Šta je novo?

Izbori 2024

U pravu si, ali i dalje ne vidim kako ovo moze da bude lose po NDMBGD, L*vijat*ni su ionako fash ekipa od kojih nece izgubiti glasove i imaju i dalje dosta mali doseg, ne bi stiglo do sire javnosti svakako. Najgore sto moze da se desi je da neko napravi incident na ovom dogadjaju...
 
Da li po tebi uopste postoji pro EU opcija koja nije fanaticna? 😆 To je retorika B. Obradovica u najboljem slucaju.
Pa postoje sve te proruske i kranjedesnicarske opcije, koje su mahom pod krilom naprednjaka, ali se prodaju kao opozicija.
Svako ko i dalje iskreno misli da EU nema alternativu, posle svih njenih ucena i jasne poruke da od proširenja nema ništa još decenijama, šta je ako nije ideološki fanatik?

Dobar deo desne opcije jeste kupljen od strane vlasti, međutim dobar deo i nije. Primer su pomenuti Obradović ,Radulović, Šarović, Parović, ali je njihova velika greška što se ni za ove izbore neće udružiti na jednoj listi, ako se već ne mogu dogovoriti oko zajedničkog predsedničkog kandidata. DJB se udružio sa Stamatovićem i Dr Stojković, Dveri su takođe okupile neke manje organizacije, ali pitanje da li je to dovoljno da svi pređu cenzus bez rasipanja glasova. Ima još malo vremena da se dogovore oko zajedničke liste, ali po svemu sudeći od toga neće biti ništa.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ima u Srbiji valjda i normalnog sveta.
Po ovim komentarima ispade da je ogromna vecina naroda neobrazovani kriminalni sljam, sto je glupost nevidjena.
I van Beograda i "elite" ima normalnih ljudi, cak i u najvecim vuko*ebinama !

malo ima normalnog sveta u Srbiji
Svako ko i dalje iskreno misli da EU nema alternativu, posle svih njenih ucena i jasne poruke da od proširenja nema ništa još decenijama, šta je ako nije ideološki fanatik?
Bas tako.
 
VAU, šanse da Vučić izgubi Beograd upravo su dramatično porasle. GOSPODIN Vladeta Janković je prihvatio kandidaturu. Što se mene tiče, samo da vrte njegove fenomenalne emisije od pre 30 godina, i kampanja mu realno ne treba.

VeUprava je napravila takođe odličan taktički potez pre 2 godine, kada su odlučili da obustave sve nove projekte rekonstrukcije ulica po gradu, ali mislim da će morati da pređu na plan B, a to je kupovina odbornika, ili odborničkih grupa nakon izbora.
Реално, не видим да ће СНС победити у Београду. Е, сад, бивајући и сам задовољан истицањем проф. Владете, при неком сам субверзивном ставу да је за такмаца у Београду требало истурити - Ђиласа лично.

У митско-симболичком смислу (да се вратимо на Владетин терен), победа архизликовца и инкриминисног, дехуманизованог, стрељаног и канселованог непријатеља власти бр. 1, била би жесток, практично референдумски ударац - Вучићу лично. Односно ударац у темеље легитимизацијске основе садашње власти, целом ширином од Дрине до Тимока и озго надоле.

А у Крагујевцу - Шолак.
 
U pravu si, ali i dalje ne vidim kako ovo moze da bude lose po NDMBGD, L*vijat*ni su ionako fash ekipa od kojih nece izgubiti glasove i imaju i dalje dosta mali doseg, ne bi stiglo do sire javnosti svakako. Najgore sto moze da se desi je da neko napravi incident na ovom dogadjaju...

Такође, ово је објава на профилној страници дрег краљице на инстаграму где је само изразила подршку том покрету и најавила да тај покрет подржава дрег културу. Десничари ни немају појма да постоји дрег сцена у Београду а још мање прате његове микрозвезде на инстаграму.

