Šta je novo?

Izbori 2024

Normalno je da su se predali kada imate Vučićevog druga za lidera opozicije. Uhvatili se spomenika, oni bi da ga sele u Borču i Marinkovu baru, a nisu svesni da i oni glasaju na beogradskim izborima. Svakoga ko nije iz centra Beograda stavljaju u negativan kontekst. To može da radi samo neko ko radi za Vučića. Umesto da lažu kako će tim mestima poboljšati infrastrukturu, da će im se poboljšati prevoz, itd... To bi radila opozicija koja ima ambiciju da pobedi. Đilas je Vučićev čovek i to je više nego očigledno. Oni su stari drugari.
 
Srbi su majstori da sve prokljuve i otkriju ko je s kim, sve su skapirali i provalili osim kako da naprave funkcionalnu državu i pravni sistem.

Ne može da nauči ni razliku između oligopola i monopola, al bitno da je nebeski narod.
 
Poslednja izmena:
Срби су небески народ је изрека једног од академика САНУ,
композитора и Јеврејина по националности Енрика Јосифа.

Ово Јеврејин истичем јер је човек био велики пријатељ
овог народа и у тешка времена изговарао тада посебно
непопуларне ствари.

Зато ми није јасно како неки навијачки балавци данас
могу да скандирају и исписују антисемитске пароле
ако се зна да су исти увек били и остаће браћа.

Можда то раде зато што ова лажна елита, која их плаћа,
има за циљ да посвађа Србе са свим некадашњим
савезницима и доведе земљу у позицију да у незгодан
тренутак остане без пријатеља у свету. Као што је то
већ било деведесетих и познато је како се завршило.
 
Ovo što kaže Pantograf je tačno. Imao sam drugaricu iz razreda u gimnaziji, koja je mogla da dobije mađarski pasoš po poreklu, ali ga nije tražila jer onda otac ne bi mogao da je zaposli u MUP-u, kako su planirali. Znači, za rad u takvim službama je problem posedovanje dvojnog državljanstva, a za generalski čin nije?!
Drugo, ovo što priča Ponoš mi takođe ne pije vodu-da on automatski ima hrvatsko državljanstvo po rođenju i to je to. Pa ako je devedesetih odlučio da živi u Srbiji, teško mi je da zamislim da mu Hrvatska nije pravila problem da zadrži status hrvatskog državljanina. Koliko su samo problema imali naši ljudi izbegli iz Hr sa njihovim papirima, a ovde jedan general suprotstavljene vojske nema baš nikakvih? Sve je to čudno.

Naprosto, teško mi je da poverujem da opozicija nije imala boljeg kandidata. Vučić će ovog pojesti za doručak. Pogotovu zato što je "hrvatofil", to ovde ne prolazi..

Po sopstvenom priznanju, krajem školovanja hteo je da ostane u Zagrebu, po Srbiji van Beograda nije putovao do 25. godine, početkom rata devedesetih je, kako kaže, razmišljao da emigrira iz zemlje, što znači da je verovatno imao dileme kojoj strani da se prikloni. Nije bio civilno lice koje se gadilo rata, nego čovek školovan za vojni poziv. I šta, čim se pripucalo-on je razmišljao da emigrira!
Takođe, tokom devedesetih nema neku istaknutu "akciju", tek posle 2000. kreće njegov vrtoglavi uspon. Za vreme dok je obavljao najviše funkcije vojska je srozana na najniže grane, da bi ga na kraju sam Tadić smenio!

I sad istog tog čoveka praktično isti ljudi koji su ga smenili kandiduju na izborima... Ne vidim nijedan razlog zbog čega on zaslužuje kandidaturu, osim da Vučić lagano obriše patos s njim. Ako je opoziciji to cilj, e onda kapiram.
 
Jeste, tako je u MUP-u, i tako naravno treba da bude, jedino što Pantograf zna da g-đa Suzana Vasiljević, ljubavnica stranih obaveštajaca, svojevremeno nije prošla bezbednosnu proveru, ali uprkos tome ipak službuje prvo za Dačića, pa za Vučića... I zato je spreman da progleda kroz prste Ponošu, tj. da u ovom času snizi svoja očekivanja.
 
