Šta je novo?

Izbori 2024

Ja drugu zemlju nemam, a i da mi je ponude, ne bih je izabrao. Tako da nama koji zelimo da ostanemo ovde ne preostaje nista drugo nego da se neprestano borimo da bude bolje odnosno da ne damo raznim protuvama i i hordama da ucine da bude gore. A nekad je za to obican papir na izborima sasvim dovoljan.

I ne izbori odnosno glasanje po sistemu "svidja mi se ovaj " ili "s' cu 'z inata da glasam protiv ovoga". Nego glasa se uvek za one koji su u manjini, da ne bi sva moc bila u istim rukama i onda tako naizmenicno. Samo da se g..na smenjuju non stop, da ne moze nijedno da pusti korenje i zarije kandze u narod trajno. I to je cela nauka.
 
Poslednja izmena:
Malo su tim Rumunima pomogli i fondovi kad su već postali članica ali svakako su i svojom zaslugom tu gde su... Kod nas se nažalost sve vrti oko 2 grada...
 
Седација иде полако али операција ће бити изведена.
 
Tradicija lupanja samara Makronu se nastavlja

anchorman-steve-carell.gif
 
Ima neko onaj klip gde priča kako sedi u mraku, a svetlo je upalio samo zbog novinara? 🤣
 
Dobar samar, mora biti da mu je zujalo u usima.
Ovakvi beazleni napadi su dobra stvar jer cine da elita pocne da se plasi naroda, a nema tesko povredjenih.

Makron je fasisticko djubre, bas kao i Hulja, Sebastian Kurc, ona finska narkomanka i party girl, Analena Bearbok, Zelenski, Marko Djuric, Sapic i citava plejada "mladih lidera" kojima je zajednicka privrzenot Kapitalu i eventualno Kokainu.
Nekada su mladi i relativno mladi bili pokretaci promene, danas su eksponenti najcrnjeg neoliberalizma i fasizma.
Kako je doslo do toga?

Fasacinantan je spoj neoliberalizma i fasizma. Naizgled nespojive ideologije sada su spojene.
Liberali se zalazu za cenzuru, za militarizaciju i rat.
Korporatini fasisti se zalazu za prava manjina.
 
Немој молим те Орбан је икона антифашизма, која друга политичка партија у Европи може да се похвали да им је представник ухваћен у геј оргији са торбом пуном дроге за време ковид локдауна

FiGj2XqWQAEZR2X.jpg


Буквално јадна питома душица која само хоће да му земља буде остављена на миру од страшних империјалиста и диктатора
 
Nemojte da mislite da će EU da primi svakoga u svoje društvo. Recimo jedna Rumunija, kojoj se mi smejemo, ozbiljna je država u poređenju sa Srbijom. To je zemlja koja pored Bukurešta ima još nekoliko većih gradova. Bio sam skoro i video. Iskreno, iznenadio sam se. Oradea mi se baš svidela, pozitivno iznenađenje. Očekivao sam potpuno drugačiju zemlju. Velika, zanimljiva i neobična država. Šta to mi možemo da ponudimo Evropi? Realno, ništa. Država nam se svela na Bg i okolinu, a umišljamo da smo neka sila. Pocenjujemo sve oko sebe, a ne vidimo koliko smo nebitni. Jedino je Bugarska odron od zemlje, ali dobro, imaju izlaz na Crno more i odličan položaj. Da se ne zanosimo previše.

Румунија је дивља земља ко Србија, корупција, криминал сваке врсте и бордели на све стране, а имају чак и мање км аутопута од нас, а толика земља, имали су чак проблеме и са сидом и уличним бандама деце бескућника и шта све не.
 
Naš problem je teško breme nacionalističkih ratova i što nemamo volju da se menjamo, jer nam konstantni osećaj nepravde i da smo nekako zakinuti ne da da gledamo dalje u budućnost...

A vlast se koristi tim večito otvorenim nacionalnim pitanjem, koje nije nevažno, ali ga namerno gura da bude dominantno i time zamagli sve one druge reforme koje se ne sprovode...

