Šta je novo?

Izbori 2024

Niko nece da prestane da se vozi, jer mu je skupo gorivo. I niko nece da prestane da pusi, jer su mu skupe cigare. U to nemojte da sumnjate.
 
Prestaće da troši pare na ličnu higijenu. Znam ljude koji kažu da će radije da se odreknu sapuna ili šampona, nego cigara. Čak sam i čuo jednom prilikom ženu koja je stala da prebira po novčaniku koliko ima para, da vidi koliko može da izdvoji za voće, pošto mora da kupi cigare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757146#p757146:27nm9an0 je napisao(la):
solecar » Sre Jul 15, 2020 5:51 pm[/url]":27nm9an0]Prestaće da troši pare na ličnu higijenu. Znam ljude koji kažu da će radije da se odreknu sapuna ili šampona, nego cigara. Čak sam i čuo jednom prilikom ženu koja je stala da prebira po novčaniku koliko ima para, da vidi koliko može da izdvoji za voće, pošto mora da kupi cigare.
Bio sam u stanu kod devojke koja je imala isecenu tubu od paste za zube i koristila delice paste sto su ostali danima jer nije imala kes za pastu. A tukla je dve pakle dnevno.
 
Glupo je porediti korišćenje automobila i konzumiranje cigareta. Automobil je potreba, sumnjam da se neko vozika tek onako iz dosade. Da je ovaj grad na nivou razvijenih gradova po pitanju javnog prevoza, da ima metro, da ima svuda biciklističke staze, onda bi se moglo raspravljati o potrebi korišćenja automobila. Ovako, ne pada mi na pamet da gledam u pasulj da li ću stići na vreme na posao ili da polazim dva sata ranije da bih stigao da pređem 12km
Što se tiče cigareta, za mene su pušači na nižem nivou razvoja... nikad nisam razumeo nekog ko plaća da bi ugrozio svoje zdravlje
 
Jel sad treba da stavljam listu umetnika, naucnika...koji su pusili, sigurno su na nizem nivou razvoja od tebe...
 
Znam dosta ljudi koji maltene svuda idu sa kolima. Često mi še dešavalo da viđam iz prevoza, da se vremenski isto potroši dok se pređe određena lokacija, bilo da se ide kolima, bilo da se ide gradskim prevozom. Takođe, mnogi ljudi su ubeđeni i da sa kolima mogu svugde da stignu brže i komotnije, nego što je to slučaj da idu sa gradskim prevozom. Isto tako, shvatio sam da mi je isplatljivije da na određena mesta idem gradskim porevozom, jer na kraju bude problem da se nađe mesto za parkiranje. Jednom sam tako išao kolima do Aviv parka, i nikad više, jer im je nagib prilikom izlaska iz garaže suviše strm, a treba da se na pola tog nagiba zaustavim da bih očitao kartu, i svoj toj pometnji sam potkačio retrovizor. A parkiranje negde u okolini, to je nemoguća misija. Ovo je samo jedan od primera.
Što se tiče posla, tu je situacija šarenolika. Ima slučajeva gde se lakše stigne gradskim prevozom, a ima i slučajeva gde se lakše stigne kolima. Znam više ovakvih slučajeva. A i postoji dosta ljudi koji9 kombinuju gradski prevoz i kola. To znam po tome što je kod mene prebukiran parking kolima, jer je poslednji koji je blizu centra, a da se ne naplaćuje, pa onda ljudi sa Miljakovca, Banjice, Kanarevog brda, Lisičjeg potoka, Dedinja, dođu do mog parkinga i dalje idu trolom.
 
Pisao sam ovde pre izobora da se glasa za Vucka da nam poveca akcize za gorivo, tako da je tu vec ispunio ocekivanja. Sad cekam digne Infostan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757105#p757105:1vigl4xg je napisao(la):
solecar » Sre Jul 15, 2020 2:40 pm[/url]":1vigl4xg]
Ti koji su navodno podržali te ubačene elemente su se jasno, glasno i javno ogradili od tih istih i rekli da nisu došli da izazivaju nemire i da se prave neredi, nego da se mirnim putem iskaže nezadovoljstvo merama koje su bile planirane da se uvedu. A na snimcima po društvenim mrežama i u prenosima uživo, jasno se moglo videti da je suzavac bacan i među ono mirno građanstvo, koje bi potom počelo da beži od istog. Oni koji nisu imali sreće da se održe na nogama, već bi pali na zemlju, dobili bi besplatno ispravljanje kičme pendrecima. Čak su i mladići koji su mirno sedeli na klupi u pionirskom parku, pili piće i pričali, dobili po leđima. Da ih nije u tom trenutku uhvatila kamera N1, mladići bi mnogo gore prošli.
Svi su se jasno i galsno ogradili od provokatora i izazivača nereda, a smešna je priča od onih koji dolaze na proteste da bi srušili vlast a tvrde da su protiv bilo kakvog rušenja?! Došli da ruše vlast tako što će da sede i izvikuju parole, a eto, ako se desi neko da sruši nasiljem vlast onda su to njihovi ljudi, ali ako ne uspe, e onda su ubačeni elementi. Vrh! :p Mirni građani došli na protest?! Pa da su mirni ne bi ni dolazili, a provokatore i nasilnike verovatno plaćaju da bude zanimljivije. :lool:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757105#p757105:1vigl4xg je napisao(la):
solecar » Sre Jul 15, 2020 2:40 pm[/url]":1vigl4xg]
Gramatika prvog razreda osnovne škole te i dalje zove.
Prema važećem zakonu, građanin nema pravo da dva ili više puta daje potpis za izbornu listu. Taj tvoj smisao na koji se pozivaš je kršenje zakona.
A postoji kažeš gramatika za prvi razred osnovne?! Jel? I još zove nekoga? Ti si baš neki šaljivdžija, zabavljač, umetničkog izraza kao Ivan Ivanović. Baš si se uživeo. :sesir:
Ako je neko kršio zakon pa se potpisao na više lista, koja mu je i kolika kazna? Ko to proverava i šta ako ne proveri? Jer, otkud podnosilac liste može znati da se potpisnik njegove liste nije već potpisao na neku drugu listu i kako onda odlučiti za koga važi potpis, a za koga ne? Javni beležnik overava listu i znači li da ako on overi nečiji potpis koji je već unesen kod nekoga da će krivično ili prekršajno odgovarati ili će čitava lista biti poništena? ... Očigledno da ta priča sa listama nije baš najsrećnije uređena ...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757105#p757105:1vigl4xg je napisao(la):
solecar » Sre Jul 15, 2020 2:40 pm[/url]":1vigl4xg]Neću da pustim kako smo se i gde zarazili, jer vrlo dobro se zna gde smo se i kako zarazili. Svi vrlo dobro znamo da je potrebno da prođe najmanje nedelju dana da bi počeli da se pojavljuju simptomi. Ovo nas dovodi do toga da ili se narod zarazo 14. ili 15. juna, ili nas je napao virus mutant koji nas je pokosio u postizbornoj noći. Ako hoćemo da sačuvamo normalan život, najpre moramo da znamo tačno kako smo se i kojim sojem virusa zarazili, da bi smo mogli adekvatno i da se izlečimo.
Ne zna se. Sve su to nagađanja. Većina zaraženih tvrdi da ne znaju gde su se zarazili. Praćenjem kontakata dolazi se do pretpostavke o verovatnosti izvora zaraze, a ne o sigurnosti. Slučajevi da su dva čoveka bila u kontaktu a zaraženim i jedan je pozitivan a drugi negativan. Neki lekari tvrde da do pojave simptoma mora proći najmanje 2 dana i da se bolesta razvija između drugog i petnaestog dana. Početak popuštanja strogih mera bio je sredinom maja i do sredine juna brojevi su bili relativno prihvatljivi, a očekivalo se da sa toplijim vremenom zaraza još više opadne. Umesto vrućina nastupile su neočekivane kiše i relativno hladno vreme što je ljude dodatno uteralo u zatvorene prostore, a istovremeno pogodovalo širenju infekcije. Opuštanje, vremenski uslovi, socijalna interakcija, sve veće otvaranje granica u regionu i prema svetu, to je rezultiralo neočekivanom eskalacijom zaraze. ... Od ovog virusa ne možemo još da se izlečimo, a ni vakcinišemo. Jedino što je moguće jeste da se zaraženi sklanjaju u za to namenjene bolnice. Time će se broj zaraženih na dnevnom nivou smanjiti, ali virus neće biti iskorenjen i vratiće se uvek iznova. Očekuje nas teška i dugotrajna borba i to nema veze ni sa kakvim datumima već generalno sa našim ponašanjem u datim uslovima. To što ti insuniraš da je zaraza instrumentalizovana samo i isključivo, ponajviše i namerno, od strane aktuelne vlasti samo je tvoj vid borbe protiv te vlasti, što ti naravno niko ne spori, samo što svojim načinom argumentacije i zaključivanja vređaš upravo one vredne učenike prvog razreda osnovne škole i inteligenciju prosečnog građanina Srbije. :violina:
 
