Šta je novo?

Izbori 2024

Da je Boško pajac, nebi se skidao sa Hepija i Pinka.
 
Samo je pitanje vremena... Ima da proda ono malo dostojanstva sto ima jace nego Sapic.
 
Pa ljudi, ta drag imena su uvek neka fora ili referenca! Ovde kao zensko ime "Ostroga", prezime "Mi", mislim da malo previse pokusavate da intelektualizujete svoje gadjenje prema necemu o cemu imate jako malo znanja. "RuPaul's Drag Race" je vrlo uspesna fransiza sirom sveta, sa desetinama sezona, gledaju je milioni ljudi, a vi ste odjednom tek otkrili da ovo postoji? Ovo je kao Karamela ili oni likovi iz Audicije ili Vlasta Velisavljevic u "Maloj nocnoj muzici", nije toliko ozbiljno. Posebno jer je ta vrsta humora nekad i katarzicna u drustvu gde te maltretiraju ceo zivot ako si feminiziran, ovo je gotovo inat. Hvatate se za slamke, bukvalno. Mozete i da smatrate za sebe da niste homofobi, i da opet napisete nesto homofobicno. I to je ljudski.
Mene zanimaju dve stvari:

- da ti ljudi imaju svoja prava. Prvo je pravo na normalan zivot i sigurnost. No, zanima me da vlast obezbedi svima prava, a ne da njima nesto posebno obecava, dakle, nema pravo niko da te maltretira, fizicki ili verbalno nebitno da li zbog seksualnog opredeljenja, boje koze, sala sportskog kluba, politicke opredeljenosti, nacionalnosti...

Onda naravno urediti i prosiriti njihova konkretno prava po pitanju braka, usvajanja dece...

- kultura i sistem vrednosti.

Koliko ja vidim oni imaju neki nastup koji podrzava koalicija Moramo. Dajte, molim vas, da ode neko na taj dogadjaj i da stavi ruku na srce i kaze sebi iskreno da li se za to borimo. Sta su Vucic i SNS pogubni po Srbiju samo zbog ekonomske politike, Briselskog sporazuma i takvih stvari? Imali smo Karleusin nastup za docek Nove godine, to mu dodje na isto kao ovo, premijerka nam je deo LBGT zajednice...
Sta ovi ljudi stvaraju i od cega zive?



Evo je cuvena Ostroga Mi u izvodjenju vrhunske kompozicije nase eminentne skladateljke Anastasije Raznatovic iz cuvene porodice intelektualaca i moralnih gromada.

Probrana i intelktualna publika peva svaku rec ovog evergrina, koji ja kao seljak i homofob prvi put cujem 🤣


Cestitam Aleksandru Vucicu pobedu na predsednickim izborima i SNS-u na parlamentarnim i lokalnim!
 
Родни, сексуални и сродни афинитети немају везе са политичком оријентацијом, доказала сва истраживања, као и искуство људи који познају иоле значајан број људи. Ја нпр. знам хомосексуалаца од крајње левице до Мусолинијеваца. И у естетском смислу има их Карлеушинаца (познајем је, иначе, од средње школе - претежно глуми, није толика бу****) и оних који троше квалитетну културу, као и код остале популације. Сасвим очекивано и нормално. Не треба се бавити тиме много.
 
Ljudi, drag show je gest da NDBG misle i o marginalnim grupama (da, oni su ovde predstavnici queer populacije).
Ja samo pitam, a gde su ostali iz sfere zabave, muzike, influerstine koji bi ovako podrzali opozicionu opciju koja im je najbliza?
Svi cute, jer bi im to kvarilo seme za posao.
LGBT su oduvek isli glavom kroz zid za svoju, i ne samo svoju, slobodu, cak i kada je to znacilo gubljenje svega, pa i golog zivota.
Eto vam vrednost. Moze se od toga nesto i nauciti.

Otvaranje poglavlja zavisi od EU, a ne od Srbije. Jedino za Srbiju postoji poglavlje 35 u kojem EU od nje traži da se odrekne dela svoje teritorije, čiju secesiju inače ne priznaje ni 5 zemalja članica EU. Kada je Hrvatska pregovarala sa EU, prva je rekla da neće ući u EU ako se od nje bude tražilo da se u korist Slovenije odrekne Piranskog Zaliva, koji je inače jedna malecna uvala od nepuna 2 kilometra, a ne 15% cele države. Ako smo pali toliko nisko da Hrvati imaju više nacionalnog samopoštovanja i dostojanstva od nas, onda zaista i zaslužujemo da nestanemo kao narod.

