Šta je novo?

Izbori 2024

Ти мене оптужујеш за србовање иако сам ја лично критиковао Нолета због лицемерног дистанцирања од политике и његовог самољубља. И подржао сам онај текст из Пешчаника где се говори о мигрантима, као што је и господин МЦ излазио на блокаде. Значи ми нисмо фашисти и немојте призивати ломачу ви лажни борци за правду.
 
Ma da, od svih mogucih termina koje ste mogli da smislite za te ljude koje prezirete, slucajno ste izabrali bas "gradjanisti".

I od svih mogucih foruma i medija da pricate o toj problematici, izabrali ste bas forum o Beogradu.

I onda lupetate gluposti i svoje zatucane mantre pa se cudite kad se medju suzdrzanim clanovima nadje neki zaludjenik kao ja pa vas napenali u kontra smeru.

A o gradjanima, pogotovu starih delova grada, razumete se i znate ko Marica u k... U ovoj zemlji o svemu vezanom za krug dvojke ili stare delove Beograda uvek najbolje znaju oni koji ih vide jednom godisnje kad prosetaju do "konja" (kako ga nazivaju). Svoj glavni trg i spomenik svom kralju zovu konjem a drugima srbuju i pametuju sta treba da se misli i radi.
A kad dodje vreme za izbore i referendume, mrzi ih da prosetaju guzicu 200 metara i zaokruze jedan broj. I takvi kao nekome pricaju o Srpstvu i patriotizmu i daju sebi za pravo da druge mere i sude jel su dovoljno Srbi i na adekvatan nacin.

Ajde bre, idite prodajte te fore nekom drugom.

Dokle god se prosipaju lazi i uvrede na racun Beogradjana, pogotovu normalnih i produktivnih, znajte da cu ja ici ispred i u vidu kontra argumenata prosipati eksere i zice da vam izbusim gume i zbacim sa puta u kaljuge gde vam je i mesto.

A vi samo ajte. Mogu ja ovako doveka. I u svim izvedbama i na svim lokacijama.
 
Ти стално изврћеш речи и манипулишеш, ја покушавам да ти објасним али ти опоганиш све оно што сам покушао да ти предочим. Све ово што сам писао није било уперено против Београђана већ против лажних левичара који саме себе називају грађанском Србијом.

Пошто ћеш и ово опоганити онда нема потребе да ти више ишта објашњавам. А што се тиче МЦ, нисам његов бот за разлику од вас неких који на овом форуму припадате одређеним фракцијама или боље речено чопорима.
 
Ти мене оптужујеш за србовање иако сам ја лично критиковао Нолета због лицемерног дистанцирања од политике и његовог самољубља. И подржао сам онај текст из Пешчаника где се говори о мигрантима, као што је и господин МЦ излазио на блокаде. Значи ми нисмо фашисти и немојте призивати ломачу ви лажни борци за правду.

Ni za sta ja nisam TEBE optuzio.
Ali optuzujem Sluzbu i VLAST koja se sluzi jeftinim i vec vidjenim forama za sludjivanje ljudi. Kakvo sludjivanje? Paaaa ovako
Pojavi se neka opcija za koju bismo mogli glasati, mozda i ima izgleda da nacnu vlast na lokalu ili u skupstini. E onda uleti ekipa sa takvim etiketama tj totemom i nalepi sve moguce sto moze da smisli a da im je jelte, gadno. I obicno su to teme "od nacionalnog identiteta do stranih agentura". I onda se mi ovako kao svadjamo i mnogi kazu "ma svisu isti" i vlast opstane.
Za to vreme, vlast vec ima spremnu opciju iz odgovarajuceg spektra za one koji ipak izadju da glasaju, pokrili su i levo i centar i desno, pa se neko mozda i upeca. POKS, DSS, Levijatani, Narodne Patrole, Srpska desnica, cetnicka omladina, Zavetnici, Nogo (a vrv i DJB i Dveri) - a sa druge strane - SPS, Pokret Socijalista, zatim neke hardkor levicare sto spopadaju Eko Strazu po fejsu.

Danas su ti subverzivni elementi neki levicari sto mrze narod i Srbiju.
Juce su to bili neki za kralja sto bi da gaze ustavni poredak i SFRJ.
Verovatno su u doba kraljevine isto imali neka strasila.

