku drugu dobru tačku. Ne mogu nikada glasati za nekoga ko svesno želi da ugrozi prava nekim ljudima.

Ja bih lično voleo da promeniš odluku, ali to je ipak tvoja odluka.

Meni licno su najvaznije ekologija i antiglobalizam (suverenizam). Prvo sam mislio da glasam za Moramo zbog ekologije, ali cini mi se da su oni izdali tu borbu i neautenticni su. Cuta je nekako skrajnut. SPS su navodni levi antiglobalsti, ali su uz vlast. DSS i Zavetnici su isto uz vlast, a nisu ekooski nastrojeni. Ekipa oko Djilasa i Jeremica mi se cini da je po upravom ambasada isto kao i SNS, odnosn i na jos odvratniji nacin.
Metodom iskljucivanja i trazenjem saveta, dosao sam do Dveri.
 
Kada je Boska Obradovica napustio jedan Jugoslav Kiprijanović, koji mu je bio zenica oka, alfa i omega pokreta sve vam je jasno o kakvom se surovom egocentriku radi, koji eliminise sve koji prismrde da budu omiljeni u Dverima. O drugih 30tak istaknutih clanova koje je brutalno najurio ne bih ovom prilikom.

Sve te partijske vodje su egosentrici. Ne znam ni za jednog koji nije.
Mozda nije bio Kostunica.
Setimo se samo Djindjica. On je isterao i Micunovica i Kostunicu iz DS-a.
To je taj turski, sultanski faznon. Tako se vodi politika u Srbiji.
 
Levijatan predao potpise za izbore u gradu Beogradu i za skupštinu Srbije kao stranka ruske nacionalne manjine.
 
Хахахахаха боље да Путин не види то или ће покренути специјалну операцију за денацификацију и код нас :ROFLMAO:
 
Levijatan predao potpise za izbore u gradu Beogradu i za skupštinu Srbije kao stranka ruske nacionalne manjine.
Zar ih nisu već "preliminarno" odbili i dali im rok od 48h da isprave nedostatke? Navodno na listi im je možda par osoba upisano kao (ruska) manjina ili nešto tako, nisam razumeo.
 
Kada je Boska Obradovica napustio jedan Jugoslav Kiprijanović, koji mu je bio zenica oka, alfa i omega pokreta sve vam je jasno o kakvom se surovom egocentriku radi, koji eliminise sve koji prismrde da budu omiljeni u Dverima. O drugih 30tak istaknutih clanova koje je brutalno najurio ne bih ovom prilikom.
Da. Tu je recimo AV konzistentan. On stiti svoje krimnalce. Advokat Djuka je tu da uskoci...
 
@MC_ Kako ti nije pao na pamet pokret Suverenisti? Skoro sam gledao Radulovića u Insajder-u gde je objasnio to širenje programa sa čisto ekonomske priče po pitanju partokratije, korupcije i potrebe za uredjenjem sistema (Dosta je bilo), na širu političku (globalizam i suverenizam). Njegovi stavovi iz 2014-e i ranije se nisu menjali, samo je dodat taj element protiv globalizma.

Dodao bih da je pomalo sumnjivo kako je novinar bio prilično napadan i ostrašćen, što se nije primetilo u intervjuima sa pripadnicima MORAMO ili Ponošem.
 
Pošto su tema izbori pokušaću da malo uozbiljim priču i nabrojim nešto što je po meni najbitnije urađeno u Beogradu poslednjih godina ili bolje rečeno od kada je Vučić na vlasti i šta je to što Beograđani vidi pa samim tim i dobrim delom glasaju po tome. Nastaviću, a možete slobodno zamerke na ovo što sam napisao.

