Šta je novo?

Izbori 2024

Sto im vi ne pomognete, to vam je u interesu zar ne?
 
@vucko Kako ide prikupljanje potpisa za dotičnu?
Pogledajte prilog 130069
Ah koji skandal, kako može samo tako da pozira sa nekim nasumičnim likom u kostimu nekog popa. To je veći skandal od slikanja sa ratnim zločincima, ne samo srpskim, nego i stranim koji su napadali Srbiju. Druženje sa kriminalcima i mafijašima je mala beba za ovu pozu sa "popom".
 
Srbija: ćuti i gleda svoja posla
Hrvatska: ćuti i gleda svoja posla
Albanija: ćuti i gleda svoja posla
Bosna: ćuti i gleda svoja posla, sem poneke dijabole na svakoj strani

Imbecil Borelj: Biće rata na Balkanu.
 
Predsednica Srbije 😍
20220311_164712.jpg
 
Kao Knjaz Milos Obrenovic 😍
Srbima je posle knjaza Miloša Obrenovića ostala slobodna država, u tadašnjim granicama, a pre njega je cela Srbija bila porobljena. Srbija je pre Vučića de fakto kontrolisala sever Kosova i Metohije i delimično enklave u ostatku pokrajine. Posle 10 godina Vučićeve vlasti i mnogo "pobeda 5:00", Srbija više ne može da održi referendum i izbore čak ni u Leposaviću.

Ako pravimo istorijske paralele, AV je mnogo sličniji Vuku Brankoviću, nego Milošu Obrenoviću. Knjaz Miloš je posle 24 godina svoje vladavine Srbima ostavio državu koju prethodna 3 veka nisu imali, a ako Vučić na vlasti ostane toliko, od Srbije neće ostati ni Beogradski Pašaluk.
 
@Posejdon Protekla dva dana sam bio kod tebe u Golsvordijevoj 10 gde skupljamo potpise za predsedničku kandidaturu Biljane Stojkovićispred koalicije Moramo. Inače, pre neki dan sam bio u Bloku 45 MZ "Sava" gde je neki od vaših aktivista bacio na ulicu vaš promotivni materijal za koji sam do tada mislio da je samo plod mašte ostrašćenih opozicionara. Morao sam da ga uzmem kao suvenir, planiram da ga uramim i stavim na zid kao sećanje na SNS vlast 2013-2022. godine.

Sutra, u subotu 12.3.2022. sam od 10 do 15 na lokaciji Golsvordijeva 10, ako želiš da izađeš iz senke internet anonimnosti i pričaš samnom kao ljudsko biće lice u lice kao i da razmenimo argumente i stavove tu sam.
Svako dobro, Miloš Vučković kandidat za odbornika skupštine grada Beograda ispred koalicije Moramo.
mz sava.jpg
 
@vucko

Kao neko sa strane ko je dosao, kako ti izgleda ceo rad i organizacija, jesi zadovoljan ili se kajes sto si se upleo u sve i vidjas sve i svasta?
 
@Posejdon Protekla dva dana sam bio kod tebe u Golsvordijevoj 10 gde skupljamo potpise za predsedničku kandidaturu Biljane Stojkovićispred koalicije Moramo. Inače, pre neki dan sam bio u Bloku 45 MZ "Sava" gde je neki od vaših aktivista bacio na ulicu vaš promotivni materijal za koji sam do tada mislio da je samo plod mašte ostrašćenih opozicionara. Morao sam da ga uzmem kao suvenir, planiram da ga uramim i stavim na zid kao sećanje na SNS vlast 2013-2022. godine.

Sutra, u subotu 12.3.2022. sam od 10 do 15 na lokaciji Golsvordijeva 10, ako želiš da izađeš iz senke internet anonimnosti i pričaš samnom kao ljudsko biće lice u lice kao i da razmenimo argumente i stavove tu sam.
Svako dobro, Miloš Vučković kandidat za odbornika skupštine grada Beograda ispred koalicije Moramo.Pogledajte prilog 130177
Čuj da izađe iz anonimnosti, pa kako da preleti u tom slučaju, to mu je expertiza.
 