Inace, ova cela prica se odnosi iskljucivo na generaciju koja zna da cita i pise - na internetu. I da vodi diskusije tu i tamo o svemu i svacemu.
Za ostatak Srbije koji nije na internetu, dovoljni su TV i novine sa mantrom "Djilas i Solak", "Sorosevci i Rokfelerovci", "strani placenici i domaci izdajnici".
 
Poslednja izmena:
Могу делимично да уважим твоје мишљење. Слажем се да је од користи за власт да се сада у време њене експресне кампање критикује опозиција. То је тачно. И зато није баш најпаметнија ова наша говоранција. Али ме нервирају овакви подлаци који скенирају поруку како би ухватили неку реч, изврнули је из контекста и направули скандал, дигли халабуку. А онда још крене лажно моралисање и хистерично бусање у поплавеле груди. Против тога ћу дизати глас и нећу толерисати такве ствари.
 
Ти стално изврћеш речи и манипулишеш, ја покушавам да ти објасним али ти опоганиш све оно што сам покушао да ти предочим. Све ово што сам писао није било уперено против Београђана већ против лажних левичара који саме себе називају грађанском Србијом.
Ne izvrćem reči, bar mi to nije namera. Niti da manipulišem.
Ja samo reagujem na ono što mi se predoči i izgovori ili napiše. Jer se ovde od vajkada stvari nazivaju pogrešnim imenima, pa se stoga i određeni problemi ''rešavaju'' pogrešnim načinima.

Ako neko ima problem sa levičarima - neka kaže lepo imam problem sa levičarima, tim i tim, oko toga i toga.
Ako neko ima problem sa stanjem kulture u Srbiji - neka kaže lepo, imam problem s time, i sa tim i tim koji plasiraju to ito.
Ako neko ima problem sa lažnom elitom u vidu pevaljki, starleta, medijskih ličnosti... - neka kaže lepo, imam problem s njima zbog toga i toga.
Ako neko ima problem sa Vladom - pravac Nemanjina 11
Ako neko ima problem sa državnim institucijaama smeštenim u Beogradu - pravac internet, adresar, pa njima na vrata.

A ne ovo da 30 jbnih godina kad god nekom Srbendi nešto zasmeta, odma se ko magnet okreće ka Beogradu, i to ka centru, i odma raspaljuje ''Beograđani, mamicu vam™, ovo mi je zbog vas''.

- Smeni se primitivna nesposobna veprina sa mesta v.d. EPSa nakon što je celu elektranu doslovce pretvorio u pečenjaru - šta on uradi? Uzme napiše pismo gde se isprdi po jednoj jedinoj ženi i... KRUGU DVOJKE. Kao da faking KRUG DVOJKE ima ikakve veze sa njegovim svinjarijama i svinjskom glavom.
- Pravi se gej parada u Beogradu, pojavi se par hiljada pavijana koji misle da će divljanjem tu nešto da promene i utiču na javno mnjenje, šta urade - razruše i zapale Beograd.
- Svojevremeno na faksu, okružen ljudima iz drugih mesta, jedan deo s dovoljno mozga razume da sve u životu ima svoje prednosti i mane. Drugi deo, kad im kažem da sam živeo u centru, odma mi počinju sa ''aaa vidi ga buržuj iz centra'', ''jao pa tebi su svi problemi rešeni'' a neki počnu da mi drobe i o čuvenom pitanju raspodele para i decentralizacije. Odma kažem - tebra, ajmo do Nemanjine 11, hoćeš? A posle idemo do mene gajbi da vidiš šta imam, ali isto da vidiš i šta ja tamo nema, a ti u svom selu imaš. Jel može? Odma mi se vade ''a pa ne, pa nije to tako...'' Pa šta nije? Pa jel si rekao da sam buržuj? Ajde brale, idemo da vidiš zlatnog Rojsa koga vozam po gradu već 30 godina (tada 20) i robove koji mi čiste hodnik zgrade, a posle idemo do Njemanjine 11 da podnesemo žalbe na račun rada ''institucija'' i raspodela para i pažnje po Srbiji. Kad sam mogao sa 22 da se j***vam po raznim inspekcijama i kol centrima ćerajući se sa nadležnima, pa mogu da se ćeram malo i u Nemanjinoj 11.
- Ljudi po nekim naseljima neće da se samoorganizuju i odu Gradskoj upravi na vrata i traže ispunjenje zahteva, ali će uvek rado da se skupe da za sve prde po krugu dvojke i centru
- Ljudi po forumima i netu besni na sebe ili depresivni, šta god ih pitaš ili im predložiš, sve ih mrzi. Ali kad god se ukaže prilika da se po**ru po krugu dvojke (ili Beogradu, ako su iz drugog mesta), odma dobijaju nalet euforije i energije.