Имало би потенцијално штетног ефекта када би један део гласача за Не давимо Београд био неодлучен и хомофобичан па би типа Левијатан и сличне организације кренуле да шире пропаганду против њих због овога али је то мало смешно. Десничари у Србији су сами себе сатерали више у ћошак сталном искључивошћу и цепањем па их ретко ко и слуша а понајмање гласачи Не давимо Београд.

Иначе овакви догађаји се редовно одржавају годинама и никад није било инцидената нити владајућој партији одговара да се праве инциденти који би ставили у први план опозиционе групе попут Не давимо Београд; сва стратегија је да се стари политичари пљују и криве а нови игноришу и потискују из вести на сваком кораку.
 
Ne glasaju za ne davimo oni što kad čuju "nevladina ogranizacija" uhvate se za dugme. Oni su građanska, leva opcija, koja je preuzela i ekološke teme u srž usmerenja.
Sama građanska opcija brani sve građanske slobode kao takve. Jedna od sloboda je da te pokojni Glogovac glumi u Ustavu Republike Hrvatske, i da ga niko ne lema zbog uloge, ali i sloboda da se obučeš kao drag queen ako ti je to fora.

Mislim da digitalizovanim ndmbgd glasačima to ne smeta, a da onim analognim neće ni doći ta info do ušiju. Svakako dobiće nešto novca, lgbt+ će ih podržati, i dosta njih verujem da će ih glasati, a nacionalisti, kojima bi inače smetalo ovo, svejedno ne glasaju za njih.

Što se incidenata tiče, valjda je svima jasno kako su i zašto parade postala mirna okupljanja koje niko više ne napada i ne bije od kad se promenila vlast? Ne vidim da bi neko uletao da bije 100 ljudi na nekom izopačenom maskenbalu, pa da dobija packe od stranaca, i ulogu žrtve za ndmbgd.
 
Без икакве жеље да дикриминишем ЛГБТ мислим да је овакав потез жешћи аутогол за НДМБГД коалицију.

272862030_463534622028083_2560975619220268821_n.png
Ovakav autogol nije slučajnost, meni se čini da je ceo NDMBGD lažna opozicija, koja sa ovakvom kampanjom zapravo želi da ne pređe cenzus i da sve svoje glasove putem Donta pokloni SNS-u. U Gradu Beogradu naprednjaci prilično slabo stoje, i svaka lista koja ostane ispod cenzusa će im biti dragoceno pojačanje. Takav scenario je bio i na prošlim gradskim izborima, od ukupno 24 liste njih 20 je ostalo ispod. Da nije bilo tog prelivanja glasova, SNS nebi imao dovoljno mandata da samostalno formira vlast.

Gledao sam zadnji Utisak Nedelje, gde je Boško Obradović sjajno preslišao nekog iz NDMBGD, i praktično je razotkrio da se oni mimo zelene politike i BGH20 bukvalno u svemu slažu sa režimom.
 
@Pantograf

Osim simboličkog, referendumskog i legitimitativnog (ovo mi baš lepo zvuči) udarca Vučiću lično, gubitak Beograda predstavljao bi i veliki finansijski udarac za paradržavu. Obzirom da je EPS upravo potrošio čitavu i neverovatnu milijardu evra, koju su planirali, gubitak METRO projekta bi im izbio još jednu milijardu u narednom četvorogodišnjem periodu za mužu. Gubitak te 2 milijarde teško da mogu da nadoknade, i paradržava će ostaviti mnoga očekivanja- izneverenim. Zadovoljiti stotine hiljada vojnika nekom bednom sićom neće ići.
 
С тим што ја верујем да ће они и по губитку власти у граду наставити да гурају метро као државни пројекат.
 
Svako ko i dalje iskreno misli da EU nema alternativu, posle svih njenih ucena i jasne poruke da od proširenja nema ništa još decenijama, šta je ako nije ideološki fanatik?