.....Jedino što je moguće jeste da se zaraženi sklanjaju u za to namenjene bolnice. Time će se broj zaraženih na dnevnom nivou smanjiti, ali virus neće biti iskorenjen i vratiće se uvek iznova........

Pogresno , ispravno glasi
... Jedino što je moguće jeste da se zdravi sklanjaju. Time će se broj zaraženih na dnevnom nivou smanjiti, ali virus neće biti iskorenjen i vratiće se uvek iznova....
Al djaba ... zdrav ima da radi sve dok ne oboli jer ,,gazde,, zabole uvo za njih , a kad oboli i ne placa ga vise te mu nije ni steta neka
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757205#p757205:z6xbzd4e je napisao(la):
Marioneta » 15 Jul 2020 22:56[/url]":z6xbzd4e]Svi su se jasno i galsno ogradili od provokatora i izazivača nereda, a smešna je priča od onih koji dolaze na proteste da bi srušili vlast a tvrde da su protiv bilo kakvog rušenja?! Došli da ruše vlast tako što će da sede i izvikuju parole, a eto, ako se desi neko da sruši nasiljem vlast onda su to njihovi ljudi, ali ako ne uspe, e onda su ubačeni elementi. Vrh! :p Mirni građani došli na protest?! Pa da su mirni ne bi ni dolazili, a provokatore i nasilnike verovatno plaćaju da bude zanimljivije. :lool:
To ti i tvoiji "neutralni i objektivni" članovi SNS biblioteke trubite non stop, u nadi da će 1.000 puta izrečena laž postati istina. Ako neko smatra da je neki potez loš, i to javno kaže, to ne znači da je automatski za rušenje onoga ko je na vlasti. To što vi mislite da je svako ko drukčije misli, neprijatelj i neko kome je jedino vlast u glavi i zauzimanje mesta vašeg svetca, to je već nešto drugo.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757205#p757205:z6xbzd4e je napisao(la):
Marioneta » 15 Jul 2020 22:56[/url]":z6xbzd4e]Ako je neko kršio zakon pa se potpisao na više lista, koja mu je i kolika kazna? Ko to proverava i šta ako ne proveri? Jer, otkud podnosilac liste može znati da se potpisnik njegove liste nije već potpisao na neku drugu listu i kako onda odlučiti za koga važi potpis, a za koga ne? Javni beležnik overava listu i znači li da ako on overi nečiji potpis koji je već unesen kod nekoga da će krivično ili prekršajno odgovarati ili će čitava lista biti poništena? ... Očigledno da ta priča sa listama nije baš najsrećnije uređena ...
Ti i tvoiji "neutralni i objektivni" članovi SNS biblioteke najbolje znate koja i kolika je kazna za davanje duplih potpisa. A i vrlo dobro znate kolika je kazna za odobravanje duplih potpisa, jer to rade one vaše ćate notari. A i vrlo dobro se zna da onaj ko prvi preda listu sa potpisima, da njegovi potpisi važe, a da svi koji su posle predali potpise, svugde gde postoje duplikati, oni se brišu i samim tim lista postaje nevažeća.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757205#p757205:z6xbzd4e je napisao(la):
Marioneta » 15 Jul 2020 22:56[/url]":z6xbzd4e]Ne zna se. Sve su to nagađanja. Većina zaraženih tvrdi da ne znaju gde su se zarazili. Praćenjem kontakata dolazi se do pretpostavke o verovatnosti izvora zaraze, a ne o sigurnosti. Slučajevi da su dva čoveka bila u kontaktu a zaraženim i jedan je pozitivan a drugi negativan. Neki lekari tvrde da do pojave simptoma mora proći najmanje 2 dana i da se bolesta razvija između drugog i petnaestog dana. Početak popuštanja strogih mera bio je sredinom maja i do sredine juna brojevi su bili relativno prihvatljivi, a očekivalo se da sa toplijim vremenom zaraza još više opadne. Umesto vrućina nastupile su neočekivane kiše i relativno hladno vreme što je ljude dodatno uteralo u zatvorene prostore, a istovremeno pogodovalo širenju infekcije. Opuštanje, vremenski uslovi, socijalna interakcija, sve veće otvaranje granica u regionu i prema svetu, to je rezultiralo neočekivanom eskalacijom zaraze. ... Od ovog virusa ne možemo još da se izlečimo, a ni vakcinišemo. Jedino što je moguće jeste da se zaraženi sklanjaju u za to namenjene bolnice. Time će se broj zaraženih na dnevnom nivou smanjiti, ali virus neće biti iskorenjen i vratiće se uvek iznova. Očekuje nas teška i dugotrajna borba i to nema veze ni sa kakvim datumima već generalno sa našim ponašanjem u datim uslovima. To što ti insuniraš da je zaraza instrumentalizovana samo i isključivo, ponajviše i namerno, od strane aktuelne vlasti samo je tvoj vid borbe protiv te vlasti, što ti naravno niko ne spori, samo što svojim načinom argumentacije i zaključivanja vređaš upravo one vredne učenike prvog razreda osnovne škole i inteligenciju prosečnog građanina Srbije. :violina:
Čak i da su dva dana dovoljna da se ispolje prvi simptomi, to opet znači da smo se zarazili pre izbora i da su izbori bili zdravstveno nebezbedni. Ubeđivani smo od 8. maja, pa sve dok zatvaranja biračkih mesta 21. juna uveče, kako je sve bezbedno i kako ne postoji šansa čak ni u zatvorenom da se zarazimo, a ni odlaskom na derbi i finale kupa. I po toj samo vama "neutralnim i objektivnim" članovima SNS biblioteke znanoj logici, ispada da je sve to tačno. I po toj istoj logici ispada da je meni i svakom drugom ko misli drukčije, jedini cilj svrgavanje aktuelne vlasti. I svečano me briga ko će da ima većinu i ko će da odlučuje, dal' to bio Sveti Aleksandar Respiratorski, tajkun Đilas, fašista Obradović ili neko četvrti. Sve što želim je da mogu normalno da živim, da radim i da mogu od tog rada da izdržavam najmanje sebe, da budem tretiran kao normalna osoba, a ne da se na mene svaki čas neko izdire i vređa moju inteligenciju tretirajući me kao maloumnog, da ne moram da imam vezu da bih mogao neku najobičniju stvar da rešim ili da bih se zaposlio, da ne moram da pišem peticije da bi se nešto odradilo i milion drugih malih stvari koje se podrazumervaju kao normalne u uređenim državama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757232#p757232:l9w5rz6o je napisao(la):