Deo evropske porodice su i Rusija i Belorusija, a sigurno nije deo Amerika čija kolonija je EU. Mi smo među najstarijim članovima evropske porodice, ali nećemo valjda brkati Evropu i EU ?

Politička klima u kojoj sve zemlje Višegradske Grupe odbijaju direktive iz Brisela nije "trenutna", to traje već godinama. Kao što nije trenutna ni odluka vodećih zemalja EU da od bilo kakvog proširenja nema ništa najmanje do 2035. godine,a možda ni tada. Izgubili smo već četvrt veka na evropsko puzanje bez alternative, koliko još godina treba da izgubimo?

Ako misliš da su jedina opozicija stranke koje kritikuju režim da nije dovoljno proevropski, to je tvoja stvar. Ja toj opoziciji ne pripadam, protiv nje sam bio onda kada je bila na vlasti, iz potpuno istih razloga zbog kojih sam i protiv današnje vlasti.

Kosovo i Piranski Zaliv nisu za poredjenje. Ne moram dalje da objasnjavam zbog cega.
Srbija ne moze vise da podnese izolaciju od Evrope i razvijenog sveta, sve da nismo mali kao sto jesmo. Vec smo dovoljno unisteni zbog toga. Ne znam za cije babe zdravlje bi bili uz ovakvu Rusiju.
Biti clanica EU znaci deliti odredjene civilizacijeske vrednosti, sto se za Rusiju i Belorusiju bas ne moze reci, a i ove drzave iz visegradske grupe lagano klize u neki novi vid totalitarizma (Poljska, Madjarska).
Biti clanica EU znaci biti deo prvog sveta, razvijenog drustva, sa standardima i garanovanim pravima koja ne zavise od lokalnih serifa.
Uopste, lepo je znati da pripadas istoj uniji zajedno sa Francuskom, Spanijom, Nemackom, Grckom, Italijom... :)

Sile u Srbiji koje su protiv toga su koruptivne i plase se zakona koji je iznad njih, ne samo na vlasti, vec i u opoziciji.
 
Koliko ja vidim oni imaju neki nastup koji podrzava koalicija Moramo. Dajte, molim vas, da ode neko na taj dogadjaj i da stavi ruku na srce i kaze sebi iskreno da li se za to borimo. Sta su Vucic i SNS pogubni po Srbiju samo zbog ekonomske politike, Briselskog sporazuma i takvih stvari?
Kailan je vec pisao, ali da jos jednom kazemo, ne podrzava njih MORAMO, nego ta zajednica sa tim nastupom podrzava NDMBGD promotivno i finansijski. Malo si lose shvatio situaciju... Je l' treba sad da odbiju donaciju da bi bili dovoljno "cisti"? Sto kaze Bender, svakom ce se naci dlaka u jajetu, pa tako i ova donacija nekog turbofolk dela LGBT zajednice...
 
Au, kad bi krenuli da nabrajamo koji su zakoni kod nas losiji ili neprimenljivi u odnosu na Evropsku Uniju... Sto bi se reklo, ozbiljna selektivna miopija je u pitanju, MC_.
 
Mi imamo zakone koji ne dozvoljavaju prodaju mokrog lignita stanovnistvu. Imamo i trzisne inspekcije.
Ipak mi ove zakone ne sprovodimo. Razlog je prost.
Cekamo "Zelenu agendu" EU, problem cmeo resavati kroz nju. Zasto?
Pa tako citav niz drzavnih i paradrzavnih i NGO funkcionera moze da se ugradi u resavanje problema.
"Vece pare mogu da se ukradu", kako bi rekao nas "posteni" narod.
 
kad se srbi sloze.jpg


Realno, naprdni talog dobija i ove izbore ko od šale. Sve što se do sada pisalo i predviđalo i ovde na forumu, i po člancima, i po emisijama, i po kometarima portala... sve te scenarije i opcije Vučić i njegov tim savetnika su već obradili i razradili odgovor na svaki scenario. Scenario A, Scenario B, Scenario C... za svaki od njih je urađena prognoza i spremljena kontra mera. I nema tu šta da se razglaba. Jedini način da se obore - i gde ga nijedna kontra mera ne bi spasila - je da svi izađu i glasaju protiv njih, a za neku od opcija koje imaju šanse da prođu cenzuz i koje sigurno neće nikad ući u koaliciju sa SNS. Znači da se glasa tako da se ispune ta tri navedena uslova. Što uopšte nije toliko nemoguće, ali za mnoge Srbije je prosto nepojmljivo, ne dopire im do plemenskog mozga.