Ako pravimo istorijske paralele, AV je mnogo sličniji Vuku Brankoviću, nego Milošu Obrenoviću.

Ovo je kao pravljenje istorijske paralele sa "Gospodarom Prstenova". Koliko ljudi stvarno veruje u istorijski kontinuitet drzavnosti od srednjeg veka do danas, koji je, eto, samo "prekinut" sa jedno 500 godina magle izmedju. To mesanje istorije sa mitologijom je ideologija tipicna za primitivne narode, a rezultat je robovski mentalitet, koji iskreno veruje da je slobodomisleci i poseban.
Posle se pitamo otkud i kako Vucic.
 
Ovo je kao pravljenje istorijske paralele sa "Gospodarom Prstenova". Koliko ljudi stvarno veruje u istorijski kontinuitet drzavnosti od srednjeg veka do danas, koji je, eto, samo "prekinut" sa jedno 500 godina magle izmedju. To mesanje istorije sa mitologijom je ideologija tipicna za primitivne narode, a rezultat je robovski mentalitet, koji iskreno veruje da je slobodomisleci i poseban.
Posle se pitamo otkud i kako Vucic.
Poređenje nije najbolje, zato što nema istorijskih dokaza da je Vuk Branković zaista izdao kneza Lazara, to je verovatno mit nastao iz biblijskog odnosa Jude Iskariota prema Isusu Hristu. Ali, definitivno se ne može porediti ni sa Milanom Nedićem; Nedić je bio kvisling da bi spasao ono što se spasti može, a ne da bi nesmetano pljačkao narod i bogatio se dok izdaje zemlju.

Mislim da mi u svojoj istoriji do sada nismo ni imali šampiona izdaje kao što je AV, on se može porediti samo sa onim najnečasnijim saradnicima nacista u okupiranoj Evropi: Filip Peten, Pjer Laval, Vidkun Kvisling, itd. Mada, opet nije ista situacija, jer je Peten imao nemačke trupe usred Pariza, a danas nijedan deo Srbije osim KiM nije direktno vojno okupiran. I da, u današnje vreme se može najbolje porediti sa Milom Đukanovićem, koji mu je praktično politički otac. Ali, ovo nije istorijska rasprava.

Dosta smo skrenuli sa teme, ali ako misliš da smo mi primitivan narod i da nam je mentalitet robovski, kakav mentalitet onda ima većina naroda koji Srbiju okružuju, pogotovo oni sa prostora bivše nam zajedničke države? Kao prvo, nije bilo 50 godina dikontinuiteta srpske državnosti, bilo je manje od 300 godina, i to ako Crnu Goru ne računamo. Kao drugo, nismo mi sa cvećem čekali sve okupatore od Turaka do NATO-a, da bi moglo da se kaže da nam je mentalitet robovski. Odakle ti uopšte takve ideje?
 
Nedic je takodje bio sararadnik nacista kao Kvisling i ostali koje si nabrojao. Verovatno je i njihov izgovor bio "da spasu sto se spasti moze", sem stotine hiljada zivota (u slucaju Srbije) koje je palo od strane nacista i njihovih saradnika. Mani nas te ultra dverjanske ideologije, ali kao sto kazes, ovo nije istorijska rasprava.

Ne bih se ja previse referirao na istoriju, pogotovu ne na daleku, jer su odgovori na pitanja odakle neka drustvena pojava dolazi prilicno jasni. Robovski, poslusnicki, idelopoklonicki menatiltet je nesto vrlo aktuelno, sto treba posmatrati kroz danasnje zive generacije, sa posebnom paznjom na mlade.
 
Iskreno, veoma mi je zanimljivo jer ulazim čista srca i bez ikakvih privatnih interesa niti motiva osim javnog interesa. Neke stvari su mnogo prostije i lakše nego što sam mislio dok su neke neverovatno komplikovane a trebale su biti proste. Manje više je to taj isti kontakt sa ljudima na štandovima koji sam radio i kao aktivista, a ranije kao novinar i radnik u call centru udruženja za potrošače. Građanima je posebno drago kada shvate da pričaju sa kandidatom za odobrnika u skupštini grada Beograda koji već ima predstavu koji su njihovi problemi, a želi i da sasluša šta imaju da mu kažu.