solecar » Čet Jul 16, 2020 12:53 am[/url]":l9w5rz6o]To ti i tvoiji "neutralni i objektivni" članovi SNS biblioteke trubite non stop, u nadi da će 1.000 puta izrečena laž postati istina. Ako neko smatra da je neki potez loš, i to javno kaže, to ne znači da je automatski za rušenje onoga ko je na vlasti. To što vi mislite da je svako ko drukčije misli, neprijatelj i neko kome je jedino vlast u glavi i zauzimanje mesta vašeg svetca, to je već nešto drugo.
Ne znam kako izgleda biti član neke partije jer to nikada nisam bio, čak ni one u kojoj su svi bili, a glavni razlog je neposlušnost i razmišljanje svojom glavom. Meni partijska disciplina kao fenomen jednoumlja ne odgovara, a sve političke partije počivaju na toj mobilizacijskoj partijskoj disciplini, koja može biti korisna kada su dobre stvari u pitanju i užasna kada se zauzme loša politička orijentacija. Članovi partije nikada nisu neutralni, a vrlo retko objektivni, jer bi to značilo narušavanje partijske disicipline. Neutralan nisam, član partije nisam, a objektivno sagledavanje dešavanja je cilj. Da li neko u to veruje ili ne, nebitno.
Slažem se da je moguće protestvovati protiv nekog poteza, najave neke odluke ili nečega trećeg, svejedno, ali isto tako, objektivnom oku ne može promači kada takvi odnosi nisu ili se radi o simuliranju. Kada se protest zbog najavljenog policijskog časa praktično trenutno pretvori u nasilne pozive za rušenjem vlasti, čak i nakon toga što je najava odluke stopirana, onda se ne može govoriti o protestu zbog poteza ili odluke, već traženju bilo kakvog povoda za nasilje kojim se izaziva haos. O spontanosti okupljanja teško može da se govori, ali o izmanipulisanosti dela onih koji su u protestu to je vrlo moguće. No, to se konstantno dešava i svako ko ide na proteste mora očekivati da će biti nasilja, a to onda znači i da svesno rizikujemo da budemo deo nekog uličnog haosa.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757232#p757232:l9w5rz6o je napisao(la):
solecar » Čet Jul 16, 2020 12:53 am[/url]":l9w5rz6o]Ti i tvoiji "neutralni i objektivni" članovi SNS biblioteke najbolje znate koja i kolika je kazna za davanje duplih potpisa. A i vrlo dobro znate kolika je kazna za odobravanje duplih potpisa, jer to rade one vaše ćate notari. A i vrlo dobro se zna da onaj ko prvi preda listu sa potpisima, da njegovi potpisi važe, a da svi koji su posle predali potpise, svugde gde postoje duplikati, oni se brišu i samim tim lista postaje nevažeća.
Niti sam član neke partije niti znam koja je i kakva kazna kada su u pitanju liste i potpisi, a evo ne mogu ni da nađem da to negde piše. Pretpostavljam da postoji način da se to sazna i proveri, ali nisam primetio da se neko protiv toga bunio, osim što su je Radulović javno prozivao Trifunovića zbog toga da mu Vučić obezbedio potpise za listu. Što se tiče višestrukih potpisa, duplikata ne znam kako se to proverava? Postoji li neki softver kojim se to digitalno obrađuje ili je sve peške? Ko može i ima pravo da proverava ispravnost rada notara? ...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757232#p757232:l9w5rz6o je napisao(la):
solecar » Čet Jul 16, 2020 12:53 am[/url]":l9w5rz6o]Čak i da su dva dana dovoljna da se ispolje prvi simptomi, to opet znači da smo se zarazili pre izbora i da su izbori bili zdravstveno nebezbedni. Ubeđivani smo od 8. maja, pa sve dok zatvaranja biračkih mesta 21. juna uveče, kako je sve bezbedno i kako ne postoji šansa čak ni u zatvorenom da se zarazimo, a ni odlaskom na derbi i finale kupa. I po toj samo vama "neutralnim i objektivnim" članovima SNS biblioteke znanoj logici, ispada da je sve to tačno. I po toj istoj logici ispada da je meni i svakom drugom ko misli drukčije, jedini cilj svrgavanje aktuelne vlasti. I svečano me briga ko će da ima većinu i ko će da odlučuje, dal' to bio Sveti Aleksandar Respiratorski, tajkun Đilas, fašista Obradović ili neko četvrti. Sve što želim je da mogu normalno da živim, da radim i da mogu od tog rada da izdržavam najmanje sebe, da budem tretiran kao normalna osoba, a ne da se na mene svaki čas neko izdire i vređa moju inteligenciju tretirajući me kao maloumnog, da ne moram da imam vezu da bih mogao neku najobičniju stvar da rešim ili da bih se zaposlio, da ne moram da pišem peticije da bi se nešto odradilo i milion drugih malih stvari koje se podrazumervaju kao normalne u uređenim državama.
Zaraza nikako nije prestala, to je svima bilo jasno i o tome smo stalno slušali uz napomenu da se ne smemo opustiti i da treba poštovati mere socijalne distance, nošenja maski i rukavica, kao i pranja ruku. Cela Srbija je time oblepljena i te mere nikada nisu ukinute. Nije nikada rečeno da ne postoji mogućnost da se zarazimo, već da koristimo mere zaštite, pa smo tako i na izbornim mestima imali i maske i sredstva za dezinfekciju. ...
Sa ovim na kraju se savim slažem. Potpuno mi je svejedno ko će da vlada ako ta vladavina ima progresivne elemente zbog kojih je vredi podržavati, ali i kritikovati gde god to uvidimo da treba. Ovi izbori su pokazali da većina veruje aktuelnoj vlasti. Nažalost, opozicija praktično ne postoji u nekom smislu zalaganja za normalnu i uređenu državu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757195#p757195:w3c9u7vh je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jul 15, 2020 9:14 pm[/url]":w3c9u7vh]Pisao sam ovde pre izobora da se glasa za Vucka da nam poveca akcize za gorivo, tako da je tu vec ispunio ocekivanja. Sad cekam digne Infostan.