Nemoj tako, Suzi, osim što ljubaviše, radi ozbiljan posao- evo snimila i film o Srebrenici:
Valjda je to i kvalifikovalo za važne funkcije..
 
Znaci Ponos je Hrvatski spijun, to smo resili.
Ajmo dalje, dajte neko ime da ga cerecimo, evo npr nek predlozi Vox91, a mi cemo da ga iseciramo.
 
Изабрана тактика и кампања опозиције за изборе у Србији 2022. њихови ботови на друштвеним мрежама, сулудо, сумануто и наравно у корист Вучића, не да су успели да СНС прозивање Поноша за хрватски пасош не искориста, већ су успели да испадну већи идиоти од СНС

1644174532545.png

1644174658054.png

1644174670845.png

1644174735365.png

1644174765329.png

1644174784732.png

1644174803233.png

1644174817721.png

1644174841268.png
 
Jasno je da renomirani opozicionari rade za Vucica. Ako ne svesno, onda po logici svog mentalnog sklopa.
Iz Beogradske urbane ekipe izbija taj prezir prema provinciji, prema Marinkovoj bari itd.
Zato vise nikada nece pobediti.
SNS je upravo otelotvorila tu osvetu provincije koja mrzi DS i satelite vise nego sto mrzi ustase.

Nije moguce pobediti u Srbiji na platformi za urbane, leve i liberalne Beogradjane. Niko iz Bgd.-a za tih 10-ako godina vlasti nije pokusao da ucini nesto za "krezubu" provinciju. Onda se pojavio covek koji zna lepo da laze i provincija se zaljubila u njega jer vole taj dar.

Opcije kao sto su DS i sataeliti i Ne davimo... nemaju nikakve sanse. Srbi iz provincije hoce lidera, nece oni da glasaju za program ili partiju nego hoce lidera, Vodju. Takvog nema u opoziciji.
 
Vucic kad je dosao na vlast, ne samo da je SPS izdao Tadica i prikljucio se Vucicu, jer ni tako nisu imali dovoljno za Vladu, nego je sa njima usao u koaliciju i Dinkic i Rasim i Sulejman.

Sto znaci da imaju podrsku sa svih strana, i sa zapada i sa istoka i severa i juga.

Zato nista ni ne cudi sta se radi.

Vladace jos minimum 15 godina.
 
Dobro je kad u Srbiji samo iz centra Beograda izbija prezir. :ROFLMAO:
Inače ceo ostatak Srbije živi u harmoniji, toleranciji, ljubavi, slozi... :ROFLMAO:


Heh, koliko sam se samo prozivačina naslušao za života, prvo od ljudi iz drugih gradova što sam Beograđanin, a onda i od samih Beograđanina iz drugih delova grada što sam živeo u centru. Jer mnogim Srbima, nesposobnim za život i razum, a previše ukalupljenim da bi otišli kod terapeuta i tamo rešavali svoje komplekse i nezadovoljstva životom, uvek treba neki dežurni krivac za sve. I kad ne mogu uvek da se slože u krivljenju nekog političmara ili jedni drugih, najlakše je složiti se da su uvek za sve krivi - Beograđani mamicu im™ 😄

Ali naravno, to nije prezir. To je normalno. I čak i pohvalno. J' majku Beograđanima, ološi bre jedni eksploatatorski. Al zato kad Beograđani kažu nešto u samoodbranu, to bude kuka i dreka do neba. Kako samo smeju da se brane, kako samo smeju da misle da treba oni da se pitaju o svom gradu a ne neki nacional-fijuci iz Brčka, kako samo misle da im plaćanje najskupljih poreza i harača daje neko pravo da nešto zahtevaju...


Dap... Definitivno, dobro je su u Srbiji samo Beograđani ti koji nešto preziru ili ne trpe. Čim se izađe iz Okruga Beograd, kreću sloga, harmonija, kolektizivam i humanizam.:ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, taj 'antibosanski' sentiment je najjači u Šumadiji i u severnom Pomoravlju (ima veze još sa događajima iz 1944.). Tim glasačima se i obraća ovakvom jadnom 'kampanjom'.
 
