Šta je novo?

Izbori 2024

DIXY HRXY
Screenshot_2023-05-20-18-47-11-997_com.twitter.android~2.jpg
 
Gledao sam juče te ljude koje su dovukli na miting u Pančevo.. Išao sam ulicom i baš sam se trudio da ih gledam prezrivo, nećete mi verovati, ali bilo im je neprijatno i sklanjali su pogled. Izgledali su kao da su tu po kazni, deluju jadni, namučeni i zapušteni. Prosek 4 razreda osnovne škole. Onda sam primetio jednu kolonu bolje obučenih ljudi, deluju malo inteligentnije, tako da mislim da su to zaposleni iz javnih preduzeća.

Sve to zajedno je izgledalo veoma loše. Bilo je par nekih bizgova koji su im komandovali i usmeravali ih, bukvalno ih tretiraju kao stoku. Mislim da ni 10% ljudi tu nije bilo svojevoljno, niti ga iskreno podržava. Čim brod bude krenuo da tone svi oni će se razbežati.
 
Samo ću reći da je Slobin pad počeo kad je počeo da bije narod, gnev je rastao! Moj ćale je bio na Gazimestanu (zdravlja, za života da doživimo tako nešto opet, ako ne, onda generacije koje dolaze, btw vidim da antife privatizuju ovaj protest...), pa je posle gutao suzavac i ko zna šta još '96-e i 5. oktobra kad je na ulicama ostalo manje od 3000 ljudi.

Zna to sekta vrlo dobro, a i ovi koji ga savetuju! Plašim se da ovo jeste upozorenje za prvu postavu (AV), da ih vrlo lako može zameniti druga koja će bezuslovno ispunjavati šta se traži! No, da ne širim defetizam, za početak ned odu ova g*vna, a onda je lustracija preko potrebna. Vidim da se plavuša sprema da promeni dres, ne sme se dozvoliti pranje drugova članova...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Moram i ja da se javim posle citanja ovih postova. Od svih dosadasnjih protesta nisam bio samo na onom 9og marta jer nisam bio u zemlji tada.

Neko je rekao da se ide ispred US ambasade?! To bi bila najveca greska jer po medjunarodnim konvencijama svaka zemlja (koja drzi do sebe) mora da obezbedi bezbednost stranih ambasada po svaku cenu a pogotovo US ambasada koja u svom sastavu ima i marince za obezbedjenje! To sve moze da dovede do velikog problema (najblaze receno) i da da nepomeniku najace oruzje protiv nas. Isto vazi i za odlazak do pink-a jer su ga napravili na Dedinju i okruzen je rezidencijama i ambasadama koje vlasti moraju da cuvaju! Pored svega toga to je i potpuno nepotrebno jer ti stranci itekako dobro znaju sta se ovde desava i oni ce doneti odluku kada oni budu to hteli.

Ovakav nacin promena sa demonstacijama je uspesan ali se mora omasoviti a pod tim mislim ne na broj demonstranata u Beogradu nego da pocne da se desava u sve vise gradova u Srbiji! Ne zaboravite da su demonstarcije 96/97 kao i 5og Oktobra bili nakon izbora na kome su dobili ali su rezultati bili ponisteni pa je zahtev tih protesta bio jasno definisan! Sada imamo tragicne, nasilne, dogadjaje i ako bi se krenulo sa bilo cime "nasilnim" vrlo je verovatno da bi ta energija brzo splasla.

Ova vlast ne trpi ni najmanju kritiku pa bi ovi mirni protest a pogotovu u mnogo gradova bili za njih katastrofa ili ono "Tiha voda breg roni". Svakako da je potrebna dobra i pametna organizacija koja svakako kosta puno para i tu cemo videti u narednom periodu da li su ga stranci pustili niz vodu!

Da smo kolonija to smo sigurno ali se na zalost iz toga vise tesko mozemo da se izvucemo! Sva neophodna oprema za zivot u danasnje vreme mi na zalost vise ne proizvodimo nego uvozimo, i to uglavnom sa zapada, tako da smo itekako zaivisni! Toga moramo biti svesni i probati da iz toga izvucemo sto vise mozemo!
 
Onima koji nisu bili ekstremni treba ostaviti koridor za izlaz.
Pacova kad sateras u cosak pocne da ujeda.

Šta znači to nisu bili ekstremni? Malo manje su krali, manje tukli, manje botovali? Apsolutna lustracija u smislu obavljanja političkih funkcija je jedino rešenje i to samo za ove bez putera na glavi...
 
Šta znači to nisu bili ekstremni? Malo manje su krali, manje tukli, manje botovali? Apsolutna lustracija u smislu obavljanja političkih funkcija je jedino rešenje i to samo za ove bez putera na glavi...
Good luck sa time.