Pun mi je bre više toga.
Ako imaš problem sa Osobom A - rešiš ga sa Osobom A.
Ako imaš problem sa grupacijom tom i tom, rešiš ga ili bar probaš da ga rešiš sa njima. Ne uvlačiš druge u to.
Ako imaš problem sa pojedincem iz grupacije, onda lepo kažeš, imam problem sa tim i tim zbog toga i toga.
Ako imaš problem sa osobom koja se zove ABCD, onda se žališ na osobu ABCD. Ne na ceo jedan deo naroda koji veze sa njom nema.

A ne da večito gledam i slušam kako ljudi ovde otrovani svojim kompleksima i nezadovoljstvima uvek istovaruju svoje fekalije na sve, ali bukvalno na SVE REDOM osim na one koji su zapravo NAJVIŠE a često i JEDINI nešto dužni i odgovorni.

Još vi dođete na forum o Beogradu i na njemu pišete grozote i generalizacije na račun svojih sugrađana i sunarodnika. Pa šta očekujete? Da sedim(o) mirno i da trpim(o)? Pa ne znam za druge, ali meni ne pada na pamet. Kao što rekoh, 30 godina slušam takve gluposti. A dok slušam to, usput gledam hiljade raznih koji su isto tako nekad pričali sve najgore o Beogradu a sada se posađuju u njega. A znam i neke koji isto tako prdeše po centru i krugu dvojke, a svoj stan ili biznis posdiše upravo tamo.


Dok se razni glupaci na ovim prostorima busaju ko je veći četnik ili partizan (a svi su četnici i partizani koliko sam ja Polinežanin), čije naselje ima više murala, iz čijeg naselja je poteklo više kriminalaca i opasnih momaka, čiji grad je stariji... Zgrade pune fekalija u vidu Vlade, SkupSline, Andrićevog venca... nas sve redom ne samo tovare i prave dabulama, nego nas i pelješe. I njih niko ne dira. Ili očigledno ne dira dovoljno. Jer se ovde piše kako ''neću ja da glasam jer čekam Hrista kao opoziciju'' i ''neću ja da glasam iz inata prema građanistima'' (j' ih inat više, ne znam kad je dečački inat doneo dobro Srbima sem u par ratnih slučajeva, ako i tad). I tako, umesto da se besovi i energija okrenu ka onima koji su odgovorni i krivi, Srbende ih okreću jedni ka drugima i bave se glupostima i trivijalnostima, dok nas jedna pogana manjina sve maltretira i pelješi. I onda još na sve to ja treba da slušam da sam ja ili neko drugi običan najkrivlji i najodgovorniji. Ma za to može samo volej od mene da se dobije. Pogotovu kada takve reči dolaze od ljudi koji pričaju protiv nečega, a sami su deo toga, ili deo nekog problema. I ponose se time. Kao što se neki ovde ponose svojim mizantropijom i patetičnošću.
А што се тиче МЦ, нисам његов бот за разлику од вас неких који на овом форуму припадате одређеним фракцијама или боље речено чопорима.
Nisam ni rekao da si njegov bot. A ja teško da pripadam bilo kojoj frakciji, pošto sam se za ove godine sukobljavao na XY tema sa XY ljudi oko XY stvari. Što ne kažem da je dobro - daleko od toga. Ali samo kažem da uvek, ili skoro uvek, govorim iskreno ono što i uvek kažem i zašto mislim. I sve što radim, radim iskreno i zato što verujem da tako treba. Dok se ne dokaže drugačije. Uz to, svi koji su duže ovde, znaju da na politiku i društvena dešavanja ovde ne gledam kroz prizmu ''dobro - loše'' ili ''ove volim, ove ne volim'' nego kao tržište, nažalost (iako bih voleo da ne mora tako). U smislu, glasam i borim se za balans snaga, mišljenja i uticaja. A za razliku od pomenutog MCa, nemam nikakve deuzije da čekam Isusa Hrista da mi bude kandidat protiv Vučuća ili da siđe Bog Otac lično da mi reši egzistencijalne probleme ili me oraspoloži ili nauči kako da se socijalizujem.
Pride, za razliku od mnogih, lajem ja dosta, ali isto tako i podržavam dosta. I uz to, kad god treba, nemam problem da promenim stav, niti da se izivinim, niti da prihvatim odgovornost za rečeno i urađeno. Dok mnogi koji mi ovde glume bog zna kakve moralne veličine ili čuvare: sprstva; patriotizma; pravih vrednosti; humanosti; pobožništva; i tako dalje... ne videh da su ikad to uradili.
 
