Šta je novo?

Izbori 2024

Imamo partnere iz mesta i opština van centralnih Beogradskih opština baš zato jer oni koji su odatle sa lokala bolje razumeju potrebe svojih komšija i lakše će biti prepoznati kao branioci lokalnog i javnog interesa. Recimo nema potrebe da ja sa Zvezdare određujem šta je prioritet stanovnicima Batajnice. Ovim putem bi pohvalio Izbor za našu opštinu iz Batajnice koja je dobila veliku podršku u Batajnici i skupila je veliki broj potpisa podrške za izlazak koalicije Moramo na gradske i parlamentarne izbore.

Koalicija Moramo to jest pokret Ne davimo Beograd, Ekološki ustanak i platforma Akcija se zalažu za suštinsku decentralizaciju Beograda i Srbije kao i formiranje novih opština, a pogotovu Batajnice i leve obale Dunava (Dunavski venac). Sada me izvinite, odoh do štaba da završimo pripremu potpisa za predaju kako bi mogli da izađemo na izbore :gobb:

274261342_4716889545045982_5933316541363284375_n.jpg


274155853_4713643565370580_9072640972911313353_n.jpg

Немој толико далеко, изгубиће се.
 
Sto se tice izbora, ovo su malo specificnije okolnosti, nije bas da ce SNS lako pobedi, ako i pobedi, ne verujem d ace biti bas apsolutno, ubedljivo, sa 60%..2016 smo imali iscepkanu opoziciju, i naordu se AV jos uvek nije smucio kao danas..ja tada glasao za Radulovica, velika greska, ali, glasac u Srbiji lako pravi takve greske, koliko god se trudio, anorcito relativno mlad....da, ima AV i danas armiju vernih glasaca, ali, recimo da tada nije mrao da deli evrice da bi dobio te glasove..cim sada mora, nesto je drugacije..drugo, opozicija, da ih ne pljujem mnogo, iako mogu ce roman da napisem, jesu napravili neke korake..jedino se Tadic i dalje pravi pametan,sto se mene tice, nije morao ni da se uopste oglasava dok traju ovi izbori, ovako, em njima zabad anoz u ledja bez poterebe, em sigurno razocarava i neke kojiam nedostaje(ja sma stos etadica ice, bio neutralan, dos kora..psole ovih ispada psolednjih mesec i nesto, neka se nosi, moze slobodno ruku pod ruku sa kolegama iz nesrecne koalicije, Ceda Canak Tadic, ili kako je vec glasio naziv)
 
Poslednja izmena od urednika:
Vučko jel si ti sredio da vam mi naprednjaci sa Vračara dajemo potpise za listu na Kaleniću ili neko drugi, znam da si dobar Vesaretinom. Uglavno eto malo smo vas podmazali sad svi zajedno protiv riđeg. ;)
 
Dosao mi je prijatelj pre neki dan i predlozio da glasam za Sns, zna da sam za modernu i uredjenu zemlju, pitao sam zasto bih. Kaze pa ti si liberal, za EU si, mi smo uveli granicne prelaze ka Kosovu, Sns je glasao i da se preda elektroenergetska mreza na Kosovu Albancima i poveze na ED Albanije, Sns je takodje glasao da Kosovo dobije pozivni broj, dozvolili smo Kosovo moze da takmici na Olimpijadi i .... shvatio sam da je to previse liberalno cak i za mene, da ne kazem ruzniju rec. Ali sam bio i tuzan jer sam shvatio koliko glasaci Sns ne vole svoju zemlju.
 
Sarenoliko je glasacko telo SNS..catch them all frakcija..i taktika im je npr, dovedu u jedni emisiju Seselja i Natasu kandic, dva odvratna ekstrema, takozvane dve Srbije, i onda, prosecan naivni glasac pomisli,pa nije Vucic los, kakvi su ovi..a zapravo oboje rade za Vucica..sve moze kdo njega..i Biljana Srbljanovic, i Misa Vacic..i Canak i Milos Jovanovic da budu njegova opozicija..
 