Evo ga mesto gde imam vikendicu, koje spada u opstinu Lazarevac tj. Beograd.

Njih niko nije pogledao otkad zive tamo, navikli su da se uzdaju samo u se. Svoja njiva, svoja basta, svoje grejanje, svoja kuca, svoja st***...

Niko im nista nikad nije pomogao.

I sad kad ih SNS nahrani i napije jedno vece, to je vise nego sto je iko uradio za njih. I pamtice to celog zivota jer je neko vazan bio blizu njih i snimala ih kamera.

Ali i ovo je Beograd i ovo su glasaci na gradskim izborima.

 
Vucic kad je dosao na vlast, ne samo da je SPS izdao Tadica i prikljucio se Vucicu, jer ni tako nisu imali dovoljno za Vladu, nego je sa njima usao u koaliciju i Dinkic i Rasim i Sulejman.

Sto znaci da imaju podrsku sa svih strana, i sa zapada i sa istoka i severa i juga.

Zato nista ni ne cudi sta se radi.

Vladace jos minimum 15 godina.
Apsolutno, mozda i duze od 15 godina. On jako, dobro i beskrupolozno obavlja posao za nase neprijatelje i okupatore. Zato i ima podrsku svih stranaca.
On ce rado na nas racun da uradi bilo sta za Amerikance... Ruse... Kineze...

Vidite sta se desilo u CG. Dosao je Eskobar i naredio smenu vlade. Tako i bi.
Okupator zeli pouzdane ljude.
 
Ne mogu rečima da opišem koliko me zabole šta se dešava u CG. Daleko im lepa kuća, da je sreće pa da se svi oni lepo okupe u svojoj državi, da mi ostali možemo da nastavimo da živimo i radimo.
 
Inače, po mom nekom iskustvu (ali to može da varira i bude splet okolnosti, znači nije nikakva ustanovljena informacija) najmanji prezir prema Beogradu ispoljavaju ljudi iz istočnog dela zemlje. Znači sve između Dunava, E-75 i Niša. S ljudima iz tih krajeva sam imao najmanje ili nikakve rasprave na temu Beograđana mamicu im njihovu (© by Raka, moralna gromada i Srpska rodoljupčina, heroj Vratiće se rode i idol svih Srba koji se još nisu doselili u Beograd)

A i generalno su mi uvek bili najgotivniji i najopušteniji. Pogotovu ti sa istoka, Braničevski, Pomoravski, Borski okrug... Sve to.
radi se o tome sto su politicke ideje Beograda i provincije u nesaglasju.
Ne, radi se o tome da ti i slični skupljate lične poene iskenjavajući se po Beograđanima, među kojima živite.
Dok političmarine skupljaju političke poene radeći isto pred svaku kampanju ili pošto njihovi kadrovi nešto ukakaju pa im treba krivac i neko o kome će glupa masa da priča. Kao npr kad svinja Grčić usvinji energetiku i EPS svojim neznanjem i nesposobnošću a u oproštajnom pismu pomene samo dva enttieta kao krivce: 1) Zoranu Zmihajlović i 2) Krug dvojke.

Rado bih ''uzeo za ruku'' jednom tu svinju i poveo sa sobom u neke krajeve Kruga dvojke, pa da mu objasnimo malo neke stvari. U usta ga svinjska j...m.
I njega i svaku drugu zavidnu svinju koja se iskenjava po Beogradu i Beograđanima. Pun mi je više toga.

I čisto da ne bude zabune, svaki moj baraž upućen bilo kome izvan Beograda je uvek bio samo vraćanje milog za drago. I to na drugim Srbima razumljive načine i razumljiv vokabular. Jer sam prdenja po meni, mom gradu i mojim sugrađanima počeo da slušam sa raznih strana još pre 15 godina. A ja svakako nisam prvi počeo, jer pre toga uopšte nisam ni razmišljao o podeli Beograd i ostatak zemlje. Nisam bio ni svestan da postoji. Da neko može da krivi drugi grad u svojoj zemlji, za svoje neuspehe, komplekse, roditelje, nerad...
 