Narod je spreman da plati. To su patriotska poskupljenja.
Za nasu decu je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757264#p757264:go3ms2sc je napisao(la):
Marioneta » 16 Jul 2020 10:45[/url]":go3ms2sc]Ne znam kako izgleda biti član neke partije jer to nikada nisam bio, čak ni one u kojoj su svi bili, a glavni razlog je neposlušnost i razmišljanje svojom glavom. Meni partijska disciplina kao fenomen jednoumlja ne odgovara, a sve političke partije počivaju na toj mobilizacijskoj partijskoj disciplini, koja može biti korisna kada su dobre stvari u pitanju i užasna kada se zauzme loša politička orijentacija. Članovi partije nikada nisu neutralni, a vrlo retko objektivni, jer bi to značilo narušavanje partijske disicipline. Neutralan nisam, član partije nisam, a objektivno sagledavanje dešavanja je cilj. Da li neko u to veruje ili ne, nebitno.
Slažem se da je moguće protestvovati protiv nekog poteza, najave neke odluke ili nečega trećeg, svejedno, ali isto tako, objektivnom oku ne može promači kada takvi odnosi nisu ili se radi o simuliranju. Kada se protest zbog najavljenog policijskog časa praktično trenutno pretvori u nasilne pozive za rušenjem vlasti, čak i nakon toga što je najava odluke stopirana, onda se ne može govoriti o protestu zbog poteza ili odluke, već traženju bilo kakvog povoda za nasilje kojim se izaziva haos. O spontanosti okupljanja teško može da se govori, ali o izmanipulisanosti dela onih koji su u protestu to je vrlo moguće. No, to se konstantno dešava i svako ko ide na proteste mora očekivati da će biti nasilja, a to onda znači i da svesno rizikujemo da budemo deo nekog uličnog haosa.
Ono kada "neutralni i objektivni" pokuša da te ubedi da nije ni za jednu stranku i da to što ove proteste vidi jedino i isključivo kao povod za izazivanje nereda, zato što misli isključivo svojom glavom.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757264#p757264:go3ms2sc je napisao(la):
Marioneta » 16 Jul 2020 10:45[/url]":go3ms2sc]Niti sam član neke partije niti znam koja je i kakva kazna kada su u pitanju liste i potpisi, a evo ne mogu ni da nađem da to negde piše. Pretpostavljam da postoji način da se to sazna i proveri, ali nisam primetio da se neko protiv toga bunio, osim što su je Radulović javno prozivao Trifunovića zbog toga da mu Vučić obezbedio potpise za listu. Što se tiče višestrukih potpisa, duplikata ne znam kako se to proverava? Postoji li neki softver kojim se to digitalno obrađuje ili je sve peške? Ko može i ima pravo da proverava ispravnost rada notara? ...
K****se kao da sve znaš najbolje, a ono najosnovnije ne znaš.
Što se tiče toga da nisi primetio da se neko buni protiv neregularnosti potpisa za izbore, to je potpuno normalno. Ko je lud da javno izađe i kaže da su potpisi lažirani, ili dupli, kako ti tvrdiš da se radilo... Baš je nekome u interesu da sam sebe dodatno ukanaljuje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757264#p757264:go3ms2sc je napisao(la):
Marioneta » 16 Jul 2020 10:45[/url]":go3ms2sc]Zaraza nikako nije prestala, to je svima bilo jasno i o tome smo stalno slušali uz napomenu da se ne smemo opustiti i da treba poštovati mere socijalne distance, nošenja maski i rukavica, kao i pranja ruku. Cela Srbija je time oblepljena i te mere nikada nisu ukinute. Nije nikada rečeno da ne postoji mogućnost da se zarazimo, već da koristimo mere zaštite, pa smo tako i na izbornim mestima imali i maske i sredstva za dezinfekciju. ...
Sa ovim na kraju se savim slažem. Potpuno mi je svejedno ko će da vlada ako ta vladavina ima progresivne elemente zbog kojih je vredi podržavati, ali i kritikovati gde god to uvidimo da treba. Ovi izbori su pokazali da većina veruje aktuelnoj vlasti. Nažalost, opozicija praktično ne postoji u nekom smislu zalaganja za normalnu i uređenu državu.
Nešto nisam primetio da su ulazi i hodnici zgrada bili oblepljeni obaveštenjima, pa onda nisam primetio ni da je kačeno na ulaznim vratima stanova, niti da je lepljeno po banderama, klupama u parkovima...
Ta većina koju ti "neutralan i objektivan" potenciraš nije nikakva većina, čak i da je zaista izašlo 50% građana, jer od tog broja kada se uzmu 4/5, koliko je SNS osvojio od ukupnog broja mandata, dobije se da je 40% za njih, a 60% građana nije. Kojom god nategnutom matematikom i logikom da računaš i da se vodiš, opet teško da može da se dođe do toga da imaju apsolutnu većinu među narodom. Nije isto imati apsolutnu većinu u skupštini i imati je među narodom, jer su i sa 2% izašlih građana izbori validni. A kao što možemo da vidimo, narod je pokazao šta misli i o poziciji i opoziciji, tokom prošlonedeljnih demonstracija.
 
Mi imamo Opštinsku izbornu komisiju i biračke odbore koji ne umeju da sabiraju brojeve?

https://www.blic.rs/vesti/beograd/sapic ... at/575y9nb

Nakon prvog prebrojavanja Aleksandar Šapić imao je prednost od svega 116 glasova u odnosu na Srpsku naprednu stranku

Drugo prebrojavanje donelo je Šapiću prednost od 295 glasova u odnosu na SNS, iznad cenzusa su i socijalisti, dok su ispod ostale liste Srpske radikalne stranke i Srpske desnice, Miše Vacića.

