Šta je novo?

Izbori 2024

Jedna stvar je pridobijati glasače šarenim pričama, druga stvar je tripovati tita kad dođeš na vlast.

Narod voli lepe vesti, hoće da se oseti moćno, važno. Ako pričaš istinu, ona je privatno dovoljno teška svakom glasaču, da mu još ti tovariš probleme društva.
Svaki političar živi od prodaje optimizma, naložiš ljude i gledaju te ko Boga.

Naletim na TVu Vuk Jeremić gostuje na n1 neka emisija i kaže mi sad pričamo o neslozi oko kandidata, ja bih mnogo radije da pričam o tome kako se kradu pare iz budžeta. Možda bi ti, ali glasači neće to da slušaju, hoće da im stvoriš iluziju da će sve biti med i mleko samo da tebe postave. Ponašanje opozicije gde kao glume fine ljude, ne obećavaju ništa, nego samo pričaju da svi budu jednaki i vladavina zakona i nezavisno sudstvo, je nebulozno.

Msm svašta nešto je nebulozno, da otvaraju po 10 tema u jednom gostovanju i ništa ne kažu, da glume analitičare na gostovanjima, gde pričaju o drugima (Vučiću) a ne o sebi, gde nemaju predstavu da prosečan gledalac gleda kroz TV, i da može da mu ostane u glavi Siniša Mali ukrao 24 stana, ali ne može da mu ti objašnjavaš kako je preko ofšora prebacivao pare, koje ltd firme i slično. Ukratko, "DRŠTE LOPOVA" može, "imajući u vidu divergenciju mišljenja reprezentativne fokus grupe" ne može da priča političar.
 
Ja mislim da dobar protivkandidat u ovom trenutku ne treba da se razlikuje od Vucica, abrem po onome sto prica.
Ako Vucic nudi mladima 100E pre izbora i jos 100 ako pobedi, ovaj treba da nudi 300E.
I pomoc penzionerima svakog meseca. I da potura vesti da mu je zivot ugrozen.

To narod voli i na to pada. Red podmicivanja, red lazi, red patetike.
Barem na recima treba da imitira Vucica koga vecinska Srbija voli jer im omogucava neku korist. Nekom uvozna dovola, nekom legalizacija, nekom 2000 din, nekom samo sendvic.
Svi imaju neku malu licnu korist od SNS-a. A cela zajednica ima stetu. To narod voli.
To treba barem simulirati u kampanji.

Lako moze neko drugaciji da privuce manjinu, obrazovanu, kulturnu i postenu manjinu, ali vecina nije takva kod nas.

Mislim da je većina ljudi ovde na forumu u potpunosti zaboravila kako i sa kojom kampanjom je SNS srušio DS i došao na vlast. Nije bilo kukanja, podmićivanja, i te patetike koju gledamo 10 godina, nego je SNS došao na vlast sa pričom o borbi protiv korupcije i kriminala, o anti-neoliberalnim ekonomskim stavovima, i sličnim temama. Njihov dolazak na vlast je delom i zbog ogromnog (i apsolutno opravdanog) narodnog ne-zadovoljstva i 370.000 radnika koji su ostali bez posla tokom vladavine DOS'ovih struktura. Samo slepac ne vidi da je preterivanjem bivšeg režima, i slatkim lažima o korekciji pre svega EKONOMSKE slike Srbije i naravno zaustavljanje opšte pljačke od lokala do vrha vlasti, SNS dograbio vlast. Mi, opozicionari, imamo tendeciju da se podmuklo smejemo SNS glasačima i da tripujemo da je većinska Srbija smenila DS i Tadića zato što "nisu se pronašli u njihovoj kulturi i biraju ljude koje su njima bliski po ponašanju" a to "ponašanje" se odnosi na nekulturu, bahaćenje, i anti-itelektualizam. Vrlo pogrešno i plitko razmišljanje. Ljudi su poverovali SNS'u da neće nastaviti tradiciju DS'a i glasali za njih, i ponovo bili namagarčeni. Mislite da su ljudi toliko glupi da nisu mogli da prepoznaju da žive sjajno pa su tobože rušili DS zato što nisu voleli njihovo "dostojanstvo i kulturu" nego su preferirali nešto "bliže narodnom mentalitetu" (koja je takodje grozna uzrečica). Nema razlike izmedju šizoja i njegovih izjava o "zlatnom dobu" i ljudi koji veruju da je sve bilo toliko bolje pre 2012'te pa čupaju kosu i ne kontaju zašto većina glasača i apstinenta ne glasa za Djilasa, Ponoša, Mariniku itd itd....