Šarenoliko je jer i oni sami zbunjuju svoje glasače. Neće NATO, onda dovedu agresore na kampanju, hoće Rusiju, onda doniraju pare Klintonu, hoće da pomognu bolesnoj deci, onda doniraju milione evra SPC, itd. I to bukvalno za sve, Đilas lopov, a ne hapse ga, te ovo ne valja onda odjednom valja. I tako u suštini svima udovolje, pa za svakoga ima nešto da se ponudi.
 
Seljak koji zivi 55 km od Beograda (pravi poljoprivrednik) mi prica kako sacica preostalih poljoprivrednika i nije za SNS. Kaze da se blizi katastrofa u vezi cena hrane jer je djubrivo 3 X skuplje. Medjutim, kaze, ljudi koji su prisli SNS-u dobili su poslove u Beogradu. Oni putuju po 110km dnevno da bi radili svoje lazne poslove (cuvari, referenti, portiri...) na racun svih nas.
Oni u zvezde kuju svog idola, spremni su zubima da kolju ako On kaze.
Dobiju SMS i prekidaju bilo kakav posao i na poziv idu na mitinge.
Veruju da su gospoda jer "rade" u nekim kancelarijama i vise se ne doticu zemlje koju toliko mrze.
 
Još veći problem je što koristimo značaj Kosova i Metohije za aktivnosti koje nastaju kao rezultat primitivnog shvatanja patriotizma,a takve aktivnosti se mogu porediti sa divljaštvom. Primer pravog patriotizma imamo u Rusiji,njima niko ništa ne može,ne zato što imaju ogroman nuklearni arsenal, ili najjaču vojsku na svetu,već zato što istinski vole svoju zemlju,npr. ni na najzabačenijoj lokaciji nema natpisa ,,Krim je Rusija'', a da isti ti ,,junaci'' prave podele u društvu. Kod nas dečaci viču patriotske parole i citate,a kasnije se potuku sa drugom grupom dečaka,jer ovi drugi navijaju za drugi klub ili sl. ,a takve aktivnosti utiču na svest osobe da uz takve predstave odraste,i da sa takvim predstavama i načinom ponašanja bude odrasla osoba.
 
Evo Ponos u Utisku nedelje objasnio taksativno sta misli o temam i pitanjima koje su mu postavili.
 
Ponos ovako objektivno gledano, cak i ako ostavimo po strani averziju prema Vucicu, i da bi pojedini mejdu nama i za djavola protiv njega glaslai uopste nije los kandidat..ne gledam Utisak trenutno, gledacu..sto se parlamentarnog dela tice, Moramo ima moj glas..lokalnih na mojoj opstini nema, ai da ima, ne bih imao sta da zaokruzim,a i dobio bi SNS jedan kroz jedan
 
Valja odgledati ovaj Utisak nedelje, Ponos je definitivno sve sa elegancijom podneo.

U jednom trenutku mu neko pomenuo SNS glasine kako je prodavao gajtane na buvljaku. Ponos ne da nije negirao i bezao nego je potvrdio. Kaze "da, kad smo izbegli nakon Oluje, pomagao sam bratu na buvljaku i dovozio delove i popravljao ves masine. A u medjuvremenu sam zavrsio magistarske studije."

Covek ume da barata i tim strokavm delom politike, SNS ga gadja govnima, on to iskoristi da se pokaze kao obican i sposoban covek. I zna kad da bude diplomata a kada da tvrdi pazar i ne da na sebe. Sto se mene tice, samo napred.
 
Штета само што мало народа гледа утисак, а С'н'С-ова пропагандна машинерија пинк-хепи-курир-информер-ало-телеграф ради пуном паром на његовом блаћењу.
 
Naravno, slazem se, i ja sam se par puta mislio to dok sam gledao.