Dobar deo desne opcije jeste kupljen od strane vlasti, međutim dobar deo i nije. Primer su pomenuti Obradović ,Radulović, Šarović, Parović, ali je njihova velika greška što se ni za ove izbore neće udružiti na jednoj listi, ako se već ne mogu dogovoriti oko zajedničkog predsedničkog kandidata. DJB se udružio sa Stamatovićem i Dr Stojković, Dveri su takođe okupile neke manje organizacije, ali pitanje da li je to dovoljno da svi pređu cenzus bez rasipanja glasova. Ima još malo vremena da se dogovore oko zajedničke liste, ali po svemu sudeći od toga neće biti ništa.

U EU integracijama se nije pomaklo u najbitnijim poglavljima, pogotovu zadnjih 10 godina, koja bi bila vrlo znacajna za Srbiju, bilo da je u EU ili van.
Predstavnici EU se ovako ponasaju kako se ponasaju prema Srbiji, da ne bi morali mnogo gore. Srbija koci sve zemlje u okruzenju koje nisu u EU da to postanu i dopusta Rusiji da kvari odnose sa zapadom.
Uvek cu ponavljati istu stvar - niko nam drugi nije vise kriv, uprkos svim belosvetskim igrarijama.
Inace, pro EU znaci biti deo evropske porodice zajedno sa svim ostali narodima, jer nam je tu mesto. To je trajna vrednost, a trenutna politicka klima u EU je - trenutna.

Sto se tice tvog politickog izbora, tu bolje da nista ne komenarisem, tvoja stvar.
 
@Užice da sam tražio post sa kojim se ne slažem ni jednu jedinu reč, verovatno je to tvoj.
Ne davimo Beograd recimo je već mesec dana u kampanji, i lomi se da dobije još koji glas preko. U Bgd su im procene da će imati 7-8%, što je skoro tri puta veće od cenzusa. Pritom su se uortačili sa Ekološkim ustankom, i Zelenovićem, i gomilom lokalnih frontova. Koliko mi je poznato, skupljaju i obučavaju kontrolore za biračka mesta, fazon hiljadu, hiljadu ipo već imaju, i slično. Verujem da su u strahu velike oči, naučili smo na šapiće i druge preletače, i lažne opozicije poput čede, ali likovi su skroz ok.

Kad već pominješ Boška, pre bih za njega rekao da je lažna opozicija, tj. ja bih najpre za njega rekao da je glup ko ..., uglavnom lik samo štetu donosi opoziciji. On je upao u rts, pa nije znao šta će, on je štrajkovao glađu pola sata, pa kao rekao možda je ovo glupo, on je upadao u Skupštinu, njegova desna ruka je nosila vešala, on je sipao crnu vodu u providnu i ispadao rasista, on je pio vino sa Vučićem, i tako dalje. Povrh svega, on je imao kampanju da ovi odu a da se oni ne vrate, što je šešeljeva priča, ma loš je vučić ali još gori su đilasovi. On napada opoziciju više nego što napada vlast, iako ga opozicija toleriše na max. Pa na kraju krajeva, kad je posle beogradskih izbora bio politički mrtav, sa 2-3%, opozicija mu je pomogla da se vrati, i on opet potkopava opoziciju.

I da, što se tiče utiska nedelje, ništa sjajno niti preslišavanje nije bilo od strane Boška. Krajnje jadno blaćenje druge opozicije da bi namakao koji glas sebi. Čak me ono lajanje "reci sa da ili ne, ajde reci ajde, da čujem, reci je l genocid, je l kosovo srpsko ajde", me podseća na krla kad je napadao Savu Manojlovića na isti način. Da l je slučajnost, ne znam.
 
Ocekujem od Cute da se ogradi od ovih.

I dosta vise pravdanja, kao prvi post ovde, i objasnjavanja nekom da nemas nista protiv ljudi koji igrom slucaja privlaci isti pol. Recite sta mislite, valjda smo se da borili.

Nemam nista protiv lgbt, ali...

Ja na slici vidim instagram/pink/karleusa nakaze, fucka mi se sa kim spavaju i imam mnogo toga protiv njih i svakog ko ih podrzava.
 