Ako hoćemo da se vlast smeni, a treba da bude smenjiva, onda treba da se opozicija fokusira na ekonomskim i društvenim temama, a ne da se čudi zašto gradjani ne mogu da prepoznaju njihovu smirenost u intervjuima i našminkanom 'kulturnom' izgledu. Niko nema ozbiljan program, samo "Vučić loš zato što prisvaja medije i ne poštuje institucije". To je istina, al ništa ne znači kad većinu naroda bi radije njega i SNS nego bivše face ponovo da gleda...moraju da skontaju da je njihova politička karijera gotova pa da dozvole novoj opoziciji da se probije i pokaže. A nove igrače vlast ne može da oblati.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi onda rusuli uopste Vucica, ako ovi drugi treba da se ponasaju isto kao on ???
Napravio je sistem tokom ovih deset godina, koji je kao stvoren za korupciju. Ne znam da li je zaista u toku velika pljacka drzave ili ne ali sama postavka gde ne postoji nikakva kontrola rada drzavnih funcionera, direktora javnih preduzeca i ustanova, tuzilastvo koje ignorise bilo kakvu prijavu ili dojavu ili je stavlja u fioku na neodredjeno vreme, uz potpuno odsustvo odgovornosti za svoja dela je zastrasujuca. Procitao sam ovde na forumu u Energetici da ce uvoz struje ove zime da nas kosta izmedju 400mil i milijarde evra. ZAto mora da dodje bilo ko drugi na vlast, bar da se smanji steta koju trenutno trpimo.
 
SNS glasaci su glas zapostavljene mase, to je ono sto opozicija zanemaruje ili ne moze da shvati.
Mozemo reci da je Tadic 300 puta kulturniji i pametniji od Vucica, ali glasovi se ne dobijaju na racun toga kod najsire populacije koja je politicki neobrazovana.
Oni ne zele mnogo boljeg od sebe na mestu predsednika, jer ce tako ponovo biti beznadezno zapostavljeni.

Nasa politicka kultura je veliki gubitak poverenja gradjana prema intelekturalnoj eliti, koja ih ne samo nipodistava, vec ih i krade. Oduvek je tako bilo.
Jeste da medijska propaganda uspesno odradjuje svoje, ali narod nije glup, stavise prakmaticniji je nego sto se smatra, pa ce zato odabrati opciju u kojoj vide najvecu sansu za privredjivanjem, bilo to koruptivno ili ne.
Posle pada berlinskog zida kod nas nije instalirana drugacija politicka kutura od ovakve.
 
SNS glasaci su glas zapostavljene mase, to je ono sto opozicija zanemaruje ili ne moze da shvati.
Mozemo reci da je Tadic 300 puta kulturniji i pametniji od Vucica, ali glasovi se ne dobijaju na racun toga kod najsire populacije koja je politicki neobrazovana.
Oni ne zele mnogo boljeg od sebe na mestu predsednika, jer ce tako ponovo biti beznadezno zapostavljeni.

Nasa politicka kultura je veliki gubitak poverenja gradjana prema intelekturalnoj eliti, koja ih ne samo nipodistava, vec ih i krade. Oduvek je tako bilo.
Jeste da medijska propaganda uspesno odradjuje svoje, ali narod nije glup, stavise prakmaticniji je nego sto se smatra, pa ce zato odabrati opciju u kojoj vide najvecu sansu za privredjivanjem, bilo to koruptivno ili ne.
Posle pada berlinskog zida kod nas nije instalirana drugacija politicka kutura od ovakve.

Bas tako. Veom dobro receno. Sta ima onaj u Sremcici koji je bez kanalizacije od Tadiceve kulture. DOzivljava je kao laz. Zato mrze taj lift i biciklisticke staze. Svu tu beogradsku "urbanost" dozivljavaju kao uvredu jer smatraju da njihove osnovne potrebe imaju veci prioritet od hobija urbanih.
Sada dozivljavaju da Vucic "daje pare". Oni ne mogu da shvate da su to njihove pare, tj njihov dug. Vazno im je da Vucic "daje pare". Niko drugi im nije "davao pare". To ponavljaju. bez ovzira koliko se nama glupo cinilo, cak i ta lazna briga "za malog coveka" pali u ponorima Kaludjerica, Boleca il Babusnice.

