Šta je novo?

Izbori 2024

Način na koji se organizuju izbori i ko ima pravo glasa razlikuje se od zemlje do zemlje, a osnovni principi demokratije uključuju pravo glasa svih punoletnih građana.

Većina demokratskih društava podržava načelo univerzalnog prava glasa, što znači da svi punoletni građani, bez obzira na njihov stepen obrazovanja, imaju pravo da učestvuju na izborima.
Је
Ova praksa temelji se na uverenju da svi građani imaju pravo da izražavaju svoje mišljenje i doprinose političkom procesu bez obzira na njihov stepen obrazovanja.

Uslovljavanje glasanja obrazovanjem može da izazove brojna pitanja i dileme.

Obrazovanje nije jedini pokazatelj informiranosti, političke svesti ili sposobnosti donošenja informisanih odluka.

Uvođenje takvih uslova može da dovede do diskriminacije i isključivanja određenih grupa građana.

Umesto uslovljavanja glasanja obrazovanjem, važno je promovisati političku pismenost i obrazovanje kao sredstva za podsticanje aktivnog građanstva.

Informiranost građana i njihova sposobnost kritičkog razmišljanja ključni su za zdravu demokratiju.

Zbog toga bi društvo trebalo da ulaže u obrazovanje, promovisanje političke pismenosti i pružanje pristupa informacijama kako bi se ohrabrila participacija građana u političkom procesu.

Konačno, glasanje je temeljno pravo svakog punoletnog građanina, bez obzira na obrazovanje, i važno je održavati i ohrabrivati načela demokratije koja podržavaju široku participaciju u političkom procesu.
Јеси ово ти смислио или читаш из неког уџбеника?:)
Свака част:gobb:
 
B19FFE0B-3CFE-4BCE-9B68-5F28E063620A.jpeg
478232BA-F764-4C22-BD58-4E2275644AC0.jpeg
 
🤣🤣🤣🤣

Joj, hvala ti, zaboravio sam na ovo. I ja dozvoljavam svasta sebi i da me napadaju ovde kao da sam ratni zlocinac. Pruzis nekog podrsku i onda ti se taj posere na glavu, a ti treba da mu das glas. Pa vec sam progutao sto je taj Zelenovic uopste sa njima, em ga ne gotivim, em je besmisleno jer donosi mozda glasova porodice i prijatelja, pa ga onda stave kao prvog na listi...

I onda sam strasni zli apstinent, imam 19 lista, a niko mi ne valja, trazim dlaku u jajetu.

Kad ono osam manjinskih lista, ostalo su:

1. Vucic - turbo dzihad izdajnicki kriminalci
2. SPS - komunjarski kriminalci
3. Seselj - db fasisti kriminalci
4. Djilas - 🤮🤢
5. DSS - fasisti kriminalci
6. Zavetnici - turbo fasisti
7. Moramo - obavezni vakcinasi, Biljane i ratne mornarice Zelenovici
8. Suverenesti - antivakcinasi, ravnozemljasi i protivnici ljudi gustera
9. Dveri - ulicari fasisti
10. Tadic - imbecil i unistitelj zemlje i neko ko je doveo SNS na vlast 2012. i Sapica na mesto gradonacelnika 2022.
11. Otete bebe - dobro, necemo se zezati
Разумем те. Много је апстинената и разочараних, врло често са правом али ја ипак некако увек гледам да изађем на изборе. Ок, нико ми се не допада, тражим ко из опозиције ми делује најмање лоше и идеолошки најближе. Неко за кога сам гласао добио је 5,6% или није прешао ни цензус, нема везе, урадио сам шта је до мене, идемо даље. Иначе, код нас постоји та нека параноја и посебна врста патологије да када сасвим оправдано и аргументовано критикујеш и неку опозициону странку или колону постајеш "СНС бот". "Је л укусан сендвич ботино". Такође, често они исти људи који исмевају и са висине гледају на "крезубу Србију која тражи вођу и пада на култ личности" од неког опозиционог лидера праве божанство чија безгрешност се не сме доводити у питање а било какво преиспитивање је знак да ниси "правоверан". Једно 80% опозиције је у кампањи за прошле изборе наравило толико кардиналних грешака и толико пута пуцала себи у ногу да донекле разумем и људе који тврде да опозиција и власт раде заједно или то да опозиција у овом тренутку и не жели да освоји власт али без обзира, од дизања руку од свега и апстиненције нема ништа.
 
Poslednja izmena:
@marrecar
Bilo na tviteru pre neki dan. Imam instaliran pa pratim na engleskom.
Opasno se izmedju sebe dopunjuju, sve te strane diplomate. Obicno ameri drze stranu Ptarima.
Vrlo su providni, pogotovo svi dosadasnji us ambasadori na Kosmetu, pocev od Trejsi En Dzejkobson pa do sadasnjeg Hovenijera.
Treci esalon, koji kao po kazni odradjuje posao u mikrodrzavicama ili nebitnim, propalim drzavama i provizorijumima od Evrope, pa do Azije i Afrike.
Trejsi je recimo bila u Turkenistanu, gde stoluje diktator koji novcanice stampa po sopstvenom liku.
 
Poslednja izmena:
Ok, jasno je za Kosovo, nego sta cemo za juznu i istocnu Srbiju ?
Gde su ovi nacionalisti da ih spasavaju dok se jos nesto spasti moze, ili cekaju 30 godina, kada totalno propadnu i opustose pa da se sete.
 
Zalosno je ovo da se gleda, kako kao drzava nemamo nikakvu mogucnost da zastitimo svoj narod. 11 godina na vlasti i ova ekipa nije stekla medjunarodni ugled niti uticajna prijateljstva koja bi mogla da iskoristi da resi ovakve probleme diplomatskim putem.
 