Poslednja izmena:
Lično, nemam nikakav problem sa tim ko je odakle- moji pradeda i prababa su izbegli iz okoline Knina u Srbiju još 1941. godine.

Ali, ne mogu da ne primetim jednu drugu stvar. Od Aleksandra Ujedinitelja u Beogradu praktično da nisu stolovali ljudi poreklom iz Srbije. Uglavnom Crnogorci i Bosanci, plus Hrvati.
Evo-Aleksandar Ujedinitelj rođen i odrastao na Cetinju, unuk crnogorskog kralja. Knez Pavle više Rus i Englez nego Srbin. Petar Drugi Nemac po majci. Onda idemo u Drugu Jugu- od Hrvata Tita, pa zaključno sa Hrvatom Antom Markovićem.

Pa dolazi Miloševićevo doba, a on je kao što znamo Crnogorac. Pa sledi doba Bosanaca-Đinđića, Tadića do Vučića...
Koštunica i Toma Nikolić su tek izuzeci.

I kad na ovakvo vekovno stanje u vrhu politike Srbije dodamo i poznato crnogorsko i bosansko direktorisanje po srpskim firmama u poslednjih pola i više veka - dobijate dobru osnovu za ovakvo prosipanje otrova, koje smo gore videli.

Da su bar ti importovani kadrovi od ove zemlje napravili nešto dobro, možda i ne bi imali ovakve reakcije. .
 
Ako bismo napravili poređenje sa Britanijom- šta mislite, koliko njihovih premijera nije rođeno na Ostrvu? Koliko znam, samo trenutni Boris Džonson, rođen u Njujorku, turskog porekla...Kod njih nisu dolazili iz Komonvelta Australija, Kanada i Južnoafričkih Republika, pa zasedali na najviše funkcije. Ne, zna se ko je matica, a ko kolonija.
Ovaj naš slučaj je stvarno malo bizaran. Zar kod nas nema sposobnih Nišlija, Kraljevčana, Valjevaca itd. koji bi zauzimali najviše funkcije? Za njih nema mesta u Beogradu? Ispada da kako koji Crnogorac i Bosanac dođe u Beograd, odmah se uključuje u ranije formirane kružoke i po plemenskim vezama dospeva do najviših funkcija. Pa tako Tadić svog učenika Bosanca Jeremića (poreklom od muslimanskih aga Pozderaca) postavlja na najviše funkcije, a eto, na kraju krajeva postavio je i Ponoša, za koga se pričalo da je s njim u rodbinskim vezama. Sada eto Ponoša, rodom iz Hrvatske, i koji do 25. godine nije bio u Srbiji kandiduju za predsednika.

Mislim da je takva praksa pogrešna, ispada da je Srbija pod večitim tutorstvom ljudi koji su odnekud došli.
Ili to, ili su Srbi iz Srbije bili nenaklonjeni komunistima, za razliku od onih iz CG i Bosne, koji su sa tih pozicija napravili klanove u Beogradu, po kojima do dana današnjeg dele vlast..
 
Inače, po mom nekom iskustvu (ali to može da varira i bude splet okolnosti, znači nije nikakva ustanovljena informacija) najmanji prezir prema Beogradu ispoljavaju ljudi iz istočnog dela zemlje. Znači sve između Dunava, E-75 i Niša. S ljudima iz tih krajeva sam imao najmanje ili nikakve rasprave na temu Beograđana mamicu im njihovu (© by Raka, moralna gromada i Srpska rodoljupčina, heroj Vratiće se rode i idol svih Srba koji se još nisu doselili u Beograd)

A i generalno su mi uvek bili najgotivniji i najopušteniji. Pogotovu ti sa istoka, Braničevski, Pomoravski, Borski okrug... Sve to.