Poslednja izmena:
Bender, izvinjavam se ako sam te uvredio.
Moje mislejnje, koje sam napisao nije bilo usmereno protiv tebe.
 
Ma da, od svih mogucih termina koje ste mogli da smislite za te ljude koje prezirete, slucajno ste izabrali bas "gradjanisti".
gradjanisti su moje okruzenje, ja sam iz centra, to sto sam napisoa je samokritika sopstvenog kruzenja, nemoci sopstvene i cele generacije

izraz "gradjanisti" cuo sam prvo od novinara Milana Milenkovica na njegovim podkastima

gradjanisticka ideologija je u stvari ideologija nasih okupatora, ali neuvijena u patriotske oblande SNS-a

Na opoziciju sam kivan jer uslova za izbore realno nema. Po provinciji glasanje za SNS je obavezno inace stizu pretnje.
Opozicija radi po diktatu EU.
EU je svejedno kakvi su izbori.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da mi se izvinjavaš, samo počni da zoveš stvari pravim imenom.

Sad malo idem u širinu, ali ''ispratite me'' što bi rekli Ameri - odgovorno tvrdim da 2/3 modernih ljudskih problema, ne samo u Srbiji nego i u svetu, i ne samo vezanih za politiku i društvo, nego za sve živo, potiče od toga što: 1) ljudi ne gledaju koren i suštinu problema i 2) ljudi ne nazivaju stvari pravim imenom.

Iz toga onda proistekne i to da se: 3) rešava pogrešan deo problema, i da se stvari pogrešno nazivaju i pogrešno tretiraju. Bilo da govorimo o politici, o urbanizmu, o društvu, o ekonomiji... i bilo da se radi o Srbiji, dekadentnoj Americi, totalitarističkoj Kini, oligarskoj Rusiji, šerijatskom Afganistanu (koji si ti hvalio), šenutoj Nemačkoj...
gradjanisti su moje okruzenje, ja sam iz centra, to sto sam napisoa je samokritika sopstvenog kruzenja, nemoci sopstvene i cele generacije
I ja sam iz centra. I moja iskustva i mišljenja su sasvim drugačija. Šta ćemo sad?
izraz "gradjanisti" cuo sam prvo od novinara Milana Milenkovica na njegovim podkastima
I ja sam od Hrvata čuo za izraz Srbijanci. Jel to znači da treba umesto izraza ''Srbi'' da oslovljavam svoj narod sa ''Srbijanci''?
Čuj, reko ''novinar''. Pa zabole me bre što je rekao. Pa meni već 30 godina govore svakakve gluposti i laži pa se ne primam na to.
Ne primam se bre ni kad mi razni sa doktoratima, titulama, vojvodstvima, patrijaršijama, krunama... govore nešto što nema razuma ili nema osnova. Ako nema izvora, nema pokrića, ili prosto nema razuma, ma samo deflektujem. A sad ću baš da se primam i tangiram šta je rekao neki tamo levi novinar za koga prvi put čujem, verovatno nakon što je ostao ogorčen posle 5. oktobra pa mu trebao krivac za to ili što ne može da shvati da ideologije i politika pre 70 godina i ideologije i politika danas su nebo i zemlja, i samim tim zahtevaju i sasvim različite pristupe i rešenja.

Reko novinar... E to mi je presudno, stvarno. Verujem da dotični novinar i svi ovi ostali ''analitičari'' i ''komentatori društva i prilika'' znaju bolje od mene i koja kola vozim.
 
Poslednja izmena:
Na opoziciju sam kivan jer uslova za izbore realno nema. Po provinciji glasanje za SNS je obavezno inace stizu pretnje.
Opozicija radi po diktatu EU.
EU je svejedno kakvi su izbori.
Izađe milion Srba i glasa za bilo šta što je protiv SNSa. Znaš kad bi mogli da zastrašuju? Znaš kad bi mogli da izlažiraju i podvale toliko glasova? Pa nikad.
Ali neee... gomila ljudi neće to. Čekaju dete Hrista i Milunke Savić da ih povedu i daju uputstva šta uraditi. Ili hoće da teraju inatčinu Dinkićima, Đelićima, Vlahovićima i svim ostalim i misle da im time nešto škode i poručuju. A ove boli patka, jedan u Crnogorštinama, drugi u Americi, treći ko zna... I ne može više da ih bude briga za ljutinu naroda. Pogotovu dok se Đilas u javnosti ustoličava i održava kao dežurni krivac za sve, iako on nije odgovoran ni za 10% svih brljotina DSa. Pogotovu od 2007 do 2012, kad je učinjena najveća šteta.