Inace retko gledam Utisak ali ova epizoda je od starta nekako isla lagano i prijalo mi. Cak me pozitivno iznenadilo da je Olja dobila manju kritiku od jednog gledaoca a da nije brze bolje pocela da se svadja ili prekida poziv 😄
 
Итекако шаренилико, од бивших СРС гласача до бивших ЛДП гласача, са свим фракцијама бивших гласача ДСС, СПО, ДС, НС, СПС и највише Г17+.
Biračko telo 80% SRS, politika 100% LDP, kadrovi 90% DS i G17, mislim da je ovo najtačniji presek SNS-a u procentima. Ta stranka je politički Dr Frankenštajn.
 
Штета само што мало народа гледа утисак, а С'н'С-ова пропагандна машинерија пинк-хепи-курир-информер-ало-телеграф ради пуном паром на његовом блаћењу.

Ne bih rekao da je baš malo, sbb kablovska i total tv pokrivaju jedno milion-milion i po ljudi, plus će internetom doći i do onih koji ga nemaju pa imaju itekako značajan medijski uticaj, potcenjuje se broj ljudi koji nije obavešten ili svestan prave situacije. Pa ja znam nekoliko poznanika koji su sns članovi i koji privatno pljuju Vučića i svesni su koje je to zlo ali su svi u tome zbog ličnih interesa. Ja lično imam sbb i prestao sam da gledam redovno Utisak iako mogu da pogledam naknadno kad vidim da je bio neki zanimljiv gost, Ponoš se svakako pokazuje kao pun pogodak i zbog njega ću i pogledati jer nisam ni imao prilike da čujem detaljnije njegove stavove a oduševio me je sa nekoliko izjava koje sam pohvatao od kako su ga izabrali, a i biografija mu je prilično čista i zavidna.
 
Taj Ponoš je najobičnija marioneta onih koji su isti kao naprednjaci,i Vučić je pričao tokom kampanje ono što svi žele da čuju.
 
Taj Ponoš je najobičnija marioneta onih koji su isti kao naprednjaci,i Vučić je pričao tokom kampanje ono što svi žele da čuju.
Велика је разлика, Вучић је намазан још од 90-их ако си тада пратио политику. Реторика потпуно иста од почетка, препуна цинизма, препотентности, небулоза без обзира да ли је био опозиција СПС-у, прикључак СПС-у у време Шешељевог пулена, или опозиција или власт у СНС време. Једино у кратком периду пошто су освојили власт и када је постао ППВ његова реторика је била нешто подношљивија, али како је време пролазицо вратио се на старе уходане стазе цинизма и небулоза.
 
Taj Ponoš je najobičnija marioneta onih koji su isti kao naprednjaci,i Vučić je pričao tokom kampanje ono što svi žele da čuju.

Ono kako se Vučić ponašao i pričao barem u periodu nakon 5. oktobra mi je bio providan populizam "bivšeg radikala", dovoljno je videti njegove javne nastupe od pre 15ak godina to je potpuno ista retorika kao sada kada je na vlasti samo što je tada obično i imao nekog sa druge strane da mu odgovori dok danas imaš njegove višesatne monologe. Srbiji pre svega treba da se vrati makar na neki normalan nivo javnog dijaloga i atmosfere jer ovo danas je jezivo i nešto što prosto nije normalno, to mi je glavno očekivanje od opozicije. Ne živim u iluziji da će se preko noći napraviti zaokret i da će ta ekipa biti mnogo efikasnija i bolja, trebaće vremena da se mnoge stvari regulišu nakon ovih, iako na lokalu u slučaju Beograda bi sa normalnijim ljudima mogle da se naprave značajne brze pozitivne promene.
 
Jutros sam pročitao odličan tvit:

"Našli smo majstora da otpuši kanalizaciju, ali smo mu morali otkazati, jer se ispostavilo da ne zna latinski i ne sluša Bitlse, pa ćemo nastaviti da plivamo u govnima dok ne nađemo boljeg.
Eto, to radite već 10 godina, kenjanjem po svakom ko bi se dohvatio posla da otera govna."
 
Vrh