Verovali ili ne, mase veruju u ovo

Организована криминална група жели да се освети Александру Вучићу пошто смо успели да разбијемо велике нарко картеле, рекао је за РТС министар унутрашњих послова Александар Вулин. Нагласио је да Радоје Звицер не ради сам, већ да има политичког шефа.
 
Ovakav autogol nije slučajnost, meni se čini da je ceo NDMBGD lažna opozicija, koja sa ovakvom kampanjom zapravo želi da ne pređe cenzus i da sve svoje glasove putem Donta pokloni SNS-u. U Gradu Beogradu naprednjaci prilično slabo stoje, i svaka lista koja ostane ispod cenzusa će im biti dragoceno pojačanje. Takav scenario je bio i na prošlim gradskim izborima, od ukupno 24 liste njih 20 je ostalo ispod. Da nije bilo tog prelivanja glasova, SNS nebi imao dovoljno mandata da samostalno formira vlast.

Gledao sam zadnji Utisak Nedelje, gde je Boško Obradović sjajno preslišao nekog iz NDMBGD, i praktično je razotkrio da se oni mimo zelene politike i BGH20 bukvalno u svemu slažu sa režimom.

Ocekujem od Cute da se ogradi od ovih.

I dosta vise pravdanja, kao prvi post ovde, i objasnjavanja nekom da nemas nista protiv ljudi koji igrom slucaja privlaci isti pol. Recite sta mislite, valjda smo se da borili.

Nemam nista protiv lgbt, ali...

Ja na slici vidim instagram/pink/karleusa nakaze, fucka mi se sa kim spavaju i imam mnogo toga protiv njih i svakog ko ih podrzava.
Mislim da ova dva komentara odlično pokazuju neznanje i nepoznavanje materije. Dreg stil nije nužno deo LGBTQ+ pokreta, jer je to umetnički izraz raznih talenata i veština, što nema veze sa Pinkom i sličnim. Osobe koje se bave dregom nisu nužno homoseksualne osobe, pogotovo što je to otvoreno za bilo koju osobu bilo koje seksualne orijentacije. I dalje, interesantno mi je da se ovo odjednom posmatra kao autogol, neki muškarci se šminkaju i oblače kao žene. A kada se setim samo tih silnih urnebesnih predstava, koje su bile i ekranizovane, gde su muškarci bukvalno isto ovako bili obučeni i našminkani. Ali dobro, selektivna homofobija je realnost...
 
Borim se takodje i protiv gluposti koju su u svome postu iskazao. Bravo, ajde sad optuzbe za homofobiju 🤣

Bas to sto dreg stil nije nuzno deo lgbt pokreta je i poenta.

a) za mene licno predstavlja nekulturu i neukus. Da ne idem u sirinu, a, o, kako bih mogao.

B) ne sija svako g***o sa zapada, nase je da filtriramo. Pa oni kao proevropske pokreti su najvecu popularnost dobili u borbi protiv zapadne kompanije Rio Tinto koja u saradnji sa zapadnom pudlicom Vucicem unistava Srbiju.

b) i dalje je cilj sje*******ati Vucica i treba sada biti pobednik i pametan. Svi znamo da ovo nervira 98 posto Srbije, u ovom slucaju opravdano.


Zoi Plastic i Eva Gas? I onda nameces homofobiju 🤣 Nabijem plasticnu i ide gas kulturu na ..... kakve to veze ima sa seksualnim opredeljenjem?
 
I covece meni Noel Fielding bleji na avataru 🤣
 
Мени је прво у око запало "Острога Ми". Очигледно креирано да провоцира и вређа једну групу људи тј религијску заједницу. Зар је то толеранција, на коју се иначе позивају.
Едит: није усмерено против НДМБГ ни ЛГБТ.
 
"Ostroga mi" se koristi i kolokvijalno, svaki dan, pa i od strane te "religijske zajednice". Očigledno jedno smeta, a drugo ne... Hmmm, pitam se kako se to zove.
 
