Šta je novo?

Izbori 2024

Ајде, Аписе, смањи доживљај, ред је на концу и да се порасте.
Ozbiljne obaveštajne službe se ovako obračunavaju sa državnim neprijateljima, čak i ako se oni nalaze na drugom kraju sveta u tropskoj Africi, a ne na okupiranoj teritoriji 150 kilometara južno od Beograda, ili u propaloj zemlji BiH 150 kilometara zapadno. A partijsko- kvislinške službe se bave pritiskom na tih par preostalih opozicionih medija, kupovinom odbornika na lokalnim izborima i razbijanjem opozicionih koalicija.

Znaš li da je tajna služba tvoje voljene Ukrajine još pre 4 godine likvidirala tadašnjeg predsednika DNR Zaharčenka, i to usred Donjecka? A otkako je počela specijalna vojna operacija, svake nedelje vrše diverzije i atentate na predstavnike ruske vlasti u novopripojenim oblastima. Daleko od toga da poredim Srbiju sa Ukrajinom, a Novoruse sa šiptarskim teroristima, ali naša služba bi takve stvari radila da nije pod stopostotnom kontrolom Angloamerikanaca. Ako je sedamdesetih mogla da kolje Brozove protivnike preko okeana, ne vidim zašto danas ne bi mogla teroriste i narko-dilere u Prištini i Sarajevu?

Da Srbija ima suverenu obaveštajnu službu, a ne Nedićevu specijalnu policiju, Kurti, Tači, Haradinaj, Orić bi odavno bili ili pod zemljom, ili u vlažnoj ćeliji u Beogradu. Ne bismo se svakih par godina ponižavali zato što neki korumpirani sud na zapadu neće da nam ih isporuči. Kada bi samo jedan od njih bio doveden u Beograd ili likvidiran, to bi svima drugima ulilo strah u kosti, što bi odmah poboljšalo našu pregovaračku poziciju. Tim pre što se ovde radi o duboko kriminalizovanim ličnostima, za koje je jako teško dokazati da ih je ukokala srpska služba, a ne neki njihov kolega mafijaš zbog neraščišćenih računa. Toga bi bilo kada bi Srbija bila država, a ne kolonija.
 
Poslednja izmena:
Kako može da bude istureno odeljenje CIAe sa dokazano ruskim čovekom na njenom čelu?
Da li je ruski čovek, to tek ostaje da se vidi. Ako BIA po njegovom naređenju bude likvidirala ili uhapsila ijednog od ovih monstruma koje sam nabrojao, onda stvarno jeste ruski čovek i patriota. Ako BIA i dalje bude služila samo za progon opozicije i reketiranje Balkan Info, KTV i Kanala 9, onda je običan folirant i klovan.
 
Poslednja izmena:
Da li je ruski čovek, to tek ostaje da se vidi.
Molim?! Jesi li ti imalo realan?



 
Molim?! Jesi li ti imalo realan?



Dela govore ko je ko, a ne prazne reči.

Ako Kurti sutra u centru Prištine otvori svoja kola i odleti u vazduh, priznaću da si bio u pravu. Daj bože da si u pravu 🙏
 
На делима се види да Вулин сарађује с Русима и Кинезима да би од њих научио како се медији и озбиљнији противници власти ослабљују и држе под контролом.Зато га је Вучић и поставио на чело БИА.Овако боли и Вучића и Вулина патка и за Запад и за Исток,удовољаваће и једнима и другима у складу с оним за шта процене да им се највише исплати.
 
Kod nas u Maksiju u Svetogorskoj svaki dan jedan Borko vice da nema nista da se kupi za veceru, i da je hrana umorna. Iako znam da nije bas svoj, njega i dalje ozbiljnije shvatam nego Vulina.
 
Прецењујете Вулина. Политички без СНС има снагу као Чеда Јовановић, он је само послушник Вулића који мало галами и глуми да би пред рајом имали "руске људе у влади". Показао се оданијим од Неше у игри престола СНС те је награђен новом фотељом.
 
U ovom slucaju, apsolutno sam uz Tipsarevica i Troickog

Ukrajinac prozvao Troickog i Tipsarevića, stigao odgovor: "Začepi"​

78859cb3-5fba-402f-91ff-030251f12124_text.gif


Inace, vidim da i Ukrajinci imaju svog Vulina.
 