Čak i kada vide povremene probleme i greške to im je simpatično jer vide da smo ljudi obični ljudi kao i oni pa se mogu poistovetiti sa nama. Sve u svemu prezadovoljan sam ovim iskustvom za sada, a videćemo kako će biti do izbora 3. aprila jer će ovih 20 dana biti pakleno jer svakim danom mi izgleda da se stvari odvijaju sve brže i brže. Pošto nas je malo i pošto imamo skromne finansije borimo se svom snagom da dokažemo građanima da smo vredni toga da nam ukažu poverenje na izborima.

Recimo, SNS svugde donese po 4, 5 štandova i duplo toliko aktivista da bi prikazali da su mašinerija i da imaju veliko poverenje građana a to su uglavnom aktivisti koji finansijski zavise od svog "aktivizma" u partiji. Naš rad je volonterski i jedan naš štand na Vračaru možda izgleda neozbiljno ali garantujem da će ta osoba za njime biti kvalitetniji predstavnik građana nego 10 profi partijaša iz drugih opcija. Da podvučem, drago mi je da sam u izbornom štabu Moramo na nivou grada Beograda i da aktivno učestvujem u kampanji za izbore 2022. godine.

@vucko

Kao neko sa strane ko je dosao, kako ti izgleda ceo rad i organizacija, jesi zadovoljan ili se kajes sto si se upleo u sve i vidjas sve i svasta?
 
>Čak i kada vide povremene probleme i greške to im je simpatično jer vide da smo ljudi obični ljudi kao i oni pa se mogu poistovetiti sa nama.

hmm
 
Izasla je nova anketa.



Уколико би се следеће недеље одржавали београдски избори, за коју листу или коалицију бисте гласали?

Вучић – А. Шапић - Заједно можемо све41,8
Владета Јанковић – Уједињени за победу Београда – Победа – Мариника Тепић21,6
Морамо – Д. Веселиновић (НДБГД, ЗЗС, ЕУ)10,0
И. Дачић за премијера, Тома Фила градоначелник8,2
М. Јовановић- В. Михајловић– НАДА за Београд3,6
Милица Ђурђевић Стаменковски - Заветници3,4

Gradsku vlast ce formirati SNS i SPS. MOguca je pobeda opozicije na nekim centralnim opstinama.

Vidi se tamo da je pitanje SPomenika aa gradjane jedno od najvaznijih pitanja i da mu se dive. Gradjani imaju poremecen osecaj za prostor jer je toliko jasno da je spomenik prevelik, ali uklanjanje spomenika bi doziveli kao udar na svoj nacionalni identitet.

Да ли мислите да споменик Стефану Немањи на Савском тргу у Београду треба да буде премештен или да остане ту где је сада?вредности у процентима
да остане ту где је64,7
да се премести16,4
не знам / нема став18,9
Укупно100,0
 
Debilno je što se opozicija uopšte hvatala za spomenik kao neki adut i oslonac svoje kampanje i marketinga.

To bi bilo kao kada bi DOS tokom kampanje protiv Miloševića u prvi plan isticao da kad dođu na vlast, prvo što će da urade je da sruše zgradu NBS na Slaviji ili stanicu Vukov spomenik. :poop: Aha, znači uradiš nešto nažao celom gradu da bi napakostio političkom protivniku? Aha, znači od svih stvari koje su prioritet i problem u Beogradu, prvi na listi je pomeranje spomenika koji se ne dopada jednom delu građana? Aha, znači od svih konkretnih mogućih aduta u kampanji i političkih ciljeva, koje je opozicija mogla da zacrta i uradi, prvo i prvo je da preseli spomenik???

Pa onda svaka čast, stvarno...

Ono što će takođe biti ekser u sanduku nekih opozicionih stranaka jeste njihova isključivost i nesposobnost prilagođavanja stavova i pogleda. Nastup ''my way or the highway'' kako bi rekli Ameri. Kompromis jok. Fleksibilnost jok. Uviđanje drugih perspektiva jok. Pa dobro, ništa, neka ide svako kako je zamislio pa ćemo 4. i 5. aprila videti rezultate svega toga.
 
Poslednja izmena:
Vrh