Кажу 41 војник КФОР-а побређен, 11 Италијана од којих 3 теже, али нису животно угрожени, иначе прво је КФОР напао Србе који су мирно седели на улици
1685380067153.png


1685380079342.png


1685380089431.png


1685380099951.png
 
Poslednja izmena:
Ови у маскирне на сликама су амери, 101. падобранска по грбу на рамену. Ови са црним шлемовима су изгледа некакви куртијеви покушаји од специјалаца.
 
A kako je sve ovo započelo? Tako što je neko mnogo pametan povukao srbe iz opština, da bismo dobili albance u srpskim opštinama.
Ne znam da li je gore da upravlja zemljom neko ko ne vidi da će albanci ući u opštine ako srbi izađu, ili da je neko namerno izvukao srbe iz opština da bi albanci ušli.

Nažalost, ja mislim da je ovo deo implementacije plana koji nismo potpisali, ali jesmo, ne ne kažem nismo. Kako će se završiti? Tako što umesto srpske zastave na opštini imamo kosovsku, i dok se odradi šta treba albanci će biti gradonačelnici. A na kraju izbori, gde ćemo da slavimo pobedu, i stavljamo zastavu ZSO pored zastave kosova. Sve ono što su utvrdili do tad, računajući i baze na severu, progutaćemo.
 
Ови у маскирне на сликама су амери, 101. падобранска по грбу на рамену. Ови са црним шлемовима су изгледа некакви куртијеви покушаји од специјалаца.
Pomislio sam da je ona fotka fake pošto leže kao pokošeni a oklopljeni su.
 
Ови у маскирне на сликама су амери, 101. падобранска по грбу на рамену. Ови са црним шлемовима су изгледа некакви куртијеви покушаји од специјалаца.
Поред Американаца већина су били Италијани, а видео сам на једном снимку и Летонце.
 
Trejsi je recimo bila u Turkenistanu, gde stoluje diktator koji novcanice stampa po sopstvenom liku.
Он је преминуо пред крај 2006. Његов наследник је сину поклонио фотељу.
Кажу да демократија боље ради у земљама са високом излазношћу. Судећи по томе, Демократска Народна Република Кореја и Туркменистан су међу најслободнијим земљама на свету.
ДНРК.png
Туркменистан.png
 

КиМ: КФОР насилно разбио протест Срба у Звечану, бачен сузавац и 30 шок бомби, градом одјекивале експлозије и рафали.


nema sumnje da radikali odlicno znaju ovu igru i da im u tome niko nije dorastao.
Igrali su je u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu 1999.

Nema sumnje da Hulji odgovara sto vise srpskih zrtava.
Mislim da je gospodin Hill veoma zadovoljan radom svog sluge i da ce predloziti da se mandat sluge produzi, bez obzira na manje probleme u Beogradu.

Sto vise zrtava, to ce sarada zvana ZSO lakse progutati.
Treba imati u vidu i da u Srbiji nema nikakve solidarnosti prema Srbima sa Kosova koje cemo uskoro verovatno videti u izbeglickim kolonama.

Bivši predsednik opštine Zvečan Dragiša Milović, koji je povređen danas tokom sukoba Kfora i kosovskih Srba ispred zgrade opštine Zvečan, kazao je da su mirno sedeli okrenuti kordonu vojnika Kfora leđima, ali da su krenuli da ih tuku, a potom je bačen i suzavac i šok bombe.
„Bili smo u prvim redovima, sedeli smo mirno, okrenut sam bio leđima, međutim, krenuli su da nas tuku i cokulama i štitovima, bačen je suzavac, šok bombe. Više me boli duša, nego što smo pretrpeli traume. Više su to kontuzione povrede, koje će proći, ali boli nas ono što smo videli da se na goloruki narod bacaju šok bombe, da se puca, da se krvnički bije“, rekao je Milović u izjavi za novinare ispred KBC Kosovska Mitrovica, gde i sam radi kao lekar.


Srbi su izgleda drugacije zamisljali freedom & democracy. Tako tuku americki padobranci i albansski policajci kada se udruze.
Albanci ce sada da iskale bes nad kosovskim Srbima za sve sto se desavalo devedesetih.
 
Poslednja izmena:

Blokirana autokomanda. Od umnih ljudi tu je profesor Kovic.

@MC_
Okruzeni smo Nato zemljama, nemamo nikoga osim Madjara. Jedino su oni korektni prema nama dole, posto je Vucic vezan za Orbana i Sijarta. Snimke imas.
Izlaz na more nemamo.
Prosto smo primorani na sve ovo.

Nismo bili proimorani da bojkotujemo izbore. D aih nismo bojkotovali imali bi vlast u tim opstinama.
Hulja je naredio tako.

Nismo bili primorani da srpski policajci daju otkaze. Sad bi imali kakvu takvu zastitu.
Hulja je naredio tako.

Zasto proturas pricu da smo bili primorani? Ili si zaboravio posle mesec dana?
Hulji sve ovo savrseno odgovara.

Više od 53 osobe imaju različite vrste povreda od šok bombi, suzavca i udaraca, troje je zadržano u bolnici, a jedna osoba je životno ugrožena i ima prostrelne rane, rekao je za N1 direktor Kliničko-bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici Zlatan Elek.

primecuje se veoma neporporcionalna upotreba sile. Ovo ce Hulji dati odresene ruke u Beogradu.

Kad je pocelo bombardovanje 1999. HUlja i Seselj bili su tako zadovoljni, tako srecni...
 
Poslednja izmena:
Vrh