Ja zaista mislim da je ovo skandalozno - šta se promenilo u međuvremenu? Dajte transparentno sve razlike između prvog i drugog brojanja da vidimo ko ne zna da radi svoj posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757340#p757340:1xdug7tx je napisao(la):
solecar » Čet Jul 16, 2020 2:18 pm[/url]":1xdug7tx]K****se kao da sve znaš najbolje, a ono najosnovnije ne znaš.
Što se tiče toga da nisi primetio da se neko buni protiv neregularnosti potpisa za izbore, to je potpuno normalno. Ko je lud da javno izađe i kaže da su potpisi lažirani, ili dupli, kako ti tvrdiš da se radilo... Baš je nekome u interesu da sam sebe dodatno ukanaljuje.
Forum je mesto za razmenu mišljenja i stavova. Koristimo svoja znanja da bi razumeli svet oko nas i dešavanja u njemu. Politička dešavanja su posebno zanimljiva sfera interesovanja jer se bave pitanjima moći, vlasti, uticaja i sl. Ako je tebi ovo mesto za kurčenje ok, meni nije. Što se tiče osnovnih znanja nisi merodavan da se baviš time i ocenjuješ da li na forumu neko zna ili ne zna. Ako imaš neko saznanje o nečemu reci ako hoćeš, ako nećeš ne reci, a da procenjuješ i ocenjuješ nije potrebno i ne služi ničemu osim prepucavanju i nadgornjavanju.
Zamisli, tebi je normalno da se niko ne buni protiv potencijalnih nepravilnosti prilikom sastavljanja lista, ali si našao za shodno da problematizuješ kako to da neko nema ni one glasove koje je dobio da bi učestvovao na izborima?! Pa ako se to pitaš što ne pokreneš proceduru u vezi toga? Tebi to onda nije u interesu a pominješ? Nego ko bi to trebalo da radi ako nećeš ti? DA neće za tebe to da pokrenu članovi SNS? Nejasno. ...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757340#p757340:1xdug7tx je napisao(la):
solecar » Čet Jul 16, 2020 2:18 pm[/url]":1xdug7tx]Nešto nisam primetio da su ulazi i hodnici zgrada bili oblepljeni obaveštenjima, pa onda nisam primetio ni da je kačeno na ulaznim vratima stanova, niti da je lepljeno po banderama, klupama u parkovima...
Ta većina koju ti "neutralan i objektivan" potenciraš nije nikakva većina, čak i da je zaista izašlo 50% građana, jer od tog broja kada se uzmu 4/5, koliko je SNS osvojio od ukupnog broja mandata, dobije se da je 40% za njih, a 60% građana nije. Kojom god nategnutom matematikom i logikom da računaš i da se vodiš, opet teško da može da se dođe do toga da imaju apsolutnu većinu među narodom. Nije isto imati apsolutnu većinu u skupštini i imati je među narodom, jer su i sa 2% izašlih građana izbori validni. A kao što možemo da vidimo, narod je pokazao šta misli i o poziciji i opoziciji, tokom prošlonedeljnih demonstracija.
Oblepljen je javni prevoz, javna mesta, proedavnice, tržni centri itd. Na medijima se o tome stalno govorilo i govori. Ne misliš valjda da se ta obaveštenja treba deliti kao i predizborni propagandni materijal?! Čudno je da vidiš političku propagandu a ne vidiš upozorenja i uputstva kako treba da se ponašaš u vreme zaraze. Zašto je to tako? Očigledno je da prenaglašavaš političke probleme, čak i elementarnu borbu za zdravlje podređuješ tome prigovarajući istovremeno što političari na vlasti ne preduzmu efikasne mere protiv zaraze umesto što se bave politikom?! Kakva konfuzija u stavovima?
DA ponovim, nisam neutralan, niti član bilo koje partije, a trudim se da objektivno sagledavam dešavanja i upravo je ovo raspravljanje po forumima jedan pokušaj da razmenjujući mišljenje razumem neke stvari bolje i preciznije. ... Većina u odnosu na sve ostale političke stranke. Ko nije izašao na izbore i nije glasao pristaje da bude vođen od onih koji su dobili najviše glasova od onih koji su htlei da glasaju. ...
Na protestima je bilo mnogo manje ljudi nego potpisinika izbornih listi, a i oni su se međusobno razlikovali po političkoj pripadnosti terajući jedni druge sa protesta. Da je vlast organizovala skupove podrške opet bi bilo autobusa više nego na protestima učesnika, a uz to bi još svako dobio sendvič i besplatnu vožnju do glavnog grada. ... :)
 
Protesti su bili ispaf. Ljudi se skruseno vracaju u svakodnevnicu, spremni da i dalje sluze SNS elitu.
Fascinantno je kako su Vuciceve sluzbe absorbovale i ugusile proteste.
 
Револуција се руши празним стомацима.
 
Fin tekst Boška Jakšića u Politici

http://www.politika.rs/scc/clanak/45808 ... vopazarci#

Очекујући јединство у послушности Александар Вучић неочекивано је наишао на јединство у отпору и по генерацијској вертикали и по друштвеној хоризонтали, па је у кратком распону времена био приморан да темељно коригује две своје одлуке везане за борбу против новог налета пандемије.

Председник је најавом затварања студентских домова у Београду, односно завођења полицијског часа у главном граду, изазвао бурне уличне протесте и нереде широм Србије, па се испоставља да му је улица опаснији изазов него вирус.