Pa ljudi, ta drag imena su uvek neka fora ili referenca! Ovde kao zensko ime "Ostroga", prezime "Mi", mislim da malo previse pokusavate da intelektualizujete svoje gadjenje prema necemu o cemu imate jako malo znanja. "RuPaul's Drag Race" je vrlo uspesna fransiza sirom sveta, sa desetinama sezona, gledaju je milioni ljudi, a vi ste odjednom tek otkrili da ovo postoji? Ovo je kao Karamela ili oni likovi iz Audicije ili Vlasta Velisavljevic u "Maloj nocnoj muzici", nije toliko ozbiljno. Posebno jer je ta vrsta humora nekad i katarzicna u drustvu gde te maltretiraju ceo zivot ako si feminiziran, ovo je gotovo inat. Hvatate se za slamke, bukvalno. Mozete i da smatrate za sebe da niste homofobi, i da opet napisete nesto homofobicno. I to je ljudski.
 
U EU integracijama se nije pomaklo u najbitnijim poglavljima, pogotovu zadnjih 10 godina, koja bi bila vrlo znacajna za Srbiju, bilo da je u EU ili van.
Predstavnici EU se ovako ponasaju kako se ponasaju prema Srbiji, da ne bi morali mnogo gore. Srbija koci sve zemlje u okruzenju koje nisu u EU da to postanu i dopusta Rusiji da kvari odnose sa zapadom.
Uvek cu ponavljati istu stvar - niko nam drugi nije vise kriv, uprkos svim belosvetskim igrarijama.
Inace, pro EU znaci biti deo evropske porodice zajedno sa svim ostali narodima, jer nam je tu mesto. To je trajna vrednost, a trenutna politicka klima u EU je - trenutna.

Sto se tice tvog politickog izbora, tu bolje da nista ne komenarisem, tvoja stvar.
Otvaranje poglavlja zavisi od EU, a ne od Srbije. Jedino za Srbiju postoji poglavlje 35 u kojem EU od nje traži da se odrekne dela svoje teritorije, čiju secesiju inače ne priznaje ni 5 zemalja članica EU. Kada je Hrvatska pregovarala sa EU, prva je rekla da neće ući u EU ako se od nje bude tražilo da se u korist Slovenije odrekne Piranskog Zaliva, koji je inače jedna malecna uvala od nepuna 2 kilometra, a ne 15% cele države. Ako smo pali toliko nisko da Hrvati imaju više nacionalnog samopoštovanja i dostojanstva od nas, onda zaista i zaslužujemo da nestanemo kao narod.

Deo evropske porodice su i Rusija i Belorusija, a sigurno nije deo Amerika čija kolonija je EU. Mi smo među najstarijim članovima evropske porodice, ali nećemo valjda brkati Evropu i EU ?

Politička klima u kojoj sve zemlje Višegradske Grupe odbijaju direktive iz Brisela nije "trenutna", to traje već godinama. Kao što nije trenutna ni odluka vodećih zemalja EU da od bilo kakvog proširenja nema ništa najmanje do 2035. godine,a možda ni tada. Izgubili smo već četvrt veka na evropsko puzanje bez alternative, koliko još godina treba da izgubimo?

Ako misliš da su jedina opozicija stranke koje kritikuju režim da nije dovoljno proevropski, to je tvoja stvar. Ja toj opoziciji ne pripadam, protiv nje sam bio onda kada je bila na vlasti, iz potpuno istih razloga zbog kojih sam i protiv današnje vlasti.
 