Misliš da će ga napustiti kada uvede sankcije? Pa da prestane da mu stiže lova iz Kanade?
Neće biti sankcija jer Zrbija neće u EU i prema tome nema potrebe da uvodi sankcije. U prilog tome govori i poslednji Vučićev potez da ne ide na samit EU

 
@Bender Rodriguez

Primećujem da su mnogi Ukrajinici ostrašćeni i ljuti i razumem ih... ako su u zabludi ili ignorantni u pogledu nekih drugih, za nas bitnih dešavanja, treba im skrenuti pažnju i odgovoriti kako su mu domaći teniseri odogvorili, samo bez onoga "shut the fuck up."

Samo bez tih psovki... Sve nas ljuti licemerstvo međunarodne zajednice. Odgovori mu, ali ako nekom nemilosrdno devastiraju zemlju, a pristojno se obratio, bez obzira što je u zabludi, nema razloga da ga psuješ... Samo to...
 
Nisu oni ni ruski, ni američki ljudi, oni će biti na strani onih koji daju više love, ili im omoguće da i dalje budu u sedlu i rade šta hoće.

A što se tiče Stahovskog, Janka i Viktora- prvo, Stahovski im se nije obratio lepo i pitao npr. zašto su u Rusiji, nego je bio bezobrazan i odmah napisao- uzeli ste ruske pare, ovo, ono... zato su ova dvojica reagovali i psovkama... mislim, ja ne bih, ali kapiram ih zašto su bili tako besni.
 
@Bender Rodriguez

Primećujem da su mnogi Ukrajinici ostrašćeni i ljuti i razumem ih... ako su u zabludi ili ignorantni u pogledu nekih drugih, za nas bitnih dešavanja, treba im skrenuti pažnju i odgovoriti kako su mu domaći teniseri odogvorili, samo bez onoga "shut the fuck up."

Samo bez tih psovki... Sve nas ljuti licemerstvo međunarodne zajednice. Odgovori mu, ali ako nekom nemilosrdno devastiraju zemlju, a pristojno se obratio, bez obzira što je u zabludi, nema razloga da ga psuješ... Samo to...
Treba gledati širi kontekst. Ja sam na proleće prestao da aktivno pratim tekući festival debila. Ali sam ipak povremeno naletao na odvale ovoga. Zato što je lik riznica odvala i licemerja, isto kao i njegov predsednik. I sećam se da je i ranije u toku godine isto imao ispade gde bi umislio da je Patrijarh, ili Sveti Petar, ili bm li ga, sudija Međunarodnog suda... pa delio lekcije uzduž i popreko. I onima koji su odgovorni za nešto i onima koji nisu. A ide mu na ruku i aktuelni trend pacijenata od političara da sve polarizuju i pokušaju da ukinu koncept neutralnosti. I onda mu sve to udarilo u glavu i lik misli da je božji izaslanik.

Otud i ovaj njegov bezobrazan nastup, kao što je @Vox91 lepo i kratko sročio. I naravno, dobio je volej u oba slučaja. Jer je nastupio kao v.d. Svetog Petra a realno je bitan ko semafor u GTA. Drugo, obrušava se na pojedince koji sa Festivalom debila imaju veze taman koliko i Srbi u Americi. Niti ti Srbi u Rusiji jačaju Rusiju, niti Srbi u Americi pomažu Ukrajinu. J' im se i jednima i drugima, svima. I treće, nakon više meseci licemerja od strane nekih Ukrajinaca i vlasti - osude u UN, histerisanja, dojave o bombama, bojkot Srbije - on uzme da drži lekcije o poštenju i moralu pripadnicima naroda koga je cela Međunarodna ''zajednica'' ostavila na cedilu, mlatilo ga je 20-30 zemalja, natovarili ga bombama, demonizovali, oteli mu zemlju... a za svo to vreme vrhunac Ukrajinske reakcije je bila verbalna osuda agresije od strane vlade. Ajd kao, dobro, uradili su nešto i što jes jes, nisu nam iste okolnosti i razmere događaja. Razumem. Ali mislim ako je Ukrajincima mnogo zemalja dalo do znanja da prosto ne žele da zauzimaju strane u ovome (jer je glupost globalnih razmera, i vlasti svih strana su đubrad), ako su Srbi primili nekoliko desetina hiljada njihovih izbeglica i niko im ni reč nije rekao, onda nek nas prosto više ostave na miru i neka umuknu.