Уместо да покуша да отклони сумње да управља кампањом дезинформисања и прикривања размера епидемије, да цензурише податке и њима манипулише, да ућуткује медије, власт неће, не може или не жели да види да струже нерве хиљада људи тврдећи да су за драматичан скок броја заражених и умрлих криви „разуларени грађани”.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Forum je mesto za razmenu mišljenja i stavova. Koristimo svoja znanja da bi razumeli svet oko nas i dešavanja u njemu. Politička dešavanja su posebno zanimljiva sfera interesovanja jer se bave pitanjima moći, vlasti, uticaja i sl. Ako je tebi ovo mesto za ku***** ok, meni nije.
Frorum je takođe i mesto gde vrlo lako mogu i ideološka ubeđenja da se propagiraju, između ostalog, jer i to su nečija mišljenja, zar ne? Može i gomila drugih stvari, a na moderatorima je da procene da li je nešto u skladu sa tematikom foruma, ili bilo kojim drugim osnovnim pravima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Što se tiče osnovnih znanja nisi merodavan da se baviš time i ocenjuješ da li na forumu neko zna ili ne zna.Ako imaš neko saznanje o nečemu reci ako hoćeš, ako nećeš ne reci, a da procenjuješ i ocenjuješ nije potrebno i ne služi ničemu osim prepucavanju i nadgornjavanju.
Zašto ti toliko smeta što iznosim svoje mišljenje i stavove, kada se koristim isklčjučivo svojim znanjima da razumem svet oko sebe i dešavanja u njemu?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Zamisli, tebi je normalno da se niko ne buni protiv potencijalnih nepravilnosti prilikom sastavljanja lista, ali si našao za shodno da problematizuješ kako to da neko nema ni one glasove koje je dobio da bi učestvovao na izborima?! Pa ako se to pitaš što ne pokreneš proceduru u vezi toga? Tebi to onda nije u interesu a pominješ? Nego ko bi to trebalo da radi ako nećeš ti? DA neće za tebe to da pokrenu članovi SNS? Nejasno. ...
Zamišljam, i znaš šta, super mi ide, zato što koristim svoja znanja da bi razumeo svet oko mene i dešavanja u njemu.
Kada ti budeš izneo dokaze za saznanja da su prošlonedeljni protesti imali za cilj jedino rušenje aktuelne vlasti, i kada budeš izneo dokaze za tvrdnju da su BIRN – ova pisanja o broju zaraženih i mrtvih od korone, tada ću i ja da uradim nešto po tvojoj molbi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Oblepljen je javni prevoz, javna mesta, proedavnice, tržni centri itd. Na medijima se o tome stalno govorilo i govori. Ne misliš valjda da se ta obaveštenja treba deliti kao i predizborni propagandni materijal?!
To i dalje nije dokaz da je čitava Srbija oblepljena, kako si naveo, jer Srbija nije samo to što si naveo. Srbija su i klupe u parku, stambene zgrade, bandere i milion drugih malih mesta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Čudno je da vidiš političku propagandu a ne vidiš upozorenja i uputstva kako treba da se ponašaš u vreme zaraze. Zašto je to tako?
Tako je zato što si ti ocenio da ja ne vidim upozorenja i uputstva, već isklučivo političku propagandu. Ali, obzirom da se služiš svojim znanjem da bi razumeo svet oko sebe i dešavanja u njemu, ni ne čudi što imaš takvo viđenje o nekim stvarima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]Očigledno je da prenaglašavaš političke probleme, čak i elementarnu borbu za zdravlje podređuješ tome prigovarajući istovremeno što političari na vlasti ne preduzmu efikasne mere protiv zaraze umesto što se bave politikom?! Kakva konfuzija u stavovima?
Za razliku od nekih ljudi, ja primećujem šta se dešava oko mene i kakav su uticaj imale izjave i sve što su radili političari (naravno i krizni štab) za vreme prvog talasa korone i kakav je bio uticaj mera na život običnog građanstva, a nisam jedini koji je došao do istih zaključaka. Da ima dobrih mera, ima, ali isto tako ima i onih loših. Ako je po tebi to prenaglašavanje političkih problema, ja tu ne mogu ništa.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757508#p757508:3svmdzzj je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 00:09[/url]":3svmdzzj]DA ponovim, nisam neutralan, niti član bilo koje partije, a trudim se da objektivno sagledavam dešavanja i upravo je ovo raspravljanje po forumima jedan pokušaj da razmenjujući mišljenje razumem neke stvari bolje i preciznije. ... Većina u odnosu na sve ostale političke stranke. Ko nije izašao na izbore i nije glasao pristaje da bude vođen od onih koji su dobili najviše glasova od onih koji su htlei da glasaju. ...
Na protestima je bilo mnogo manje ljudi nego potpisinika izbornih listi, a i oni su se međusobno razlikovali po političkoj pripadnosti terajući jedni druge sa protesta. Da je vlast organizovala skupove podrške opet bi bilo autobusa više nego na protestima učesnika, a uz to bi još svako dobio sendvič i besplatnu vožnju do glavnog grada. ... :)
Znam da nisi neutralan, i da si „objektivan“. To si odavno apostrofirao. A to se lepo i vidi po tome što opet ponavljaš mantru da su na protestima bili ljudi iz politike, a ne običan narod.
Samo još fali da počneš da pričaš kako zbog ovih protesta ima da eksplodira zdravstveni sistem u Beogradu, i da nam to uopšte nije trebalo, da smo se bespotrebno zarazili, a mogli smo lepo da sedimo u kućama po nekoliko dana zbog policijskog časa, i da nas bog vidi. Pa da cirkus bude potpun. Da ponovim, policijski čas nije uveden, kao što možemo da vidimo, ne zato što je predsednik ili neko drugi uvideo da je to besmisleno, nego zato što su ti isti (u)videli šta narod misli o tome, pa da bi smirili situaciju, odustali od uvođenja iste. Postoji mnogo bolji način da se cela situacija reši, sa epidemiološke strane, umesto uvođenja policijskog časa, ali ko sam ja da o tome govorim i sudim, kada niti sam političar, niti sam epidemiolog, niti sam virusolog, niti bilo ko od merodavnih ljudi, već običan građanin, koji čak ni medicinu nije završio.
 
Jedan bloger i njegov tekst, vezan za ovu temu i/ili temu o pandemiji:

]Nabasao sam na video segment, gde se srpski vladar vajka oko novih povećanja obolelih od kovida. Lupa se u čelo, za malo mu suze ne kreću, lice mu prebledelo, tvrdi da on preuzima odgovornost za sve. Ja kad hoću da gledam emotivne scene, onda kupim karte za pozorište ili bioskop, pa tamo gledam predstave. Od onih čiji je posao da rešavaju probleme, očekujem to, a ne da glume. I najviše se pitam u čemu konkretno se ogleda preuzimanje odgovornosti. Po zakonima zemlje u kojoj živim, jedan inženjer, bilo da je građevinski, elektroničar, mašinac i tako dalje, formalno su odgovorni za svoje kreacije. Ne moraju baš da spavaju ispod mosta nakon otvaranja kao u Starom Rimu, ali idu na duge zatvorske kazne ako naprave most koji se, na primer, sruši. Hoće li naš vladar da ide u zatvor? Da li je uopšte predviđeno da vladar za nesposobnost ide u zatvor? Ne u budućnosti, ne možda. Štetu je već napravio, i to po ko zna koji put. O kojoj to apstraktnoj odgovornosti on govori? Politička odgovornost? Ima li nečega od čega možemo više da brišemo dupe nego od njihove političke odgovornosti. Za njih, za vladare, izgubiti vlast na izborima, znamo da je gore nego da im majku kolju na njihove oči, ali to je njihov, subjektivni, problem. Oni su se tu sami postavili, silom održavaju svoju poziciju. To nije naš problem.

Vlast je nesposobna i neodgovorna. Ona ničemu ne služi, ona ništa ne rešava, ali zato zahteva od svih drugih da budu odgovorni. Inženjer kao ja može da ode u ćorku, oni nikada. Dobro ne mora ćorka. Mogu pare ili kuću da polože pre ulaska u vlast, pa čim naprave veliku grešku, da im se sve uloženo oduzme. Vladar kada uprska, on samo izgubi tako što ne dobije onoliko koliko je želeo, ali mu se ništa ne oduzima od onoga što je već imao. Ja to ne vidim kao neku pravu odgovornost i kaznu.

Ja to znam odavno, samo vi ne. To što neko dobro glumi pred kamerama, okačite mački o rep. Šta se radi, koji su konkretni rezultati, to je jedino što bi ikoga trebalo da interesuje. Retorika, dugo blebetanje, drugovi, gospodo, kisela voda, pozornica, to je sve dim u oči. Vi koji glasate za taj ološ, za ljude koji su u proseku gori od prosečnog lopova i siledžije, ako samo prođete pored njih, ili ako ako se, ne daj bože, rukujete nekada sa njima, hvalite se narednih godina svuda po komšiluku kao da ste ugledali nekog heroja. A u stvari, da ste pravi ljudi, ruku takvima ne biste ni pružili, već biste prešli na drugu stranu ulice, kada bi slučajno na njih nabasali. Podanička poniznost je slična, kao ona u feudalizmu, kada su seljaci padali ničice pred plemićem. Koliko ste samo bedni, vi koji to radite. Političar, bilo koji, a naročito vladar, je vaš neprijatelj, nikako spasilac. Morate da ga trpite dok ima jaču batinu u narativ od vas, ali ne morate da mu se baš uvlačite tako besomučno. I ne, ne varajte se, nije važno njegovo ime i prezime. Problem nije u slučajnom predstavniku vlasti, svi su oni takvi. Megalomanijaci, izmišljeni autoriteti, ljudi koji glume čast bez časti, ljudi koji glume sposobnost bez sposobnosti. Njihova jedina sposobnost je da znaju da lažu i da vas manipulišu, što je jedino potrebno da bi se pobedilo na izborima. Ništa drugo oni ne znaju i ne umeju. Oni su bili i ostali, nesposobna bag**. Očekivati od takvih ljudi bila šta dobro, spada u mentalnu bolest, ne u sitne greške u proceni.