1. Obnovljeno oko 500 fasada (ugrubo), posebno mi je drago da su sređeni Zemun i Kosančićev venac.
2. Pešačke zone, kompletno sređen Obilićev venac, Topličin venac i Kosančićev venac i sada deluju kao jedna celina koja vodi ka Savi i Kalemegdanu.
3. Trg Republike sređen i uklopljen u pešačku zonu. Rekonstruisani i otvoren Narodni muzej posle 15 godina i Narodno pozorište.
4. Beograd na vodi, najveći projekat ove zemlje, Beograd je spušten na reku posle vise decenija. Meni posebno draga obnova Geozavoda i predratnih lepotica u tom delu Savamale.
5. Sređivanje šetališta kod Beoton hale i Karađorđeve kao i trenutni projekat Linijiskog parka.
6. Kula Beograd, Sky line, West 65 tower, Ušće II.
7. Kompletno sređen park Ušće najveća zelena oaza u Beogradu.
8. Savski Trg, meni jedno od najlepših mesta u gradu. Grandiozna zgrada Železničke stanice i spomenik Stefanu Nemanji.
9. Autobuska i Železnička stanica na Novom Beogradu.
10. Prokop, posle više decenija nastavljen je projekat stanice Centar.
11. Infrastruktura, bul Kneza Aleksandra Karađorđevića, Ruzveltova, Vojvode Stepe, 4 bulevara, Višnjička...
12. Metro u Beogradu.
13. Klinički centar Srbije.
14. Ikea i Lidl simboli zapadne Evrope.
15. Mali trgovi, pjacete
16. Slavija
17. Novobeogradski projekti, čitav novi urbani i poslovni deo Beograda oko Airporta, west65 i ostalo.
18. Autoput NBG - Surčin
19. Tašmajdan i Hala Pionir
20. Šoping centri, Galerija, Ada Mol, Rajićeva, Big Karaburma i Rakovica, Beošoping, Zemun park, West 65 šoping centar...
21. Novi bulevari, Vudroa Vilsona, Heroja sa Košara, Patrijarha Pavla.
 
-Булевар Патријарха Павла није још ни близу завршен, тек треба да се ради део од моста до Кошутњака, али није још повађена пруга.
-Прокоп дебело касни и далеко је од стандарда за сеоску станицу када је у питању повезаност јавним превозом и уопште пешачка и друмска саобраћајна инфрастеуктура око њега.
-Аутобуска исто дебело касни и имаће катастрофалну ману неповезаности са центром града помоћу метроа, те ће 95 бити још оптерећенија линија. -Савски трг је ругло са околним зградама, посенбно оно легло пацова, наркомана и змија на ћошку са Савском.
-Линијски парк у овој фази је девастирајућ по остатке приобалног бедема.
-Трг републике се аљкави користи и заузећем истог није функционалан.
-тзв. 4 булевара срамота како су изведени, и даље нису све пешачке површине комплетиране.
Приватни пројекти не би смели да се приписују као резултат рада власти.
 
Posmatrajuci ponasanj
@MC_ Kako ti nije pao na pamet pokret Suverenisti? Skoro sam gledao Radulovića u Insajder-u gde je objasnio to širenje programa sa čisto ekonomske priče po pitanju partokratije, korupcije i potrebe za uredjenjem sistema (Dosta je bilo), na širu političku (globalizam i suverenizam). Njegovi stavovi iz 2014-e i ranije se nisu menjali, samo je dodat taj element protiv globalizma.

Dodao bih da je pomalo sumnjivo kako je novinar bio prilično napadan i ostrašćen, što se nije primetilo u intervjuima sa pripadnicima MORAMO ili Ponošem.

Pa dobro ni oni nisu losi.
 
Pošto su tema izbori pokušaću da malo uozbiljim priču i nabrojim nešto što je po meni najbitnije urađeno u Beogradu poslednjih godina ili bolje rečeno od kada je Vučić na vlasti i šta je to što Beograđani vidi pa samim tim i dobrim delom glasaju po tome. Nastaviću, a možete slobodno zamerke na ovo što sam napisao.

1. Obnovljeno oko 500 fasada (ugrubo), posebno mi je drago da su sređeni Zemun i Kosančićev venac.
2. Pešačke zone, kompletno sređen Obilićev venac, Topličin venac i Kosančićev venac i sada deluju kao jedna celina koja vodi ka Savi i Kalemegdanu.
3. Trg Republike sređen i uklopljen u pešačku zonu. Rekonstruisani i otvoren Narodni muzej posle 15 godina i Narodno pozorište.
4. Beograd na vodi, najveći projekat ove zemlje, Beograd je spušten na reku posle vise decenija. Meni posebno draga obnova Geozavoda i predratnih lepotica u tom delu Savamale.
5. Sređivanje šetališta kod Beoton hale i Karađorđeve kao i trenutni projekat Linijiskog parka.
6. Kula Beograd, Sky line, West 65 tower, Ušće II.
7. Kompletno sređen park Ušće najveća zelena oaza u Beogradu.
8. Savski Trg, meni jedno od najlepših mesta u gradu. Grandiozna zgrada Železničke stanice i spomenik Stefanu Nemanji.
9. Autobuska i Železnička stanica na Novom Beogradu.
10. Prokop, posle više decenija nastavljen je projekat stanice Centar.
11. Infrastruktura, bul Kneza Aleksandra Karađorđevića, Ruzveltova, Vojvode Stepe, 4 bulevara, Višnjička...
12. Metro u Beogradu.
13. Klinički centar Srbije.
14. Ikea i Lidl simboli zapadne Evrope.
15. Mali trgovi, pjacete
16. Slavija
17. Novobeogradski projekti, čitav novi urbani i poslovni deo Beograda oko Airporta, west65 i ostalo.
18. Autoput NBG - Surčin
19. Tašmajdan i Hala Pionir
20. Šoping centri, Galerija, Ada Mol, Rajićeva, Big Karaburma i Rakovica, Beošoping, Zemun park, West 65 šoping centar...
21. Novi bulevari, Vudroa Vilsona, Heroja sa Košara, Patrijarha Pavla.
Ево и ја бих покушао да одговорим на ово, што је могуће објективније