Dvadeset godina je Srbiji trebalo da popravi imidž i da turisti koji dolaze ili razmatraju dolazak prestanu da guglaju ''will Serbs rape me and kill me'' i ''is Serbia evil'' (karikiram, a možda i ne?) i da počnu da uviđaju istinu. I onda se pojavi ovih par licemernih pajaca i komičara koji bi opet sve to da ponište i da ukinu koncept neutralnosti. A istorija puna situacija kada bi neutralci masno profitirali a neki su čak i podržavali zla (Švajcarska), a niko im ni reč nije rekao. Nego im ovo lako i jeftino, udare na Srbiju jer je mala i mizerna i ispadnu em face, em čuvari morala, em patriote.

P.S.
Tom liku je žena Ruskinja. I kada je on otišao na front, ona se ljutila zbog toga. Znači razumeo je njenu situaciju. A ovamo ga baš briga da razume druge ljude koji ne rade ništa loše. Sad još samo da uzme pa da javno osudi sve ljude na svetu koji voze Lade. Podivljali su skroz, preko noći svi postali moralisti i poverenici za etiku.
 
Poslednja izmena:
Kako može da bude istureno odeljenje CIAe sa dokazano ruskim čovekom na njenom čelu?
Vulin nije nikakav ruski covek. ne zasmejavaj me.
Vulin je Vucicev covek, postavio ga je na to mesto jer je zastitio Batu u aferi Jovanjica.
Isto tako Ana B. je na tom mesti jer je zastitila Batu i svedocila u njegovu korist, vezano za aferu "Vetopark".
U pitanju je mafija i zastita porodice.
Rusija, USA ili EU samo su kolonijalni gospodari u Srbiji i ne zanima ih stanje pravde i nepravde ovde.

BIA je pod punom kontrolom CIA.
 
@Bender Rodriguez

Primećujem da su mnogi Ukrajinici ostrašćeni i ljuti i razumem ih... ako su u zabludi ili ignorantni u pogledu nekih drugih, za nas bitnih dešavanja, treba im skrenuti pažnju i odgovoriti kako su mu domaći teniseri odogvorili, samo bez onoga "shut the fuck up."

Samo bez tih psovki... Sve nas ljuti licemerstvo međunarodne zajednice. Odgovori mu, ali ako nekom nemilosrdno devastiraju zemlju, a pristojno se obratio, bez obzira što je u zabludi, nema razloga da ga psuješ... Samo to...

Jos pre 20 godina jedan obrazovani Ukrajinac (doktor fizike) mi je pricao kako su oni u osnovi jako kulturan narod, da su oni deo "Evropskog kulturnog kruga". Vredni su radni i posteni. Izmedju niih i Zapada nema razlike, oni su duhovno Zapad.
Jedini razlog sto kod njih caruje korupcija, beda, kriminal i nepravda jesu Rusi, iako je Ukrajina tada vec 10 godina bila nezavisna.
Rusi im ne daju da zive kao na Zapadu.
Rusi su krivi za sve.
Rusi su surovi i pokvareni, Ukrajinci su posteni, vredni, dobri i kulturni.

Tako da je ono sto se dogodilo Ukrajini sasvim logicno i veoma zasluzeno.
 
Vulin je samo figura postavljena po naredbi okupacionog upravnika Aleksandra Bocan-Harčenka.

Svako kod nas ima moc i moze nesto da uzme.
Nemci mogu da uzmu trziste udzbenika i namecu svoje istine nasoj deci.
Velika Britanija moze da kontrolise nasu policiju, a USa vojsku.
Rusija moze energente i deo Sluzbe, a Kina trziste gradnje puteva i pruga.
Norveska moze EPS, a Francuska javne nabavke vezane za metro.
Madjarska moze trziste sijalica i svetlecih tela.
Arapi mogu da dobiju obradivo zemljiste i nekretnine.
Turci mogu Rasku oblast.
Hrvati delove Vojvodine.
Svi mogu da dobiju subvencije.

Svako moze da ima nesto, samo mi ne mozemo da imamo nista.
 
U ovom slucaju, apsolutno sam uz Tipsarevica i Troickog

Ukrajinac prozvao Troickog i Tipsarevića, stigao odgovor: "Začepi"​

78859cb3-5fba-402f-91ff-030251f12124_text.gif


Inace, vidim da i Ukrajinci imaju svog Vulina.
Чуј једног, па председник им је као Вулин.
 
Vrh