E pošto se to neće desiti, mislim to je više nego očigledno iz ove bolesne teme, sve će na kraju da se završi kao veliki prdež u čabar i to je to. Sve buduće političke teme, emisije, članci i debate u Srbiji opušteno mogu opšteno da se suspenuju na sledećih minimum 10 godina (jer ionako neće imati svrhe i uticaja) i ništa, bićemo kao Evropska Turska, sa Vučićem umesto Erdogana. Što vidim, mnogi ovde i žele (smrdi im kaša iz EU ali kaka iz Rusije, Turske i Sečuana im uvek miriše). Tako da batali sve ovo, samo se uzalud troše reči i vreme. SNS pobeđuje. Kraj priče.

Ne znam šta će sve biti još do aprila ali znam da dan posle izbora dolazim ovde da čestitam ''pobedu'' svima koji su na bilo koji način doprineli da se Srbija konačno i potpuno pretvori u... pa da ne kažem baš Balkansku Severnu Koreju, ali novu malu Tursku. Nadam se da će i drugi tada slaviti, ponajviše oni koji će do toga dovesti.
Dobra stvar je što ću sad bar znati ko su svi ti ljudi, pa da mogu da im čestitam direktno i ponaosob kada prođu izbori. I da imam to u vidu i za period posle.
 
Poslednja izmena:
Bender je u pravu, naprednjaci ce aktivirati sve svoje snage i citavu energiju usperiti na izbore, jer je to za njih nesto najbitnije od svega na svetu.
Izbori su pomalo nadprirodna stvar, jer su tu cuda moguca, bilo da je to dobro ili lose iznenadjenje na kraju.
Opozicija moze odneti pobedu ujedinjena ili u vise kolona, tesko je biti siguran sta je stvarno bolje. Ujedinjeni mogu izgubiti vec u prvom krugu, postoji i takav scenario.

Za beogradske izbore naprednjaci imaju jakog kandidata, svima poznato ime, koji je vise puta pobedjivao na svom lokalu.
Zato je potreban neko isto tako "glavat" da mu parira. Sva imena koja je ovih nedelja spominju nisu dovoljno poznata siroj javnosti.
 
Bender jeste u pravu, ali indikativna je pasivnost tzv opozicije.
I pored svega sto se desavalo, za sta je kriv Vodja i SNS, oni su vrlo pasivni.
Mislim da jednostavno ispunjavaju volju kolonizatora kojima je sada potrebna sto jaca i cvrsca vlast SNS-a zbog planiranih poslova oko Kosova.
 
Nadam se da ce da se promeni vlast u Beogradu. Mada nisam preveliki optimista, plasim se da ce jedan deo "patriotske opozicije" da zakljuci da ne mogu da budu sa pro Eu i Nato strankama i "teska srca" podrze Sns i Sps druzinu. Zbog Srbije. A za republicke i predsednicke izbore nemam racionalan komenar, ovakav amaterizam i sitna politicarenja, nametanja volje i teranja inata su na nivou ciste sabotaze, da dodatno demotivisu ionako apaticne gradjane.
 
Ja već jedno 15 godina slušam kako treba da se reši pitanje kosova. Što se tiče zapada to je rešeno, sve što su hteli oni imaju, to da li će tablice da se lepe stikerima, ili ćemo da puštamo tablice ovako, zabole ih uvo baš. Ne znaju gde udaraju, milion svojih problema imaju, boli ih uvo za neke finese oko kosova. Samo kosovo bi da uđe u UN, ali to treba kosovu, ne treba nemačkoj.

Pošto sam debil, zapamtio sam neke od najjačih slavskih izjava koje sam slušao godinama. Recimo da EU hoće da mi budemo katolici, a u realnosti primili jedno 5 miliona islamskih izbeglica, da EU otima kosovo zbog rudnog bogatstva (uglja), a u realnosti EU izbacuje ugalj iz upotrebe skroz, da treba da se odreknemo kosova i bićemo primljeni u EU, a u realnosti nam otvoreno rekli da možemo da uđemo kao srb bez kim, a čak nas ni tako neće.

