Šta je novo?

Izbori 2024

Dogovor kuću gradi! Još malo, pa će zeleni ovde da nam slaže priču kako je sve sa litijumom bila greška...

Zeleni i Djilas i SNS ce biti glavna okosnica "nove srpske politike" bazirane na litijumu.
To ej nova paradigma i novi razlog za postojanje i znacaj pomenutih elita.
Obezbediti kopanje litijuma stranom klijentu.
 
Problem je sto ljudi projektuju svoje najblize okruzenje na drzavu pa se cude rezultatom izbora. Protivnici rezima se druze uglavnom sa istomisljenicima pa za njih glasaci vlasti ne postoje osim kada gledaju Pink i Hepi, zato i teorije zavere o kradji na izborima.

Није само крађа, за коју не сумњам да итекако има, већ и уцењивање људи повезаних са јавним сектором. Али и људи који неподносе снс али свесни су да је ова опозиција још неспособнија.
 
Писменост ниво СНС.
20230208_141203.jpg
 
Ништа од ванредних избора, гувернер Србије Хил постројио Вучића и осталу боранију

19FFEDC6-CFCF-4E7E-93D8-69AFE3F3466D.jpeg
 
Videh ovaj naslov u Politici i reko ovo mora' da podelim na temi Izbori. 😁😁 Znam da će ovde biti oduševljenih ljudi. 😁

 
Citam da je pocela represija protiv desnicara (privodjenja), levica se tome raduje, ali i oni ce doci na red radikalske udbe i policije.
 
Izgleda da je "koferče" završio političku karijeru. Naredio predsednik Srbije, Kristofer Hil. Ulazi rezervni igrač Dragan Đilas.
Мислим да ће се овако одвијати ствари у будућности:
2024. ванредни парламентарни избори истовремено с локалним,СНС после тих избора шутира СПС из владајуће коалиције,а на место СПС и ЈС долазе ССП и ПСГ да заврше прљави посао око КиМ.Вучић шутира Шапића с чела Београда и враћа Весића.
2027. истовремено са председничким и ванредни парламентарни избори,СНС(читај:Вучић) ће проценити да ли се више исплати да се после тих избора шутну ССП и ПСГ и да ДСС и Заветници почну да подржавају владу у парламенту или да буде као пре тих избора.У случају да се одлучи за договор о подршци од стране десничарских "опозиционих" партија и Двери могу ући у ту причу после парламентарних избора 2031. године.Тако би себи и својој странци омогућио владавину бар до 2035. године.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Мислим да ће се овако одвијати ствари у будућности:
2024. ванредни парламентарни избори истовремено с локалним,СНС после тих избора шутира СПС из владајуће коалиције,а на место СПС и ЈС долазе ССП и ПСГ да заврше прљави посао око КиМ.Вучић шутира Шапића с чела Београда и враћа Весића.
2027. истовремено са председничким и ванредни парламентарни избори,СНС(читај:Вучић) ће проценити да ли се више исплати да се после тих избора шутну ССП и ПСГ и да ДСС и Заветници почну да подржавају владу у парламенту или да буде као пре тих избора.У случају да се одлучи за договор о подршци од стране десничарских "опозиционих" партија и Двери могу ући у ту причу после парламентарних избора 2031. године.Тако би себи и својој странци омогућио владавину бар до 2035. године.
Vrlo dobra i realna analiza.
Mislim da nas ocekuje realno najmanje jos 30-35 godina vlasti SNS-a, zavisi koliko Vodja bude ziveo.
 
Нема шансе толико да владају, владаће 10-15 година уз подршку лажних делова опозиције, али до тада ће СНС бити толико међусобно подељен и нестабилан да ће се распасти у неколико делова. А када почне да се распада, дословно ће се распасти брже од радиоактивног атома. 750 000 чланова СНС и још пар десетина хиљада чланова СДП,ПС,ПУПС и сличних нема шансе да се одрже као целина дуже од још 10-15 година а да у међувремену не дођу у међусобне сукобе због личних интереса. Ја бих волео да грешим и да СНС ове године падне с власти, али то једноставно није реално, с обзиром на то колико је народ изманипулисан, паралисан, а и 90% људи гледа искључиво лични интерес. Мислим да ће се напредњачка техника манипулисања народом једног дана озбиљно изучавати на факултетима широм света.
 