Moja procena je da mi nikada nećemo postati članica EU, čak i ako se vlast promeni...

Ja sam od EU entuzijaste postao EU indiferentan. Toliko smo jadni i bedni gde god da se okrenem i sad smo dalje od EU nego pre 10 godina...

Jednostavno čovek izgubi volju... Navikne se na ovo tavorenje u polu mraku, navikne se da hvata krivine i da se snalazi...

Za mene je već kasno za EU 😊 kasno je da se menjam... rastao sam 90tih + ovih 20 godina posle stvarno ne ohrabruje da mogu ikada postati pravi Evropljanin 😊

Mala digresija, gledam ovaj novi KPZ kod Kragujevca bre, ova soba, pa tv okačen na zid, (pitam se samo jel sbb ili telekom i koliko im je paketa otključano 😄) pa takvu studio - garsonjeru koji su napravili od ćelije, u BG treba mi 300 evra minimum i to ako nisu već zauzeli neki Rusi 😆 a za obroke, račune, zdravstveno osiguranje i cimere moram da se snalazim sam...

A ovde imaš sve to + sportski tereni, besplatnu članarinu u teretani, redovne provere kod stomatologa, a vidim imaju i ultrzvučni aparat, da malo provere karotide jesu li im zapušene... Ovakvih uslova i u najsavremenijim studenstkim domovima još uvek nema. Ovde blizu mene na Paliluli su i dalje zajdnički wc-i sa čučavcima u studentskom domu koji se raspada...

Čoveče toliko dobro izgleda da mi ozbiljno jača želju da uradim neki kriminal kako bih napokon bio zbrinut...

Pogledajte prilog 149465
Pogledajte prilog 149466
Pogledajte prilog 149467
Pogledajte prilog 149468
Pogledajte prilog 149469
Мислим да се преувеличава Грађански рат у СФРЈ, као и то што се тада догађало. Ако бисмо се водили том логиком, онда Хрватска и Словенија никада не би могле да уђу у ЕУ, јер су и оне водиле, како ти кажеш националистичке ратове. Зашто је за осуду ако су Срби националисти, а за Хрвате није? Зашто је проблем то што се у Србији неко изјашњава као Србин, а осталима није проблем да се изјашњавају у својим земљама? Што се тиче осећаја неправде, управо сам навео о чему се ради. У Србији се стално намеће осећај кривице и ниже вредности, а то некако све долази са стране, док тога нема у другим бившим републикама СФРЈ.

Треба рећи нешто искрено, а то је да су те државе развијеније од Србије и да њихова економија боље функционише. Како и зашто, може да се разговара доста дуго, али суштина је да тамо има више новца и да људи иду тамо да раде. Ја не сматрам да је Србија сиромашна, чак је напротив и богата, али то своје богатство јефтино продаје и не може или не зна или јој је забрањено да га искористи.
 
Румунија је дивља земља ко Србија, корупција, криминал сваке врсте и бордели на све стране, а имају чак и мање км аутопута од нас, а толика земља, имали су чак проблеме и са сидом и уличним бандама деце бескућника и шта све не.
poverovacu ti da je rumunija kao srbija kad neko kao laura kovesi bude na mestu glavne tuziteljke.
samo da podsetim, na tom mestu je zagorka dolovac.

a ovo je laura>


edit> sorry ako si ironicno pisao, nisam cest na ovom forumu,
 
Буквално јадна питома душица која само хоће да му земља буде остављена на миру од страшних империјалиста и диктатора
Bas tako. To je Orban.
 
Ако бисмо се водили том логиком, онда Хрватска и Словенија никада не би могле да уђу у ЕУ, јер су и оне водиле, како ти кажеш националистичке ратове.

Nisi razumeo moju logiku. Ja sam govorio o osećaju kod većine naroda. Hrvati su pobednici u domovinskom ratu, a Slovenci su se izvukli na vreme. Oni se osećaju namireno i dobro. Mi se osećamo konfuzno i nedefinisano. Kao da još uvek stvaramo državu i identitet... Polemišemo o granicama i pismu... Zato sve više ljudi gubi volju za životom ovde...