Apsolutno sanse nema da se to dogodi. Ako bude uopste koja ozbiljna optuznica za nekoga sa vrha smatracu to izuzetnim uspehom.

99.9% aktivnog clanstva ce preci u druge stranke, ili neke naslednice koje ce eventualno nastati cepanjem SNS-a.
 
Neko je rekao da se ide ispred US ambasade?! To bi bila najveca greska jer po medjunarodnim konvencijama svaka zemlja (koja drzi do sebe) mora da obezbedi bezbednost stranih ambasada po svaku cenu a pogotovo US ambasada koja u svom sastavu ima i marince za obezbedjenje! To sve moze da dovede do velikog problema (najblaze receno) i da da nepomeniku najace oruzje protiv nas. Isto vazi i za odlazak do pink-a jer su ga napravili na Dedinju i okruzen je rezidencijama i ambasadama koje vlasti moraju da cuvaju! Pored svega toga to je i potpuno nepotrebno jer ti stranci itekako dobro znaju sta se ovde desava i oni ce doneti odluku kada oni budu to hteli.
Zasto se mirnim protestom ne obratiti gazdi Hillu da obuza svog psa,
Hocemo americke vrednosti, demokratiju i slobodu stampe.
 
Zasto se mirnim protestom ne obratiti gazdi Hillu da obuza svog psa,
Hocemo americke vrednosti, demokratiju i slobodu stampe.
A zasto mislite da mu se nismo obratili i da sad on pita svoje gazde sta da uradi? Videcemo u iducim danima kako ide organizacija. Ako se pojave plakati, organizacija jos kamiona sa ozvucenjem, vise obezbedjena, ... znacemo sta su odlucili.

Problem je sto mi nemamo neku bolje organizovanu koherentnu (koliko toliko) grupu politicara tacnije stranaka koja bi bila jezgro nove vlasti a oni takvu nesigurnost tesko da mogu da prihvate. Ukoliko se tako nesto oformi u narednim danima opet cemo znati sta su odlucili.

Zaista bi odlazak pred ambasadu bio cak i kontraproduktivan.

P.S. Jos jedno pitanje koje me zabrinjava kao inzenjera je i odlazak kolone na Brankov most i da li on to moze da izdrzi?! Oscilacije hoda onolikog broja ljudi su opasne!
 
Sećam se da nam je profesorka fizike u osnovnoj pričala da se Brankov most ljujljao kad su oni kao studenti protestovali.. Zašto Gazela može da izdrži, a Brankov ne može?
 
Sećam se da nam je profesorka fizike u osnovnoj pričala da se Brankov most ljujljao kad su oni kao studenti protestovali.. Zašto Gazela može da izdrži, a Brankov ne može?

Ne tvrdim ni da moze ni da ne moze. Ja sam masinac a ovde ima puno gradjevinaca koji su mnogo vise od mene pozvaniji da to kazu. Inace da zna da se ljulja i te kako zna a superpozicija talasa nastalih od hoda hiljada ljudi mogu biti opasni.
 
A zasto mislite da mu se nismo obratili i da sad on pita svoje gazde sta da uradi? Videcemo u iducim danima kako ide organizacija. Ako se pojave plakati, organizacija jos kamiona sa ozvucenjem, vise obezbedjena, ... znacemo sta su odlucili.

Problem je sto mi nemamo neku bolje organizovanu koherentnu (koliko toliko) grupu politicara tacnije stranaka koja bi bila jezgro nove vlasti a oni takvu nesigurnost tesko da mogu da prihvate. Ukoliko se tako nesto oformi u narednim danima opet cemo znati sta su odlucili.

Zaista bi odlazak pred ambasadu bio cak i kontraproduktivan.

P.S. Jos jedno pitanje koje me zabrinjava kao inzenjera je i odlazak kolone na Brankov most i da li on to moze da izdrzi?! Oscilacije hoda onolikog broja ljudi su opasne!
Prelazili smo ga 1996/97. više puta u grupama, i ljuljao se poprilično, bilo je jako neprijatno. Ali svi su rekli da je to daleko od opasnog.
 
Prelayak mosta je opasan kada vece grupe ljudi hodaju sinhrono.
Vojnici npr. Zato je strojev korak zabranjen preko mostova.
Obicni pesaci nikad ne hodaju tako sinhronizovano.
 
Ови СНС контрамитинзи, митинзи и свако обележавање неке годишњице које се претвори у СНС митинг са аутобусима су толико мучни да је то неописиво. Такво унижавање обележавања тако важних годишњица као што је годишњица бомбардовања и годишњица Олује је нечувено и бескрајно срамно. Нама рат са Шиптарима не треба, овај наш хушка Србе на Србе. Прошлих дана су биле блокаде пољопривредника и код мене, на блокадама само што није пала крв а на вајбер групама за патроле и радаре вербални рат је трајао до малопре.
 
Vrh