Beogradska elita je dozvolila da vec na severnom obodu Zvezdare postoji otvorena kanalizacija. Sada sanosimo posledice.
 
Ima u Srbiji valjda i normalnog sveta.
Po ovim komentarima ispade da je ogromna vecina naroda neobrazovani kriminalni sljam, sto je glupost nevidjena.
I van Beograda i "elite" ima normalnih ljudi, cak i u najvecim vuko*ebinama !
 
"Владавина институција" је оно чему треба да тежимо и то је више пута истицао професор Зец. То значи да постоје институције и да те институције раде посао који је њима по законима додељен, ни мање ни више. Основне институције су влада са премијером, председник, скупштина, судови..... Дакле ми све те институције имамо али оне не раде свој посао, тј не раде много тога што треба да раде и раде много тога што не треба да раде. Постоји много индикатора како да знамо да не постоји владавина институција али ако премијер(-ка) ословљава председника са "шефе" онда је све јасно и свака друга дискусија је непотребна.
 
Baš tako chiko.

Ali evo kad ste se već dotakli Tadića, šta ja imam od njegovog poziranja kako je šmeker, kako trči maraton, kako je lepo ošišan ako neko npr nema osnovne uslove za život. Nije se skidao sa televizije ko sad Vučić. Evo kada sam pitao jednu drugaricu zašto glasa za Tadića (u trenutku kada se smenjivao ds) kaže, i to je "rodjena Beogradjanka", meni je on mnogo lep čovek.
 
Baš tako chiko.

Ali evo kad ste se već dotakli Tadića, šta ja imam od njegovog poziranja kako je šmeker, kako trči maraton, kako je lepo ošišan ako neko npr nema osnovne uslove za život. Nije se skidao sa televizije ko sad Vučić. Evo kada sam pitao jednu drugaricu zašto glasa za Tadića (u trenutku kada se smenjivao ds) kaže, i to je "rodjena Beogradjanka", meni je on mnogo lep čovek.

Nista strasnije od "rodjenih Beogradjana" koji to isticu kao neko plemstvo. Beograd za 200 godina nije mogao da iznedri elitu koja bi upravljala Srbijom. Beogradani nisu u stanju cak ni Beogradom da upravljaju. Nase skole, univerziteti... oduvek su nas ucili samo kako da budemo sluge, nikada da upravljamo.

Sta je ovo u Srbiji nego kriza upravljanja, menadzmenta. Sta je ovoliko klanjanje jednom psihopati nego to?

Poznajem dosta tih bgd plemica i plemkinja. veruju da je njihovo poznavanje robnih marki i kvalitetnih vina dovoljno da budu elita.
 
Скоро у неким гостима се дотакнемо у причи и политике, и крене прича о изборима, како ове треба збацити. И дотакнемо се кроз ту причу ДС и њихове владавине, један коментар је био "мука ми је када се сетим тог периода".
 
DS je kreirao partokratiju u Srbiji, i to primitivnu sa administrativnim zabranama na plate radnika primljenih preko veze. Ovi su je doveli do perfekcije. Tadić je napravio Vučića u nadi da će se stvoriti dvopartijski sistem, samo nije računao da će pacovi napustiti brod koji tone, i tako dođosmo do jednopartijskog sistema.
 
DS je kreirao partokratiju u Srbiji, i to primitivnu sa administrativnim zabranama na plate radnika primljenih preko veze. Ovi su je doveli do perfekcije. Tadić je napravio Vučića u nadi da će se stvoriti dvopartijski sistem, samo nije računao da će pacovi napustiti brod koji tone, i tako dođosmo do jednopartijskog sistema.
Vučića su napravili stranci i doveli ga na vlast da bi sa reputacijom ekstremnog nacionaliste iz devedesetih do kraja izdao sve srpske nacionalne interese, a Tadić im je zdušno pomogao tako što je zaštitio radikalske mandate koje je SNS ukrao u skupštini i obezbedio im punu medijsku podršku. O tome najbolje govore Vikiliks depeše.

Nije samo jasno da li su Amerikanci formiranjem SNS-a želeli da u Srbiji uspostave njihov jednopartijski sistem, ili dvopartijski sistem u kojem se na vlasti smenjuju dva bloka koja se međusobno politički razlikuju samo u sitnicama, a oba rade za njih( SNS+sateliti i frakcije bivšeg DOS-a). Ali to nije toliko ni bitno.
 