Ne, radi se o tome da ti i slični skupljate lične poene iskenjavajući se po Beograđanima, među kojima živite.
Dok političmarine skupljaju političke poene radeći isto pred svaku kampanju ili pošto njihovi kadrovi nešto ukakaju pa im treba krivac i neko o kome će glupa masa da priča. Kao npr kad svinja Grčić usvinji energetiku i EPS svojim neznanjem i nesposobnošću a u oproštajnom pismu pomene samo dva enttieta kao krivce: 1) Zoranu Zmihajlović i 2) Krug dvojke.

Rado bih ''uzeo za ruku'' jednom tu svinju i poveo sa sobom u neke krajeve Kruga dvojke, pa da mu objasnimo malo neke stvari. U usta ga svinjska j...m.
I njega i svaku drugu zavidnu svinju koja se iskenjava po Beogradu i Beograđanima. Pun mi je više toga.

I čisto da ne bude zabune, svaki moj baraž upućen bilo kome izvan Beograda je uvek bio samo vraćanje milog za drago. I to na drugim Srbima razumljive načine i razumljiv vokabular. Jer sam prdenja po meni, mom gradu i mojim sugrađanima počeo da slušam sa raznih strana još pre 15 godina. A ja svakako nisam prvi počeo, jer pre toga uopšte nisam ni razmišljao o podeli Beograd i ostatak zemlje. Nisam bio ni svestan da postoji. Da neko može da krivi drugi grad u svojoj zemlji, za svoje neuspehe, komplekse, roditelje, nerad...
Jer Beograd, jer kultura, jer "krezava" unutrašnjost... 👹 Na obestrane ima podela i prozivki,u krvi nam je valjda da se medjusobno ne trpimo i zamenarmo komšijama. Nije badava ona izreka "ne daj Bože da se Srbi slože..."
 
Оваква фрагментисања Београд-провинција, Србија-РС/ЦГ/КиМ/дијаспора, левица-десница, четници-партизани, звезда-партизан, урбани-рурални и сл. само иду у корист С'н'Су, пошто су као партија мешана салата јестива свима.

Истина је да је Ђилас Београд изгубио због занемањене периферије, али сада да исте грешке које понавља садашња СНС градста власт искористи, он себи шутира ауто гол.
 
Đilas je inženjer, od inženjera baš i ne očekujem politički dar, laviranje i balansiranje.. Nikad nisam ni mislio da je on talentovan političar, to poslednjim postupcima samo potvrđuje.
 
Није ни био неки талентован политичар, само се укрцао у прави воз и Тадић га је прогурао до функције градоначелника.
 
Jer Beograd, jer kultura, jer "krezava" unutrašnjost... 👹 Na obestrane ima podela i prozivki,u krvi nam je valjda da se medjusobno ne trpimo i zamenarmo komšijama. Nije badava ona izreka "ne daj Bože da se Srbi slože..."
Kao što rekoh, sva moja paljba ikad upućena drugima izvan Beograda je uvek bila u samoodbrani ili kao odgovor na pređašnja napadanja. Nisam se ja probudio jednog dana ovde u Beogradu i rekao ''e sad ću da se prepucavam sa ljudima koji nisu odavde''. Ne. Nisam uopšte ni razmišljao na relacijii Beograd - ostatak Srbije. Onda sam negde u srednjoj, kad sam počeo aktivnije da pratim dešavanja u društvu (pa i politici, jbg), a i mreže i forumi se raširili, počeo i sve češće da nalećem na opaske upućene Beogradu i Beograđanima. Doduše više je bilo prdenja po krugu dvojke, ali svakako sve više i po Beogradu. Na faksu se to još više intenziviralo, jer je moj faks uvek imao solidan broj ljudi iz unutrašnjosti. Plus je uvek bio među jeftinijima, pa iako nije ni blizu po brojnosti kao npr Ekonomski, uvek ima interesovanja za njega i dosta ljudi je iz drugih gradova.