A stvar nikad prostija:
1) Imaš vagu koja predstavlja moć
2) Vidiš da je vaga ne samo otišla u šreh, nego preti da pukne koliko je težine na jednom tasu
3) Dodaš svoje zrnce na drugi, kontra tas
4) Kažeš drugima oko sebe da i oni dodaju
Za tili čas, vaga bi bila u ravnoteži.

^ Osnovni princip funkcionisanja i unapređivanja svakog društva. Samo balans, balans i balans. I međusobna kontrola. Ključna reč ovo ''međusobna''.
 
Имаш Динкића и компанију, који заједно са Зоком струјом, представљају већ пуне 22 године врховну моћ у овој земљи. А ради се о људима који су покрали неколико милијарди Милошевићевих пара са Кипра и то прикривали пропагадом своје медијске машинерије. Сви новинари и интелектуалци који су на то ћутали за мене су учесници у пљачки и превари народа. Значи, на њих се и односила квалификација грађанисти, а не на обичне људе из центра Београда.
 
Pa onda kazes svi novinari i intelektualci koji su u tome ucestvovali, ne "gradjanisti".

Mislim prihvatam postojanje i smisao uljudne debate na relaciji grad - selo u kontekstu pitanja da li preterana urbanizacija donosi previse problema. Da li je u redu da srpska sela zamiru. Da li treba da se poveca decentralizacija (ja sam za). Prihvatam sve to u tom kontekstu "problemi koncentrisanja u gradove i problemi seoskih sredina".

Ali u ovom kontekstu odnosno ovim debatama, odabir te reci "gradjanisti" porucuje da svako ko zivi u gradu, on je kocnicar Srbije. Jos ako zivi u centru, pa on je... ne znam, ono, saboter svog naroda.

Licno mislim da takve termine smisljaju ljudi koji imaju nelecene komplekse. Ne govorim ovde o ljudima koji su to samo culi pa koriste, nego o ljudima koji to smisljaju.

Ne znam zasto dajete paznje i popularnosti takvim pajserima.
Osim ako je neko licno video i gledao te ljude kako rade neka konkretna dobra dela i akcije za svoje drustvo pa ajd da kazemo "malo je zadrt, ali bar doprinosi zajednici i trudi se". Nego su uglavnom piskarala i njaketori iz fotelja, i uglavnom puni ogorcenosti sto Karma ne nagradjuje uvek za svaku zrtvu i onda sad polivaju tu ogorcenost po drugima. Podseti me na slucaj Nebojse Krstica. Koji jeste oduvek bio smrad, ali tek sa ogorcenjem nad rezultatima 5. oktobra je posao olicenje ljudske grozote i jedna dusa puna ogorcenosti a prazna od ljudskosti.
 
Poslednja izmena:
"Autošovinizam" je isto naci-kovanica koja se primila iz istih razloga što ti kažeš, Benderu, kao strašilo za bilo kakvu kritiku na lokalu. A i zvuči kao neki naučni termin, slabi su malograđani na to. Naravno, smislio je to bivši zapadnjak kome očito nešto nije bilo po meri više tamo, možda prestala da kaplje kinta, pa je odmah okrenuo u kontru. Jedno retko isfrustrirano biće, predlažem svima da izguglaju.

A ovo Srbijanci vs Srbi isto razumem u kontekstu "svi stanovnici Srbije" vs "pripadnik srpskog naroda, gde god da zivi".
 
Да се на тренутак само вратимо на Зоку. Постоји ипак један догађај када ми се дојмила (не усуђујем се рећи свидела), а то епохални моменат када је избацила Бајатовића са седнице. На жалост то је само изузетак.
 
Može li neko da potvrdi, ko se razume i ko je pročitao izmene Ustava, za koje se sutra glasa. Na redditu sam pročitao da je, navodno, jedan aspekt izmena to da se sudije onda biraju doživotno. Drugim rečima, sa lakoćom naprednjaci mogu ugurati svoje sudije, a potom eventualnim gubitkom vlasti i eventualnim suđenjem, da imaju nekoga na svojoj strani. Ima li tu istine?
 