Борис Тадић је пуно интелигентнији, нарочито онда када је помогао стварање СНСа како би ово чудо преузело власт и тако уништило црвено црну коалицију СПС-ДСС. Тога се не сећају ови што глуме опозицију а програм им се 100% подудара са Вучићевим.
 
strasno je poverovati u SNS ali jos strasnije je poverovati da OPOZICIJA (tadic djilac jeremic ...) nece krenuti istim putem!
"Nemoj iz suplje kante prebacivati u suplju kantu mnogo je tu rada a rezultat nikakav"
 
Evrofanatična opozicija nije jedina opozicija, mada i Pink i N1 ubeđuju narod da jeste.
 
Da li po tebi uopste postoji pro EU opcija koja nije fanaticna? 😆 To je retorika B. Obradovica u najboljem slucaju.
Pa postoje sve te proruske i kranjedesnicarske opcije, koje su mahom pod krilom naprednjaka, ali se prodaju kao opozicija.
 
Obožavam ove svi su isti tipove. Postoje i opcije koje nisu bile na vlasti. Složićemo se da je smenljivosti vlasti važna za demokratiju koja je vladavina naroda makar i izabrali marsovce da nam vladaju.
 
Без икакве жеље да дикриминишем ЛГБТ мислим да је овакав потез жешћи аутогол за НДМБГД коалицију.

272862030_463534622028083_2560975619220268821_n.png
 
VAU, šanse da Vučić izgubi Beograd upravo su dramatično porasle. GOSPODIN Vladeta Janković je prihvatio kandidaturu. Što se mene tiče, samo da vrte njegove fenomenalne emisije od pre 30 godina, i kampanja mu realno ne treba.

VeUprava je napravila takođe odličan taktički potez pre 2 godine, kada su odlučili da obustave sve nove projekte rekonstrukcije ulica po gradu, ali mislim da će morati da pređu na plan B, a to je kupovina odbornika, ili odborničkih grupa nakon izbora.
 
strasno je poverovati u SNS ali jos strasnije je poverovati da OPOZICIJA (tadic djilac jeremic ...) nece krenuti istim putem!
"Nemoj iz suplje kante prebacivati u suplju kantu mnogo je tu rada a rezultat nikakav"
Tačku na kojoj curi, usmeri ka drugoj šupljoj kanti. Čak i da su šuplje na istom mestu, kupićeš malo vremena, i priliku da se izrodi novo, bolje rešenje. Ovako, ode sve nepovratno.
 
Без икакве жеље да дикриминишем ЛГБТ мислим да је овакав потез жешћи аутогол за НДМБГД коалицију.

272862030_463534622028083_2560975619220268821_n.png
Sto tacno? Ovo je sadrzaj za LGBT publiku, i dobice novcanu donaciju. Niko nije zvao Petra Petrovica na ovo, niti reklamirao na Pinku ili N1, pa da im napravi neku fiktivnu "stetu". Ukoliko su jedini koji podrze LGBT populaciju, to je 5-7% glasova, malo li je. Plus sumnjam da je bilo ko ko podrzava NDMBGD iole homofobican.
Jedino ako mislis da ce SNS na celu sa Brnabom da spinuje ovo kao "eto vidite, hocete li ove gadne p*dere na vlasti u Beogradu"? Dosta mi je tog prenemaganja da se "ne cepa biracko telo", pa se ne spominje ni Srebrenica ni Kosovo ni nikakav stav ni o cemu, ni Evropa ni Rusija ni Kina, samo nit smrdi nit mirise politika zauvek. Bolje je jasno znati ko ti je biracko telo i kraj. Svako ko nema politiku je SNS u drugom ruhu. Ako nece da glasaju za njih zbog gej ljudi, ni ne treba da glasaju za njih. To je nas problem, i problem opozicije, sto ima premalo stavova o bilo cemu. Za Boska bar svi znamo odmah da je budalina jer je bar transparentan sa svojim uzasnim stavovima, a Djilas, Marinika i ekipa, evo ne znam za sta glasam ili ne glasam kad ih vidim.
 
Poslednja izmena:
Неће СНС директно, имају они сателите ала Левијатан који одрађују такав посао за њих.
 
Vrh