E tu sam prvi put video kako izgledaju ljudi koji o meni, a i o mom gradu i zajednici ne znaju ništa, ili znaju šta im kažu lokalne poglavice i šabani, a misle da znaju sve čim im kažem da živim u centru Beograda. I još tada je počelo da me zamara sve to. A onda je kroz godine bilo još hiljade drugih slučajeva, jer koliko je jedan faks pun tih zavidničkih kretenizama, toliko su mediji (tu mislim i na televizije, tj neke ličnosti s televizije) i društvene mreže još puniji. Beograđani dis, Beograđani det, krug dvojke, ološ intelektualni, foliranti, ovo ono... Primera radi, pominjani Raka iz Vratiće se rode, iako je trebalo da predstavlja satiru i kritiku zatucane zajedljive Srbende, je postao heroj i faca mnogim glavama ovde i u regionu. Samo zato što je fokus njegovog lika na mržnji prema Beogradu. A to što je zatucan, jajara, preljubnik i pokvarenjak... to nema veze. Jer bitno je da penali Beograđane.

Elem, vremenom mi je postao pun kufer da slušam to i od tada praktikujem nultu toleranciju na takve stvari. I ako to znači da u odgovorima treba da se služim jezikom koji će druga strana jedino da razume, neka bude tako. Čak i ako podrazumeva teške ili ružne reči, neka bude tako. Jer ako sam išta naučio, to je da ljudi na ovim prostorima jako, jaaaaaako teško i retko menjaju mišljenje. Tako da mi je svejedno da li ću da budem fin i strpljiv Buda/Gandi koji će kroz fine reči i crtanje da objasni nekome nešto... ili ću da budem kratak i je*******itačan. Zato što je rezultat obično isti - oni s trunkom mozga, shvatiće brzo koliko greše u proceni Beograda. Oni bez mozga, a sa mnogo arogancije, oni će nastaviti da teraju po svome. Moje je samo da ih zaustavim da to rade u mom prisustvu, da prozivaju mene i moj grad i šire laži. A u sebi neka misle šta god hoće, briga me.

I kao što rekoh, ja sam uvek samo reagovao na podele. Ni u mojoj porodici ni u mom okruženju nikad mi nije bilo ni pomenuto bilo šta u smislu da smo mi u Beogradu bolji od drugih. Sva napenaljivanja koja sam dao, uvek su bila rezultat i posledica višestrukih napada koje sam ja, odnosno mi, iskulirali više puta. E kako su se nanizali napadi i opanjkavanja, pogotovu po medijima i društvu, tako se i nama istrošio fitilj i strpljenje. Ali kažem, u mom slučaju, sve je uvek bilo samo vraćanje. Nikad prvi nisam ni pomišljao da sam bolji od nekog samo zato što živim u Beogradu. Dok je druga strana, pak, prepuna toga. Jer je Srbija prepuna ljudi koje je sramota da uopšte priznaju da su ranjivi, nesavršeni, grešni, iskompleksirani, nesrećni, ovakvi onakvi... a kamoli da porade na tome i obrate se za pomoć i promene se. I onda šta će kako će, uvek im treba neko kome će da pripišu svaki uspeh (Tito, Sloba, Vučić) i neko kome će da pripišu svaki neuspeh i nezadovoljstvo (komšija, Beograđani, strane sile...)

To je ujedno i jedan od razloga za moja oštra pisanja na ovoj temi. Kažem, jedan od nekoliko. Jer vidim narod koji sve uvek mora da pripiše nekome i nečemu osim sebi samom. Kad je dobro, za to su zaslužne poglavice, lokalne i republičke. I Bog, naravno. Kad se desi nešto loše, za to su odgovorni domaći izdajnici i strane sile. Kad rodi dobro, to je zbog Vučića i/ili Boga. Kad padne grad na nezaštićene useve jer šta će kome zaštitna mreža... to je zbog HAARPa. Uzdanje u sebe, i primanje odgovornosti na sebe, za mnoge prosto ne postoji. Nema pitanje ''šta JA mogu da uradim?'', kako za kolektiv tako i za sebe, i nema pitanja ''šta zavisi od MENE?'' I sve se uvek svodi na neku borbu sile dobra i sila zla. Napaćena poštena Srbija protiv buržujskih vampira iz Beograda, Vučić protiv Đilasa, Srbija protiv Vatikana, Sloba protiv Amerike...
 
Poslednja izmena:
Vrh