1. Слажем се да је ово битно и јако позитивно. Моја главна и основна замерка јесте што ништа од тога није рађено кроз неки одрживи или дугорочни систем већ кроз произвољно и насумично издвајање из буџета града што не може да има неку поенту на дуги рок. То је разлика упоредива са разликом између квалитетног социјалног система и Палминог давања по сома динара сиротињи из публике.

Важно је што је питање фасада стављено у жижу јавности и што су начињени помаци на том пољу али без квалитетног правног оквира и система града остаје само шминкање леша.

2. Ово је још једна позитивна ствар и можда чак и боље урађена него фасаде. Постоје одређене замерке (нпр. што 1 и 2 нису рађени да формирају заједно целине) али дефинитивно јесте позитивна ствар. То буди речено, срамота је у ком су стању плочници у пешачким зонама. Џаба сва улагања без одржавања.

3. За реконструкцију Народног музеја и сл. немам никакву замерку нити би ико реално могао да има. Срамота је што није пре рађено.

Такође, углавном подржавам решење реконструкције Трга иако је сам процес (од испадајућих коцки до стабала која су се посушила) био апсолутни фијаско за који би у нормалној земљи пљуштале оставке. Позитивна ствар у вези реконструкције Трга се више односи на архитектонско решење него на конкретну организацију и генерално учинак јавне управе која се показала трагикомично неспособним да уради плато. Такође, шта раде са платоом након реконструкције је срамота и малограђанштина првог реда.

4. Једина позитивна ствар у вези целог овог пројекта јесте што је урађен кеј поред реке. То је то.

Чињеница да је "највећи пројекат у овој земљи" изградња солитера у приватном власништву (а које смо ми финансирали) није ништа позитивно, напротив. Постоји мали милион много бољих и исплативијих пројеката који су могли да буду учињени на нивоу целе земље али нису. Не разумем шта више израз "спуштања Београда на реке" треба да значи у овом контексту јер ако то подразумева стамбене зграде близу кеја онда је то већ обављено на Дорћолу. Уместо да се направи урбанистичко ремек дело којим ће нам се будуће генерације поносити, паре из републичког буџета су спискане да се мафијаши обогате и изгради мали Шангај у центру Београда тако да блокира поглед на исти. Један велики минус а не нешто за понос.

5. У теорији би требало да буде плус али опет, изведба + одржавање су фијаско. Мени јесте позитивно што су средили пешачки део али шта је направљено заузврат од Бетон хале је за робију. Кад на то дода чињеница да за "линијски парк" није урађено ништа осим девастације културно-историјског срца Београда постаје смешно да се ово уопште узима као нека предност у задњих 10 година.

6. Кула Београд је једина која је заслуга овог режима и уједно је најружнија. Лично ми је најмање ружна у читавом пројекту и не бих се ни бунио да је једино она изграђена од целог пројекта али је то најбоље што може да се каже за њу. Зграда јефтине фасаде са које робови радници прете да ће се бацити јер их присиљавају да раде бесплатно а из друге државе су за мене није никакав успех.

Остале куле нису заслуга овог режима већ приватног сектора који успева упркос, а не захваљјући, снс-овском вођењу града. Иначе примећујем да ће ти присвајање заслуга приватника постати главна штака у овом набрајању.

7. Ушће је било зелена оаза и раније, само су додати бетон и садржаји. Што је за мене ок, не буним се шта је урађено и барем је направљена ефикаснија веза са МСУ, људи свакако воле. Али претварати се да је ова власт задужна за дословно било какву зелену оазу је смешно.