I baš zato što su tako nesposobni, a alavi, kako znaju samo da glume, a ništa da rade, upravo zato insistiraju na policijskom času, koji je privid, a nikako rešenje. Sve, opet ide u tom pravcu. Panika se povećava, mediji se i dalje pumpaju, stvara se hronično stanje psihoze. Sa jedinim ciljem, da nas opet, zatvaraju u torove kao ovce.

A sad malo o meritumu problema. Ponavljam, informacije o situaciji su i daje potpuno konfuzne i nedovoljne. Čujem glasove da su neke bolnice prebukirane, vidim da se broj mrtvih povećava, ali samo histerični ljudi reaguju na takve polu-informacije. Racionalni ljudi moraju da znaju sve brojeve, činjenice, protoke, istoriju, sve da mere i onda da zaključuju. U Srbiji jednostavno ne postoje hladne informacije, čak ni one van mejnstrima. A možda je problem sasvim na drugom mestu. Ja lično posmatrajući srpsku ekonomsku situaciju u zadnjih 30 godina, mislim da je pravo čudo da bolnice odavno nisu već u kolapsu za mnogo manje probleme. Odakle vama arogancija da mislite da Srbija uopšte može da se bori sa takvim stvarima? Dakle, prepune bolnice mogu jednostavno biti posledica haosa dugotrajne državne uprave, a ne nekog objektivnog problema.

Šta onda ako sam ja u pravu? Policijski čas? Naravno da ne. Nekad stradanje ljudima bude sudbina, realnost uvek naplaćuje račune za nagomilane probleme. Umireš, a ne možeš ništa. Stradaš, a nema leka. Ako nečemu služe krize, to je da nas nauče pameti. Iskoristite kovid za to. Ne verujte ništa šta vam govore političari, sve je samo laž i pokrivanje njihove nesposobnosti, samo tako ćete izvući pouku iz svega ovoga. Ali zato sutra, tražite da se celo zdravstvo privatizuje. Otmite im taj deo kontrole nad vašom sudbinom. I ne, neće biti skuplje, već jeftinije, a bolje. Razlika je samo što ćete uplaćivati u privatni fond umesto da vam otmu deo para, pre nego što vam legnu na račun. Ali zato će rezultati biti nebo i zemlja. Bez konkurencije, sve ide u propast. Naravno, morate paralelno da se borite i da se porezi smanjuju. Cilj je svesti državu na hleb i vodu.

Znam, retko ko će krenuti ovim putem. Preovlađujući mentalitet Srba ostaje „Samo d’uradi nešto država“. Nastavite drugovi tim putem, možda neko i preživi od vas.


IZVOR: :arrow: https://markusmaki.wordpress.com/2020/0 ... e-po-celu/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757614#p757614:m9jrc6uw je napisao(la):
solecar » Pet Jul 17, 2020 1:48 pm[/url]":m9jrc6uw]Frorum je takođe i mesto gde vrlo lako mogu i ideološka ubeđenja da se propagiraju, između ostalog, jer i to su nečija mišljenja, zar ne? Može i gomila drugih stvari, a na moderatorima je da procene da li je nešto u skladu sa tematikom foruma, ili bilo kojim drugim osnovnim pravima.
Svako iznošenje mišljenja propagira neke ideje i ubeđenja. Dok god istupaš sam i anonimno bez oficijelnog predstavljanja neke partije, njenog programa i ciljeva itd. dotle se nalazimo na polju razmene mišljenja i stavova. Nema potrebe da se optužujemo da je nešto na fonu neke političke indoktrinacije i propagande sve dok se ne deklarišemo kao aktivisti neke partije, pokreta ili politike. Ja ne vidim ovde nikoga ko se tako deklariše. Ovo je stoga najobičnija razmena analiza mislećih anonimusa.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757614#p757614:m9jrc6uw je napisao(la):
solecar » Pet Jul 17, 2020 1:48 pm[/url]":m9jrc6uw]Zašto ti toliko smeta što iznosim svoje mišljenje i stavove, kada se koristim isklčjučivo svojim znanjima da razumem svet oko sebe i dešavanja u njemu?
Uopšte mi ne smeta da iznosiš mišljenje i stavove o temama o kojima pričamo, ali optuživati nekoga da je pripadnik neke partije, ocenjivati njegovo gramatičko znanje i pismenost, kao i slične provokacije ne doprinosi i nije iznošenje mišljenja i stavova. To vodi u vređanje, prepucavanje i nadgornajvanje, odnosno u isprazno blebetanje. :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757614#p757614:m9jrc6uw je napisao(la):
solecar » Pet Jul 17, 2020 1:48 pm[/url]":m9jrc6uw]Zamišljam, i znaš šta, super mi ide, zato što koristim svoja znanja da bi razumeo svet oko mene i dešavanja u njemu.
Kada ti budeš izneo dokaze za saznanja da su prošlonedeljni protesti imali za cilj jedino rušenje aktuelne vlasti, i kada budeš izneo dokaze za tvrdnju da su BIRN – ova pisanja o broju zaraženih i mrtvih od korone, tada ću i ja da uradim nešto po tvojoj molbi.
Pitanje je bilo kako ti zamišljaš da će neko da pokrene proceduru umesto tebe, ako ti vidiš nepravilnosti? Očekuješ da onaj ko je po tvom mišljenju napravio nepravilnost sam sebe da prijavi da je to uradio?! Baš čudno zamišljanje i krajnje bajkovito. ...
Dokazi da su protesti imali za cilj rušenje vlasti iznošeni su i na samim protestima i kroz nasilje, a i svi se pozivaju na peti oktobar kao uzor, iako ništa nije isto. Milošević je tada izgubio izbore, a Vučić sada ubedljivo dobio. Navodno protest protiv policiskog časa, a onda umesto toga nasilje i sva moguća menažerija likova željnih rušenja ili barem slabljenja vlasti i izazivanja haosa. ... Što se tiče BIRNa ja očekujem da oni iznesu dokaze za svoje tvrdnje, jer ovako imamo samo njihovu priču kako su "imali uvid" i kako su "dobili informacije". Nakon što su ih demantovali svi koje su prozvali nisu ponuđeni nikakvi dokazi ni za šta. Očigledna je manipulacija i licitiranje sa ljudskom nesrećom da bi se vlast okrivila za prikrivanje, iako je svakome jasno da kriterijumi uzroka smrti poštuju određene lekarske i medicinske protokole, a ne nalgoe vlasti. Čemu insistiranje da su svi zaraženi koronom umrli od korone a ne sa koronom? To lekari ni u najnormalnijim vremenima ne saopštavaju bez obdukcije i svih neophodnih analiza. No, eto, novinari se našli pozvani da interpretiraju brojeve i traže obješnjenje, a kada ga dobiju, onda tvrde da je to neistina i da se radi o smanjivanju broja kako bi vlast sakrila svoju nesposobnost. Ništa pri tome ne znači da je ceo svet pogođen i da malo koja zemlja nema velike probleme sa zarazom, pa i Salvador i Novi Zeland. :p