Pa ljudi, ta drag imena su uvek neka fora ili referenca! Ovde kao zensko ime "Ostroga", prezime "Mi", mislim da malo previse pokusavate da intelektualizujete svoje gadjenje prema necemu o cemu imate jako malo znanja. "RuPaul's Drag Race" je vrlo uspesna fransiza sirom sveta, sa desetinama sezona, gledaju je milioni ljudi, a vi ste odjednom tek otkrili da ovo postoji? Ovo je kao Karamela ili oni likovi iz Audicije ili Vlasta Velisavljevic u "Maloj nocnoj muzici", nije toliko ozbiljno. Posebno jer je ta vrsta humora nekad i katarzicna u drustvu gde te maltretiraju ceo zivot ako si feminiziran, ovo je gotovo inat. Hvatate se za slamke, bukvalno. Mozete i da smatrate za sebe da niste homofobi, i da opet napisete nesto homofobicno. I to je ljudski.
Нисам поменуо никакво гађење, само да сматрам да у том имену постоји намерна провокација, као што у осталом постоји и у твом алијасу.
Свако има право на провокације, ако не пређе неку меру, али ако се тај исти позива на толеранцију онда ја ту видим извесно лицемерје. Ако сам због тога хомофоб, онда јбг...
 
U pravu si, i sve bi to bilo krasno da dinamika moci nije takva da je SPC mocna i destruktivna sila u Srbiji, a LGBT zajednica marginalizovana i ponizavana od strane iste, kao i veceg dela drustva? Pa jos da padnu i da ljube skute i da se kaju dok ih oni gaze? Ma idi. Treba ljubiti ruke svom tlacitelju, to hoces da kazes? Je l' Crkva pozivala na toleranciju ili da ih sve pobiju ili nauce pameti? Crkva je trebalo da ostane uvek tamo gde joj bar u nasem rahmetli Ustavu pise, odvojena od drzave. Da li je ispravno navijati za mocnike ili one bez moci, sta je rekao Isus sam?
I moj nick jeste namerna provokacija, svakome je to jasno.
 
Iako su sebe ogranicili medju birackim telom na ovaj nacin, na mlade "moderne i progresivne" glasace, NDMBG je ocigledno procenio da ce podrskom lgbtxyz zajednici da galvanizuje svoj status najliberalnije opcije srpskog politickog spektra i mozda privuce i neke liberalne glasace srodnih stranaka. Videcemo da li ce ta racunica da im se isplati ali svakako nece da pretrpe neku stetu, jer svakako nismo netolerantno drustvo narocito pored milion politickih i ekonomskih problema oko nas.
 
U pravu si, i sve bi to bilo krasno da dinamika moci nije takva da je SPC mocna i destruktivna sila u Srbiji, a LGBT zajednica marginalizovana i ponizavana od strane iste, kao i veceg dela drustva? Pa jos da padnu i da ljube skute i da se kaju dok ih oni gaze? Ma idi. Treba ljubiti ruke svom tlacitelju, to hoces da kazes? Je l' Crkva pozivala na toleranciju ili da ih sve pobiju ili nauce pameti? Crkva je trebalo da ostane uvek tamo gde joj bar u nasem rahmetli Ustavu pise, odvojena od drzave. Da li je ispravno navijati za mocnike ili one bez moci, sta je rekao Isus sam?
I moj nick jeste namerna provokacija, svakome je to jasno.
Плашим се ако ти одговорим све што мислим да ћу сувише скренути тему на страну коју управо СНС прижељкује, па ћу се суздржати и упростити одговор.
Ево сложићу се са тобом да и у многим ставовима представника СПЦ има лицемерја (између осталог везаног за толеранцију), али се никако нећи сложити да је то суштина СПЦ-а. Као што ја ништа не знам о том Драг покрету, тако претпоствљам да и ти имаш сувише поједностављен став о Цркви и видиш само једну страну. Искрено не знам ни ја много и далеко сам много од примерног верника. Мој пост заиста није упућен ни против геј особа ни против Драг-а (шта год то било), већ да не може неко свој поједностављени став о толеранцији да намеће другима и ставља себе не неку арбитражну позицију о питањима толеранције. Дакле слажемо се и ти и ја да је толеранција суштински важна али се у дефиницији исте донекле слажемо а донекле и не.
Ај сад да пређемо на причу у корупцији, медијима, непотизму и слично. Мислим да ћемо су ту много више сложити.
 
Vrh