Мислим да је израз грађанисти због ког се повела расправа настао од грађанског савеза и термина грађански покрети, невезано за место становања град-село, већ за грађане државе као квази неутралну политички коректну одредницу. Значи Наташа Кандић, Соња Лихт, Весна Пешић, жене у црном и компанија.
 
To ti mislis. To sto si u tu floskulu strpao ta tvoja "strasila" samo potvrdjuje da je to vestacki izmisljen termin koji svima moze da posluzi za "nesto". Nekima je to levica, nekima su to te zle zene, nekima su to gradjanski pokreti ili nevladine organizacije. Bukvalno svako moze da se nadoveze sa nekim svojim misljenjem o istome i opet ce na kraju da dodje do istog rezultata - "svi su isti".

Kada bi postavio pitanje na recimo nekoj anketi - je'l nam to ta Sonja Liht ili Biserko idu po kopovima i podmecu pozare? Ili je to rezultat rada nesposobne SNS druzine? Verujem da bi anketa prevagnula na ove dve. Zato sto su emocije jace od razuma. I ovolike godine perfidnog podgrevanja tih emocija bi i dovelo do takvih rezultata i eto - tu smo gde jesmo. Raspravljamo se ko je ta gradjanerija bogati.
 
Poslednja izmena:
Чисто сам хтео да укажем на то да грађанерски није прозивање људи из градова, већ политичких покрета који се сврставају као грађански.
 
Opet - to je tvoja odrednica i shvatanje. Taj termin se moze nalepiti na bukvalno svakoga ko "smeta" nekome, a nije puki kmet ili proleter. I razvlaci se vec decenijama unazad u razlicitim oblicima i lepi se opoziciono nastrojenom srednjem stalezu - a pogotovo onima koji bi da uvode vladavinu prava.
 
Vidim na tviteru da je nekom liku (nije opozicija 100%) stigla sms poruka sa sadržajem "Podržimo promenu Ustava. Zaokruži "DA". ŽIVELA SRBIJA!". Ne piše ko je poslao, a ne mogu preneti sliku jer nisam tražio dozvolu. Evo link, pa valjda neće obrisati.


Čudno mi da niko još to ne prijavljuje. Malo pre slušao kratko Brnabićku u Dnevniku 2, ne znam kako je to uopšte legitimno da ona svojim nastupom praktično daje ideju ljudima za šta da glasaju, i to tako što im eksplicitno kaže da zaokruže DA.
 
Beograd nisu dobili, većina glasova je bila NE. To prenosi N1, a komentari kažu da su isti rezultati bilo i u Novom sadu, ali i nekim drugim gradovima u Srbiji. Što je svetla tačka ovog sranja.
 
Vuciceve gazde, organizatori kradja Izbora u Srbiji i direktnog stranog preuzimanja Srb sudstva (do sad je bilo indirektno preko prevara i korupcije, a sad mogu nadalje sve svoje da guraju legalno po propisima kao i u ostatku zap Evrope) se oglasile

UŽIVO Izvestilac za Srbiju: Korak napred ka EU​

 
N1:
Politikolog Boban Stojanović smatra da posle jučerašnjeg referenduma o ustavnim promenama u oblasti pravosuđa nema pobednika, "ali možda je još važnije da nema nekog preterano poraženog političkog aktera". Ocenjuje da su ostvarena osnovna dva cilja zbog kojih je referendum i održan, a to je da se pošalje poruka biračima da nema šanse za političke promene u Srbiji i da se još više razjedini opozicija. Dodaje da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ranije mogao da menja Ustav jer je imao većinu u skupštini i 2014, "ali, sada mu je bio idealan trenutak za ono što sledi, a to su aprilski izbori, na kojima on želi apsolutnu pobedu".
 
N1:
Politički analitičar Đorđe Vukadinović izjavio je da su preliminarni rezultati referenduma o promeni Ustava, naročito u većim gradovima gde je većina izašlih građana glasala protiv, "udarac za vlast" i da pokazuju da u Srbiji postoji značajna masa kritičke javnosti, ljudi koji misle svojom glavom.
 
Djordje klovn komentarise Referendum na osnovu namestenih rezultata :rolleyes: Logika tipa kako ce Miki Maus crtaci uticati na pronalazenje Pitagorine teoreme...
 
Vrh