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757614#p757614:m9jrc6uw je napisao(la):
solecar » Pet Jul 17, 2020 1:48 pm[/url]":m9jrc6uw]To i dalje nije dokaz da je čitava Srbija oblepljena, kako si naveo, jer Srbija nije samo to što si naveo. Srbija su i klupe u parku, stambene zgrade, bandere i milion drugih malih mesta.
Svi su informisani o tome kako da se ponašaju. TAmo gdje je najveća opasnost tamo se i stavljaju upozorenja. Po tebi bi trebalo da se po šumama i gorama stavljaju plakati sa upozorenjima, jer i to su mala mesta na koja može neko da dođe, pa eto da može da pročita. Genijalno!
...
Ah, pretvaraš iole ozbiljnu rapsravu u isprazno žongliranje humorističnim i komičnim izjavama. ... Obesmišljavaš dalju diskusiju ..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Svako iznošenje mišljenja propagira neke ideje i ubeđenja. Dok god istupaš sam i anonimno bez oficijelnog predstavljanja neke partije, njenog programa i ciljeva itd. dotle se nalazimo na polju razmene mišljenja i stavova. Nema potrebe da se optužujemo da je nešto na fonu neke političke indoktrinacije i propagande sve dok se ne deklarišemo kao aktivisti neke partije, pokreta ili politike. Ja ne vidim ovde nikoga ko se tako deklariše. Ovo je stoga najobičnija razmena analiza mislećih anonimusa.
Nije uopšte potrebno da se neko decidirano deklariše kao pristalica neke partije, pokreta ili politike, da bi propagirao stavove tih navedenih.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Uopšte mi ne smeta da iznosiš mišljenje i stavove o temama o kojima pričamo, ali optuživati nekoga da je pripadnik neke partije, ocenjivati njegovo gramatičko znanje i pismenost, kao i slične provokacije ne doprinosi i nije iznošenje mišljenja i stavova. To vodi u vređanje, prepucavanje i nadgornajvanje, odnosno u isprazno blebetanje. :)
Ako ti je stalo i ako ti je uostalom bitno da promenim mišljenje o tebi, onda moraš i da me ubediš da sam pogrešio. A to se ne postiže odgovorom da nemaš ti šta da me ubeđuješ, jer šta god da kažeš, ja ću i dalje tvrditi to što tvrdim i imati isto mišljenje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Pitanje je bilo kako ti zamišljaš da će neko da pokrene proceduru umesto tebe, ako ti vidiš nepravilnosti? Očekuješ da onaj ko je po tvom mišljenju napravio nepravilnost sam sebe da prijavi da je to uradio?! Baš čudno zamišljanje i krajnje bajkovito. ...
Kao što rekoh u prethodnom pasusu, ako hoćeš da promenim mišljenje o tebi, onda treba i da me ubediš u to. A to se ne postiže izvrtanjem onoga što sam napisao, za početak. Eto sada barem znaš u kojem smeru da ideš.
Rekao sam da onome koji nije na legalan način došao do potrebnog broja potpisa da bi mu lista bila validna, nije u interesu da optužuje bilo koga drugog, jer zna da i taj drugi ima iste te dokaze protiv njega (prvog).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Dokazi da su protesti imali za cilj rušenje vlasti iznošeni su i na samim protestima i kroz nasilje, a i svi se pozivaju na peti oktobar kao uzor, iako ništa nije isto. Milošević je tada izgubio izbore, a Vučić sada ubedljivo dobio. Navodno protest protiv policiskog časa, a onda umesto toga nasilje i sva moguća menažerija likova željnih rušenja ili barem slabljenja vlasti i izazivanja haosa. ...
Dokazi da su protesti imali za cilj mirno iznošenje stava neslaganja sa odlukama predsednika, je to što dva dana nije bilo nikakvih incidenata, i što je jedan dan sprečen pokušaj izazivanja nereda.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Što se tiče BIRNa ja očekujem da oni iznesu dokaze za svoje tvrdnje, jer ovako imamo samo njihovu priču kako su "imali uvid" i kako su "dobili informacije". Nakon što su ih demantovali svi koje su prozvali nisu ponuđeni nikakvi dokazi ni za šta. Očigledna je manipulacija i licitiranje sa ljudskom nesrećom da bi se vlast okrivila za prikrivanje, iako je svakome jasno da kriterijumi uzroka smrti poštuju određene lekarske i medicinske protokole, a ne nalgoe vlasti. Čemu insistiranje da su svi zaraženi koronom umrli od korone a ne sa koronom? To lekari ni u najnormalnijim vremenima ne saopštavaju bez obdukcije i svih neophodnih analiza. No, eto, novinari se našli pozvani da interpretiraju brojeve i traže obješnjenje, a kada ga dobiju, onda tvrde da je to neistina i da se radi o smanjivanju broja kako bi vlast sakrila svoju nesposobnost. Ništa pri tome ne znači da je ceo svet pogođen i da malo koja zemlja nema velike probleme sa zarazom, pa i Salvador i Novi Zeland. :p
Samo ti nastavi da očekuješ da ti BIRN predstavi dokaze koje je već predstavio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Svi su informisani o tome kako da se ponašaju. Tamo gdje je najveća opasnost tamo se i stavljaju upozorenja. Po tebi bi trebalo da se po šumama i gorama stavljaju plakati sa upozorenjima, jer i to su mala mesta na koja može neko da dođe, pa eto da može da pročita. Genijalno!
Nego šta nego da je genijalno. Ali to ne može ili neće da razume neko. Hipotetički gledano, može neko ko je zaražen, a da to ni ne zna, da sedne na klupu sa prijateljem, i da ne drži razmak od 1.5 – 2m, jer smatra da je tu bezbedno, pošto ne postoji nikakvo obaveštenje o obaveznom držanju rastojanja. I onda taj zaraženi zarazi onog sa kim je sedeo i onda to krene dalje...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757675#p757675:2lefpf1i je napisao(la):
Marioneta » 17 Jul 2020 17:37[/url]":2lefpf1i]Ah, pretvaraš iole ozbiljnu rapsravu u isprazno žongliranje humorističnim i komičnim izjavama. ... Obesmišljavaš dalju diskusiju ..
Ako je ovo ozbiljna rasprava, onda stvarno...
A što se tiče tog žongliranja, to upravo ti radiš, hteo to da priznaš ili ne. Al’ to i ne treba da čudi, obzirom čiju politiku simpatišeš. I ne, ne smeta mi to što činiš. I ne, nisam ni za poziciju ni za opoziciju.
 
Vrh