Ima ona teorija, Okamova britva, koja kaže da je najjednostavnije rešenje obično i ono najbolje/najtačnije. U doba svakakvih teorija zavere, koje izleću na deset minuta u javnost, ovo je bitna rečenica. EU/zapad interesuje da ovde bude stabilokratija, i zažmuriće na neke problematične stvari dok god je sve ok po njih. Katkad im zatrebamo, iskoristiće nas, da li za migrantsku krizu, da li za rio tinto, da li za jeftinu radnu snagu, štagod. Upravo zato vlast ima najveći strah "od haosa", jer onda nisu oni ti koji drže stvari u rukama, pod kontrolom, i EU će tražiti nekog ko hoće.
 
Sa ovakvom opozicijom Vučić može da se igra još 30 godina, neverovatno je koliko navode vodu na njegovu vodenicu. Suviše "slučajnosti"..
Meни је невероватно колико је опозиција неспособна да искористи све очигледне мане и грешке актуелне власти у своју корист. Буквално сваки локал има неки проблем који је ћушнут под тепих и они уместо да се фокусирају на то и локално агитују они се баве глупостима.
 
Nije niko nesposoban, svi su itekako sposobni da izvrsavaju ono sto im je naredjeno.

Jedino smo mi budale.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Sa ovakvom opozicijom Vučić može da se igra još 30 godina, neverovatno je koliko navode vodu na njegovu vodenicu. Suviše "slučajnosti"..
Tacno. I sustina je da narod u veicni nije nezadovoljan. Nikad nije Srbija imala vlast ovako blisku vecini gradjana, po mentalitetu i shvatanjima.

Uzmite npr zagadjenje i EPS ili Batut. Nema insajdera.
Uzmite npr kovid i Batut. Nema insajdera.
RTS - jedan inajader - Srdjan Skoro

Ljudima ne smeta, ne gadi im se. Sada na pijaci stre pa "sta je s Njim". Vodja im se desetak dana nije ukazao.
Vecina u Srbiji nece odgovornost, zeli da mulja. Ova vlast je idealna za to.
Van Beograda vecinane zamera nisat Vucicu, razumeju ga, i oni bi tako.

Posmatram zgradu koja je trebalo da bude cetvorospratnica, sa petim poluspratom, pa je i to zazidano, pa je neparvljen i sesti plusprat, pa jos jednom. To je on cemu Srbija stremi.

MOzemo samo da se nadamo da ce u svomludili psihopata da napravi neku glupost ili da glasamo, da se baremu Bgd. siyuacija promni u smislu da se smanje izvori finansiranja SNS-a.
 
Mislim da je Vladeta Jankovic vrlo opasan za lopovski rezim jer za razliku od mnogih iz tzv opozicije nije lopov.
Vec je krenula demonizacija "Vladeta sluga tajkuna", "Vladeta pljuvao po Djindjicu"
(primetite da je sibicar Djindjic postao neka vrsta bozanstva).

Cini mi se da je taj marketniski pristup opozicije, kad je u pitanu izborpredsednika besmislen. Jasno se vidi da ej Vucic pravi kandidat ekipe oko Jeremica i Djilasa jer su im tako naredile njihove gazde ciji je ludi Vodja takodje favorit.

Kako se uopste bira gradonacelnik Beograda? Glasanjem ili ga biraju poslanici u gradskoj skupstini?
 

За 100 евра се пријавило 1.017.000 младих​



Mladi kad treba da uzmu 100 evra:
bh187-braveheart.gif

Mladi kad treba da zaokruže broj na papiru ili se izjasne o nečemu:
whistle-homer.gif
 
Poslednja izmena:
MIslim da treba nagovoriti svakoga da glasa. Doslo je i meni iz d. u glavu da naprdnjaci ne mogu da podnesu gubitak Beograda koji je njihova zlatna koka za kradju.
A postoji sansa za to, ako svi izadju.
 
Elem, da sam se kladio, sad bih uzeo lovu.
Rekoh lepo ovde da će svi projekti koji su odlagani mesecima, pa i godinama unazad biti aktivirani 2-3 meseca pred izbore.
Evo, nastavljaju se radovi na podzemnim prolazima na Terazijama, gradi se parking na mestu onog rugla na NBG, u koliko banki da će sada pokrenuti i BIGZ i soliter na Zelenjaku?
 
Bigz nema nikakve veze sa tom pričom, t.j. oni su već krenuli da nude poslovni prostor nakon renoviranja.
 
Vrh