Е сад, колико год ове лопине владале, најбитније је да им не дозволимо да раде апсолутно све што им падне на памет. Рио Тинто, Зи Ђин, мини-хидроелектране, поскупљења и огромна медијска цензура само су неке од ствари против којих се морамо изборити колико год можемо. Чак и ако на то не можемо да утичемо, нико нас не спречава да се бавимо решавањем локалних проблема, проблема стамбене заједнице, пријатеља и породице... Свакако, у овим временима најбитније је да останемо иоле нормални и да знамо да одбранимо своје достојанство.
 
Нема шансе толико да владају, владаће 10-15 година уз подршку лажних делова опозиције, али до тада ће СНС бити толико међусобно подељен и нестабилан
neam nikakvih znakova nestabilnosti tamo
 
Mislim da se potcenjuje ta brojka od recimo 750K članova. Koliko je još to članova porodice koji nisu drugovi članovi, a koji eto glasaju? Ima i velikih privatnih firmi koje su njihove. Pa mom dobrom drugaru su u jednoj koja se bavi tehničkom robom, ispod nosa kao pravniku poturili papirić sa blanko imenima 3 sigurna glasa, kad ih je oduvao. Poklopljeni svi mediji + efekat krezubog glasačkog tela + % onakvih baba, neko je okačio snimak (šećer 8 dinara, gde to ima?) + malo plaćenih intelektualaca. Pa onda efekat preletača (ako ne možeš da ih pobediš, pridruži se), lepo je Božović objasnio ko su i šta su i nažalost, mnogo ih je. Sve u svemu dolazimo do 25% realne podrške koja garantuje sigurnu apsolutnu vlast. Tih 25% sigurno izađu na izbore, što mu dođe 50% od izašlih, što i odgovara realnosti i rezultatima na izborima. Sve u svemu, vrlo stabilna kriminalna organizacija. Italijanska mafija kontroliše sve sa mnogo, mnogo manjim %. Ovo je stabilnije.

Ja se plašim da ovo sve ne dovede u potpuno nezakonje, onako baš bahato, tipa ti pozoveš nadležnu službu da prijaviš nešto, a oni jednostavno kažu nećemo, ne moraju više ni da zagube ili spuštaju predmete na dno fioke. Do sada, koliko god da je korumpirano, ako znaš sigurno da si u pravu i ako uložiš baš mnogo truda i ako se ne plašiš, mogao si da isteraš sve, makar i na najvišim instancama. Ja sam dobijao sporove protiv bratije sve, 1 i dalje vodim i ići ću do Strazbura bude li trebalo, ali primećujem da je situacija sve više osiona, sve bahatija. Skori primer, lik je opušteno kupio stan u zgradi, pa mu valjda bilo malo da stan od 65 kv ima samo dve sobe, pa je onako opušteno srušio bukvalno ceo (i jedini u stanu) noseći zid koji mu je smetao u površini 5x2.6m. :oops: Svi mu govorili da ne radi to, ma kakvi. Nije sad ni problem 1 takav u 10 spratova, ali hajde sad svako to da uradi na vertikali. Ja tada zaista nisam imao vremena da se bavim još i tim, kontaktirao sam građevinsku inspekciju koja se nije udostojila ni da odgovori, kamoli da izađe na teren.
 
Vrlo dobra i realna analiza.
Mislim da nas ocekuje realno najmanje jos 30-35 godina vlasti SNS-a, zavisi koliko Vodja bude ziveo.
Ако не испуни обећање и напусти политику до 2024, треба га држати за реч на томе и стално му понављати шта је обећао, сваком приликом!
 
Vrh