8. Зграда Железничке станице је постојала и раније, само је урађена фасада. Ван тога је сакривена непотребно уздигнутим платоом са ког мора да се скаче до ње - апсолутно најбизарнија глупост од свих реконструкција које су имали до сада и која до сада није никако ни закрпљена а камоли решена. Свиђа ми се зеленило које је урађено и генерално ми је решење прихватљиво осим фијаска са црпном станицом и предимензионираним спомеником. Али не мислим да је крајње решење толики проблем каквим га критичари праве.

9. Не постоје. Убразно се крпи неко скарабуџено решење јер за 10 година највећих буџета у историји нису могли да ураде најосновије припреме за промене које желе како би нагурили свој БГ на води. Кад буде готово, смислено и функционално па и да користе у кампањи.

10. Ок настављен је пројекат, настављао се више пута. Јави кад се заправо заврши.

11. Обнова улица које пропадају због неодржавања није улагање у инфраструктуру већ још једна метафоричка закрпа. На местима где је заправо било икаквих промена (нпр. Војводе Степе) ситуација је иста или лошија.

12. Мени је смешно да уопште пишем за "Метро у Београду". Једино што конкретно постоји је фантомска фирма са запосленима који примају плате од наших пара за метро који не постоји. За 10 година колико га обећавају, Бугари би нам изградили 2 линије.

Сасвим је довољно коментарисан и сам план метроа да бих ја овде понављао али је далеко од неког напретка по било ком параметру.

13. КЦС такође није завршен пројекат. Неки аспекти до сада су ок (бар изнутра) али је мени цео пројекат од почетка промашај. Руку на срце није то ни потпуна кривица овог режима.

14. Икеа и Лидл су приватне компаније које везе немају са овим режимом. То је само покушај кићења туђим перјем и то ничим више од чињенице да је дошла корпорација у страном власништву да профитира на територији Србије.

15. Ок

16. Не видим шта је позитивно урађено овде? Дословно не знам једну једину позитивну промену која је направљена на том мученом делу града у последњих 10 година. Сваки корак иде дубље у бесмисао и ругло.

17. Приватни пројекти

18. и 21. спадају у инфраструктуру (11.)

19. Ок

20. Приватни пројекти

Све у свему, 2/5 као оцена за ову управу, не бих плаћао да имам избор
 
@Posejdon Manje pamfleta, nego prenesi Gremlinu da pocne da koristi najveci budzet u istoriji univerzuma™ i pocne da popravlja raspale trotoare po centru grada.

Evo vam ovde nesto za pocetak. Izvolite krenite
 
Vladeta Janković deluje kao pristojan čovek i da je desetak godina mlađi možda bi imao šanse kao kandidat, ali je napravio neviđen autogol sa izjavom da bi spomenik Stefanu Nemanji trebalo izmestiti na Marinkovu Baru.

Pogledajte politicku glupost Vladete Jankovica koji u zemlji gde se ljudi loze na ruzne spomenike govori kako ce im premestiti spomenik u Marinkovu baru. Slazme se sa njim, ali to se ne govori u zemlji ljubitelja spomenika. Prvo se nekoliko godina stanovnistvo obrazuje, uci. Prvo se zrtvujes kao politicar, ides po selima i gradovima. Ali V. Jankovic je hteo odmah da pokaze koliko je on urban i kulturan jer se tako sticu poeni u krugu dvojke. I time se diskreditovao.
ovaj, nije jankovic rekao da je za izmestanje spomenika u marinkovu baru, vec goran markovic. ne znam gde se informisete, ali se pogresno informisete.
markovic je to rekao u utisku nedelje, a rezimski mediji su pripisali vladeti.

vladeta jeste za izmestanje spomenika, ali van beograda.
 
Njih jedino vadi sto prethodnici nisu radili nista i tu cenu cemo da placamo ko zna jos koliko. Jeste uradjeno toliko toga, ali na papiru, u praksi je radjeno, ali uglavnom i bolje da nije. Zamislite rekonstrukciju poput Slavije u nekom Stokholmu 🤣 Bukvalno ne mogu sad da se setim da sam bio negde i da je nesto novo i da se vec raspada. Ruzveltova 🤣

Mislim, ljudi su samo nasli nacin da kradu i peru pare, zato i toliko projekata od kojih nijedan nije uradjen kako treba, nije kostao koliko smo platili i nije uradjen u roku.

Mada ostaje pitanje kako prethodne vlasti nisu imale mozga da to isto rade i na tome priznanje SNS-u.
 
Vrh