Mada ću uvek izlaziti na izbore, nisam kao euro-indiferentan odustao od svega, samo su mi nadanja opala od vremena kad sam bio mlad i verovao i video Srbiju u Evropi...

poverovacu ti da je rumunija kao srbija kad neko kao laura kovesi bude na mestu glavne tuziteljke.
samo da podsetim, na tom mestu je zagorka dolovac.

a ovo je laura>


edit> sorry ako si ironicno pisao, nisam cest na ovom forumu,

Bogami čest si brate, samo malo pišeš... ;)
 
Srbija se nakon devedesetih, a naročito posle 2008. našla u sličnoj situaciji u kojoj su bile Austrija, Mađarska i Bugarska posle 1918...Poražena, ocrnjena i sa gubitkom teritorija, naravno, smatra da je suviše kažnjena i da se prema njoj nepravedno postupalo... Čeka se prilika za promenu međunarodne situacije i za revanš, slično kao što su to čekale Mađarska i Bugarska.

Te dve zemlje su priliku dočekale sa Hitlerom, uzele teritorije susednih država na par godina, činile zločine, a onda su, opet poražene, kažnjene tako što su pola veka čamile iza Gvozdene zavese.

Ja bih zato, više voleo da mi ne pođemo tim putem, ne iskoristimo međunarodnu situaciju nastalu posle 22. februara i ne pokušavamo da ispravljamo krive Drine, jer se bojim da bismo samo opet dobili po nosu, a onda, za kaznu, bili izolovani na 50 godina kao i gore pomenute države... Naravno, za to vreme bismo propali načisto i verovatno potpuno prestali da postojimo.
 
poverovacu ti da je rumunija kao srbija kad neko kao laura kovesi bude na mestu glavne tuziteljke.
samo da podsetim, na tom mestu je zagorka dolovac.

a ovo je laura>


edit> sorry ako si ironicno pisao, nisam cest na ovom forumu,
Не знам каква су њена достигнућа и да ли су тачне те оптужбе против ње, али ако је стварно тако добра и праведна као што кажеш, зашто ју је онда сменила та недивља држава Румунија.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ја сам поприлично више уморан од те драме и ламентације о ЕУ и нама како смо генетски и инхерентно инфериорни у односу на земље које добијају паре из њених фондова. Србија је објективно изнад светског просека по свим релевантним факторима а у односу на остатак Европе се разликује квантитативно а не квалитативно. Све чега има у Србији има и у ЕУ само у мањој мери а неке ствари су чак и много горе.

Србија јесте доста технолошки, привредно и филозофски заостала у односу на остатак континента због своје трагичне историје али такође напредује како може у датим условима, па чак и брже од неких других европских земаља које стагнирају или пропадају већ годинама (Италија, Грчка). Нама је највећи проблем био и остао наслеђено социоекономско раслојавање са корумпираним јавним сектором на врху али ниједно друштвено раслојавање ни социоекономски систем не трају заувек. Људи махом овде очекују да ће увек тећи мед и млеко без да морају да мрдну прстом а када се то не оствари него морају да се ангажују онда кукају како је крај света. Ниједна нација није дембелија а оне које се чине таквима су чине само зато што ће њихови грађани да се ангажују и боре уместо наших дембелија емиграната
 
Cenim da bi botovanje svake vrste trebalo biti zabranjeno.
 
Глупа идеја као и већина берлинских идеја овог типа које кумују НДБ

Ограничавање цена не решава несташицу већ је погоршава, конкретно решење је у предвиђеној легализацији објеката како би били усељиви, изградњи склоништа и довољно студентских домова да сви студенти БУ који нису рођени у Београду живе у њима (како је и нормално), изградњи социјалних станова који би се продавали без профита, само да подмире трошкове градње или евентуално у којима би најсиромашнији живели без плаћања кирије, забрана странцима да поседују некретнине у Србији

Но како ниједна од ових мера није по мери политичара неће бити ни разматрана а овај покушај да се казни једини начин за профитирање од капитала за обичне грађане ће бити кажњен по узору на мајчицу НР Кину
 
Vrh